Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336794 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?14.10.2005. u 23:16 - pre 225 meseci
Dobro onda Mornaru, dodji kod bilo kod ozbiljnog poslodavca sa kupljenom diplomom i zaposli se. Sta mislis koliko vremena ce proci pre nego sto dobijes standardni NUD* ako ne radis svoj posao kako treba? A ako ga radis kako treba, mislis da nekoga zanima kako si dosao do diplome?

Za sve one koji misle da ih "privatnici" iskoriscavaju, neka pokusaju da postanu "privatnici".


Dobrodosli u realni svet :)


NUD: Skr. za "nogu u dupe" (c) McKracken

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 15.10.2005. u 00:25 GMT+1]
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?14.10.2005. u 23:25 - pre 225 meseci
Lepo rečeno
 
0

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 02:46 - pre 225 meseci
Citat:
panonski mornar:na drzavnim fakultetima se danas nesto jos i uci, ali ih degradiraju ovi kojekakvi privatni fakulteti, pljunes lovu i eto ti diploma, pa pljunes jos jednom i eto ti posao :))). To bi trebalo zabraniti, nije nasa drzava dorasla jos tome da otvaramo privane fakultete


What a load of crap...
 
0

panonski mornar
ekonomista
Srbija

Član broj: 66996
Poruke: 102
213.244.212.*



+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 19:27 - pre 225 meseci
Mckracken, to sto si ti naveo je sve istina, ali u normalnim zemljama, a ne i kod nas. Ja znam da je najbitnije znanje na poslu a ne i diploma, pogotovo u privatnim firmama, ali sam mislila na drzavne firme kod nas, mene licno plasi pomisao da je otvoren privatni medicinski fakultet, i sutra taj student koji ga zavrsi i komsija Pero mu je slucajno direktor bolnice i zaposli ga, on ce isto tako da sedi i radi i ako i pogresi nece nikome odgovarati (bar do sada ne bi)...i obicni ljudi ce morati da se dobro raspitaju pre nego sto se upuste u avanturu da ih pregleda takav lekar. Ja jesam u realnom svetu, radim za privatnika i dobila sam nedelju dana godisnjeg za dve godine (radim nezanimljiv, administrativni posao, racunovodstvo) i plata mi je solidna, odgovornost velika, a moja koleginica u drzavnoj firmi lakira nokte na poslu i ima jedva nesto malo manju platu nego ja...zato govorim da je tesko raditi za privatnika, ali ni jednom recju nisam rekla da je privatnik lako biti, ali ipak u vreme ogromne ponude radne snage da bi te neko cenio po tvojim sposobnostima moras da se dokazes a za to je potreban dug vremenski period (da se procuje za tebe) a za to je mladim ljudima potrebna prilika, do koje se tesko dolazi...
Na ovom svetu mozes biti srecan samo na dva nacina: ili imati savest, ili je uopste nemati...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 20:28 - pre 225 meseci
Citat:
panonski mornar: Ja jesam u realnom svetu, radim za privatnika i dobila sam nedelju dana godisnjeg za dve godine


Pa nažalost ima mnogo takvih koji pristaju da rade pod ponižavajućim uslovima. Inače, pročitaj zakon o radu, član 68 stav 4, i član 69 stav 1. Moraš dobiti najmanje 20 radnih dana godišnjeg odmora.

Ja nikada ne bih pristao da se zaposlim pod takvim uslovima kao ti, a ne bih ni dao otkaz ako pokuša kasnije da me izradi u hodu, već bih mu doveo inspekciju na vrata. Nek mi posle inspekcije da otkaz, pa da vidimo šta će biti dalje.

A moja drugarica radi na crno u prodavnici 8 sati dnevno 28 dana u mesecu za 8000 dinara. I još je zadovoljna što je našla posao. Smešno.
 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 21:03 - pre 225 meseci
......starac meni ko' poslodavcu ko pomene ( mislim araogantno ) zakon o radu , treba da na ulici kad me sretne da predje na drugu stranu iz bezbjedonosnih razloga .
Ljepo vam je covek reko " probajte malo da budete privatnici " , kome se ne svidja neka trazi bolje , kao sto svako ima pravo na slobodu misljenja tako ima pravo i da bira sta da radi i cime da se bavi u zivotu .
Nema tu emocija . Normalno je da u visku ( i to velikom ) ponude radne snage vecina bira ono sta mu odgovara , ljudi su ipak emocionalna ( pohlepna , bezobzirna ) bica pa otud i sve to .
Kad nemas posao koji bi za tebe bio idealan ili nemozes naci bolje , a neces svasta da radis dok to ne postignes onda sjedi kod kuce i gledaj Tv .
Mrzim taj kontekst da svaki privatnik lezi na parama i samo upire prstom a lova kapa......
Nisam mogao da se ne ukljucim , unaprjed se izvinjavam ako sam nekog uvrjedio ...

Pozdrav , Denis


[Ovu poruku je menjao denisvuckovic dana 15.10.2005. u 22:08 GMT+1]
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 21:20 - pre 225 meseci
@mornar: Zasto mislis da na drzavnim fakultetima nije bilo "placenih ispita" ili da ce na privatnom biti nesto losije? Meni ovo jako lici na recidive starog nacina razmisljanja i soc-realisticne propagande o sterotipima (bez namere da uvredim tebe ili bilo koga).


@pisac: Znas li sta bi se desilo kad bi se tako arogantno pozvao na zakon i doveo inspekciju? Ostao bi bez posla u roku od mesec dana.

Veoma, veoma naivno je ocekivati da ce neko da te zadrzi na poslu posle takvih stvari, a najrealniji scenario je da firma nakon takvih "egzibicija" jednostavno prestane da postoji a sledeci poslodavac te pita gde si radio prethodno i zasto je firma zatvorena?

Zar zaista mislis da vecina poslodavaca ne bi volela da moze da svojim zaposlenima placa redovno visoke plate, da oni rade fino i nasmejano?

Jos jednom, izvoli budi "privatnik" :)



Tek sad videh ovo:

Citat:
Ja nikada ne bih pristao da se zaposlim pod takvim uslovima kao ti


Izvini, ali broj ljudi koji u ovoj zemlji (a i mnogo sire) koji treba da pristanu da se zaposle je jako, jako mali. u 99,9% slucajeva ljudi traze posao a ne biraju od ponudjenih. Oni koji su u poziciji da definisu uslove pod kojima ce raditi su veoma retke zveri.



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 15.10.2005. u 22:26 GMT+1]
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 21:24 - pre 225 meseci
@panonski mornar

Valjda smo kroz ovih 700 poruka uspeli svi da se složimo sa činjenicom da je državna firmatm za današnje uslove poslovanja neprirodna pojava prepuna paradoksa koja polako ali sigurno izumire pred, jel'te, tranzicijom. Što se kupovine diploma tiče, tvrdim da je lakše i jeftinije doći do diplome državnog faksa nego taze osnovanog privatnog iz prostog razloga - privatni fakulteti će se sve žešće boriti za udeo na tržištu, pa tako i njihovi zaposleni neposredno rizikuju da ovakvim postupcima ostanu bez posla. Korupcije mnogo više ima na državnim univerzitetima jer su tamo te šeme formirane decenijama i ekstremno je komplikovano sad to odjednom saseći u korenu, mada u poslednjem periodu ima sve više pozitivnih vesti na ovu temu (setite se afere na čini mi se stomatološkom faksu). I na kraju, niko normalan vas neće zaposliti samo na osnovu papira ako ne umete da pokažete da znate znanje.

Što se tiče državnih službenika, ne vidim ni najmanji razlog zašto bi oni stvarali glavobolje tebi, meni ili bilo kome ko svoj posao radi stručno, savesno i odgovorno. Tržište je najbolji sudija. Tvoja struka (računovodstvo) se sve više traži, ako ne veruješ prelistaj malo oglase po dnevnoj štampi - video sam ih bar 30 u poslednjih par nedelja! A nešto ne verujem da će se tvoja koleginica iz državne firme koja na posao dolazi u 8, počinje da radi od 9 i efektivno radi do 12-13h kada joj već opada koncentracija i elan i do kraja radnog vremena bleji, lakira nokte i ispija kafe, moći sutradan kada je privatizacija izbaci iz te fotelje na ulicu uspeti da se snađe kod zlog srpskog gazde u ulozi robno-materijalnog knjigovođe ili, ne-daj-bože, poreskog savetnika.

Manite se ljudi politike, tračarenja i zavisti. Radite i usavršavajte se - posla će uvek biti.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 23:02 - pre 225 meseci
Citat:
denisvuckovic: ......starac meni ko' poslodavcu ko pomene ( mislim araogantno ) zakon o radu , treba da na ulici kad me sretne da predje na drugu stranu iz bezbjedonosnih razloga


Aha. Zakon je zakon, i samo zahvaljujući poštovanju zakona ovo društvo uopšte funkcioniše. Ja takodje mogu da kažem da svako ko ga izigrava treba da predje na drugu stranu iz bezbednosnih razloga. Nažalost ljudi nisu dovoljno inteligentni da shvate da zakon postoji upravo da bi društvo uopšte funkcionisalo, i da onaj ko ga izigrava u stvari predstavlja beskorisnog parazita koji parazitira na tudjem radu (a umišlja da je sposoban privatnik ili već šta god bio).

Šalu na stranu, vrlo sam nervozan zbog gomile bezobraznih idiota u ovoj zemlji koji misle da je zakon tu samo da bi se izigravao, i da su njihove sebične potrebe važnije od potreba društva. U poslednje vreme sam počeo bukvalno da gazim po automobilima koji su tako parkirani da blokiraju ceo trotoar. Jeste i to protivzakonito, ali s obzirom da nadležne pauk službe za sprovodjenje zakona parkiranja :-) ne funkcionišu (ne reaguju na poziv), to izaziva preuzimanje pravde u svoje ruke.

Citat:
McKracken: @pisac: Znas li sta bi se desilo kad bi se tako arogantno pozvao na zakon i doveo inspekciju? Ostao bi bez posla u roku od mesec dana.


Ma može i odmah da me istera. Iz svega rečenog proizilazi da me za to apsolutno boli uvo. Nek mi da otkaz, naći ću ja drugi izvor prihoda lako, a on će da otkrije (po zakonu) koliko sam u poslednje vreme nervozan zbog takvih kao on.

Citat:
McKracken:u 99,9% slucajeva ljudi traze posao a ne biraju od ponudjenih. Oni koji su u poziciji da definisu uslove pod kojima ce raditi su veoma retke zveri.


Ako potcenjuješ sebe, potcenjivaće te i drugi. Odnosno, kako se postaviš tako će ti biti. Ova rečenica naravno nema efekta kod onih koji stvarno nemaju pojma da rade nešto kvalitetno u životu (a ima ih prilično).
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.10.2005. u 23:35 - pre 225 meseci
Pisac, nisi moju poruku procitao do kraja... Nisam to hteo da kazem:

Citat:
a najrealniji scenario je da firma nakon takvih "egzibicija" jednostavno prestane da postoji


Prestane da postoji se na srpski prevodi kao "propadne, vlasnik odluci da nece vise da radi ili se posveti crtanju a sve zaposlene istera na ulicu, legalno i po zakonu"

Mnogo, mnogo puta se desilo da zaposleni izvise upravo jer su pokusavali da se prema poslodavcima postave kao prema neprijateljima iz kojih treba iscediti sve sto moze. U mnooogo slucajeva se firma jednostavno zatvori jer nije isplativo ili je primila udarac u trenutku kada su joj temelji poljuljani.


Druga stvar i najveca zabluda kod vecine zaposlenih je da smatraju da poslodavac daje platu i da to nema nikakve veze sa tim kako firma funkcionise ili da li su oni, svojim radom, zaradili svoju platu i napravili profit poslodavcu i na to da li je poslodavac u tom trenutku likvidan ili nije.. (ali ovo vec prelazi u teoriju poslovanja u "volatile markets")

Nekoliko primera mozes naci u knjizi Dejla Karnegija, "Umetnost pregovaranja".

Citat:
Ako potcenjuješ sebe, potcenjivaće te i drugi. Odnosno, kako se postaviš tako će ti biti. Ova rečenica naravno nema efekta kod onih koji stvarno nemaju pojma da rade nešto kvalitetno u životu (a ima ih prilično).


Potpuno tacno. Malo je nezgodno sto stvari nisu crno-bele.

Da napravimo jedan mali test..

Pitanje za sve ucesnike:

Koliko bi vas pristalo da radi za trecinu trenutne plate i udeo u profitu firme sve dok su zaposleni?

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 16.10.2005. u 00:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 16.10.2005. u 00:58 GMT+1]
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.10.2005. u 00:52 - pre 225 meseci
Ja bih, pod uslovom da moje radno mesto ima osetnog uticaja na profit. U suprotnom bih zavisio od produktivnosti mase (ostalih zaposlenih) a ne bih imao uticaja na njihov odabir, tako da to otpada.
 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.10.2005. u 15:10 - pre 225 meseci
....... ti bi , a mozes mislit' da od mojih 8 zaposlenih kad sam im ponudio ravnopravan udio i to na kredit od tri godine , normalno da svi rade za plate kao i ja sam i da djele po dogovoru dividendu , a sve to sa ciljem da strvorim jednu maksimalnu zainteresovanost za posao i kvalitetu rada uopse , svjesno odricuci se onog sto znam da sad imam i to sve kao mali da zdravo rastemo i jednog dana postanemo veliki i normalno da ako donesemo pogresnu odluku ili smo nelikvidni neko vrjeme svi trpimo a ne samo ja ........ i mos' mislit od osam ljudi jedan je bio zainteresovan , dva suzdrzani a ostali protiv .
Normalno to je samo bio predlog eksperimentalnog karaktera , a ja sam dalje nastavio da radim kao sto sam i radio .
To sto mislis da ja izbjegavam zakon da bi ostvario profit , varas se . U nasoj i siroj javnosti je poznato da idealna drzava ne postoji . Zdravo je zakon postovati i treba ga postovati maksimalno . Mislim da je tu u igri emocionalna crta kao sto je kolega gore naveo . Ako neko misli da ga neko iskoristava neka to prekine a ne da se sveti na kojekakve nacine .


Pozdrav , Denis
 
0

panonski mornar
ekonomista
Srbija

Član broj: 66996
Poruke: 102
82.208.199.*



+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?18.10.2005. u 21:15 - pre 225 meseci
McKracken, ja znam da se i na drzavnim fakultetima kupuju ispiti, ali sam sigurna da su privatni fakulteti mnogo losiji od drzavnih. Stvar je u tome sto je prolaznost na ispitima na privatnim fakultetima 90% a na drzavnim 10% (maksimalno) od ukupnog broja studenata koji izadju na ispit a da se to ne desava zbog toga sto su studenti na privatnim fakultetima bolje pripremljeni za ispit vec zbog toga sto vlasnik fakulteta zna da ce studenti odustati ako ispite ne prolaze lako (a on ce to osetiti po dzepu). Cim je neki profesor stroziji, dobija sut kartu. Ja licno poznajem mnogo studenata koji se nisu snasli na drzavnim, pa zavrsise privatni fakultet bez po´ muke (pri tom sam odlicno upucena u njihove intelektualne sposobnosti). Na drzavnim fakultetima ima sporadicnih slucajeva kupovine ispita a na privatim je kriterijum znanja nizak da bi se stimulisali studenti da se i dalje skoluju, sto je ujedno i finansijska korist za fakultet.
Na ovom svetu mozes biti srecan samo na dva nacina: ili imati savest, ili je uopste nemati...
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.sys.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?18.10.2005. u 23:32 - pre 225 meseci
Profesor kod kojeg je prolaznost na ispitu ispod 10% je zreo za - promenu zanimanja ;) Mislim, ako njemu konstantno, iz godine u godinu, ne polazi za rukom da uspostavi kontakt sa studentima i zainteresuje ih za gradivo u toj meri da od njih recimo 200 bar 20 skonta suštinu predmeta i položi sa najnižom ocenom, šta reći... Ali, i državni fakulteti bi osetili po džepu kada bi prolaznost bila znatno iznad jadnih 10% jer se ne bi studiralo po 10-15 godina ;)

Citat:
Ja licno poznajem mnogo studenata koji se nisu snasli na drzavnim, pa zavrsise privatni fakultet bez po´ muke (pri tom sam odlicno upucena u njihove intelektualne sposobnosti).

I sa tom diplomom će sutradan moći, izvinjavam se na izrazu, dupe da obrišu. Niko ne plaća diplomu već znanje.
 
0

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 00:07 - pre 225 meseci
Citat:
panonski mornar:
Ja licno poznajem mnogo studenata koji se nisu snasli na drzavnim, pa zavrsise privatni fakultet bez po´ muke (pri tom sam odlicno upucena u njihove intelektualne sposobnosti). Na drzavnim fakultetima ima sporadicnih slucajeva kupovine ispita a na privatim je kriterijum znanja nizak da bi se stimulisali studenti da se i dalje skoluju, sto je ujedno i finansijska korist za fakultet.


Ja licno poznajem studente koji su zavrsili drzavni fakultet i to u dosta dobrom roku ali da im das nesto prakticno da urade za sta su inace zavrsili skolu, bilo bi ih zaista zalosno gledati.
I sta sad kao zakljucak da izvucem? Drzavni fakulteti su losi.
Mislim da je zaista relativno. Isto tako znam one koji su zavrsili drzavni fakultet i to isto u roku a da su dobri u svojoj struci i na poslu. E sad gledajuci dve strane dosao sam do zakljucka da je celo to studiranje relativno, tj. nije da je relativno nego se ispostavlja da je do karaktera licnosti. Postoje oni koji zele da uce i rade i oni koji zele samo neko zvanje. Ono sto me nervira je da ova druga grupa ljudi ne zeli da prihvati nikog kao sebi ravnog ako taj nije u najmanju ruku zavrsio isti ili slican fax. Oni uopste ne cene znanje nego diplomu. Oni se i najvise bune kad je u pitanju posao. U njihovom virtualnom sistemu se nalazi scena u kojoj oni kao diplomirani ing.- sta li vec, ne mogu da rade isti posao pod istim uslovima za iste pare sa nekim koji nije zavrsio fax. i to po mogucnosti drzavni. Njima je izgleda ne moguce da neko uspe da nauci nesto a da je to van granica drzavnih fakulteta. Oni to ne priznaju.
-Ne, ne, nije bitno sto ti znas da radis kad nemas diplomu. Bitna je diploma.

Uglavnom, kao sto rekoh relativno. Najvise zavisi od osobe posto je sistem... ma ni nema sistema.
Za privatne fakultete i ja mislim da, za sad, je dosta lakse proci nego na drzavnim pod uslovom da imas dublji dzep. Ali i to ce se promeniti kao sto Davor rece
Citat:

privatni fakulteti će se sve žešće boriti za udeo na tržištu, pa tako i njihovi zaposleni neposredno rizikuju da ovakvim postupcima ostanu bez posla.


Bice to jedna dugacka emisija Opstanak.

Citat:

....... ti bi , a mozes mislit' da od mojih 8 zaposlenih kad sam im ponudio ravnopravan udio i to na kredit od tri godine , normalno da svi rade za plate kao i ja sam i da djele po dogovoru dividendu , a sve to sa ciljem da strvorim jednu maksimalnu zainteresovanost za posao i kvalitetu rada uopse , svjesno odricuci se onog sto znam da sad imam i to sve kao mali da zdravo rastemo i jednog dana postanemo veliki i normalno da ako donesemo pogresnu odluku ili smo nelikvidni neko vrjeme svi trpimo a ne samo ja ........ i mos' mislit od osam ljudi jedan je bio zainteresovan , dva suzdrzani a ostali protiv .

Sta mislis zasto samo jedan. Ili im i dalje udara od ivice lobanje svest komunisticke ideologije ili znaju sta ih ceka pa su odustali.

A za sve one koji misle da ih neko iskoriscava, neka onda napuste posao, nema sta da se bune i iskljuju bes na poslodavca. Neka svako otvori svoju firmu pa neka sam vidi kako ce. Ova tema http://www.elitesecurity.org/tema/139226-Posao-buducnosti najbolje objasnjava kako bi stvari trebale da krenu u buducnosti. Ukoliko bi ovo bilo onda nece biti vise problema tipa "los gazda", neka je svako sebi gazda.

Ali onda je pitanje da li su svi u stanju da igraju trzisu utakmicu.






 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 00:22 - pre 225 meseci
Prolaznost na nekom ispitu je pre izivljavanje profesora (pokusaj izigravanja velicine) ili potpuna nesposobnost da svoje znanje prenese studentima. Ne zaboravite da su svi ti studenti zavrsili srednbju skolu i prosli prijemni ispit i da bi bar 90% njih moralo da ima dovoljno intelektualnih sposobnoti da zavrsi fakultet.

Nazalost, to na drzavnim fakultetima nije slucaj. Sa druge strane privatni jos nisu dovoljno zreli, ali napreduju velikom brzinom.

Moram da ponovim, diploma ima samo uticaj samo na preliminarnu selekciju kandidata i apsolutno ne garantuje da ce vlasnik iste, ako je nesposoban, ostati na tom poslu duze od mesec-dva. Za one koji misle da ovako nesto nije praveno, vreme je da skinu ruzicaste naocari i da primete da i velika riba jede malu, bez obzira sto to nije pravedno :)
 
0

panonski mornar
ekonomista
Srbija

Član broj: 66996
Poruke: 102
82.208.199.*



+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 13:58 - pre 225 meseci
mcKracken, bas bi bilo lepo da je tako kako si ti napisao, ja se za sebe uopste ne bojim i volela bih vec jednom da se ceni znanje a ne kojekakvi drugi parametri, stvar je u tome da ljudi koji nemaju da potegnu neku vezu za posao uopste NEMAJU PRILIKU da se dokazu, pa makar imali svo znanje ovog sveta. Neko prvo mora da ti da priliku...retke su firme koje zaposljavaju kandidate na osnovu neke vrste provere sposobnosti...ali to je poznata stvar. Sta ja da radim sa svojim znanjem (pretpostavimo da ga imam u svojoj srucnoj oblasti) kad trenutno u mestu u kom zivim vec tri godine niko nije trazio radnika te stuke, ipak mislim da je poroblem malo siri od toga da ce samo oni sa znanjem opstati, nije to ( na zalost ) jedini relevantan faktor prilikom zaposljavanja.
Na ovom svetu mozes biti srecan samo na dva nacina: ili imati savest, ili je uopste nemati...
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 20:34 - pre 225 meseci
@ panonski mornar

Ne nije bitno samo umeti da radis svoj posao!!!

Na intervjuu oni ne znaju sta sve mozes da radi neko, nego samo ono sto se predstavi.
Vestina prodavanja sebe je najbitnija, ja sam se na nekim mestima zaposlio i bez znanja (koja sam otvoreno priznavao da nemam) samo zato sto sam imao otvoren stav prema ucenju i umeo sam da se prodam!!!
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 21:28 - pre 225 meseci
Citat:
NEMAJU PRILIKU da se dokazu, pa makar imali svo znanje ovog sveta


Ovo znaci samo da je nisu napravili. Ergo, fali im znanje da naprave priliku za posao, vreme je za obuku :)

Citat:
trenutno u mestu u kom zivim vec tri godine niko nije trazio radnika te struke


Mislim da je resenje ocigledno. :) U ovoj zemlji postoji ukorenjeno misljenje da je neko ko promeni zanimanje "propalitet". To je toliko pogresno da ne vredi opisivati.

Zasto sazaljevati diplomiranog filosofa sto ne moze da nadje posao u struci? Tuzna je cinjenica da je "potraznja" za takvim radnim mestima ogranicena.

Takodje, zalosno je i bedno kako se ponasaju nezaposleni prema potencijalnim poslodavcima. Uglavnom se postavljaju sa visine ("koliko ces da me platis", "oce li plata biti redovno", "koje beneficije imam" itd..itd a nijednom nema pitanja "a sta treba da radim" ili "da li sam dovoljno spreman za takav posao")

Da sevratim "zlim privatnicima", vrlo cesto ponasanje primeceno kod privatnika je da kada je firma u krizi (a svaka firma kad tad prolazi kroz teske periode) zaposleni ocekuju da se to ne odrazi na njihova radna mesta. Onog trenutka kada firma predje u neki ozbiljniji profit, svi ocekuju dividendu iako nisu bili spremni da preuzmu i rizike.

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 19.10.2005. u 22:29 GMT+1]
 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.10.2005. u 22:07 - pre 225 meseci
Citat:
vrlo cesto ponasanje primeceno kod privatnika je da kada je firma u krizi (a svaka firma kad tad prolazi kroz teske periode) zaposleni ocekuju da se to ne odrazi na njihova radna mesta. Onog trenutka kada firma predje u neki ozbiljniji profit, svi ocekuju dividendu iako nisu bili spremni da preuzmu i rizike.



....takvi su ljudi i mos' ih .....


Pozdrav
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336794 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.