Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša

[es] :: Advocacy :: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7646 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 18:59 - pre 239 meseci
Citat:
A sta ce i tebi Degojs, ti volis windoze, ne volis konzolu, gnu softver.. cemu sfu?


Nije imao praktičnu primenu kod mene, te ga više i nema. Baš kao što kažeš - ništa tamo nema za mene. Ništa što već nema na Windowsu u nekom malo drugačijem obliku.

Kontam da bi to više dobro došlo Linuxovcima, iz poznatih razloga, mada pošto dinke traži Linux, zaista mislim da ni njemu neće pomoći.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:06 - pre 239 meseci
Citat:
Već u prvih pet minuta mi je preporučio da se resetujem.


Drugi put da znaš, da budeš ulogovan kao Administrator za takve stvari, pa neće da traži reset.

I? Šta sad? Pa resetuj ga brate i koristi dalje.

(Nešto bih dodao u vezi tog resetovanja kompjutera, ali ti ćeš mi reći da sam dosadan. Mani se ti tog SFU, mogao bi da ti i bude od neke koristi. Najbolje kao do sada.)

Citat:
Nemanja, možda tebi i koristi, ali ja uopšte ne vidim primenu te himere - a sfu to doista jeste.


Pa vidiš li ti sad šta si napisao? Pa upravo vidimo primenu kod Nemanje. Znači ima primenu, ima. Al' naravno da vama nema.. Pa nisam ni očekivao, iskreno: da vi nađete primenu za neki MS proizvod, taman posla.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:16 - pre 239 meseci
Član sam Administrator grupe, kako bi mi inače dozvolio da nešto instaliram? Sad kad pomenu, nije mi palo na pamet da probam kao običan korisnik - ako on može da instalira programe tu je za mene kraj priče o sfu.

Instalirao sam ssh i sistem mi traži da resetujem računar?! Možda je tebi to normalna stvar, meni nije.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:22 - pre 239 meseci
Ups, običan korisnik može da otvara serverske sockete na portovima ispod 1024. Toliko od mene, deinstaliram ga.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:24 - pre 239 meseci
Ma da.. bre, baš me vučeš da ti odgovorim: a normalno ti je da igraš u ritmu Linux-reset-Windows-reset.. itd.

Ja sam ti već pre napisao u onoj temi gde smo pričali šta nam smeta na našem omiljenom OS: SFU gledaj kao nešto što će da ti možda pomogne da imaš manje tih operacija, a ti ako tražiš Linux u tome, nećeš ga naći.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:36 - pre 239 meseci
Nema boljeg Linuxa od Linuxa!
Ovo me podseca kad sam jednom drugaru stavljao linux na PII (266MHz) da bi mogao da gleda film, jer pod windowsom nije moglo. I pita on mene da li je linux isti kao i windows. Rekoh "Nije! Da je isti, nikad ne bi uspeo da pustis film."
Dinke, milost....
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:40 - pre 239 meseci
Degojs bre, nisi me razumeo. Ne tražim nikakav Linux u tome, instalirao sam ga na Windows serveru kako bih proverio da li se može administrirati pomoću sfu. Instaliram ssh i paf! odmah mi traži da se resetujem.

Ne vidim kako bi mi pomogao, odnosno šta bih mogao da završim u njemu kod kuće. Kada koristim Linux, to je zato što mi baš on poimence i treba, sa svim svojim specifičnostima. Windows koristim radi stvari koje ne mogu pod Linuxom (igre i TV karta). Kako ja vidim, sfu je trebao da predstavlja neki amortizer pri prelasku sa Unixa na Windows ili pak, kao kod Nemanje, da omogući razvoj portabilnog koda.

Prekratko sam ga koristio, te neću navoditi stari koje su mi odmah bole oči poput problematičnog rukovanja paketima jer se ručno unosi adresa sa koje se paket dovlači, nema kontrolu instaliranih/dostupnih verzija i slične sitnice koje administratoru znaju zagorčati život.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 19:55 - pre 239 meseci
Stvar je u tome da ti treba da koristiš Windows za većinu, a SFU samo za mali broj stvarii. Vi ste krenuli obrnuto: da vam SFU bude za sve, a onda tu je i Windows za ono što nema. Neće to tako ići. Stvar je dobra, kad je koristiš onako kao Nemanja.

Pobogu zašto bi uopšte administrirao Windows server pomoću SFU? Pa to nema smisla.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 20:00 - pre 239 meseci
Citat:
"Nije! Da je isti, nikad ne bi uspeo da pustis film."


Trebao si da dodaš i da nikad ne bi mogao da ima enterprise server na 386sx.

Dinke, milost :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 20:04 - pre 239 meseci
@degojs, vrider: Obzirom da su i meni na ovom topic-u izlete neke neprilične reči možete da se (malo) opustite, ali molim vas da ne preterujete :))
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 20:18 - pre 239 meseci
To ti i kažem: nemam šta pod njim da radim. Jednostavno mi ne treba.

Zašto ga ne bih koristio za administraciju windows servera unix alatima i skriptama? Uostalom, tako ga i reklamiraju
Citat:

"Get the most out of existing UNIX network administrator tools and skill sets. Windows Services for UNIX 3.5 provides more than 300 UNIX utilities and shells that enable you to run existing shell scripts with little or no change on Windows."


Da se razumemo, ne administriram windows servere i hteo sam da vidim kako bi to izgledalo pod sfu.
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 20:18 - pre 239 meseci
Citat:
Dragi Tata: SFU je meni zgodan da proverim da li se neki kod kompajlira (i radi) u *nix okruženju bez potrebe da imam dual boot ili VmWare i da se zezam sa konfigurisanjem Linuxa ili BSD-a. A što se tiče teranja Apache web servera pod SFU-om, to je stvarno malo "neobična" primena ovog proizvoda.

Pa, ja sam želeo to isto. Da iz Windowsa mogu aplikaciju na čijem razvoju radim da startujem "out of cvs" bez da moram da koristim VMWare ili rebootujem računar.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 21:44 - pre 239 meseci
Pa izgleda da se priča uvek ponavlja: dok Windowsovac (Tata) koristi nešto na Windowsu, Linuxovcima to nikako ne polazi za rukom (dinke, popaj). Slična je priča i sa svim ostalim zar ne?
Čudi me kako i igre uspevate da poterate na Windowsu bez da se zaglavi kompjuter i sličnih problema (posebno stoga što baš igrice izuzetno opterećuju hardver, itd).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša20.08.2004. u 22:25 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Pa izgleda da se priča uvek ponavlja: dok Windowsovac (Tata) koristi nešto na Windowsu, Linuxovcima to nikako ne polazi za rukom (dinke, popaj). Slična je priča i sa svim ostalim zar ne?
Čudi me kako i igre uspevate da poterate na Windowsu bez da se zaglavi kompjuter i sličnih problema (posebno stoga što baš igrice izuzetno opterećuju hardver, itd).

Kao prvo, ja nemam nikakvih ideoloških predrasuda, da imam ne bih se ni smarao sa tim SFU-om. Greška prilikom make-a apache-a je attachovana, isto možeš i sam da probaš ali avaj ti si to već deinstalirao :))
Dobro, može moj zemljak Nemanja da ti pomogne, a kad se uveriš da to ne radi, budi drug pa pošalji to SFU QA timu da prouči .

Inače, meni se W2k *nikada* nije zaglavio, doduše ja ne igram te opterećujuće igrice, inače ko zna :))


 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 00:58 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Pa izgleda da se priča uvek ponavlja: dok Windowsovac (Tata) koristi nešto na Windowsu, Linuxovcima to nikako ne polazi za rukom


O čemu ti pričaš? Instalirao, pogledao i zaključio da mi ne treba. Programeri ga mogu koristiti ako poput Nemanje razvijaju portabilni kod, a UNIX administratori bi ga koristili za lakšu administraciju Windows servera (diskutabilno).

Nisam developer (za skriptovanje sfu ne treba), a moja firma ne prelazi na windows pa da mi treba za administraciju. Ne znam zbog čega se duriš, igre rade i bez njega, stvarno ne znam koji će mi đavo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 07:38 - pre 239 meseci
Citat:
popeye: Degojs bre, nisi me razumeo. Ne tražim nikakav Linux u tome, instalirao sam ga na Windows serveru kako bih proverio da li se može administrirati pomoću sfu. Instaliram ssh i paf! odmah mi traži da se resetujem.


Pa koji ce ti antrax ssh, pa imas rdesktop za te stvari :)) koji srce mreznu konekciju samo tako, ali opet kad pogledas ko bre na zapadu koristi modem za internet ili neki TCP/IP. A to sto zivimo bogu iza tregera to je nas problem :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 09:17 - pre 239 meseci
@popaj: pa da, instalirao i deinstalirao, koji će ti đavo. Tačno tako, ne znam samo što si nas i obaveštavao o tome, jer ispade da si i znao da ti neće trebati :) Još da čujemo da dinke neće ni da pogleda onaj apache sve sa sorsom sa Tools warehouse pa da budemo načisto da se probavanje svodi samo na instaliranje i deinstaliranje, a ne na traženje (ponuđenog :) rešenja.

U stvari, iz te tvoje priče nameće se jedno pitanje - čemu ti uopšte imaš onda Linux na kućnom računaru? Ozbiljno?

A što se (L)AMP okruženja tiče, ovaj.. dinke, a šta će ti uopšte SFU? Nije li sve to na raspolaganju za sam Windows?



Inače, u međuvremenu se najavljuje još jedan razlog da ne koristite Linux nego Windows:

PostgreSQL 8.0 will run on Windows

The new version of open-source database PostgreSQL, which is already in beta, is expected to go into production within three months and will for the first time run natively on Windows.
...
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 10:00 - pre 239 meseci
Citat:
Instaliram ssh i paf! odmah mi traži da se resetujem.


Ček, da se ne lažemo: na Windowsu je poznata stvar da će često tražiti da se resetuje nakon instaliranja ponekad i nekih sićušnih programčića (a sa druge strane, ceo Office se instalira bez istog).
Instaliranje ovakvih stvari na Windows, po mom iskustvu, uvek nosi rizik da će morati da se resetuje. Ako nisi siguran, najbolje je prvo se poigrati na drugoj mašini, pa tek posle ići sa tim na pravi server. Ne znam zašto si ti toliko iznenađen sa tim na Windowsu?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 10:56 - pre 239 meseci
Citat:
degojs:Inače, u međuvremenu se najavljuje još jedan razlog da ne koristite Linux nego Windows:

PostgreSQL 8.0 will run on Windows

The new version of open-source database PostgreSQL, which is already in beta, is expected to go into production within three months and will for the first time run natively on Windows.
...


Gluposti...nije to razlog da se ne koristi Linux vec je dodatan razlog da se ne koristi mssql sto je jos jedna stepenica ka NEkoriscenju windows.

 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša21.08.2004. u 11:24 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: A što se (L)AMP okruženja tiče, ovaj.. dinke, a šta će ti uopšte SFU? Nije li sve to na raspolaganju za sam Windows?

Treba tu mnogo više od toga :) Kratak opis sam već da na jednoj drugoj temi, http://www.elitesecurity.org/tema/60936/1#403939

Inače, da se razumemo, performanse MySQL-a, Apache-a, i sl. na Windowsu daleko zaostaju u odnosu na iste proizvode na Linuxu.

Citat:
degojs: Još da čujemo da dinke neće ni da pogleda onaj apache sve sa sorsom sa Tools warehouse pa da budemo načisto da se probavanje svodi samo na instaliranje i deinstaliranje, a ne na traženje (ponuđenog :) rešenja.

Degojs, ja sam i sam rekao "početni utisci - vrlo slabi" što bi valjda tebi trebalo da znači da ću ga probati još, iako sam moram da priznam dosta razočaran, jer sam na osnovu tvoje priče stekao pogrešan utisak da to funkcioniše znatno bolje.
Za sada stoji ova vrider-ova, "Nema boljeg Linuxa od ... Linuxa" :))

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SFU - utisci jednog "okorelog" Linuxaša

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7646 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.