Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Karaoke - Od *.kar do DVD-ja

[es] :: Audio softver :: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23633 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Karaoke - Od *.kar do DVD-ja27.12.2004. u 21:25 - pre 234 meseci
1. Da li neko pravi karaoke DVDje od *.kar fajlova i ako radi da delimo iskustva.

2. Dajte neke linkove prema FREEWARE sajtovima sa DOMACIM *.kar fajlovima, stranih ima gde i koliko hoces... Generalno, NIKO NISTA NE DAJE ZA DŽ...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

SBSL

Član broj: 11887
Poruke: 2046
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja27.12.2004. u 23:03 - pre 234 meseci
javi mi se na PP, imam ja nesto da ti ponudim..

PoZdRaV

p.s - NIJE REKLAMA !

 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja29.12.2004. u 17:23 - pre 234 meseci
slazem se u potpunosti u vezi linkova, dajte za domace karaoke linkove!
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja30.12.2004. u 21:14 - pre 234 meseci
Ipak sam ja izgleda medju retkima koji se `zanosi` ovom vrstom konverzije.

A sve ovo sam počeo da radim jer masa novih DVD plejera ima KARAOKE ulaz. Staviš KARAOKE DVD, udeneš mikrofon, podesiš echo i žurka sa muzikom po vašem izboru može da počne...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

cakalino
Ajwar City,Džinka Town

Član broj: 23336
Poruke: 426
195.252.80.*



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja30.12.2004. u 21:43 - pre 234 meseci
zocky, postavio sam mnogo glupo pitanje, al te molim da mi odgovoris na njega, posto sam juce kupio sony dw-d22a , a pre toga nisam imao nikakva iskustva sa dvd-jem

[url] http://www.elitesecurity.org/tema/86170 [/url]

Ajd samo par reci , ili me uputi gde mogu da procitam osnovne stvari

Hvala
najmanje razume onaj koji razume samo ono što mu se može objasniti
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja09.01.2005. u 21:31 - pre 233 meseci
Znači da zaključimo... ovo nikoga ne zanima.

Topic closed.
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja14.01.2005. u 15:17 - pre 233 meseci
Stvar je ustvari mnogo zanimljiva, jer bi mogao da postavis pokretnu pozadinu za razliku od PC karaoke programa gde je pozadina uglavnom nepokretna. Moj predlog bi bio neki program za desktop capturing (screencorder,camtasia studio- izbacio google na serch), u kojem bi odabrao prozor Karaoke plejera za capturing, pozadinu bi postavio jednobojnu (bluscreen-mask), pa bi onda u Vegasu montirao dobijeni snimak preko zeljenog video fajla (plaze, livade i ostali pejzazi, ili bas spot pesme), i ubacio midi fajl kao zvuk/audio track. Ako imas vremena i volje, sasvim izvodljio.
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja15.01.2005. u 22:09 - pre 233 meseci
Upravo sam se vratio sa proslave 10 rodjendana mog starijeg sina.

Deca su bila odusevljena pevanjem karaoka, samo dok su se opustili...

Dobro, bilo je to vise dranje nego pevanje, ali je bitno da je zabava bila FENOMENALNA.

Pa da vas uputim da je AVALACOLOR.CO.YU postavila oko 1300 BESPLATNIH domacih karaoke fajlova... pa NAVALITEEEEEE.

A ja inace radim gore navedenu konverziju ali necu da se igram sa Vama...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.zrlocal.net.



+1 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja25.12.2005. u 14:01 - pre 222 meseci
Skoro sam kupio dvd Xoro koji ima opciju za karaoke. Probao sam, kao i vecina, da narezem kar fajlove ali nista od toga. Onda sam na ES nasao da nisam jedini koji je krenuo istim putem i naleteo na zid.

Posle svih komentara, evo i jedne moje ideje i pitanja da li je neko probao sledecu varijantu.
Radi se o tome da postoje programi koji snimaju prikaz ekrana na racunaru, screen capture, u video formatu. Pusti se vanBasco's karaoke plejerom neka pesma i snimi sa nekim programom. Mislim da je jedino pitanje u kom formatu zelite da bude video zapis DVD ili DviX. Spotovi su duzine 50Mb pa mu dodje da na DVD stane 80-ak DivX karaoke spotova.

Da li je ovo neko probao?

Ja cu se javiti cim probam pa cu objaviti rezultate.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja08.01.2006. u 12:49 - pre 221 meseci
Pa srećna Vam Nova godina...

Koliko vidim, ova tema ima preko 1000 pregleda... Ajde da od nje napravimo TOP...

Da Vas častim za praznike, olovke i kompjutere u ruke pa da napravimo Vaše prve DVD karaoke...

Potrebno od programa:
APPLE ITUNES
KARVID (Karaoke video processor), može biti problem naći ga na NETu.
TMPGENC - MPEG encoder
Neki od DVD authoring programa (po želji)

Prvi korak:
Svim *.kar fajlovima promeniti ekstenziju u *.mid

Drugi korak:
Instalirati ITunes... Edit... Preferences... Importing... WAV encoder... Custom... 48.000Khz 16 bit stereo... OK
Učitati sve *.MID fajlove u novu playlistu... desni klik... convert selection to WAV.
BRAVO... Dobili ste WAV fajlove od *.kar fajlova.

Treći korak:
Instalirati KARVID program. U PREFERENCES podesiti veličinu slova, boju, pozadinu, željeni video kodek... Rezolucija neka ostane 352*288 jer je to 1/4 DVD rezolucije po standardu.
Export video.
BRAVO... dobili ste AVI fajlove od *.kar fajlova

Četvrti korak:
Otvoriti TMPGENC... U wizardu selektovati DVD PAL (Low resolution), linear PCM audio. Učitati ranije dobijene AVI i WAV fajlove gde je predvidjeno. Na kraju selektovati ¨create another project for batch encoding¨ i dodavati jedan po jedan...
Kad završite sve unose, selektujte ¨start encoding immediately¨.
Sačekajte da program odradi svoje.
BRAVO... dobili ste MPG fajlove od AVI+WAV.

Peti korak:
Startujte vaš omiljeni DVD authoring program i kreirajte DVD od dobijenih fajlova...
E... ovaj deo zavisi isključivo od vašeg umeća u authoringu DVD-ja, pravljenju menija i slično...

Po volji vam je da menjate gore navedeno. Ovo je samo princip rada... kreativnost daje kvalitet više...

NIKO NIJE REKAO DA OVDE NEMA POSLA... PA NEMOJTE DA DANGUBITE VIŠE... NAVALITE...

[Ovu poruku je menjao ZockyBoy dana 08.01.2006. u 14:17 GMT+1]
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja08.01.2006. u 19:56 - pre 221 meseci
Pozdrav,

zahvaljujem se u ime svih kojima je ovaj How-to novogodisnji poklon pomogao i to na sve tri cestitke: na sajtu sa besplatnim karaokama, na uputstvu kako ih napraviti i na cestitci za praznike, naravno. Svaka cast!

Nameravao sam skinuti sve neophodno pa se mozda malko poigrati i ostaviti sinu da to radi tokom raspusta, pa sam osmislio ponuditi da Ti posaljem ono sto uradimo ukoliko nisi vec uradio to isto, koliko maleni izraz zahvalnosti za ovaj zaista nesebican poklon. Nazalost, kao sto si napisao, problem se pojavio kod Karvid-a te nemogucnosti za nalazenje download sajta te zato samo upucujem veliko hvala ovom prilikom.

Uzgred jos jedno pitanje: dok sam uzaludno trazio ovaj prpcesor, naleteo sam na neki karaoke mixer, to je sjajna stvar ukoliko je moguce i izmiksovati karaoke da ne idu sa pauzom izmedju pesama...ako sam dobro uopste shvatio. Jesam li?
 
Odgovor na temu

MpegTv

Član broj: 21112
Poruke: 18
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja09.01.2006. u 10:34 - pre 221 meseci
Pozdrav svima,

Citajuci ovaj tekst dosta sam se zainteresovao za problematiku pravljena od KAR ili MIDI fajlova DVD ili CD sa karaokama. Cilj je bio da se naprave fenomenalne karaoke koje mogu da se pustaju preko standardnih kucnih DVD playera poput SKYVISION, NEO, XORO, SHOCKWAVE, itd....

Ovo sto ste do sada izneli je izvodljivo ali ste se dosta udaljili od teme. Naime snimanje prozora iz Van Brasco u *.AVI i prebacivanje na DVD je potpuno izvodljivo i lepo izgleda medjutim dolazi do jednog problema a to je PITCH CONTROL.
Svako od nas ima razlicite raspone u pevanju i stoga postoje (sopran, alt, bariton i bas). Ukoliko preko Van Brasco napravite npr. Zdravka Colica koji je visoki tenor, nece niko ko ima glas bariton ili bas moci to da otpeva. Stvorice se efekat DRANJA i MUCENJA.
Na vasim DVD playerima koji imaju KARAOKE funkciju postoji opcija KEY koja je upravo namenjena da menjate tonalitet u skladu sa vasim glasom. Da bi se to izvelo neophodno je napraviti PRAVI KARAOKE DISK.
Upravo je to ono sto me je navelo u dalje istrazivanje !!!

PRAVI KARAOKE DISK ima format CD+G (CD + Graphics). To je obican audio CD koji u pozadini ima grafiku sa tekstom koji je skroluje.

Moram vam reci da sam napravio takav DISK u formatu CD+G i rezultat je FANTASTICAN !!! Zvuk savrsen, tekst preko TV-a, itd.... SUPER !!!

Najlaksi nacin za pravljenje Karaoke pesama je iz programa POWERKARAOKE ili POWERKARAOKE PLUS. (www.powerkaraoke.com)
Ucitate *.KAR file ili *.MID u program i on konvertuje to u *.WAV sa Tekstom. Konverzija je FANTASTICNA jer u sebi ima ogromnu banku sa instrumentima tako da karaoke zvuce bolje od Van Brasco playera.
Kada ste to uradili, potrebno je da to prebacite u BIN format za rezanje na CD.
Nakon ove konverzije Pesma je snimljena u BIN formatu.
Tako uradite sa jos 15-ak pesama, prebacite ih sve u BIN format.
Kada ste to uradili sada dolazi na red pravljenje CD+G diska kojeg cita vas DVD player. Postoji tool iz Powerkaraoke koji odmah pravi CD, jednostavnim ubacivanjem BIN fajlova.
Drugi nacin je iz CDRWIN-a. Ubacite BIN-ove, napravite CD IMAGE i narezete disk.
Kada ubacite disk u vas DVD bice pravo odusevljenje.

Nadam se da sam vam pomogao oko ove nepoznate oblasti.

Pozdrav,
.........MpegTv................
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja09.01.2006. u 11:46 - pre 221 meseci
@MpegTV
Drago mi je da smo konačno podigli ovu temu sa mrtve tačke.

Samo par napomena:
1. Ne sećam se da sam igde pomenuo u mom tutorijalu VanBasco i snimanje njegovog prozora... U KARVIDu je moguće postaviti pozadinu po izboru ali ja ipak preferiram crnu pozadinu, bela slova sa crvenim ¨pevanjem¨.
2. Cilj tutorijala je da se pomoću FREEWARE programa napravi karaoke DVD.
3. Sa DVD authoringom je moguće smestiti do 100 (i slovima stoooo) karaoka na 1 DVD.
4. Da li na CD+G disku imaš menije pa da biraš pevače po volji ili ide redom kojim si snimio disk?
5. Na mome SKY DVDju ¨pitch control¨ ili kako je na daljinskom označeno ¨key¨, apsolutno nema veze sa vrstom diska. On snižava ili povisuje štagod mu staviš na reprodukciju.
6. Neće svi DVDji (poseebno oni iz starije generacije) da reprodukuju CD+G diskove.

Kada sam počinjao ovo da radim, isprobao sam i POWERKARAOKE. Medjutim, moji prohtevi su bili malo veći...

Pozdrav svima koji vole da se deru u mikrofone...

P.S. kod Kineza ima jeftinih bežičnih mikrofona za kućnu zabavu (600-1000 din).
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja09.01.2006. u 14:12 - pre 221 meseci
Pozdrav,

jedno zanimljivo zapazanje, ja sam svojevremeno kada sam nameravao da lupim neke karaoke sinu, dobio (kasnije je ispalo da sam kupio ali nebitno je sad) 6 VCD-a sa karaokama. Otprilike 20-ak pesama po jednom. Nedugo zatim me nerviralo da mu stalno ubacujem neki drugi disk, iskopirao sam sve to na Hdd, poslozio po sistemu narodno, starogradsko, zabavno (ovde je bio problem sa nazivima ali sam sa malko zapisivanja i to resio), i jednostavno sve to "grunuo" na jedan DVD u takvim kategorijama. Ispalo je skroz normalno, imam pregled koje pesme imam, ne moram sve po redu a do svega sam stigao prostim rezanjem u Nero-u, nista komplikovanije i - uspelo je.

Znaci, nista sto se odnosi na izradu, samo na onaj deo o menijima i broju pesama po DVD-u, kod mene je to 119 ali napominjem da sam samo "sabrao" na jedan DVD ustvari VCD karaoke. Mozda ovo nekome od Vas koji vise znate o materiji pomogne da se optimizuje dalje problem.

Nadalje, freeware je daleko bolja opcija sem za onoga ko zeli da se bas profesionalno bavi sa time ali ja ni pomenuti Karvid nisam uspeo da pronadjem i lagano cak dizem ruke od freeware opcije u smislu nemogucnosti da se pronadje takav program u toj varijanti pa za sada sve izadje na isto :(

Bezzicni mikrofoni su zaista jeftini ali ja nisam uspeo da mi jedan do drugoga normalno rade, stalno mesaju frekvencije pa koristim zicne sa nekim od bezzicnih, a da su jeftini, zaista su preko mere jeftini da budem iskren.
 
Odgovor na temu

MpegTv

Član broj: 21112
Poruke: 18
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja10.01.2006. u 15:41 - pre 221 meseci
Imam par pitanja vezanih za KARVID?
1. Koji video codec je optimalan prilikom kompresije u AVI? Ja sam pokusao Cinpack ali mnogo vremena je potrebno za konverziju. Nekompresovani AVI zauzima oko 100 MB minut.
2. Drugi problem se javio prilikom pravljenje MPEG od AVI + WAV koji je predhodno rippovan. WAV i AVI nisu 100% sinhronizovani prilikom reprodukcije. Kako se to prevazilazi?

Inace KARVID zaista pravi impresivne karaoke u visokoj rezoluciji sa odlicnim fontovima.

Pozdrav,
....MpegTV....
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja10.01.2006. u 19:48 - pre 221 meseci
Koristim klasican XVID kodek, bitrate 1150 kbps je sasvim dovoljan za rezoluciju 352*288.

Nesihnronizaciju zvuka i slike po potrebi resavas sa opcijom `audio delay` u TMPGENCu, ukoliko je problem uvek prisutan. Mozes cak da napravis `template` za to.

Neko vise voli CANOPUS ali ukusi su razliciti...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja13.01.2006. u 07:41 - pre 221 meseci
Pa kako Vam ide...

Nema povratnih informacija...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

zokiplus
Zoran Jovanovic

Član broj: 67816
Poruke: 24
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja16.01.2006. u 10:44 - pre 221 meseci
Nikako ne ide, ne mogu da nadjem neki free karvid... :(
 
Odgovor na temu

ZockyBoy

Član broj: 27847
Poruke: 205
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja16.01.2006. u 13:56 - pre 221 meseci
Ajde neka se svi kojima treba KARVID jave i ostave MAIL adrese na PP.

Kada vas se skupi petoro, poslaću vam...
Da se zna ko kosi a ko vodu nosi...
 
Odgovor na temu

Kek0
HR-NG

Član broj: 40211
Poruke: 18
194.152.211.*



Profil

icon Re: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja31.01.2006. u 08:29 - pre 221 meseci
Na CD-u inf. časopisa BUG Br. 144 (studeni - 2004) u mapi Karaoke osim famoznog KarVid 2.0.0.15 imate još i iTunes 4.6.0.15,jetAudio Basic 6.0.6.4806,Karaoke5 1.9, KaraokeKanta 4.01, KaraWin Std 2.1.1.0, NoteWorthy Composer 1.75b, TMPGEnc-2.521.58.169-Free, TS-MIDIEditor 1.0, vanBasco's Karaoke Player 2.53, VirtualDubMod 1.5.10.1, winOKE 3.10 ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Karaoke - Od *.kar do DVD-ja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 23633 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.