Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES igra - potrebni graficari

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17721 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari20.09.2004. u 16:30 - pre 238 meseci
2 fajl
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari20.09.2004. u 16:37 - pre 238 meseci
Citat:
ES svemirski brod!


imam neke ideje... vidi slike
Modeli izgledaju tesko ali ne mora da bude preterano lep jer ce on na ekranu biti max od 100-150 pixela (fullscreen).

Ponavljm pitanje: DA li neko zna gde da se nabavi swift3d za flash MX?
kad bih ga nabavio mogao bi modele ubaciti u flash igru. bilo bi qL.
npr kad brod menja visinu on se nagne na jednu stranu(levo i desno) pod odredjenim uglom... to ne mogu da uradim u obicnom flashu :[
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari20.09.2004. u 18:06 - pre 238 meseci
U najgoram slucaju mozes da uzmes nekoliko slicica brodica (jednu kada brod leti pravo i po 3-4 kada se naginje na jednu ili drugu stranu) pa da ih menjas u zavisnosti od situacije. Skoro sve 2D igre to rade tako ;)
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari20.09.2004. u 18:44 - pre 238 meseci
> Ponavljm pitanje: *DA li neko zna gde da se nabavi swift3d za flash MX? *
Vidi Milane, pitanje je koliko ljudi ima vremena da cita ceo ovaj tred...
Probaj da pretrazis ES forum sa kljucnom reci/recima swift3D, Flash itd pa ako ne dobijes nista
postuj novu temu u ovom forumu.
To ti je standardna procedura i najsigurniji nacin da ce neko odgovoriti.
Ja sam bio na tom sajtu ali nisam siguran da sam ukapirao cemu taj program tacno sluzi niti kako
radi vezano za Flash. Video sam da ima i neki swift3D plug in za MAX ali traje samo mesec dana trial
verzija... To valda konvertuje 3D Max modele direktno u 2D swf format?
Cini mi se da znam jos jedan forum gde bi mogao da potrazis odgovor a link cu ti poslati na e-mail
cim stignem...
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari21.09.2004. u 05:06 - pre 238 meseci
Nazalost kod mene je izrada modela (broda itd...) za potrebe ove "igre" do daljeg stopirana.
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari21.09.2004. u 13:49 - pre 238 meseci
Pogledaj ove link. To su samo primeri 3d-a flashu.

http://64.207.133.120/Erain/extreme/ringz.asp
http://64.207.133.120/Erain/extreme/slider.asp

ps. imate neke nove ideje za igru??



 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari24.09.2004. u 06:22 - pre 238 meseci
> ps. imate neke nove ideje za igru??
Ja ih imam puno, ali stvarno nisam siguran sta da radim sa njima?! :-(
Ajd' ako nista drugo bar da ti predlozim ovo:
1. da probas (za pocetak) da stavis da elektrana ima oba trakasta indikatora zelene boje jer ona
napaja brod zelenom energijom a ne plavom. Ovo jako zbunjuje sada...
2. Onda nazovi energiju ili snagu, sta li je vec sta?! (opet sam pomesao) gorivo i stit. Tako ce
igraci znati i po tekstu sta je sta.
3. Opet boje: pri kraju goriva i stita vise se ne zna sta je sta po boji jer menjaju boje potpuno.
Trbalo bi da ipak zadrze jasno prepoznatljive pocetne nijanse tako da se cak i pri kraju razlikuju
na osnovu pocetne boje. Npr plava bi mogla pri kraju da predje u neku plavo crvenu ali tako da se
jos uvek jasno razaznaje da je to plava traka.
4. Ja bih probao da zelenu traku broda stavim iznad a plavu ispod letelice. Uocljivije je valda
tako... Isto bi moglo i za tanker i elektranu s tim da bi elektrana imala dve razdvojene zelene
trake... I debljina svih traka bi morala biti ista ... ove za brod, tanker i elektranu su tanke i
neuocljive u odnosu
na trake neprijateljskih sprajtova...
5. Zelena traka bi trebala da je gore a plava ispod nje (indikatori pri vrhu ekrana) jer takav je
raspored energija (tj stita i goriva) i kod tankera i nuklearke. Dakle sve bi trebalo logicnije da
bude (po meni) ali ja ne mogu da isprobavam ...
6. Igra prestaje da radi posle ne 3 unistenja broda. Ne vide se sprajtovi a na PgUp i PgDn samo se
vide ekplozije na mestu broda.
7. Trebalo bi staviti imena ljudi koji su radili igru u sekciju kredits.

Imam jos nesto (pocetno i tehnicki, dakle ne tice se price koju nisam ni naceo) ali me znima da li
ce ista biti od ovoga gore?...
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari24.09.2004. u 21:39 - pre 238 meseci
Evo vam nova verzija gde je ispravljen bug sa zavrsetkom igre... + dodao sam pauzu na 'insert'

To ce biti sve za narednih 15 dana jer putujem, a posle toga trebalo bi da nastavim, zapoceto...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari24.09.2004. u 22:28 - pre 238 meseci
> Evo vam nova verzija gde je ispravljen bug sa zavrsetkom igre... + dodao sam pauzu na 'insert'

Hvala. :-)

> 5. Zelena traka bi trebala da je gore a plava ispod nje (indikatori pri vrhu ekrana) jer takav je
> raspored energija (tj stita i goriva) i kod tankera i nuklearke. Dakle sve bi trebalo logicnije da
> bude (po meni) ali ja ne mogu da isprobavam ...

Ili mozda bi mogao da se obrne raspored traka na tankeru(i nuklearki): plava gore a zelena dole. U
pitanju je "princip" da iste energije treba da su na istim mestima...
Kako za brod tako i za tanker (i nuklearku)
Za nuklearku bi jos uvek u tom slucaju ostale dve zelene trake (jer bi sada gornja zelena nuklearke
punila donju zelenu letelice jer je zeleni indikator za stit kod svih sprajtova u ovom slucaju dole)
Ako bi zelena traka za stit recimo bila stavljena nize na letelici (tj. brodu) a plava gore tada bi
i na druge sprajtove to valda trebalo primeniti tako da bi rakete, bunkeri i neprijateljske letelice
dobile zelenu traku pri dnu sprajta.

Svi ovi predlozi namenjeni su da bi igrac bez razmisljanja mogao intuitivno da konta sta je sta i
gde se sta nalazi.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari03.10.2004. u 04:49 - pre 238 meseci
4txx hoce li biti nesto vise od ovih mojih predloga? Hoces li probati da napravis nesto od toga?

Koliko je sprajt nuklearke (u igrici) sirok i visok u pikselima i koliko je velik u kilobajtima?
Koliko bi trebalo da bude velik (u oba smisla) npr sprajt za svemirki brod?
U kom formatu ti treba sprajt? Da li kao .swf fajl?
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari03.10.2004. u 17:49 - pre 238 meseci
Da naravno... ponesto...
Mislim da komplikujemo previse sa energijom i snagom (treba smisliti sve iz pocetka nesto sasvim jednostavnije ili na primer da napravimo kao u starcraftu-protosi?)

Sto se tice sprajtova:
nuklearka(50x35)
brod(55x20)
u kb ne znam..

sprajt nije bitno u kom formatu... moze npr u slikovnom (gif,jpg,bmp,png...).
ili jos bolje posalji mi 3d modele (nabavio sam swift3d). mislim da on ucitava dxf dxb.

trenutno radim na terenu, da nestaje kad se pogodi, kao u worms-ima;

 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari04.10.2004. u 19:42 - pre 238 meseci
evo izmana
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari05.10.2004. u 04:28 - pre 238 meseci
Odlicno!
Ova ideja sa stenama u vazduhu je super, to bi moglo za npr. drugi nivo ili da se jos razradjuje dalje.
Mislim da je sada mnogo bolji raspored trakastih indikatora...
Jos uvek mislim da bi Nuklearna Elektrana trebala da ima obe trake zelene... to je po meni bolje nego zelena i plava...

> Mislim da komplikujemo previse sa energijom i snagom

1. Stvarno ti predlazem da Energiju i snagu preimenujes u Gorivo i Stit. Koncept Energije i snage je suvise apstraktan da bi ga prosecan igrac shvatio... Te reci energija i snaga jako zbunjuju. Iz fizike ili mehanike znamo da su to jako slicni pojmovi...

2. Kada bi smo ovo radili za pare i kada bih ti rekao sta sve mislim da moze da se napravi pored "energije i snage" iznenadio bi se...
Recimo na npr. ovako:
- U igri moze da postoji sistem bonusa i nagrada za igraca. Nesto sto igrac hoce i cemu tezi. To sto su npr u Arkanoidu "vitamini" to ti je ovde "energija i snaga" odn gorivo i stit. Ali u Arkanoidu imamo bar 50 vrsta vitamina i njih nikad dosta. Sto ih je vise to bolje. Igrac jedva ceka da ih pokupi i to mu pruza zadovoljstvo. Uporedi sada cifre 50 (vitamina) i 2 (vitamina- tj. gorivo i stit) pa ce ti biti jasno sta mislim. Ako ti je cifra 50 komercijalna igra onda i sam mozes videti na kom smo trenutno nivou.

> (treba smisliti sve iz pocetka nesto sasvim jednostavnije

Mozda imas u glavi sasvim drugaciji koncept igre od mene. Ja samo postujem svoje ideje....
Kada bi smo mogli napraviti vise razlicitih igrica to bi bilo kul. Onda bi svako isfurao ono sto ima a nesto bi moglo i da se kombinuje?!

> ili na primer da napravimo kao u starcraftu-protosi?)

Nazalost nisam igrao Starcraft... voleo bih da znam na sta mislis.

PS: Sekcija kredits koju nemas je jako vazna . Ne mogu da naglasim koliko je to bitno. Pa ko ce bilo sta da donira za igru a da mu se ni ime ne spomene. Credits je jedan od nacina da se vise ljudi ukljuci u igru. A prava stvar bi bila rad na komercijalnoj igri. Tu vise ni kredits ne bi bio dovoljan. Pogledajmo holivudske filmove. Oni cak imena pasa i macaka ili beznacajnih statista stavljaju u kredits ili spicu. Znaju ljudi sta rade.
Evo ideja za kredidts skrin:
Napises sta si sve radio i stavis svoje ime.
Zatim napises sta su sve drugi ljudi radili i stavis njihova imena. Cak je i pominjanje naizgled beznacajnih doprinosa jako vazno. Npr Srki je dao ideju da se uopste pravi igra. Da nije bilo njega mi sada ovde ne bi smo ni razgovarali. Ma svaku sitnicu treba pomenuti. Pogledaj koliko ljudi je davalo savete i pomoc. I njih treba pomenuti.
Ne zaboravi ni ES portal da pomenes...
...
Ljudi obicno rade za pare.
Ako ne rade za pare onda investiraju rad i vreme da bi eventualno zaradili.
Ali ako se cak ni tako ne radi onda ti je slava jedino sto preostaje.
Mislim da zaista treba sekcija kredits...

Evo saljem nekoliko (valda) freeware zvukova za igricu. Nisam zvukove pravio nego sam ih nabavio iz paketa resursa (tj. sa web sajta) za Game Maker. Dosta tih stvari je koliko sam video skidano sa sajtova resursa za Flash...Nisu svi zvuci tu ali je i nekoliko valda bolje nego nista.
Nadam se da se to moze ubaciti u igru dok ne nadjemo nesto bolje...
Imam u stvari gomilu zvukova ali i ideja kako i gde bi se mogli primeniti. Vecina sada ne bi imla smisla. Ali ako bi se igra unapredila...
Ako ti neki zvuci trebaju reci mi mozda vec imam...

Od zvukova tu su i sirene za upozorenja za malu kolicinu goriva i energije (tj. stita)...

Vidim da si pravi Wizard sto se tice izrade igara u Flashu... ko zna mozda bi moglo da se napravi nesto stvarno ozbiljno od igre?...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari05.10.2004. u 15:50 - pre 238 meseci
Jos malo "logike" :-) :
Posto se bombe bacaju na dole mislim da bi trebalo dugme Page Down da budu bombe a Page Up Fire.
Jeste da ce se dugmad menjati ali ova "logika" bi po meni trebala od pocetka da se primenjuje.

Boja stita bi trebala da bude ista kao i boja energije kojom se stit napaja. Znaci zelen stit za
brod odn. igracevu letelicu ili (sto je za pocetak komplikovano) menjati boje trakastih indikatora.
Koncept stita u obliku "aure" broda i koncept trakastih indikatora energije su kompatibilni koncepti
i moguce ih je iskombinovti na neverovatan nacin. Imam gomilu ideja u vezi toga cak ideju za citav
sistem mada nisam sve razradio...

Probaj ako hoces za pocetak mozda ekperimentalno da svim sprajtovima umesto zelenog trakastog
indikatora stavis zelenu auru koja se trosi tj. nestaje kako se energija ("snaga") smanjuje. Mozda
bi sve zelene aure trebalo da budu nevidljive a da postanu vidljive u trenutku pogodka, sudara itd.
i to u onom intenzitetu (vidljivosti) koliko ima energije ("snage"). Ja ovde pod energijom
podrazumevam stit jer mi je to logicno...
Jos uvek bi za igracevu letelicu ostala zelena traka ali samo ona na vrhu ekrana a ne pored same
letelice.
Ovako bi pored sprajta ostala plava traka kao indikator za kolicinu goriva. Nuklearka bi u ovom
slucaju mogla pored (nevidljive) zelene aure kao indikatora za stit da ima jedan zeleni trakasti
indikator kojim bi punila brod tj. letelicu. Tankerima ostaje plava traka.

Pliz stavi najnoviji render za tanker. Ili baci dimenzije sprajta u pikselima pa cu ja probati da ga
izrendam direkno u flash...imam neki plug in...

Bilo bi dobro da stavis neke programersko tehnicke cake ovde. Naime nije jasno kada se kaze ovo ili
ono je prekomplikovano, da li se misli na programiranje ili na dizajn!
Ja na primer ne postujem ni jedan predlog slucajno ili tako sto mi dune. Uvek imam u vidu neki
strateski koncept. Zato je za pojam komplikovanosti potrebno reci na sta se tacno odnosi...
Npr kako si realizovao teren?

Pre Game Overa trebala bi da ide Hi Score tabela (sa muzikom - nasli bi smo nesto) a onda npr.
sekcija kredits...
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari05.10.2004. u 17:35 - pre 238 meseci
> Pre Game Overa trebala bi da ide Hi Score tabela
Pardon mislio sam posle Game Over skrina... a ne pre...

Da li je tesko napraviti da kada se brod sudari sa terenom ("zemljom") da ne moze da propada ili
prolazi kroz zemlju vec da mu zemlja spreci kretanje tj prolaz a da mu se kao i do sada trosi snaga
(ili kako bih ja nazvao energija tj. stit) dokle god je u kontaktu tj. sudaru? Ovo bi jako doprinelo
realnosti igre...
Predlazem da se detecjija sudara sa zemljom i drugim letelicama vrsi na nivou stita (tj. stitova) a
ne na nivou letelice (tj. letelica).
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari05.10.2004. u 21:12 - pre 238 meseci
> Mislim da komplikujemo previse sa energijom i snagom

Hm,... pa ja uopste nisam ni primetio do sada da se snaga odnosi i na municiju i na stit...
A ja sam relativno redovno isprobavao igru...
Sta da ti kazem... Od pocetka sam predlozio da se razlicite vrste energija potpuno razdvoje....

Evo predloga:

Neka Nuklearke pune brod (energijom tj) municijom (laseri i bombe) zute boje...
Na vrhu ekrana ostao bi trakasti indikator nazvan municija u zutoj boji.

Dodala bi se na vrhu ekrana zelena traka nazvana stit.
Predlazem promenu boje stita u zeleno i to za sve sprajtove.
Stit bi punili specijalni solarni sateliti energetskim zrakom ili munjama zelene boje. Stavi bilo kakav sprajt makar i obican kvadrat za solarne satelite (i da lete skroz pri vrhu ekrana) dok ne nabavimo odgovarajuce sprajtove. Imam ideje i za druge npr. komunikacione satelite ali o tom po tom...
Pad u energiji stita ili goriva aktivirao bi odgovarajuce alarme...

Dakle svi sprajtovi bi imali recimo nevidljive zelene "aure" koje bi predstavljale stit. I on bi mogao da nestankom energije (tj. stita) bledi i menja boju ka crvenoj. (Stit postaje na kratko vidljiv pri sudaru tj. trosenju).
Sada imamo par mogucnosti
1. Da svi sprajtovi imaju zeleni trakasti indikator za stit
2. Da te zelene trake uklonimo kod svih sprajtova pa bi ostale samo nevidljive zelene aure. (ja bih probao ovo!)
3. Nesto trece....
Evo varijante 1. sa bojama...da malo bude jasnije o cemu sam govorio



Obrati paznju da je municija zuta cak i kod protivnika za sada (ili ako hoces ubaci neku drugu boju za protivnicku municiju npr. crvenu)
Plamen iza letelica je plav jer je takvo i gorivo... PS: imam i ideju za specijalne tankere sa kerozinom .... :-)

PS2: Scramble je SF igra i imam ideje za takvu scenografiju...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari07.10.2004. u 15:11 - pre 237 meseci
evo...
potrudio sam se da promenim dosta stvari...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari07.10.2004. u 15:19 - pre 237 meseci
Na slici se vidi uglavnom ono sve sto sam promenio... dodao sam kao kutiju koja pada sa neba i koja kad se pokupi povecava municiju za 20%.



Sto se tice zvukova dodao sam i to samo ne u ovoj verziji, jer odna fajl zauzima preko 100kb pa ne mogu da ga postujem... to cemo ostaviti za kraj! za sada je bez zvuka.

Izvinjavam se zbog objekata koji 'lete' u vazduhu... to je zbog toga sto sam stavio da se oni otprilike stvaraju na visini 'brda'. Da bi to ispravio treba mi vremena. Ali posto cemo na kraju da pravimo scenario tj. da odredimo za svaki objekat poziciju i vreme kad nastaje, bilo bi pravo gubljenje vremena da sad ispravljam bagove.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari07.10.2004. u 16:11 - pre 237 meseci
Milane, Car si! Svaka ti cast.

Da li bi bilo ok da postujes link za source kod za ovu test verziju?
Ja bih voleo da probam da eksperimentisem sa bojama sprajtova (nuklearke, munja, municije i
trakastih indikatora) kao i sa eventualnom zamenom sprajtova...
Molim te ako mozes stavi i link za verziju sa zvukom.
Bilo bi dobro kada bi smo za ove test verzije imali neki sistem oznaka npr "imeIgre1.4" i sl.
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari07.10.2004. u 18:14 - pre 237 meseci
fajl koji sam poslao nije orginalan... tj sadrzi samo objekte bez scripta tako da nista nece raditi. Ovo sam poslao da bi svako mogao menjati po svojim zamislima sprajtove. Vase verzije posle postujte.

ps. za pozadinu koja se skroluje nema oranicenja za pravljenje osim da prvi vertikalni red pixela bude isti kao poslednji! Tako kad se slika scroluje, pejzaz izgleda kao jedinstvena celina.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17721 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.