Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278029 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 04.02.2005. u 22:25 - pre 234 meseci
Citat:
Recimo da je previse kad lik popusi dzok ili dva i tako zakuca , da ne mozes da
pohvatas sta hoce da kaze (koliko je nerazgovetan) , jedva oci drzi otvorene (njemu je lepo , to znam) , a pored svega toga , on bi dunuo jos koji put .


A to ! Da, bash jadno. Moram da priznam da nisam godinama video nekog u takvom stanju, sem nekoliko ludih klinaca (koji su verovatno bili na jos cemu). Obicno clanovi
duvackog orkestra u mom okruzenju ili su dobro istrenirani ili znaju kada treba da
stanu, ali ne tako da zakucaju. To jeste preterivanje. Ipak mislim da je to neki
psihicki problem pa bez obzira u cemu preteruju u meri.

Citat:
I jos to i nije tako strasno , strasno je to obrazac ponasanja kod takvih
likova . Mislim da to jeste preterivanje .


Tu si 100% u pravu, tacno postoji shablon, ali za taj profil ljudi. Inertni ljudi za
koje garantujem da ne preduvavaju po ceo dan, sedeli bi ispred dragstora i vazdan
cepali pivo. Uvek ima takvih. Ima, sigurno, dosta ljudi koje poznajes da duvaju, a da
to nisi provalio. Npr. direktor komshijske firme redovno pripali jedan posle radnog
vremena, je'l on losh covek ili kriminalac ? Ima oko 30-tak ljudi koje redovno primaju
solidnu platu, placa takse, ozenjen ... po meni sasvim normalan covek. Ali, ponavljam,
to nije izolovan slucaj, nego ljudi imaju pogresnu sliku o ljudima koji vole travu
bash na osnovu tih danguba i misle da su svi takvi koji duvaju.

Citat:
Ja licno ne mogu da radim (a mozda bih i mogao , ali nisam probao nikad) a da
nisam ciste svesti , sta da radim - takav sam .


Probaj (; Obicno trava pomaze da se fokusiras na neku stvar, barem meni jeste (: Brze radim kada dunem, a posao iziskuje intelektualni napor i mislim da nije jednostavan.

Citat:
Pa eto drogiram se vec jedno 8 godina probao sam


I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju (:

Citat:
Da ne bude zabune, mozes da brojis glasove, ali nikako da predstavljas to kao

"stav es-foruma.


Uh, ja vec prodao pricu 'Skandalu' (:

Odoh da spavam, jbga, sutra na posao ):
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
0

denis87




Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 09.03.2005. u 01:22 - pre 232 meseci
pozdrav. Da li biste mi nekako pomogli oko sadnje biljke.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 09.03.2005. u 01:46 - pre 232 meseci
Svakako sinko,svakako....
anti-heroin spree
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv 09.03.2005. u 11:15 - pre 232 meseci
http://www.highgrow.us/

Veoma poučna igrica.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
213.240.54.*

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Prema novom hrvatskom krivičnom zakonu, osoba zbog jednog džointa marihuane može da dobije i do 15g.02.10.2006. u 14:46 - pre 213 meseci
Hrvati su rešili da se obračunaju s narkomanijom i to silom! Sa stupanjem na snagu izmena Kaznenog zakona vezanih za zloupotrebu lakih droga, osobe uhvaćene sa jednim džointom marihuane rizikuju da dobiju zatvorsku kaznu u trajanju i do 15 godina, piše internet portal Index.hr. Naime, posle izmena predviđa se minimalna kazna od tri godine zatvora, umesto dosadašnje jedne, dok je maksimalna kazna povećana na 15 godina za posedovanje marihuane. Shodno neshvatljivoj visini maksimalne kazne, sudije automatski imaju manju mogućnost izricanja blaže kazne, poput, recimo, puštanja na uslovnu ili upućivanje osobe na rehabilitaciju, dok s druge strane, osobu zbog posedovanja jednog džointa mogu da tretiraju kao dilera većih količina droge.

- Ovim izmenama zakona izjednačavaju se klinac koji svom prijatelju ponudi džoint i neko ko prodaje na kilograme kokaina. Preti im jednaka kazna, u zavisnosti od toga što odluči sudija, jer su i jedan i drugi neopravdano utrpani u stav 2. član 173. Posedovanje malih količina lakih droga treba kažnjavati prekršajnim, a ne kaznenim zakonom - prokomentarisao je za list 24 sata poznati hrvatski lekar Slavko Sakoman.

On smatra da represija neće pomoći u lečenju hrvatske nacije od narkomanije.
- Treba razlikovati neznatnu društvenu opasnost koju predstavlja jedan džoint od organizovanog kriminala - kaže Sakoman.

Jačanju represije nad konzumentima lakih opojnih sredstava usprotivio se i Dražen Majić, član Stručnog saveta Ureda za suzbijanje zlouporabe opojnih droga hrvatske vlade i - bivši zavisnik.

- Čini mi se da je cilj ovih izmena samo poboljšavanje policijske statistike. Jer, ako će se policija baviti konzumentima trave, ko će onda hvatati dilere heroina i kokaina. Radim na dokumentarcu o 30-godišnjem heroinskom zavisniku koji je zbog raznih provala dobio 12,5 godina zatvora, a istovremeno je jedan poznati diler uhvaćen dva puta sa po pola kilograma heroina dobio četiri godine. Bojim se da će takve situacije uskoro biti još češće - rekao je Majić.

link
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.221.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv02.10.2006. u 14:56 - pre 213 meseci
Vidim ja, prorediće se naše članstvo odatle! Šalim se!

ontopic:

Očigledno je da ili imaju zaista KAPITALAN problem ili žele da se približe eUropskim stavovima po tom pitanju (ne računam Holandiju).

Zaista, ako se to usvoji, a pod uslovom da minimalna kazna bude te 3 godine, Lepoglava će da bude dupke puna momaka i devojaka koji neće znati šta ih je snašlo!

A njihovi roditelji i ostali punoletni glasači? Hmmm...

Pozdrav!
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv02.10.2006. u 18:10 - pre 213 meseci
Debilizam. Ja lično znam još par biljčica koje pružaju mnogo jači rad a potpuno su legalne zato što niko ne zna ništa o njima, pa alternative uvek ima. Sad to što ću ja, i još gomila ljudi koji saznaju za neke od tih biljki (Datura Inoxia), da zapadnemo u trajno ludilo (velika verovatnoća), to nema veze, jer bitno je da su oni pojačali represiju nad relaksantom kakva je Marihuana. Ponavljam: Debilizam.

edit: Datura (tatula) raste svuda

edit2: Neki korisni linCi

http://en.wikipedia.org/wiki/Datura_inoxia
http://en.wikipedia.org/wiki/Salvia_divinorum
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv02.10.2006. u 19:11 - pre 213 meseci
Ja sam ZA legalizaciju iz sledećih razloga:
- marihuana u umerenim količinama nije štetna i ne stvara zavisnost
- sa marihuane se ne prelazi na teže droge
- dileri marihuanu prskaju raznim otrovnim i kancerogenim sretstvima
- korisnici kupujući od dilera dolaze u kontakt sa kriminalnim krugovima
Naravno, u slučaju legalizacije, bi bila dostupna samo punoletnim osobama. Inače sam veliki protivnik zloupotrebe teških droga (ekstazi, heroin, kokain ...) i mislim da ih treba iskoreniti, ali maruhuana stvarno nema nikakve veze sa tim.
 
0

spoookysleeeper

Član broj: 83939
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv02.10.2006. u 21:07 - pre 213 meseci
Protiv u bilo kojo drzavi. Ja mislim da su ljudi ponekad stoka i da ih treba povuci u jednu stanu i pokazati pravi put. Inace (ovo zvuci lame, ali boli me uvo...ko razume shvatice) svako moze da dostigne ono stanje kao kada je naduvan i to tako sto ce raditi stvari koje ga ispunjavaju. Nekome je to napr. sport, drugi vole da crtaju, treci uziva kada programira i resava zadatke. E, oni koji to ne mogu...bas mi ih je zao. :)
 
0

codeus

Član broj: 58382
Poruke: 620
*.suonline.net.

ICQ: 228360111


+2 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv02.10.2006. u 22:40 - pre 213 meseci
spook koji si ti degen ... bas mi je zao takvih kao ti ....
ja uzivam u svom poslu jer radim sto volim ... kad god pisem neki soft .. sklapam neku elektroniku ... to radim sa uzivanjem i "ekstazom" ... i pored svega toga nepijem alkohol .. nikad ...bavim se "sportom" aktivno (teretana) ...neko bi rekao strejter najgore vrste ... ali vutru (i jos neke druge stvari) neodbijam NIKAD ... i mogu da se napusavam 3 meseca svaki dan za relaksaciju .. i posle da neuzmem nista 3 meseca ...
za promenu bi mogao da poduvas jedan i upadnes u trip ... mozda bi shvatio nesto.

legalizacija NARAVNO ... dosta mi je shiptara po 10Eura.
 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 02:16 - pre 213 meseci
Ma je**s travu...hemija je zakon....:)
 
0

subhuman

Član broj: 94076
Poruke: 5
212.200.222.*



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 03:03 - pre 213 meseci
cinjenice:

- jos niko nikad nije umro od marihuane.
- od alkohola prevremeno umre mnogo ljudi.
=> alkoholizam je najveci problem, vutra je marginalna kad su u pitanju bolesti zavisnosti.

- alkohol se moze kupiti na trafici.
- velika vecina narkomana (heroin i sl.) pocne upravo alkoholom a ne marihuanom.



licno se gadim trave i kad vidim da neko vari, sklon sam da ga svrstam u folder "olos", ali o alkoholicarima mislim jos gore.
 
0

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 10:16 - pre 213 meseci
Narode, jel zna neko kako je vutra postala nelegalna? Elem, bili deda i unuk... Zezam se, ali je slična priča: 1930 i neke u US krenuli da zaštite svoje prihode od pamuka, a extra konkurencija su im bili proizvođači konoplje, od koje se pravila jeftino platno, u fazonu lanenog platna. Plus konoplju su proizvodili mahom van US, i onda su plasirali priču da je pušenje vutre ovakvo i onakvo... Naravno, posle i druge zemlje pod pritiskom usvojile slične zakone, i sad smo tu gde smo. Pitam se samo šta bi bilo da US nema tehnologiju i sirovine za alkoholna pića ili duvan, i da im je koka kola glavno piće, i žvake zamena za duvan. A to o štetnosti, sve može da bude štetno ako preteruješ, ako, na primer, uspeš da ubaciš 600 grama soli u sebe, ćao si.
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 10:28 - pre 213 meseci
Drago mi je da bar ovde ima koliko-toliko normalnih ljudi. Ako bar neki procenat od vas izadje u aprilu 2007. (www.globalmarijuanamarch.org) aj vil bi hepi!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 11:14 - pre 213 meseci
Izlazimo Avrame! Ništa se ti ne sekiraj!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 11:19 - pre 213 meseci
Džordž Vašington je pušio konoplju.

Aman, ko zna koliko postova pre mene je tako nekako zvučalo ovde. Koristili su je nekada i za ublažavanje bolova, kao partizani rakiju pre operacija! I za ublažavanje trudova-kontrakcija kod žena.

Kao mali sam gledao kako običnu konoplju "moče" u vodi da popusti i da iz nje izvuku vlakna. Taj bazen je mirisao upravo na ono što mi prepoznajemo kao miris "trave"! Ja to zovem "borovina"!

Pozdrav!
 
0

spoookysleeeper

Član broj: 83939
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 11:33 - pre 213 meseci
E sada...ma boli me uvo...ne vredi.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.jetstream.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 11:36 - pre 213 meseci
15 godina za marihuane!?! Pa to je kao da si ubio nekoga!

Citat:
spoookysleeeper: Protiv u bilo kojo drzavi. Ja mislim da su ljudi ponekad stoka i da ih treba povuci u jednu stanu i pokazati pravi put.

Tako sto ces da im upropastis zivot sto ces da ih gurnes u zatvor? Evo ja sam uzimao marihuanu pa sam se opet iskolovao, posle zavrsio fakultet, zaposlio se i postao koristan clan drustva, ne bavim se kriminalom, uplacujem porez itd.. A sta bi bilo da me je tada neko osudio da camim nekoliko godina u zatvoru? Nista od ovoga ne bih uradio i svi bi bili na gubitku! Ne znam zasto bi me ti smestio u zatvor, sta tebi smeta sto sam ja uzimao vutru? Niti sam postao zavistan od nje niti je uticala negativno na mene. Poslednji put sam je uzeo pre godinu dana a i pre toga je nisam uzimao 3-4 godine. Pre 5-6 godina sam je cesce koristio. Nikada nisam osecao nikakvu zavisnost niti sam ikada imao zelju da koristim jace droge. Znam ( znao sam :( ) nekoliko ljudi koji su koristili jace droge i svi su oni krenuli od cigareta ili piva. Niko nije krenuo od vutre. I ako bi mi neko sada ponudio dzoint, nemam razloga da ne odbijem. I to nema veze sa uzivanjem u sportu, programiranju i sl. Ja uzivam u svemu tome i ne znam zasto ne bih pored toga uzivao i u dobroj prasetini, torti, cokoladi ili marihuani? To jednostavno nema veze jedno sa drugim i sve predstavlja posebnu vrstu uzitka.

Stvarno ne razumem zasto su neki ljudi takvi fasisti da bi nasu decu smestili u zatvor zbog neke stvari koja je mnogo bezazlenija od npr. alkohola (najveci razbijac porodica i izazivac nasilja) pa i od cigareta od kojih umire ogroman broj ljudi! Mnogo gore je sto dete od 12 godina moze da ode i na trafici kupi cigare i rakiju...Nekoliko drugara su sa 15 godina isli na ispiranje stomaka zbog previse alkohola i mesanja pica...To je legalno dok marihuana nije iako je manje opasna. Jednostavno je treba legalizovati kao u Holandiji ali na taj nacin da bude kao i kod njih, da nije dozvoljeno deci da odu i kupe marihuanu, cigarete i pice...To sto je legalna ne mora da znaci da sada treba dopustiti i maloletnicima da kupuju tako da legalizacija ne znaci da deca mogu da slobodno dodju do nje.

Legalizacijom se smanjuje broj dilera i kriminalaca koji drze visoku cenu, ne placaju porez a usput deci nude i druge stvari. Ako bi se legalizovala onda ne bi neko dolazio u opasnost da mu neko nudi i nesto jace, kvalitet bi kontrolisala inspekcija i uplacivao bi se porez drzavi, vikend turizam bi porastao od turista iz Madjarske, Rumunije, Bugarske, Hrvatske...a pare samo kaplju drzavnu kasu.

[Ovu poruku je menjao srki dana 03.10.2006. u 13:15 GMT+1]
 
0

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
*.ptt.yu.



+101 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 16:58 - pre 213 meseci
Rigorozno protiv.I nervira me što je sad "moderno" zagovarati nešto što je ZLO.
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
0

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
195.252.99.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv03.10.2006. u 17:03 - pre 213 meseci
Pa ne možeš tek tako da kažeš da je zlo zato što tako većina (mada na ovom forum, hvala Bogu, nije većina) tako kaže, i zato što si u osnovnoj školi dobijao anti drug brošure. Daj neke podatke, činjenice, koje dokazuju da je Marihuana zlo. Ja mogu odmah da ti nabrojim 10 legalnih stvari koje su lošije od Marihuane.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278029 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.