Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES igra - potrebni graficari

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17618 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.10.2004. u 16:17 - pre 237 meseci
ovo jos nekih izmena...

- sad svi neprijatelji pucaju direktno na vas, a ne kao pre da pucaju gde stignu... to izuzetno otezava situaciju. Ako igrac se ne pomera, pogodice ga metak 99%, tu nastaje problem kod napajanja stita i goriva gde MORATE da mirujete...

- Njihovi metci ne prolaze vise kroz teren, pa ce te moci da se stekate.

- Sad 'bunkeri' pucaju rafal od 2 metka.

- Prvih par sekundi brod je neunistiv. To dobro dodje kad se brod stvara u terenu!

tezina je gool-like :]

ps. Preporucujem mod za pucanje sa 3 metka, zbog bunkera...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari09.10.2004. u 03:14 - pre 237 meseci
Hteo sam da predlozim pravljenje igre koja bi evoluirala u smeru konstruktivnosti a ne destrukcije.
Nisam neki ljubitelj pucakih igara i razlog sto sam ubacio neke nove elemente u "scramble" je taj da
se postigne da igrac nesto uradi u igri i napreduje ne tako sto ce (samo) unistavati vec sto ce
trebati i nesto drugo da radi. Potpuno mi je jasno da se u scrambleu sve "postize" unistavanjem.
Verujem medjutim da vecina potencijalnih dizajnera nije zainteresovana da razvija takvu igru ili bar
ne u tom pravcu...
Inace scenario obuhvata pitanja tipa sta ce se u igri raditi. Npr da li ce se gorivo dobijati tako
sto igrac upuca tanker (kao u Scrambleu) ili tako sto ga tanker napaja gorivom (jer je zato valda i
konstruisan). U ovakvoj (mojoj) koncepciji nije svejedno ni zbog cega igrac dobija "poene" da li za
"unistavanje" ili za "stvaranje".
Neko se mozda moze zapitati da li je moguce militaristicku pucacinu tipa Scramble pretvoriti u
nesto konstruktivno i pozitivno. Verujem da je moguce. Primer je Star Trek TV serija.
Npr. ako brod kao u ovoj igri leti i na "zemlji" spazi lunohod (vozilo) koje je upalo u rupu i
emituje SOS signal onda ako ga spasi (tj. izvuce iz rupe pomocu npr. tractor beama) igrac dobija
poene (ili jos bolje nekakva traka poen indikator mu raste) a ako igrac besmisleno unistava onda
gubi poene i odgovarajuca traka mu se smanjuje (kada dodje na nulu gotov je).
"Poboljsavati" igru konstantnim dodavanjem stresnih situacija u kojima igrac lako "gubi zivot" nije
scenario kakav (barem) meni odgovara. Tu se onda dodatno pojacava "agresija" i "destruktivnost".
Mislim da bi borbene situacije mozda trebalo smanjivati a ne povecavati.
Npr. ako postoje rakete moze se pomisliti da je u pitanju rat. Medjutim ne mora da znaci... Rakete
mogu da posluze da zastite "koloniste na Marsu" od kojekakvih svemirskih pirata, vanzemaljaca i
uljeza. Pa sad ako se igrac ne snadje dobro u igri rakete i bunkeri ce da ga gadjaju a ako se snadje
(tj "uradi ono sto treba")... e pa onda ce moci da dosipa gorivo, stit i sve ostalo bez problema...
Uzmimo npr. ES forume. Napravljeni su valda da bi se ljudima pomagalo. Zasto onda ne bi smo pravili
takvu i igru? Zasto praviti destrukciju ako moze konstrukcija?!
Takva igrica bi onda bila dostojna ovog web foruma...
Eto ja bih mozda bio zainteresovan za takav "Scramble" da nesto i napravim...
Ima li jos zainteresovanih? Znaci za scenario vise avanturisticki nego militaristicki Scramble?
4txx sta mislis o ovome? Dakle ubacivnje u Scramble konstruktivnih a ne destruktivnih elemenata?
Nazalost primetio sam da mi se ova koncepcija "pomalo" razlukuje od dosada uradjenog pa je veliko
pitanje da li se uopste moze efikasno primeniti...
Ili mozda da se posebno radi militaristicka a posebno "pacifisticka" varijanta igre? Ja bih recimo
probao da pravim konstruktivniju igru u GameMakeru (ako naucim kako) pa bi smo onda mogli da
uporedjujemo obe verzije i da im trazimo prednosti i mane (sa igrackog aspekta)...
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari10.10.2004. u 14:30 - pre 236 meseci
Sto da ne... moze konstruktivno, ali 10x puta teze osmisliti! Kako ce teci nivo itd.

A mogli bi smo to razaranje ubaciti u neku humanu pricicu. :p Kolateralna steta, pirata i vanzemaljaca... ili da se branimo od napadaca.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari11.10.2004. u 00:30 - pre 236 meseci
Slazem se...
Ovde medjutim takodje treba praviti razliku izmedju dve stvari:
Nije isto kada igrac upuca "zelenog" pirata i/ili vanzemaljca lopova sa jedne strane ili "crnog" i
destruktivnog pirata koji sve pred sobom unistava sa druge strane.
U prvom slucaju dovoljni su hici upozorenja nakon cega pirat/lopov bezi a u drugom slucaju nema se
puno izbora i borba je ozbiljnija...

Dakle za svaku letelicu ili objekat na ekranu trebalo bi definisati ko je i sta je i zasto puca a
zasto ne.

Ja bih predlozio da se uvede i transportni brodski saobracaj na ekranu tj. brodovi koji nece
napadati igraca...

Evo konkretnih predloga:
1. Radnja se (na prvom nivou) odvija iznad kolonija "na Marsu". Dakle imamo koloniste tj. njihovu
infrastrukturu : elektrane, tankere za gorivo (koji sluze za napajanje letelica koje tu prolaze),
odbrambene sisteme za nuklearke (rakete, bunkeri, jonski topovi, letelice), satelite itd.

Po meni igrac ne bi trebalo da je u sukobu sa "kolonijom" vec da tu samo prolazi kao neki kauboj
(glavni junak) u kaubojskim filmovima.
I onda igrac resava "probleme" na koje naleti.

Jako je bitno da igrac ne unistava ono sto ne mora... Npr. tankeri za gorivo ili elektrane ne bi
smeli da eksplodiraju kada se isprazne.
To potpuno menja tip igre. Ako tanker pukne kada isprazni energiju igrac postaje "vampir" i
"unistitelj" medjutim ako tankere posmatramo kao neku vrstu benzinskih pumpi onda je jasno cemu
sluze i da ne eksplodiraju (vec se kasnije ponovo dopunjuju gorivom kao u realnosti)...

Za pristup elektranama imam poseban sistem. Kada igrac dobije od elektraninog komunikacionog
satelita sifru odn. dovoljno komunikacione energije, moze da pristupi elektrani sve dok mu se
komunikaciona energija ne istrosi. Ako mu ta energija nestane konkretna elektrana ga ne prepoznaje i
na udaru je raketa i jonskih topova. Takodje bi Nuklearke mogle da daju alarm za uzbunu ukoliko
igrac uzme previse energije, pa ako ne prestane opet sledi napad.

Na unistavanje infrastrukure kolonista reagovala bi i svemirska policija (brodovi sa policijskim
sirenama).

Vanzemaljce lopove koji kradu kolonistima energiju (vozila i ljude) tako da ovi ne vide igrac bi
mogao da rasteruje. Za ovakve stvari bi bio nagradjivan recimo takodje "komunikacionom energijom"
sto znaci pristup elektranama...
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari11.10.2004. u 12:49 - pre 236 meseci
jest da cemo humano....
ali moram da vam pokazem nesto veoma destruktivno :o

uradio sam mod za 2 igraca! tako da ce biti veoma zanimljivo... kao eskadrila, 2 broda se bore sa bad-boysima...
dodao sam nesto kao navodecu raketu ("fotonski torpedo"). veoma destruktivno. trosi 35% municije

skinuo sam sve texture, da se slogirate kad vidite! lakse mi da radim kad nema toga da mi koci komp.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.10.2004. u 18:13 - pre 236 meseci
Dodao sam dosta stvari... i izbalansirao neprijatelje
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.10.2004. u 19:07 - pre 236 meseci
Bravo! :)

Sugestije: poraditi na dinamičnosti, da je malo brže, bilo bi igrivije. Doduše, to je verovatno problem flasha. Kad prebacujete ovo na C++? :)
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari17.10.2004. u 17:57 - pre 236 meseci
Posto sam dosta cekao model broda...odlucix da nadjem neki free na net-u!
Ubacio sam ekstra render-e, ali je swf onda bio 900kb. tako da sam stavio shit gif slike za animaciju...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari31.10.2004. u 17:19 - pre 236 meseci
Evo jednog od mojih brodova:


[Ovu poruku je menjao nnn dana 01.11.2004. u 10:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari31.10.2004. u 17:27 - pre 236 meseci
Evo jos jedan

Ako vam neki od ovih odgovara javite. Modeli su radjeni u Cinema 4d, koji ima moze da ga eksportuje u x format.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari07.11.2004. u 20:00 - pre 236 meseci
Kako si napravio te brodove? Mislim koju si tehniku modelinga koristio? I kako si napravio
plamenove? :-)
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.11.2004. u 13:19 - pre 235 meseci
Citat:
shima: Kako si napravio te brodove? Mislim koju si tehniku modelinga koristio? I kako si napravio
plamenove? :-)

Koristio sam Hyper NURBS; To je u stvari poligon modeling; tehnika da sa relativno malo poligona dobije kompleksan objekat.Plilazem sliku da pojasnim, sa desne strane je obican poligon objekat, sa leve je taj isti brod pusten kroz hyper NURBS.

Plamenovi su obicna svetla sa naglasenim visible light.

Ako hoces mogu da ti posaljem modele, da malo eksperimentises.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

`and

Član broj: 32490
Poruke: 776
*.verat.net.

Sajt: www.bitbyterz.org


Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari05.06.2005. u 02:16 - pre 229 meseci
I sta bi ? Jel ima neki demo ?
P.s. Opet sam iskopao nesto ...
 
Odgovor na temu

miki80
Italy

Član broj: 47522
Poruke: 110
*.fastres.net.

ICQ: 3754011


Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari21.07.2005. u 01:25 - pre 227 meseci
Da sta bi interesantno je izgledao projekat i na kraju ostade samo na ideji?
Od c++ verzije bas nista, a u Flashu je delovalo interesantno...
Steta sto niste nastavili dalje...
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari21.07.2005. u 17:20 - pre 227 meseci
Fina stvar momci
Zanima me kako to izgleda u 3D u internetu.
Mislim da imam konkretnu i prakticnu primenu za stvar.
Do sada smo resili pravolinijsku vektorsku grafiku u Internetu.
radimo na Krivuljama svako ko ima ideja ( o iskustvu da ne govorim) je dobro dosao.
Pozdrav s ove strane Alpa
MOHOK
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17618 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.