Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om

[es] :: .NET :: Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om

[ Pregleda: 2418 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lakishone
Novi Sad

Član broj: 31156
Poruke: 11
*.220.EUnet.yu.



Profil

icon Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om01.11.2004. u 14:32 - pre 237 meseci
Posle mnogo peripetija da mi CR proradi na 98 klientu konacno sam uspeo da sve registrujem ali mi javlja gresku koju nemogu da shvatim.
Naime na nekim klientima sve radi lepo a na nekim mi izbacuje poruku
"load report failed" sa sledecim objasnjenjem.

************** Exception Text **************
CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.LoadSaveReportException: Load report failed.
at . F(String , EngineExceptionErrorID
)
at . B(String , Int32 )
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.Load(String reportName, OpenReportMethod openMethod, Int16 parentJob)
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass.Load(String reportName, OpenReportMethod openMethod, Int16 parentJob)
at CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportDocument.SetDataSource(Object value)
at chatalovaccess.Form3..ctor()
at chatalovaccess.Form4.Button1_Click_2(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Control.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Button.OnMouseUp(MouseEventArgs mevent)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ButtonBase.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Button.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

Posto na nekim kliejntima radi iskljucujem mogucnost svega onog sto se ovde pominjalo u prethodnim porukama. (barem ja nisam video da se ovo nekom dogadjalo).
Probao sam kod kuce na virtaul PC instaliram 98se i obicnu 98 i na obe verzije mi radi program s tim sto na obicnoj 98-ci sam morao da instaliram jet service pack ali ni u jednoj varijanti mi nije izbacivao ovakvo obavestenje.
Molio bih onog ko im ideju da mi pomogne.

at ?.?F(String ?? , EngineExceptionErrorID ?
)
at ?.? B(String ? , Int32 ? )
U prve dve linije objasnjenja mi izbacuje kvadrate ( ovde gde sam ja naveo ?)
Kao da ne moze nesto da procita. Ja sam u reportu imao YU slova (true type) ali sam pokusao i da prekucam sve na eng ali nista nije pomoglo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om02.11.2004. u 01:33 - pre 237 meseci
Ne mogu ti mnogo pomoći oko tvog problema pošto nisam trošio .net na 98ici, ali mogu sigurno da ti kažem da nema veze sa:

at ?.?F(String ?? , EngineExceptionErrorID ?
)
at ?.? B(String ? , Int32 ? )

ti kvadratići su u stvari obfuskovana imena identifikatora. Neki proizvođači (CR između ostalog) na ovaj način štite kod od reverznog inženjeringa.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om02.11.2004. u 09:25 - pre 237 meseci
pa ako si citao prethodne teme o 98-ici i cr-u, onda si verovatno primetio da ce tesko da ti to uspe.
mi smo se lomili dosta sa tim. imali smo situacije da instaliramo na jednoj 98-ci i radi ok, ubacimo drugu aplikaciju ili zamenimo postojecu i ono ne radi
ili jos bolja situacija da radi delomicno tj. neke funkcije u reportu rade neke ne. na kraju smo se odlucili da ne instaliramo applikacije na 98. minimum win2k i zamisli - lepo fercera.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Nesvakidasnji problem sa Crystal Report-om

[ Pregleda: 2418 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.