Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stvaranje mišićne mase

[es] :: Nauka :: Stvaranje mišićne mase

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 84080 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase08.12.2004. u 21:31 - pre 235 meseci
Ma koliko vezbao kuci (bez tegova) efekat nije ni priblizan (pravilnom) vezbanju u teretani! Sklekovima ti uvek dizes istu tezinu jedino sto mozes da promenis to je da podignes noge na krevet ili stolicu recimo ali ni tada ne mozes dovoljno da opteretis misice kao na primer na bencu.

Inace sanse za povredu jesu manje. Ali uzmimo da su sanse za povredu u teretani 1:10 000 ako radite pravilno. U stvari ako se vezbe izvode pravilno (bez krivljenja tela na prvom mestu i naglog spustanja tega) onda nema sanse za povredu. Teretane zato i postoje inace bi svi podizali dzakove sa cementom i cupali drvece :)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase08.12.2004. u 22:15 - pre 235 meseci
Citat:
MAD-MAX:Inace sanse za povredu jesu manje. Ali uzmimo da su sanse za povredu u teretani 1:10 000 ako radite pravilno. U stvari ako se vezbe izvode pravilno (bez krivljenja tela na prvom mestu i naglog spustanja tega) onda nema sanse za povredu. Teretane zato i postoje inace bi svi podizali dzakove sa cementom i cupali drvece :)


Jesi ti u pravu u vezi ovoga, ali pre bih rekao da je tako u inostranstvu, dok kod nas (barem van Beograda i Novog Sada - koliko ja znam) ti nemas nikakvog instruktora u teretani, tvoji instruktori su momci koji vezbaju duze od tebe, pa ko je raspolozen (i zna) on ti pomogne.

Druga stvar, velike su sanse da se povredis u teretani. Evo ja sam vezbao 4-5 godina (dok se nisam povredio) i na kraju sto sam znaci znao kako se sta radi jednostavno se nisam dovoljno zagrejao, malo vise se savio i pap.... Dok kuci kada vezbas tesko ces se povrediti dok radis sklekove ili trbusnjake.

Citat:
MAD-MAX: Ma koliko vezbao kuci (bez tegova) efekat nije ni priblizan (pravilnom) vezbanju u teretani!


To jeste u teretani ces (barem sto se tice mase) mnogo vise i brze napredovati.

_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
147.91.170.*



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase09.12.2004. u 15:48 - pre 235 meseci
Ma dobro je to za nekoga ko ima 50kg i ko hoce BRZO da napreduje. Ali uz to mora da ubrza metabolizam, jede kao slon (preparati mogu pomoci u ogranicenoj mjeri) i ide 4-5 puta dnevno u WC (i malo duze se zadrzi :)) ).
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase09.12.2004. u 16:44 - pre 235 meseci
[
Citat:
abishai:Jesi ti u pravu u vezi ovoga, ali pre bih rekao da je tako u inostranstvu, dok kod nas (barem van Beograda i Novog Sada - koliko ja znam) ti nemas nikakvog instruktora u teretani, tvoji instruktori su momci koji vezbaju duze od tebe, pa ko je raspolozen (i zna) on ti pomogne.


To je potpuno tacno ali ima toga i u Novom Sadu npr. Jedna od teretana je i ona koju drzi Biserka Sipka. Zali boze takvog instruktora. Samo gleda kako ce da uzme pare. Vezbao sam neko vreme tamo i svaki put kad je ona bila nisam mogao da se nacudim takvoj neprofesionalnosti. Momak dodje prvi dan da pocne vezbati. Totalni pocetnik. Ona mu pokaze na jednoj spravi kako da radi. Sledeci dan on na toj isto spravi radi vezbu koja malo i lici na ono sto mu je pokazala ali totalno pogresno sa velikom sansom da se povredi. A ona stoji i gleda u njega i nista ga ne ispravlja. A pokazala mu samo jednu jedinu vezbu. A mozete misliti kako je radio ostale. A njen muz, Zoram se okolo hvali kako prodaje mesecno 2000 tableta bianabola. Grrrrrrrrrrrr. Sto mrzim takve pacenike. Kad god neko ne radi pored mene pravilno ja mu pokazem a ne ko ove derikoze...

Ljudi misle da ces samim tim sto ides u teretanu dobiti misice. Naravno, to nije tacno. Misici se dobijaju za stolom, u kuhinji. A u teretani ih samo razgradjujes. Koliko sam ih samo video da dodju u teretanu da smrsaju. Vecina nije uspela i to samo zato sto nisu imali instruktore da ih upute kako da vezbaju i kako da se hrane. Dobar instruktor mora biti i dobar nutricionista koji ce ti reci sta treba i kako da jedes a ne samo kako se radi odredjena vezba.

A sto se tice zagrevanja pre vezbanja-to skoro niko od pocetnika ne radi a to je jedna od najvaznijih radnji, jer ako nezagrejan podignes malo vecu tezinu cak i pravilno, velike su sanse da se povredis. Meni se par puta desavalo i otkad sam poceo dobro da se zagrevam(bar 5-10min) vise se nijednom nisam povredio.

Mislim da je za nekog ko se bavi aerobnim sportovima i ide u teretanu da bi dobio malo potrebne mase sasvim dovoljno da koristi aminokiseline i neke vitamine uz pravilnu ishranu. Ja sam ubacio jedne godine i proteine ali sam dobio vise nego sto sam hteo. Mada, potrebna masa bez vezbanja u teretani se moze dobiti jedino plivanjem gde radi preko 90% misica. Znaci bez sklekova,cucnjeva i dr. vezbi.

Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
147.91.169.*



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase09.12.2004. u 17:46 - pre 235 meseci
E bravo, plivanje sam zaboravio :)
 
Odgovor na temu

frula00
Zagreb

Član broj: 18586
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase09.12.2004. u 18:36 - pre 235 meseci
Ma o kakvoj vi to kemiji pričate? Proteini u prahovima nastaju izolacijom proteina iz prirodnih izvora (jaja, sirutka...) tako da nisu ništa nezdraviji od bjelanjaka osim što u njima ima zaslađivača i vjerojatno nekih drugih aditiva, ali toga svega ima i u većini hrane koju prosječni čovjek jede te stoga mislim da su proteini dobri u vrijeme kad nismo u mogućnosti jesti proteine iz prirodnih izvora te nakon treninga (sirutkini proteini zbog iznimno brze apsorpcije). Kreatinu štetnost nije dokazana u razumnim dozama, a prilično sam siguran kako povišeni kreatin u srcu nije zbog povećanog unosa kreatina već vjerojatno iz nekog drugog razloga jer bi u protivnom bile izrađene hrpe studija na tu temu i kreatin bi kao suplement vjerojatno bio zabranjen. Dobar primjer je s bubrezima, povišeni kreatinin (produkt metabolizma kreatina) je indikator da nešto ne valja s bubrezima, ali taj povišeni kreatinin ne uzrokuje probleme niti šteti već je samo indikator da nešto drugo ne valja s bubrezima.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase09.12.2004. u 18:50 - pre 235 meseci
Citat:
Kreatinu štetnost nije dokazana u razumnim dozama


Pa na uputstvu za koriscenje na pakovanju za kreatin i pise da se ne koristi kolicina veca od 1kg vec da se posle toga napravi pauza od par meseci. Znaci, nije dobro uzimati ga u vecoj kolicini o propisane duze vreme.

Nemacka ga je pre koju godinu stavila na listu nedozvoljenih preparata za sportiste koliko se secam.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

frula00
Zagreb

Član broj: 18586
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase10.12.2004. u 14:50 - pre 235 meseci
Citat:
fanfon: Pa na uputstvu za koriscenje na pakovanju za kreatin i pise da se ne koristi kolicina veca od 1kg vec da se posle toga napravi pauza od par meseci. Znaci, nije dobro uzimati ga u vecoj kolicini o propisane duze vreme.

Nemacka ga je pre koju godinu stavila na listu nedozvoljenih preparata za sportiste koliko se secam.


Razlog zašto su to napisali nije štetnost kreatina nego se prije mislilo da se s vremenom smanjuje osjetljivost kreatinskih receptora pa je pauza bila preporučena kako bi se osjetljivost receptora vratila na normalu, no novije studije su pokazale da se osjetljivost kreatinskih receptora ne smanjuje te da pauza nije nužna.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase10.12.2004. u 16:19 - pre 235 meseci
Pa mogli su onda prepraviti uputstvo. Ako je tako ko sto kazes onda to njima ide u prilog boljoj prodaji. Znaci "preparat mozete koristiti u neogranicenim kolicinama bez pauza u uzumanju i bez opasnosti po zdravlje". Jel tako?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase10.12.2004. u 23:35 - pre 235 meseci
Pazi... frula...

Da ja i ti sada legano prodajemo nesto sto je veoma stetno za zdravlje i da zaradjujemo MNOGO para na tome, mi bismo sigurno na kutiji napisali da ne samo da je zdrav nego i da leci sve zive bolesti kako bismo ga prodali sto vise, a onda kada bi se pojavio neko ko se razume (provali ili sta vec) i krene to da objavi, mi bismo lepo dosli kod njega i ponudili mu lepu sumu (ili neka ucena) i on bi zacutao, a mi bismo i dalje hvalili nas prozivod i prodavali. Ako me razumes sta hocu da kazem ovime, tako da nije uvek tacno ono sto studije pokazu. Uostalom sacekaj 10-20 godina, pa da vidis sta ce tada najnovije studije reci... mozda ce reci da izaziva i rak (primer).

Razumes :)

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

frula00
Zagreb

Član broj: 18586
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase11.12.2004. u 20:39 - pre 235 meseci
Citat:
abishai: Pazi... frula...

Da ja i ti sada legano prodajemo nesto sto je veoma stetno za zdravlje i da zaradjujemo MNOGO para na tome, mi bismo sigurno na kutiji napisali da ne samo da je zdrav nego i da leci sve zive bolesti kako bismo ga prodali sto vise, a onda kada bi se pojavio neko ko se razume (provali ili sta vec) i krene to da objavi, mi bismo lepo dosli kod njega i ponudili mu lepu sumu (ili neka ucena) i on bi zacutao, a mi bismo i dalje hvalili nas prozivod i prodavali. Ako me razumes sta hocu da kazem ovime, tako da nije uvek tacno ono sto studije pokazu. Uostalom sacekaj 10-20 godina, pa da vidis sta ce tada najnovije studije reci... mozda ce reci da izaziva i rak (primer).

Razumes :)

Pozdrav


Slažem se s ovim, ali onda ne bi smio ni andol piti, ni hranu punu konzervansa..., a kreatin je ionako oduijek bio prisutan u prehrani putem mesa (doduše ne u količinama u kojima ga se uzima kao suplement) za razliku od konzervansa, pilića filanih hormonima...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase11.12.2004. u 22:54 - pre 235 meseci
Ma udisemo zatrovan vazduh,jedemo hranu punu hemije a voda...?Ne verujem da je kreatin mnogo stetan ali mislim da i nije zdrav.Pitanje je izbora:sta covek zeli da postigne i koji preparati mogu da pomognu.Sve se stavi na vagu,i prednosti i mane i eto.Nesto zelis da uradis(stvoris masu...)ovo je nacin da to uradis.Neko ko sprema ispit,pozelece celu noc da bude budan i popice puno kafe.To nije zdravo ali postize svrhu.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Pojava

Član broj: 42985
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase24.12.2004. u 01:58 - pre 235 meseci
Mrzelo me da pročitam sve postove, ali sam pročitao dobrih 70%. Izgleda da nam je topic pun doktora humane biohemije, bodibilding instruktora, nutricionista ... :). Pošto ja nisam ništa od navedenog a zanima me tema, prosto ne znam kome da
verujem! Ne bi bilo loše da navedeni okače svoje slike 'pre i posle' svojih hemijskih, trening i dijetetskih uticaja na telo, pa da vidim ima li neko ko je od mršavog/prosečnog/debelog tela napravio nešto nalik antičkoj muškoj statui, ili su se
pretvorili u nešto sasvim drugačije :). Onda bih lako odredio kome verovati. Elem mogao bih da kažem nešto o steroidima, ne iz ličnog iskustva već iz iskustva ljudi iz moje bliže okoline koji su izmenjeni njihovim delovanjem. Uzimali su steroide u
više ciklusa. Jedan se napumpao. ali je počeo da ćelavi, drugi se napumpao kao likovi iz crtaća ali je dobio veoma ružne promene po celoj koži i još zdravstvenih problema, treći se napumpao sa 40kg za njegovu visinu i uzrast suvišne mase, koje se jako teško otarasiti. Znači 3 lika, svi napumpani, ali niko bez suvišnih efekata, to mi je malo sumnjivo. Steroidi su vrlo rizični. Uzgred, ne bih rekao da je bilo ko od njih potpuno srećan zbog efekata steroida. O estetskim aspektima ne vredi raspravljati ali 'PREpumpani' tj. 'PREdimenzionisani' mišići (puni vode) koji se dobijaju upotrebom steroida su po meni ružni, a mislim da dosta ljudi misli isto. Ako hoćete da malo ličite na Hulka a briga vas za zdravlje. Go for it!
Iako jako malo znam o ovim stvarima, evo rećiću vam neke svoje stavove o stvarima koje se ovde diskutuju: Ako hoćete da 'stvorite' mišićnu masu neophodni su:
1. Dobra hrana - proteini i aminokiseline su cigle koje grade mišiće ima ih u belancetu, nemasnim sirevima i kačkavaljima, nemasnom mleku i jogurtu, ribi (Tuna), piletini (belo meso), ćuretini, govedini, soji, pasulju, grašku, kikirikiju; ugljeni hidrati su gorivo koje trošimo (naročito kad vežbamo) i ima ih u šećeru i medu, žitaricama, povrću i voću; vitamini i minerali služe za normalan rad organizma, ima ih u žitaricama, voću i povrću; masti imaju svoju ulogu u organizmu, ali ih ne treba previše unositi, korisne masti su u ribi, košticama i semenkama, maslinama. Sve Proteine treba jesti u izobilju ali izbegavati masne sireve mleka i mesa i ne jesti previše žumanaca, ne pržiti hranu već jesti kuvano ili pečeno. Izbegavati slatkiše, šećer , zašećerene sokove, beli hleb i testa od belog brašna, već jesti integralne žitarice, hlebove i testa, integralni pirinač, bareno povrće, a naročito sveže salate i sveže voće. Treba jesti 5-6 puta dnevno znači na svaka 2 do 3 sata, svaki obrok treba da sadrži proteine, naročito doručak i obrok posle treninga, a ugljene hidrate uzmite pre treninga, naravno ishrana treba da bude bogata i vitaminima i mineralima; sve u svemu obilno i raznovrsno. Piti mnogo vode i nimalo alkohola. Ne soliti preterano. Ako vam je nešto bljutavo, tu su začini :)
2. Trening opterećenja - Kad dižete teške tegove vi mučite i oštećujete svoje mišiće
3. Odmor i spavanje - Kad odmarate vaši oštećeni mišići se popravljaju i povećavaju koristeći aminokiseline i proteine iz hrane jer očekuju da ćete ih opet maltretirati pa se spremaju bolje :), uzgred se luči testosteron za snagu. Zato je potrebno stalno povećavati težine koje dižete, da ne razmazite mišiće već da ih terate da stalno rastu. Spavajte minimalno 8 sati.
To su 3 stuba izgradnje mišića. E sad, suplementi - dodaci kao što im i ime kaže služe da dopune praznine u ishrani. Znači ako iz bilo kog razloga niste u mogućnosti da kontinuirano jedete 5-6 kvalitetnih obroka dnevno i neunosite dovoljno proteina, ugljenih hidrata ili vitamina i minerala. Uzmite proteinski prašak ili slično (whey je najbolji), aminokiseline (najbolje glutamin), ako fale vitamini ili minerali uzmite šumeće tablete koje ih imaju (što više to bolje), a ako fali od svega uzmite neku zamenu za obrok, neki kompleksan preparat tipa MegaMass. Što se tiče kreatina, po mnogima je to najbolji dodatak, ali još uvek postoje kontroverze oko njega tako da sami odlučite da li oćete. Za detalje oko svega ovoga pitajte nekog ko zna čitajte, surfujte. Ako striktno poštujete ove stvari nekoliko meseci i ne porastu vam mišići, mora da ste genetski frik. Pozdrav svima. Izvinite na opširnosti. Informacije koje sam dao ne mogu da škode, što znači da ...
 
Odgovor na temu

frula00
Zagreb

Član broj: 18586
Poruke: 25
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase24.12.2004. u 10:03 - pre 235 meseci
Najveći problem pri uzimanju steroida je needuciranost ljudi koji ih uzimaju. Većina nuspojava se može spriječiti, a i nisu svi steroidi isti, postoje prilične razlike.
 
Odgovor na temu

Goran Aničić
Goran Aničić
Novi Sad

Član broj: 7404
Poruke: 414
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.personalmag.rs/blog/o..


Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase24.12.2004. u 20:06 - pre 235 meseci
Pojava, poprilično racionalan stav i izlaganje.
ICT magazin
IT, Mobile, Gaming online magazin
------------------------------
Blog
Svakodnevnica Blog Auto blog
------------------------------

Kompjuterski e-zine
Personal magazine
 
Odgovor na temu

Fire_seka
tuzla

Član broj: 39488
Poruke: 11
217.71.52.*



Profil

icon Re: Stvaranje mišićne mase24.12.2004. u 23:44 - pre 235 meseci
rasla sam sa dvojicom brace koji se i dan danas ubijaju u teretanama a i sama treniram kick boxing vec dugo godina....rezultati koji se dobiju nakon uzimanja creatina i proteina nisu losi....sve dok redovno treniras...otprilike 4 puta sedmicno....i mazes se raznoraznim kremicama da nebi dobili strije buduci da misicna masa malo brze raste...e voda koja se zadrzava je ono sto i pumpa misic i nije opasna...trcanjem i uravnotezenom ishranom je mozes smanjiti...ako hoces prirodnijim putem uvijek imas staru dobru "sirutku" koja bash i nema neki ukus (tj grozan je bar meni)al od nje ces biti pun creatina i konjetina naravno...samo mali komad je energetska i proteinsko-creatinska bomba...e pitanje slijedi:gdje nac konja za kurban:)uglavnom ne preporucujem ti uzimanje nikakvih proteina ili kreatina u tableticama ili ovako osim ako nisi mrsav pa ne mozes nikako da dobijes misicnu masu.....nakon prestanka uzimanja i samo pola mjeseca ne treniranja primjecuju se uzasni rezultati...tj misici su naglo opali a koza koja se razvukla nije uspjela da ih prati pa je ostala razvucena...onda strije i celulit...i na kraju veci problem nego sto si imao.....preporucujem ti da vjezbas bez njih al ako vec hoces da ih pijes ne planiraj brzo pozdravljanje s teretanom ili nekom drugom fizickom vijezbom....
eto toliko od mene
sretno
Fire_seka
 
Odgovor na temu

Fire_seka
tuzla

Član broj: 39488
Poruke: 11
217.71.52.*



Profil

icon Re: Stvaranje mišićne mase24.12.2004. u 23:51 - pre 235 meseci
a da i zaboravila sam da kazem da od creatina i proteina (tj od prekomjernog uzimanja)odu jetra i bubrezi...eto sad sam gotova :)

Fire_seka
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Stvaranje mišićne mase25.12.2004. u 00:52 - pre 235 meseci
Ma ne verujem da crkavaju bubrezi i jetra od kreatina...bar meni nije nista niti znam nekog ko je imao posledice.Mada nikada nisam preterivao :).A sto se tice steroida koje je neko pominjao,kada sam bio klinac imao sam zelju da se tako "nagruvam".Sada mi je to besmisleno...mnogo je stetno a efekti su kratkotrajni.
Uglavnom iz mnogo drugih zivotnih iskustava,shvatio sam da se u zivotu jedino isplati biti normalan.A to znaci NE PRETERIVATI.Sve ostalo stvara probleme.Mada sa 18.svako misli da je najpametniji na svetu....
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Stvaranje mišićne mase05.09.2005. u 00:25 - pre 226 meseci
NEMA ODMORA DOK TRAJE OBNOVA

Mnogo ljudi meša bodyduilding sa "zatezanjem mišića i perfektnim izgledom".

Bodibildingom se bave ljudi koji hoće da budu takozvane nakaze (tipa Arnold) i kao takvi, po mom mišljenju nikako nisu privlačni. Takvih je malo i svi su oni profesionalci i to im je struka.
E ZA NJIH SU POTREBNE DIJETE ISHRANE SUPLEMENTI ITD. ITD. ...PROTEINI...

A većina vas spada u gupu ljudi (kao i ja) koji u stvari hoće da imaju lepo idefinisane poveće mišiće tako da ga svaka ženska primeti, da izgledate u vrh glave kao Stallone u Rambo3 ili Vin Diesel u FIF.

Šta hoću da kažem:

Ova druga grupa se bez veze opterećuje s načinom vežbanja profesionalnih bbildera.
Istina je da biste sigurno brže rasli, ali čemu to, to će vas vući sve dalje i dalje, sve dok ne shvatite da ste nakaza.

Ovako posle par godina aktivnog vežbanja sa normalnom ishranom doćićete do željenog izgleda i bićete zadovoljni. Povremeno održavanje kondicije i to je to. Nikakvi dodaci nisu potrebni.

PozdraV

PS Ja vežbam već 6meseci i prezadovoljan sam sa rezultatima uz normalnu ishranu. Od toga 4meseca sam vežbao bez tegova.
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

goxii

Član broj: 47908
Poruke: 6
*.fsb.hr.



Profil

icon Re: Stvaranje mišićne mase04.10.2005. u 15:40 - pre 225 meseci
Sve sto se tice fitnessa,prehrane,treninga mozete naci na :
http://www.hr-fitness.net

The hammer
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Stvaranje mišićne mase

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 84080 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.