Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 98404 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-2.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka19.03.2007. u 12:46 - pre 208 meseci
Ha!

1. Oprema je dovoljna, mada je Berindžer malko traljav u odnosu na Rodu, ali... ok.

Tako mala kabina, ma kako je izveli... je KLAUSTROFOBIČNA ZAMKA za sve vas! Razmisli da te ture u nju i deru se na tebe ako ti ne ide!!!
A unutra vruće, GLUVO, teskobno... UŽAS!
Imao sam to, baš tako i toliko... Azmafon i sve. Super zvučno, grozno ergonomski.

Citat:
Mali prorez za staklo.



Pa da, pevaču uguraš povremeno nešto da pojede dok pliva u moru znoja i strahova!

Šalim se, postoje moderna rešenja u obliku potkovičastog izolatora, koja se stave na stalak od mikrofona i OKRUŽUJU mikrofon (ne mogu sad da nađem, ima valjda čak i u BGD da se kupi), pa ga samim tim u tim lošijim uslovima rasterete (snimak) okruženja i pozadinskih zvukova. Nisu baš jeftina, kreću se oko 300 e, ali su efikasna.


2. Kompjuter i znanje. Oba mogu da se "nabave"!

Pozdrav!





Prikačeni fajlovi
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka20.03.2007. u 00:36 - pre 208 meseci
Hvala na odgovoru!

Slika je super! Srecom pevac ne pusi...
Stavljacu mu kocke leda u lavorce da se osvezava iznutra i Nijagarine vodopade slicicu u visini glave,
a ako hoce napolje,bolje bi mu bilo da ispeva sve iz prve inace udaram poklopac preko prozorceta :-)

Znam da nije bas neko resenje ali bar je tehnicki ispravno,to mi je bitno.
Sutra dan za drugi album (kad zasluzimo),pravim sobu kako valja,hehe.

Komp imam i solidno snalazenje u Cubase-u.Za znanje cu daviti vas dobre ljude.

Inace cela ideja je da zadrzimo nas zvuk.Zanr je pop ali na malo specifican nacin.
Ako imas vremena,evo naseg sajta
www.stareslike.cjb.net
Pesme su snimljene uzivo iz Dynacord Powermate 1600,iz cinc izlaza u komp,na tri,cetri,sdd,
pa onda malo Eq,malo kompresor-limiter i to je to (sve osim demo pesme "Sama" koja je vise eksperiment nego nas pravac,to je snimano bez gluve sobe.Tu se moze videti kako sam petljao sa Cubase-om i raznim virtualnim instrumentima pre jedno godinu dana).
Zeleli bi da snimak bude najvise nalik na "Jedne noci,jedne zime" ili Imam sve u zivotu" mada ipak sa malo vise udaraljki.
Neki savet za pocetak?
Sta mislis kad kazes za Beringer da je traljav?

Veliki pozdrav!
Dejan

Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mmilovan
Milan PM

Član broj: 102039
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka25.03.2007. u 00:38 - pre 208 meseci
Citat:
Savetujem svima da pogledate dvd Rod Stewarta na
kojem peva džez standarde, tu ćete videti vrhunsku svetsku produkciju gde se
pazi na svaki detalj, od scene do vrhunskih aranžmana i odabira muzičara, do
toga da na običnom dvd možete da birate kojom kamerom ćete da gledate neku
scenu. Da znam, to je uradjeno sa velikom količinom novca, tako je, ali ima
i ovde sasvim solidnih producenata, čak i jako dobrih, ali svi bi hteli da
nešto odrade za džabe ili minimum novca, a da dobiju vrhunski kvalitet. E to
ne može.


Jedini problem sa Rod Stewartom je što je za ovaj disk "ladno", note bz note pretabao stare aranžmane Teddy Wilson-a i ekipe koja je tridesetih snimala Bili Holiday. Nisam nešto video da se o toj "sitnici" govori.

Kreativno, nema šta.
 
0

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka25.03.2007. u 09:40 - pre 208 meseci
> Jedini problem sa Rod Stewartom je što je za ovaj disk "ladno", note bz
> note pretabao stare aranžmane Teddy Wilson-a i ekipe koja je tridesetih
> snimala Bili Holiday. Nisam nešto video da se o toj "sitnici" govori.
>
> Kreativno, nema šta.
>

Prvo, aranžmane nije radio Rod Stewart već jedan od najboljih, najpoznatijih
i najpriznatijih aranžera na svetu čije ime ćeš saznati ako pogledaš taj
dvd. Drugo, projekat je i posvećen džez standardima pa ne vidim šta je tu
loše i pogrešno ako liči na aranžmane Bili Holiday. Treće, čitava svestska
kritika i publika je ovo priznala za veliko umetničko dostignuće i ne
verujem da smo pametniji od njih. Najzad, ako se neko odluči da snimi
standarde koji danas i služe da se oceni i proceni veličina nekog umetnika,
to može da se radi jednostavnom replikom, a može i unošenjem novina i
originalnosti u bilo koji segment projekta pa i u arnžmane. I ne sećam se u
istoriji džeza nekog pevača sa tako senzualnim izvođenjem kao što je ovo (a
u tome je bila Stewartova originalnost i u rocku), tako da je ovo dostignuće
jedinstveno u svetu ma šta ti mislio o tome. A aranžmani su samo prilagođeni
njegovom načinu pevanja.
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka25.03.2007. u 18:58 - pre 208 meseci
Djalf, lepe su vam pesme, pomalo ličite na one pacove, Slobine muzikante "Legende", ali samo stilski... ne vređaj se,njih izuzetno ne podnosim, a toliko su eksploatisani, da je većini prva asocijacija upravo ta grupa.

Elem, uz malo truda oko snimanja (ovo vaše je vrlo pristojno) i produkcije (neko ko ume, ne vi sami) može da ispadne lepa, topla i udobna kolekcija sentimenata prekodunavskih! A i šire.

Behringer je traljav, zato.

Gledaj ovo:

http://www.alesis.com/product.php?id=49
http://www.dbxpro.com/166XL/166XL.php
http://www.dbxpro.com/266XL/266XL.php
http://www.drawmer.com/dl241.html

Za te znam da VALJAJU.

Pogledaj ovo: http://www.presonus.com/acp88.html. Zamisli da svi vi odjednom ulazite "sređeni" u mikser? Onda i ti stage-snimci, propisno EQ-ovani i ofarbani, mogu direktno da se srede, masteruju i idu na CD. Dodavali biste samo glasove naknadno, radi ispravljanja onih sitnih falševa, koje vaš pevač tamo ima...

Pozdrav!
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka27.03.2007. u 00:23 - pre 208 meseci
Darko,
pre svega,veliko hvala na trudu i odgovoru.

Fals?Ima,ima plus gresaka u sviranju koliko god hoces (ili neces,ha).Ebes ga,uzivo....plus znas da se snima...plus na brzinu...

Eh,premda volim par pesama od Legendi.mi bi bas zeleli da izbegnemo to da licimo na njih.Bar na nasem radu.

Zelim cvrsci zvuk,a opet harmonika da bude tu,zelim da na snimku budemo ono sto smo uzivo.
Mogu ja da nabudzim svasta pri snimanju (VST je cudo) ali zelim da se to moze izvesti i uzivo sutra dan.To mi je skoro pa najbitnije!
Pre svega,pop,nikako narodni melos.Nesto novo,sveze,ali opet nase u dusi...

Mi na svirkama izvodimo neverovatan repertuar,zabavno,narodno,strano,satorci,ma pitaj boga sta ne (u nekim momentima ili vrlo cesto,ne daj boze sta ne).Mora da se zivi od neceg al nece se moci jos dugo tako.Izludecemo skroz.
Jes' da sviram 'armoniku ali sam odrastao na Floyd-ima,Doors-ima,pa Zappa, ah da,Depeche Mode,ali i na EKV-u i ko zna sta sve ne,pa srednja muzicka skola u struci....ludilo,skroz zbrkano!! Pricam u svoje ime,a i ostali iz grupe su cudaci za sebe.

Voleo bih da mozes da nas cujes uzivo i das savet sta i kako dalje.Izuzetno cenim tvoj sud i rad i znam da nam,pre svega,treba kompas! Mozda ovo nije tema ali i jeste:pre pocetka snimanja odrediti pravac (sever ili severo-zapad...ili ipak jug).

Hvala za linkove,detaljno cu prouciti svaki deo.

Inace,koristim nick mog brata Dj Alf-a posto smo na netu na istom kompu.
Pozdrav

Dejan

My name is Bond.....James,Dean





Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka08.04.2007. u 22:22 - pre 207 meseci
Sta se desava, da nije neko umro

E ljudi imam jedno pitanje... Kako da uklonim "probijanje" basa, a da ne diram volume? Jer u hiphop muzici koju ja radim , sve se skoro "vrti" oko basa... Ja kad radim, nikako ne mogu da napravim da mi se mnogo dubok bas lepo (da je izrazen) cuje, sto mogu super da cujem u nekim pesmama , tipa Eminem na primer... Znam da oni imaju opremu koja je vredna milione, ali mislim da ovaj problem moze i bez nje!???
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka08.04.2007. u 22:35 - pre 207 meseci
Samo me zovite na PP, doći ću ja da vas slušam!

Mr.Back, stisni ga kompresorom da ne "radi" toliko.

Pozdrav!
 
0

Deja Morison
Dejan Ivanovic
Svilajnac

Član broj: 141014
Poruke: 18
91.150.110.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 10:58 - pre 207 meseci
Ok,zvacu te kad bude negde zgodno!
Kabina napreduje...
 
0

Goku7

Član broj: 139845
Poruke: 146
*.adsl-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 14:46 - pre 207 meseci
Ljudi, nov sam na forumu i u DJ-ingu, pa mi trebaju saveti...
Zavoleo sam DJ-ing, u trance muzici, ali ni sam ne znam odakle da krenem, pa ako neko moze da mi kaze odakle da pocnem... Zaista nemam nikakve osnove kada je u pitanju DJ-ing (o produkciji da ne govorim)... Imam za sada software-e Virtual DJ 4.2 i Traktor 3...
Ako ima vec na ovom forumu, uputite me na link....
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.static.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 17:26 - pre 207 meseci
Nemoj ovde, ima već tema o DJ-ingu. Premestiću uskoro.

Pozdrav!
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.static.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 17:28 - pre 207 meseci
Dejo, zaboravi kabinu... vidi ovo:

http://www.seelectronics.com/rf.html



Danas sam ga uzeo na test... izgleda i zvuči sjajno, zasada. I barem desetak puta je jeftiniji od profi-kabine...

Pozdrav!
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 19:01 - pre 207 meseci
E Darko, bas si nasao sta me zanima ,LoL. Danas u skoli bas razmisljam o tome, kad ti rekao vec Samo me zanima cena od Reflexion Filtera?

Poz
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka13.04.2007. u 20:46 - pre 207 meseci
Negde DO 220-230 e. Nisam skroz siguran.

Mnogo je gotivan, težak je kao tuč i u kutiji na sve redovno, dobiješ viljuškasti ključ 14-17 za stezanje nekih nosača!

Pozdrav!
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka14.04.2007. u 14:32 - pre 207 meseci
Pa kad uzmes u obzir kosta k`o neka "manja" miksta, a radi posao gluve sobe. Tako da to uopste nije skupo... O tome sam samo cuo veoma dobre kritike... Dobra je to stvar ! Rusi gluvu sobu , kupuj filter

Pozz
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka14.04.2007. u 14:39 - pre 207 meseci
Ima još jedan predmet slične namene. Testiram ih za sledeći broj SnM.

http://www.studioprojectsusa.com/filter.html



Ovo jeste pop-fiilter ili pop-šuc, ali te stvari jako popravljaju snimak, ako se pažljivo i pravilno postave!

Pozdrav!
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka14.04.2007. u 14:53 - pre 207 meseci
Reflexion Filter radi ok posao sa zadnje strane mikrofona, ali sa prednje strane odakle pevas i iza tebe i dalje dolaze reflexije (a na tu stranu ti je usmeren cardioid mic), tako da bi bilo dobro da nabacis jos neku izolaciju i iza sebe, moze i neko veliko cebe ili jorgan, i nesto na podu. gledaj da pevas u prostoriji sa visim plafonom, da ti nije ono odmah iznad glave betonski zid. stavi obavezno i pop shielf da eliminises plosive (nalet vazduha dok izgovaras P, B, T), ovaj kao sto je darko postovao iznad idealno. imas one sa najlonskom mrezom koji rade ok posao ali malo skidaju visoke frekvencije, a metalni su skroz transparentni. mikrofon postavi tako da je kapsula u celosti tacno iznad usta vokaliste. visina nosa otpr. dok izgovaras bilo sta postoji odredjeni deo vazduha koji je beskoristan za zvuk a izlazi iz usta, podizanjem mikrofona taj vazduh ne udara u dijafragmu direktno.
 
0

Deja Morison
Dejan Ivanovic
Svilajnac

Član broj: 141014
Poruke: 18
77.46.232.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka14.04.2007. u 18:53 - pre 207 meseci
E pa gotovo sad, vec sam podigao krov :-)

Dobro su ovo smislili...

 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka15.04.2007. u 15:24 - pre 207 meseci
Imam ja Pop Filter, ali nije taj sto je Darko uplodovao na slici, nego Shure-ov ... Evo postavio sam sliku da vidite kakav je... Sad me zanima, dali ja to mogu da postavim samo da je preko mikrofona, ili ima posebno kako treba da se postavi Pop Filter... ???



[Ovu poruku je menjao ton_majstor dana 15.04.2007. u 19:36 GMT+1]
Ko zna da cita, zna i da procita
Prikačeni fajlovi
 
0

devil.x3m

Član broj: 142592
Poruke: 34
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka17.04.2007. u 19:04 - pre 207 meseci
PoZdrav.

Da li bi mogao da dobijem neku preporuku u vezi zvucne karte?!

Naime, treba mi za laptop, znaci neka USB varijanta. Za DJing i za produkciju. Produkciju radim uglavnom u Reason-u, ali ponekad upadne i FL i Acid.

Ako ima nesto kvalitetno (narocito sto se produkcije tice) za do 200 evra.

Unapred hvala.
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 98404 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.