Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98409 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka31.01.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
Pozdrav!! Ja sam novi na ovom forumu. Slucajno sam naletio na ovo, i veoma mi je drago... Radim sa muzikom vec skoro 4. godine, i mislio sam da znam nesto.. ali skontao sam da pojma nemam sto se tice glasa i efekata za glas... Inace se bavim Hiphop muzikom... Pa eto za pocetak me zanima, sta sve mogu da uradim kada nabacim Noise Gate? Za sta bi mi on sluzio... Ako ima mnogo stvari koje on moze da uradi , nemorate se zamarati da mi pisete sve, samo ono sto je bas karakteristicno za njega, i najbolje stvari koje mogu da se urade sa njim??? Hvala Unapred!!
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-138.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka01.02.2007. u 21:22 - pre 209 meseci
gate potpuno uklanja svaki deo snimka koji je tisi od zadatog parametra (threshold). mozes da koristis npr kad snimis bubnjeve pa sa kick mikrofona poskidas sve osim kick zvuka itd.
za vokale se bas i ne koristi. od procesora ce ti tu vise pomoci neki kompresor, mada za hip hop moze i blaga distorzija. od efekata kratki reverb i delay. i naravno EQ.
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka01.02.2007. u 23:21 - pre 209 meseci
Koji tip filtera pravi najmanju brljotinu ( low pass , low shelf , peak ... ) ?

ton_majstor , sto ne koristis UAD 1 ?

Imas li neku zamerku na njih ? Ja koliko sam slusao to lepo radi , ali imam utisak da su to plugins vise za mastering nego za miks , i to maksimalno jedan efekat u masteringu .

Imaju finu farbu i odlicne visoke , ali ...





[Ovu poruku je menjao kompozitor dana 02.02.2007. u 01:20 GMT+1]
Apsolutni subjektivizam !
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-144.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka04.02.2007. u 02:57 - pre 209 meseci
uh pa svi ti filteri imaju razlicite namene, tesko je reci koji ce biti vise, koji manje transparentan. na kraju, ljudi cesto vole da se dobro cuje prisustvo filtera. nekada se filter koristi za korektivne, a cesto i za kreativne stvari. pretpostavljam da tebe zanima ovo za korekciju snimka koji ima neki element koji ti ne treba. onda koristi samo low pass i high pass filtere, bez ikakve rezonance i kreni od najblazeg filter slope-a (1-pole, tj 6 dB po oktavi) nadji pravu frekvenciju, pa onda experimentisi da li veci slope i pomeranje frekvencije daju bolji rezultat ili ne.

Low shelf je EQ koji ispod zadate frekvencije sve nize podjedanko boost ili cut. To koristis ako hoces da dodas ili oduzmes sve bass frekvencije.


P.S. ton majstor ima Sony Oxford bundle, ne treba mu UAD ;)
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka04.02.2007. u 11:55 - pre 209 meseci
Hoces da kazes da je Sony upotrebljiviji od UAD ?

Ja imam utisak da se ( sa UAD plugins ) najveci efekat dobija upotrebom masimalno jednog efekta , recimo Pultec u masteringu .

Ne znam kako se to kaze , ali mislim ( na osnovu onoga sto sam cuo ) , da nije posao ako ima vise UAD efekata u lancu ( npr. 2 na kanalu , pa taj kanal se posalje u grupu gde ima jos 1 - 2 UAD ) , posle u masteringu opet UAD ...

Drugim recima , uz UAD " fali " obican/cist eq i kompresor , a mogao bi i reverb da bude bolji . Jednom recju zamalo sve sto je potrebno za miks .

Nemam nista protiv UAD 1 , cak planiram uzeti UAD 1 . Oni Neve eq mi se cine kao da bi mogli posluziti za kanale , ali ih moram cuti .

Kakvo je tvoje misljenje o UAD i uopste o DSP kartama ?

Da li PT HD3 radi na istom principu kao UAD ? Imas HD3 i onda su svi efekti DSP ?

Kolika je zvucno razlika izmedju istog plugin VST i TDM ?

Malo sam udavio sa pitanjima , j.b.g.

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
0

Mačak debelog Fredija

Član broj: 132934
Poruke: 30
*.hsd1.ca.comcast.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 05:20 - pre 209 meseci
Citat:
Ja imam utisak da se ( sa UAD plugins ) najveci efekat dobija upotrebom masimalno jednog efekta , recimo Pultec u masteringu .


a zasto imas taj utisak?

PT HD izmedju ostalog radi isto sto i UAD, ali sa neuporedivo vecim brojem efekata, ogromnom vecinom napravljenih od strane 3rd party proizvodjaca. Nisu svi efekti na DSP, vec samo TDM efekti, koji u velikom broju slucajeva kostaju dvaput vise nego RTAS ili bilo koji native format.

Nisam nikad slusao TDM vs. Native.
100% vaginaterian
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 11:21 - pre 209 meseci
Citat:
Mačak debelog Fredija: a zasto imas taj utisak?


Zato sto sam slusao kako rade .

Bolje mi zvuci samo Pultec na master sekciji , nego Pultec na master sekciji + Cambridge EQ na kanalima . Suvise "farbe" , nisam probao kako radi onaj EX1 na kanalu , verovatno bolje .

Isto tako LA 2A bolje zvuci sam nego u kombinaciji sa jos jednim efektom u lacu .

Tih efekti su , cini mi se , kad imas odlican miks , pa opalis jedan eq ili compresor u/na masteru .

Nisam slusao kako rade oni Neve eq , mislim da bi trebali biti bolji u odnosu na ostale .

Kod UAD eq mi se ne svidja bas , mekan , pomalo nedefinisan .

Visoki su odlicni , bolji nego sto sam ocekivao .

Pozdrav ...
Apsolutni subjektivizam !
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 11:49 - pre 209 meseci
O FUADU imam jako lepo mišljenje. Koristio sam ga za neke TV-akcije, ne i za muziku, ali kapiram da je sasvim dobar. Naravno, na dobrim D/A konverterima.

Citat:
P.S. ton majstor ima Sony Oxford bundle, ne treba mu UAD


Nažalost, nemam ih više. Mada, planiram da ih kupim ponovo, ali CEO set, ali me cena od oko 2500 jevreja malko brine. Imal' neko bolju ponudu?

SONY je meni lepši od UAD-a. Kompresor je kretenski editabilan, a EQ ima još lepšu "svilu" na hajendu. Limiter je KRAJ rasprave o masteringu. Mislim, ovo je moj utisak...

Pozdrav!
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 13:42 - pre 209 meseci
Pre bi uzeo SSL Duende + Uad 1 + TC p.c. ( gde imas i Oxsford , ali piratski ) . Isto izadje .

Ima i neki Likvid miks za 600 $ , kazu da ima bolji eq od UAD .

Govoris o TDM verziji Sonija ?

Da li na Digi 002 rade TDM plugins ?

Pozdrav ...




[Ovu poruku je menjao kompozitor dana 06.02.2007. u 15:23 GMT+1]
Apsolutni subjektivizam !
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-144.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 19:52 - pre 209 meseci
hm, mislim da SONY Oxford bundle vredi svaku paru. mislim da postoji samo TDM verzija.

UAD sam koristio, vrlo su dobre emulacije, i vrlo je upotrebljiv i za profesionalne snimke. kada ga uporedim sa hardverom koji emulira to nije to (npr fairchild 670, pultec, LA 2A i 1176), ali je vrlo dobro. naravno ako ti je to dostupnije po ceni, uzmi!

ssl duende nisam koristio.

digi002 je samo interfejs, nema nikakav DSP.
 
0

Mačak debelog Fredija

Član broj: 132934
Poruke: 30
*.hsd1.ca.comcast.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 20:27 - pre 209 meseci
Ne verujem da ima razlike izmedju TDM i Native verzija, osim drugacije organizacije processing snage.

TDM efekti ne rade na LE sistemima.

Ne delim tvoj utisak za UAD, zato sam pitao. Poslusaj ga jos malo, u vise konteksta, na vise elemenata.
100% vaginaterian
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka06.02.2007. u 22:50 - pre 209 meseci
Ja mislim da mora biti razlike i da je sigurno vrlo cujna .

UAD sam tek poceo slusati ( uzeo ga je jedan kolega ) , nisam cuo jos Neve , da si ga ti cuo ?

@vindic8or , kolika je razlika zvucno izmedju TDM i "obicnih" plugins ?

Pozdrav ...

Apsolutni subjektivizam !
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..nge86-144.btcentralplus.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka07.02.2007. u 11:50 - pre 209 meseci
ja ako radim na TDM sistemu koristim samo TDM plugins, zbog resursa. tako da nisam uporedjivao nikada. nisam siguran da ima velike razlike u TDM i RTAS verzijama istog plugina. to je i dalje isti algoritam, samo sto ga CPU racuna umesto DSP chipa.
 
0

kompozitor

Član broj: 72733
Poruke: 504
80.74.164.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka07.02.2007. u 14:07 - pre 209 meseci
Da li bi mogao proveriti , tj. snimiti i okaciti ili poslati na nas mail ( ako si u mogucnosti i imas vremena ), samo jedan ili dva kanala , bas da cujem , veoma me zanima ?

Pozdrav ...

[Ovu poruku je menjao kompozitor dana 07.02.2007. u 20:25 GMT+1]
Apsolutni subjektivizam !
 
0

Mačak debelog Fredija

Član broj: 132934
Poruke: 30
*.hsd1.ca.comcast.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka07.02.2007. u 17:06 - pre 209 meseci
ivane, jesi potrosio nekad sve dsp na tdm sistemu?
100% vaginaterian
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka07.02.2007. u 20:57 - pre 209 meseci
E, hvala vam na pomoci oko N.G. ... Ovaj forum je ludilo... Prava stvar... Nego zanima me ima li neko mozda Acrobat Rider file ili bilo koji drugi text file sa objasnjenjima za rad u Cubase SX 1,2 ili 3 nebitno slicni su... Ili bilo kakve informacije gde se to moze nabaviti... Ali da budu koliko toliko "blize" informacije (da ne bude: E ima u Beogradu . Po mogucnosti na srpskom jeziku... I usput da kazem da imam Magix Audio Cleaning Lab 10... Veoma lako i kvalitetno otklanjanje svih vrsta sumova i tih gluposti... Pa koga zanima, poslacu mu. Ako treba poslacu postom u koverti... Nije mi problem... I imam Sony Acid Pro 6 Full sa aktivacionim kodom , tako da mp3 export/inport nikada nece prestati sa radom! To je ono sto sam primetio da se trazi... I ako iko ima crack za Fruity Loops 7... ili link gde bi mogao da skinem fruity sa crackom, ali da provereno radi... Moj hotmail na MSN je [email protected] , pa bi bilo pozeljno ko hoce malo da baca vremena na pomaganje u vezi "Skolice Zvuka" da me doda u kontakte pa da budemo ono sto se kaze "In the tuch" ) Pozdrav Svima!!! P.S. Ko mi pomogne moze da mi kresne devojku salim se...
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

Mačak debelog Fredija

Član broj: 132934
Poruke: 30
*.hsd1.ca.comcast.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka07.02.2007. u 21:44 - pre 209 meseci
pogresan operativni sistem, nece raditi.
100% vaginaterian
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka08.02.2007. u 19:08 - pre 209 meseci
E Macak , ebem ti Mac :)) Nisam skont`o da je za Mac jbt, a to je prvo sto pise... :) Nema veze nasao sam i za Windows, mada nema sve ali ima EQ i filteri... Samo trazi da ubacim floppy , imam dva foldera, jedan je .exe a drugi je neki levi format, tako da je taj levi mislim ono sto treba da kopiram na disketu i ubacim... valjda... nisam siguran posto trenutno nemam ni jedan floppy...
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka08.02.2007. u 19:14 - pre 209 meseci
postoji mac os za pc
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
0

Mr.Back
Vladimir Trifkovic
Nisam zaposlen...
BiH - RS - Ugljevik

Član broj: 132375
Poruke: 163
*.telrad.net.



+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka08.02.2007. u 19:56 - pre 209 meseci
Pa znam da ima OS mac za PC , ali necu samo zbog nekoliko stvari da instaliram mac... Mislim, zanima me ako znas, dali ovi programi za muziku mogu na mac (Reason 3.0 , Cubase SX 3 , Sony Acid Pro 6 , Fruity Loops 6 ili 7) Pa ako moze mozda i instaliram mac... Pozdrav
Ko zna da cita, zna i da procita
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98409 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.