Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?

[es] :: Advocacy :: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7332 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 17:55 - pre 237 meseci
Windows je nakon instalacije spreman samo za Update, koji niposto ne smes da propustis!
Ovde (rc.etf) cim dolazis na posao, pravilo je da pokrenes WinUpdate, AntiVirus update, i SpySweeper update. Cim nemas sta da radis, a ti opet... Osim za one na Linuxu...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:09 - pre 237 meseci
Citat:
VRider:
Osim za one na Linuxu... :)


...koji treba da skinu 600+ MB zakrpa ako imaju Mandrake Linux!
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:09 - pre 237 meseci
Citat:
Palma:
Aj sad ti meni kaži kako to čovek da download-uje ako ima neku očajnu modemsku vezu


Pa bre, ne skidaš svaki dan tih 12 MB. Jednom kad skineš spremi na CD i gotova priča. Koliko ti je trebalo da skineš?
Citat:
VRider:
Ovde (rc.etf) cim dolazis na posao, pravilo je da pokrenes WinUpdate, AntiVirus update, i SpySweeper update.


Auuu.. pa što se to ne radi automatski?

Citat:
Cim nemas sta da radis, a ti opet...


Ma sigurno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:12 - pre 237 meseci
Koliko ja znam ni u Windowsu nemaš podršku za DivX vec moraš da downloaduješ kodek koji ti je potreban. No to nije tema diskusije, hajde da se držimo teme.

Tema je dakle, kako to da naše firme i dalje pretežno koriste Microsoft rešenja i pored toga što se za neke stvari može koristiti Linux. Razlog je jednostavan, i već naveden ovde. I Linux i Windows u Srbiji su besplatni. Da budem sarkastičan, Linux je još skuplji jer ti (recimo za SuSE professional) treba 5 CD-a dok Windows + Office idu na 2.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:13 - pre 237 meseci
Ja u životu nisam instalirao ni jedan jedini update (iliti zakrpu) za windows, pa opet nisam imao nijedan virus, a visim veoma često po raznoraznim sajtovima i tako godinama.Jedino što povremeno apdejtujem antivirus i firewall i to je to.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:18 - pre 237 meseci
Citat:
mrkidivx:  a visim veoma često po raznoraznim sajtovima


Mrki, Mrki, sram te bilo :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:18 - pre 237 meseci
@degojs: I ja sam isto pitao (automatski), ali mi je odgovoreno da to nekad radi, nekad ne. Ovako, sto je sigurno, sigurno.
@mrkidivx: Ni ja nikad nisam updateovao windows dok sam ga koristio. Vecina gadnih crva je dosla tek kad sam prestao da ga koristim. Sada vec kome god instaliram win, obavezno odmah stavljam 5-6 patchova sa diska (zeznu crvi sistem pre nego i stignes da ga updateujes sa neta), a onda idem full update. Bolje to, nego da me sutra cimaju da dolazim da radim opet za dz.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:22 - pre 237 meseci
Samo da dam off-topic odgovore na off-topic pitanja i završavamo...


Citat:
degojs:
Pa bre, ne skidaš svaki dan tih 12 MB. Jednom kad skineš spremi na CD i gotova priča. Koliko ti je trebalo da skineš?


Naravno da ne. Skinuo sam preko GPRS-a za dvadesetak minuta. Samo negiram bajke koji dragi nam Linux-ovci ovde pričaju da je po instalaciji Linux-a sve dostupno.

Citat:
dinke: Koliko ja znam ni u Windowsu nemaš podršku za DivX već moraš da downloaduješ kodek koji ti je potreban. No to nije tema diskusije, hajde da se držimo teme.


A koliko ja znam na svakom cd-u sa DivX filmom imaš obavezno i player i codec-e za Windows. Često ima i po više playera pa možeš da biraš. Nešto nisam primetio da na tim cd-ovima postoji Linux verzija codec-a i playera. Naravno, sad će neko da kaže da Linux u sebi ima i DivX filmove

A sad, nazad na temu. Pričao sam ja o ceni nedavno, a vi ste mislili da se zezam...

http://www.elitesecurity.org/poruka/463009
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:27 - pre 237 meseci
Citat:
@degojs: I ja sam isto pitao (automatski), ali mi je odgovoreno da to nekad radi, nekad ne. Ovako, sto je sigurno, sigurno.


Ma.. ima onih kojima Windows puca i kad cimaju Word, korisnici im na Windows FTP serveru mogu ladno da vršljaju po folderima drugih korisnika.. šta da ti pričam?

Što se ovog ostalog tiče, dovoljno je da uključiš firewall koji postoji u Windowsu. U XP je jednostavno da se uključi (čak i bez SP2), a u Windowsu 2000 mora malo da se "kopa" po sistemu da se to uradi. Na kraju ako imaš CD sa programima, možeš tamo da staviš i neki Zone Alarm Free koji instaliraš nakon instaliranja Windowsa 2000..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:36 - pre 237 meseci
Da je dovoljno samo ukljuciti firewall, da li zaista mislis da bi bilo toliko mnogo patcheva?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:39 - pre 237 meseci
Napisao sam to kao odgovor na ovo:
Citat:
zeznu crvi sistem pre nego i stignes da ga updateujes sa neta



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.241.EUnet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?30.10.2004. u 18:45 - pre 237 meseci
Citat:
Palma: Konkretno, SuSe Linux 9.1 nema DivX podršku. Ja sam baš sad download-ovao sve što je potrebno za gledanje filmova u Suse-tu (Mplayer + Codecs) i to mu izađe 12.6 MB. Aj sad ti meni kaži kako to čovek da download-uje ako ima neku očajnu modemsku vezu (moj slučaj - koliko sam zapamtio i kolega Toma isto tako ima lošu vezu pa će da potvrdi da to nije jednostavno).


Za razliku od nekih, *namig*namig*, kolega Toma je dovoljno bistar da pogleda sta ima na SuSE 9.1 diskovima. Tamo ces videti pakete koji se zovu:

Code:
xine-devel-0.99.rc3a-101.i586.rpm
xine-extra-0.99.rc3a-101.i586.rpm
xine-lib-0.99.rc3a-101.i586.rpm
xine-ui-0.99.rc3a-101.i586.rpm


i sa kojima mozes da uzivas u carima DiVX-a.

ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/9.1/suse/i586/
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Nemci presli na LINUX a sta je sa nama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7332 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.