Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98353 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka27.11.2006. u 18:54 - pre 211 meseci
Vrlo human odgovor... Najzad - konkretno i bez navođenja komponenti zbog kojih se prodaju kuća/ imanje/ duša. Svaka čast profesionalcima koji zarađuju od muzike i moraju da imaju najbolji alat svog zanata (voleo bih i ja da imam puno para) - ali sve navedeno u toj konfiguraciji ne bi trebalo da košta bitno iznad 30 000 dinara, zar ne? (Ili bar 30 000 bez zvučne kartice.) Što bi trebalo da je priuštivo nekom "srednja klasa" korisniku (naročito ako uzima kredit).
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka27.11.2006. u 21:22 - pre 211 meseci
Oćemo još jednu? Nju baš sad sklapam za svoj atelje.

U nacrtu je:

MB - ASUS P5L-MX
CPU - Intel Pentium D 820 2.8GHz 2x1MB Box PT 90nm S775
RAM - RAM 1GB Apacer 400MHz DDR (možda bude 533?)
DVD - NEC ND-4570
HDD - Western Digital Caviar WD1200JS 120GB 7k 8MB SATA300
GPU - Club 3D X1300 256MB, (CGAX-136DD)

Case - Asus TA212, Cooler Master Centurion 541, Chieftec DG-01... šta bude već.
Monitori - BenQ FP73G ili BenQ FP92W x 2, zavisi šta nađem za koje pare


Naravno, dodaću kasnije sigurno još jedan HDD, možda još 1GB RAM-a...

Zvučna je M-Audio Delta Audiophile 2496. Mislim, NIJE ona zvučna karta, nego samo digitalni I/O, ali 'ajde.

Da čujem? Imate li cene ovoga? Koliko ovo košta, po vama i kod vaših ljudi? Dajte vaše predloge da se sklopi nešto još prihvatljivije...

Nemojte samo da reklamiramo otvoreno ikoga, nego samo otvaramo malu raspravu na temu ovog ili sličnog hardvera, tj. odnos cena/kvalitet.

Naravno, sve cene navedite sa carinom i PDV-om!

Pozdrav!

 
0

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka27.11.2006. u 23:49 - pre 211 meseci
Verovatno pišem ono što većina već zna, možda čisto za informaciju koje cene bi trebalo "dampovati" da bi se pomoglo...

Asus P5L-MX, 84 €
Intel Pentium D 820 2.8GHz 2x1MB Box PT 90nm S775, 106,6 €
NEC ND-4570, 35,71 €
Western Digital Caviar WD1200JS 120GB 7k 8MB SATA300, 63,74 €

Zaboravio sam koliko je evro danas i ne mogu da nađem Apacerov RAM, kao ni Club 3D grafičku (nažalost, jer to su dobre stvari). BenQ FP73G - 194 €, ASUS TA212 - 67,26 €.

Ima li nešto bolje od navedenog? Ja bih promenio samo NECa za Pioneera 111d (Plextor može da se nađe, ali...)
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka28.11.2006. u 05:13 - pre 211 meseci
ja bih umesto tog pentiuma d 820, ubacio d 920. ista je cena, a dvostruko vise cache memorije. to jedino.
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
82.208.193.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka28.11.2006. u 23:52 - pre 211 meseci
Ton majstore,
ovako,znachi uradim u Fruityloopsu sve celu stvar(poredjam paterne itd.), podelim sve po kanalima u frutiju zatim sve eksportujem posebno svaki kanal tako da dobijem 10-ak wav-ova, pa sve to importujem u Nuendo i u nuendu josh doshminkavam i onda finalni mixdown uradim,
da li je to sve ispravno shto radim tj takav proces mixdown-a, svaki komentar mi je dobrodoshao jer to sve shto radim, radim samouko tj. jer ja mislim da tako treba.

pozz
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka29.11.2006. u 11:10 - pre 211 meseci
Vidi, to je OK radnja, ali samo ako si nezadovoljan zvukom u FL, ili ti CPU ne može dalje...

U protivnom, Nuendo ti neće doprineti ničemu posebnom, u odnosu na FL. Osim što si rasteretio procesor i prestao da gledaš u paterne, i imaš očiglednih 10 kanala na ekranu.

A ako je tako, potpuno si u pravu i na dobrom putu.

Dalje, kada smixaš sve kao stereo wav, ne masteruj to u Nuendu. Pređi u Sound Forge ili Wavelab i tamo ga sredi. Eto.

Pošalji rezultat na temu sa radovima...

P.S. Prilikom izvoženja wav-ova iz FL, izaberi NAJJAČI algoritam, koliko god da to traje!

Pozdrav!
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
80.74.164.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka29.11.2006. u 11:32 - pre 211 meseci
e hvala
a inache izvozim u najjachoj i najsporijoj varijanti iz FL-a a to "masterovanje" ja i radim u sound forge-u, e sad ja pod masterovanjem smatram da je to doterivanje tog wav fajla do one bash finalne varijante(greshim li?), sa terminima nisam bash dobar a znam da ima i terminologija ovde negde na forumu, a bice za koji dan jedan prodzekt da se poslusha u radovima naravno.
Interesuje me da li ima mnogo uticaja na kvalitet zvuka to shto radim na SB Live Value, a ne na nekoj boljoj kartici jer nikako da kupim onu EMU 0404?

aj pozz.
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka29.11.2006. u 12:22 - pre 211 meseci
Naravno... postovaću na ES uskoro kako se "masteruje" za kućne uslove... pa sačekaj. Ali, pošalji taj rad, svejedno...

Pozdrav!
 
0

daniel_trifunovic

Član broj: 88267
Poruke: 48
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka15.12.2006. u 19:00 - pre 211 meseci
dobro jutro, dan, veče, šta je već aktuelno u vašem svemiru. zamolio bih nekoga da mi kaže nešto o opsegu frekvencija kako bih imao malo dublji uvid u ono što radim, zatim često nalećem na izraz oscilator, pa lfo, pa envelope.. hvala, mnogo.. to je sve.. za sada. haha!

p.s. ako postoji link do neke knjige koja će me uvesti u taj svet..
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka16.12.2006. u 01:28 - pre 211 meseci
uh, moze malo preciznije ono sto te muci.

opseg frekvencija koji cujemo je izmedju 20Hz i 20KHz.
onako grubo:

20-60 su sub bass frekvencije
60-150 su bass frekvencije
150-350 su low mid frekvencije
350-3k su mid frekvencije
3k-6.5k su high mid frekvencije
6.5-14 su high frekvencije
14-20 su vrrrlo high frekvencije, koje nisu toliko cujne i muzicki bitne

svaka nota na svakom instrumentu je druga frekvencija.
 
0

daniel_trifunovic

Član broj: 88267
Poruke: 48
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka19.12.2006. u 22:26 - pre 211 meseci
pre svega da se zahvalim na odgovoru.. hvala. imam jedno pitanje u vezi sa cubaseom. dakle, uvezem loop i dupliram ga u nekom broju. moram uraditi crossfade kako bi sve zvučalo glatko. uradim odgovarajući crossfade između 2 eventa.. ima li neka automatizacija da ne moram ručno da odrađujem za svaki event ponaosob?
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
80.74.160.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka20.12.2006. u 14:19 - pre 211 meseci
Danijele,
ja radim u cubaseu tj. nuendu ne bash neshto napredno ALI..., ja tako neshto shto ti radish u cubaseu radim u Sound Forge-u, a zashto radish crosfade jel zbog toga da ti ne beži bit-aža, jer ako to radish mislim da ti se onda na momente stvara kao neki efekat dupliranja zvuka, ja bih to odradio sa jako malim Fade IN i Fade Out-om u soundforge-u(onako rashirish wav na maximum pa uradish fade IN na pochetku i fade OUT na kraju loop-a i onda uzmesh to u COPY i samo cepash PASTE,PASTE....),a taj fade in i out sluze samo za to da se nebi dobilo krcketanje-pucketanje celog loop-a jer oce nekad da se javi to jer naglo pochinje signal, ustvari ne znam da li sam ja dobro shvatio shta ti treba ali mislim da ti je razumljivo shta sam ja hteo reci, po meni je sound forge za takve stvari zakon i jako je jednostavan, a cubase meni sluzi samo da kad imam npr 10-ak wav-ova smiksam u finalni wav pa opet u soundforge na doshmonkavanje mada i u cubase-u radim sa EQ-ovima, pozz.

__________________________________
Uh konachno uzimam P4 Prescott 3.0Mhz, 1Mb kesha FSB 800Mhz procesor tj. menjam moj bedni celeron 2,4mhz koji me je ubijao tj koji se ubijao sa VST-ovima,
ljudi nekupujte celerone za muziku niposhto samo FULL pentium a može i šenstjum.
 
0

daniel_trifunovic

Član broj: 88267
Poruke: 48
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka21.12.2006. u 01:58 - pre 211 meseci
nema veze.. razumeće valjda neko, a dotle se snalazim. snalažljivko.. haha. nego ima li kakvo kul mesto gde mogu da skinem audio efekte za uvoz u cubase?
 
0

almir90
almir gromic

Član broj: 120673
Poruke: 19
87.250.119.*



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka21.12.2006. u 19:56 - pre 211 meseci
cao svima ja sam novi ovdje, imam ja par pitanja za ove koji imaju svoje studie koji znaju sta treba da se radi, posto ja se onako malo bavim sa muzikom ali preko pc sve, zanima me ima li nacina da se radi mastering preko pc na nekom program i naci kako, i ja se bavim mixanjem ne produkcijom, ali me oko produkcije zanima jacine nekih stvari npr kad radis neki instrumental na koje jacine treba stimati stvari koje se ubacuju, teksture te sve, bass, beat, vocal, melodije, hvala puno unaprijed svima
 
0

Infebis
Podgorica

Član broj: 94597
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka01.01.2007. u 12:30 - pre 210 meseci
Heh, evo jednog interesatnog pitanja, koje me odavno muci...
Program je FL 6.

Kicku sam dodijelio par efkeata u mixeru.
Clap-u je dodijeljeno par efekata u mixeru.

Da li postoji opcija koja moze da poveze definisane efekte za clap sa efektima za kick. Ili, bolje recno, da li clap moze istovremeno da prima istovremeno svoja stanja i stanja koje sam definisao za kick.
Ali, ne zelim to da uradim tako sto bih snimio stanja koja sam definisao za kick pa ih onda dodao stanjima za clap.

Ili mora ovako?

Polako prelazim kroz ovaj forum, ima mnogo dobih stvari... Sad tek vidim koliko sam "znao" :)
"I've seen things you people wouldn't believe"
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
82.208.193.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka03.01.2007. u 11:01 - pre 210 meseci
Infebis-e

Ako zelish da iste efekte sa potpuno istim podeshavanjima stavish na vishe kanala(Kick, Clap, HiHat itd.) onda to mozesh tako shto u mixeru imash SAVE PRESETS AS..., pa mu dash ime i onda na novi kanal samo ubacish iste efekte i svakom efektu uchitash ona podeshavanja koja si snimio, a uchitavash ih sa opcijom PRESETS.

A ako zelish da npr. Kick i Clap imaju iste efekte onda ih jednostavno stavish na isti kanal i tom kanalu namestish efekte, ali mislim da to bash nije dobro.

Toliko ako si na to mislio, a ako nisi onda hm, eksperimentishi malo

pozz.
 
0

Infebis
Podgorica

Član broj: 94597
Poruke: 10
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka03.01.2007. u 14:15 - pre 210 meseci
ne ne... nisam na to mislio :)

Zato sam i rekao da ne zelim da snimam stanja za (recimo) kick i onda ih ucitavam kao stanja za clap.
Potrebno je da istovremeno pozivam stanja i za kick ali i za clap... :)

Mozda se to ne cini kao problem, ali... Zamisli situaciju dje imam 7 razlicith samplova... Prvi poziva kick & reverb, drugi poziva stanja za prvi i dodaje jos recimo flanger.. Treci poziva sva dosadasnja stanja i dodaje novo...
Problem je onda prilicno slozen...

Taj dio bih mogao odraditi tako sto bi nekom od tih elemenata dodijelio vrijednost neku od tih vrijednosti, exportovao u .wav i onda ga ucitao kao sample i primjenio novi efekat...

Ali ni to mi nije najprihvatljivije rijesenje... Trazio sam ali, nisam uspio da pronadjem takvu opciju... A mnogo bi mi znacila :)

Inace, hvala na odgovoru :)


"I've seen things you people wouldn't believe"
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
80.74.165.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka18.01.2007. u 09:05 - pre 210 meseci
Ton Majstore

da li si koristio Izotope Ozone VST, ja ga jako dugo koristim tj stalno, a najvishe mi se svidja njegov stereo jer ima varijantu da baca neke(koje se odaberu) frekvencije na levi a neke na desni kanal tj odvojeno chime se ne zakrchuju frekvencije.Kakvo je tvoje iskustvo sa njim?
Neshto se smanjili postovi ovde, masa radi nestize valjda i ja sa posla sad pishem.

aj POZZ .
 
0

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.221.*



+4 Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka18.01.2007. u 11:47 - pre 210 meseci
Nisam, ne koristim to. Šta radiš sa njim, mastering?

Inače, ovde se skupilo pitanja koja i nisu za ovu temu... ja ću to malo da pročistim, a i odgovoriću nekima kojima nisam dosada, uskoro.

Pozdrav!
 
0

zkajis
Zoran Kajis
NS

Član broj: 62523
Poruke: 51
80.74.165.*

Jabber: zkajis@gmail.com


Profil

icon Re: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka18.01.2007. u 12:41 - pre 210 meseci
Da za mastering moze, ali ga ja koristim vishe kao efekat, stavljam ga na kanale jer ima taj neki dynamic EQ shta vec i taj stereo itd, probaj ga, extra je dobar.

a link od te firme sa opisom je:

http://www.izotope.com


POZZ


mod:v8: izbrisan link za download. na ovom forumu nije dozvoljena razmena piraterije.

[Ovu poruku je menjao vindic8or dana 19.01.2007. u 01:51 GMT+1]
 
0

[es] :: Muzička produkcija :: Demistifikacija i ubrzana (besplatna) školica zvuka
(Zaključana tema (lock), by ton_majstor)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 98353 | Odgovora: 466 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.