Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stvaranje mišićne mase

[es] :: Nauka :: Stvaranje mišićne mase

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84066 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Totti
Franchesko Totti
Yugoslavia

Član broj: 4320
Poruke: 30
*.vdial.verat.net



Profil

icon Stvaranje mišićne mase18.08.2004. u 02:15 - pre 239 meseci
Poceo sam sa radom u teretani, i radim vec nekih mesec dana. Raspitivajuci se kod mnogih ljudi koji tu rade, dobio sam informaciju da je za mene najbolje da uzimam kreatin. Medjutim cuo sam da se posle upotrebe istog pojavljuje voda u misicima. Da li mi neko moze reci koliko dugo bi smeo da koristim kreatin, i koju dozu dnevno? Kako bi na kraju mogao da izbacim tu vodu iz misica?

[Ovu poruku je menjao secret dana 24.12.2004. u 21:51 GMT+1]
Sve sto leti, htelo bi da leti,
neka leti, i treba da leti ;)))))))
 
Odgovor na temu

nikola_pejcinovic
Novi Pazar

Član broj: 32160
Poruke: 31
195.178.35.*



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 03:33 - pre 239 meseci
Ne uzimaj kreatin ako hoces da nabijes misicnu masu. Raspitaj se kod nekog koju hranu da jedes a koja u sebi sadrzi amino kiseline jer su one te koje pune misicnu masu ili jos bolje kupi tablete (pitaj nekog napumpanog on ce ti reci gde). Medjutim ako odlucis da uzimas amino kiseline onda moras prethodno dva meseca u teretanu nikako nemoj odmah. Rezultate ces videti nakon mesec dana a za godinu mozes da izgledas kao Svarceneger.
P.S. Pazi ako koristis i kreatin ili bilo sta drugo, mozes da spalis mozak tj. otupis--> IQ=Moron
IDEMO SVI NA IBIZU, IBIZAAAAAAAA!!!!!
:::::::::::::::>>>IBIZA<<<:::::::::::::::
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 04:32 - pre 239 meseci
Umesto kreatina mu preporucujes aminokiselina da ne spali mozak? Divota...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 13:03 - pre 239 meseci
Kad smo vec kod misicne mase i spaljivanja, sta mislite o onim uredjajima za elektro stimulaciju misica, znaci, samo se opustis a struja sama pokrece misice kao da vezbas. Ima li neke koristi od njih i jesu li sigurni za upotrebu ili moze da bude "tata spalio Djenku"?

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 13:11 - pre 239 meseci
Jao, sto su nezgodni ljudi koji idu u teretanu po dva meseca i misle da sve znaju, uh...

Ni kreatin, ni amino kiseline ti nece sprziti mozak, niti bilo sta slicno.

Kreatin ne stvara vodu u misicima, vec je privlaci i zadrzava. Da bi to bilo osetno moras i da unosis vece kolicine vode (nekoliko litara dnevno). Ta voda nije stetna. Ona doprinosi napumpanom izgledu, i nakon prestanka konzumiranja ce nestati iz misica. Kreatin je dobar preparat za masu, i prilicno bezopasan. Naravno, treba ga konzumirati na odgovarajuci nacin. Faza punjenja podrazymeva 20-25 grama dnevno (4x po jedna kafena kasika) i traje 5-7 dana, nakon toga se konzumira 5-10 grama dnevno, sve to u zavisnosti od kilaze.
Moja preporuka je oko 2 meseca konzumiranja, pa mesec dana pauze.

Amino kiseline sluze za zastitu misica od razgradnje, i takodje su bezopasne ukoliko se konzumiraju kako treba i ako je kvalitet ok. Cesto se preporucuje konzumiranje a.kis. u kombinaciji sa kreatinom.

To je ukratko, mada bi imalo jos dosta da se prica...
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 13:14 - pre 239 meseci
@pctel

Ti uredjaju mogu da budu sasvim ok. Naravno opet treba paziti da ne zakacis neko sr*nje.

U principu, oni samo izazivaju misicne kontrakcije, sto radi i covek kada trenira. Razlika je samo u tome koji izvor energije se koristi (i naravno ko ga koristi). Izgradnja misica tece na isti nacin.

Tako da, koga mrzi da vezba, samo napred, ali pazite na kvalitet.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 14:30 - pre 239 meseci

@pctel i ostali koji su se interesovali za elektrostimulatore:

Ja imam jedan takav uređaj, kupljen preko telešopa, i to jedan od onih većih sa spolnim elektrodama, ne one male pojaseve. I ja sam mislio da je to isto kao normalan trening, međutim .......

Intenzitet vježbanja mi jednostavno nikad nije bio dovoljan. Čak i sa najdužim intervalom impulsa, i sa jačinom na maximumu, vježbanje me nije umaralo kao što bi to slobodni tegovi radili. Pogotovo na većim mišićnim partijama (npr. kvadriceps). Tako da nisu dobri za treninge visokih intenziteta (serije na otkaz).

Kod nekih mojih drugova koji imaju veći procenat tjelesnih masnoća, signal je gubio na intenzitetu.

S druge strane, ovakvi uređaji su izuzetno dobri za cool-down intervale poslije treninga, pogotovo kada prebaciš na kratke brze impulse.

Osjećaj na ovim uređajima je nešto posebno. Stvarno je čudno dok se malo ne navikneš, ali u svakom slučaju interesantan osjećaj da ti ne kontrolišeš svoje mišiće već to radi neko drugi (nešto drugo). A i struja je zanimljiva za eksperimentisanje (baš sam elektrotehničar ;). Jedan od interesantnijih experimenata je kada staviš jednu elektrodu na unutrašnju stranu šake a jednu na spoljnu. Prsti ti onda za vrijeme impulsa odu totalno u aut, ne možeš da ih kontrolišeš (možeš ali veoma teško), počnu da se nenormalno grče, totalno je smješno ;) A da ne pričam o ostalim sitnim mišićnim partijama (npr. lice)

Napomena: Ne pokušavajte ovo kod kuće ;)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase18.08.2004. u 21:16 - pre 239 meseci
Dobro, to je i za ocekivati. Licno sam ove uredjaje samo isprobao, nisam ih koristio neko duze vreme; a u prethodnoj poruci sam govorio samo sa aspekta stetnosti,
ex.mangel
 
Odgovor na temu

nikola_pejcinovic
Novi Pazar

Član broj: 32160
Poruke: 31
195.178.35.*



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 02:33 - pre 239 meseci
Citat:
Jao, sto su nezgodni ljudi koji idu u teretanu po dva meseca i misle da sve znaju, uh...

Ni kreatin, ni amino kiseline ti nece sprziti mozak, niti bilo sta slicno.

Hi hi hi, a ti vidim "znas". Ne pricam sta sam cuo, nego sta sam video svojim rodjenim ocima. Ali ti si verovatno sve to konzumirao ili to radis i dalje i nista ti nije skodilo pa mislis nece ni drugima. Pitaj bilo kojeg doktora, bilo sta sto ubacujes u organizam vise nego je njemu potrebno dovodi do nekakvog poremecaja (nekakvog, jer zavisi cime si predozirao organizam) u normalnom razvoju organizma, u ovom slucaju na covekovo rasudjivanje.
P.S. Nismo svi isti kod nekog se ti poremecaji vide a kod nekog ne zavisi do organizma.
IDEMO SVI NA IBIZU, IBIZAAAAAAAA!!!!!
:::::::::::::::>>>IBIZA<<<:::::::::::::::
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 03:56 - pre 239 meseci

Ajde majketi, navedi neke od tih slučajeva kojih si se nagledao. Ovo još nisam čuo.

Postoje jeftini suplementi koji se radi odnosa efekat/cijena igraju sa hormonima, i prave više štete nego koristi, ali kreatin (pogotovo kvalitetan) nije jedan od njih.

Takođe, kao opšte pravilo pri kupovini suplemenata: ukoliko niste upoznati sa određenim "modelom", a nije proizveden od strane neke velike bodybuilding kompanije, bolje ga zaobiđite, pogotovo ako je "jeftin". Takav vas na kraju obično izađe skuplje. Kvalitetni suplementi se ne pakuju u ogromne kante, već u manja pakovanja, i znatno su skuplji po jedinici težine. Takođe upoznajte i prodavača (ovo je veoma važno).
 
Odgovor na temu

nikola_pejcinovic
Novi Pazar

Član broj: 32160
Poruke: 31
195.178.35.*



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 04:55 - pre 239 meseci
Evo dobro, posto vidim da niko nece da prihvati ono sto ja pricam neka bude po vasem. Ne zelim da se raspravljam ni sa kim na ovu temu svako ima svoje. Ja sam protiv bilo kakve hemije i ne znam ti cega jos i to je moje, a sto se tice primera voleo bih da vam pokazem jer ne vredi nista dokazivati pricom.
Pozdrav!
IDEMO SVI NA IBIZU, IBIZAAAAAAAA!!!!!
:::::::::::::::>>>IBIZA<<<:::::::::::::::
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 05:31 - pre 239 meseci
Ma taj sto je sprzio mozak je sprzio mozak nekim steroidima. Ne znam NIJEDAN slucaj da je nekome od kreatina bilo lose a znam dosta njih koji su uzimali kreatin ukljucujuci i sebe. I ne znam sto to smatras hemijom. Pa to je isto hemija koliko i secer ili kuhinjska so ili vitamin c. Ako se bavis sportom automatski ti raastu i potrebe za raznim vitaminima, aminokiselinama (proteinima) pa i za kreationom. Po tebi ispadne da je vecina sportista koje vidjamo na televiziji sebi sprzila mozak posto oni svi uzimaju kreatin. Fudbaleri-svi! Na prosloj olimipijadi samo njih 25% NIJE koristilo kreatin. A nisu koristili zbog specificnosti sporta kojim se bave. Posto kreatin zadrzava vodu u misicima (kao i so) onda to ne odgovara nekome ko se bori recimo u dzudou u kategorji od (lupam) 60kg jer bi postao tezi i upao u sledecu kategoriju. Zbog tih sportova kao sto su dizanje tegova, dzudo, boks i maraton nisu svi koristili kreatin. A i oni koriste kreatin dok treniraju ali prekinu mesec dana pred takmicenje da bi izgubili na tezini.
A ako pogledas spisak zabranjenih supstanci na Olimpijadi videces da su zabranjene sve stetne supstance ukljucujuci i steroide ali nigde neces videti kreatin jer je on u potpunosti dozvoljen i ne smatra se dopingom.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 13:07 - pre 239 meseci
Dobro ljudi, te kreatin te sterodidi, a niko da napise sta je od prirodne hrane dobro jesti i u kojim kolicinama uz pojacane sportske aktivnosti.
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 14:34 - pre 239 meseci

Za soju kažu da ima dobar odnos proteina i amino kiselina, ali meni se nešto ne sviđa ukus ;)
 
Odgovor na temu

luka.l
Luka Latinović
Dorćol

Član broj: 13998
Poruke: 143
*.drenik.net



+1 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 16:58 - pre 239 meseci
Citat:
Lord_Sauron

Za soju kažu da ima dobar odnos proteina i amino kiselina....



Je l' se ti salis, ili sta?
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 17:29 - pre 239 meseci

To sam pročitao ovdje:

http://www.elitesecurity.org/poruka/414736
 
Odgovor na temu

fejk kvin Katarina
Beograd

Član broj: 32405
Poruke: 16
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 17:57 - pre 239 meseci
pa Totti prosetaj do bilo koje apoteke sigurno ti svaki farmaceut moze odgovoriti na pitanje koliko i kako koristiti kreatin, zar ne?pozz
 
Odgovor na temu

Dr_Strangelove
Beograd

Član broj: 22418
Poruke: 42
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase19.08.2004. u 23:47 - pre 239 meseci
Za hranu koju treba jesti je najbolje konsultovati nekog nutricionistu, ali se uz malo razmishljanja mozhe dokontati... Nadjete negde one tablice sadrzhaja namirnica i gledate... shto vishe proteina, to bolje. Na primer: belance iz jaja ima najvecji procenat chistog proteina, ali ne treba jesti cela jaja jer zhumanca imaju mnogo nezasicjenih masti (holesterol etc...). Uglavnom hrana zhivotinjskog porekla ima mnogo proteina. Soja i gljive su zamena u biljnom svetu i koriste se u tom smislu.
Od mesa, riba ima znachajan procenat proteina, pogotovo tunjevina. Takodje i belo zhivinsko meso. Zatim slede svinjetina i teletina. Ustvari svako meso je dobro.
Zachkoljica je samo shto meso ume da bude masno, pa to goji. Zato je preporuchljiva teletina ili pilecje belo, jer imaju malo masti...
Zajebano je shto dobar trening trazhi dobru ishranu, koja ume na kraju da ispadne skuplja nego drogiranje kreatinom ili ostalim chudima... :)

...Or how I stopped worrying and learn to love the bomb.
 
Odgovor na temu

markoni10

Član broj: 32491
Poruke: 2
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase20.08.2004. u 20:16 - pre 239 meseci
Dok uzimas kreatin moras unositi minimum 3 litra vode dnevno. Takodje baz dobre ishrane nikakav preparat ne vredi. Moj savet ti je da izbacis slatkise, alkohol, gazirana pica i da povecas unos pirinca, piletina, barenog povrca, krompira, jaja i mleka. Izbaci beli secer i beli hleb.
Ako nesto vec zelis da uzimas onda uzmi GLUTAMIN+CREATINE (crea pure, micronized)
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Stvaranje misicne mase20.08.2004. u 21:36 - pre 239 meseci
Naravno da ne moras da unosis 3l vode dnevno. Ukoliko hoces da se privremeno napumpas (i posle isto tako ispumpas) - onda ok, inace je voda nebitan faktor. Ja recimo koristim kreatin bez posebnog unosenja vode, znaci cisto kao preparat koji pomaze brzem oporavku misica.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Stvaranje mišićne mase

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 84066 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.