Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ES igra - potrebni graficari

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17687 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.www.dial-up.TeamNET.ws



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari06.09.2004. u 19:48 - pre 238 meseci
Taj model nije bitan...to moze biti bilo kakav privremeni model.
Ovo su neke informacije o igri (Scramble) ciji se klon ovde (na ES-u) pravi:
http://www.highwaygames.com/products/scramble.php



Dakle potrebani su modeli kao sa ovih slika a to sto Srki trenutno ima je mnogo razlicito od broda iz Scramble-a
PS: ja sam pokusao da napravim raketu ali sam pored ostalih problema zapeo sa krilcima...
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.49.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.09.2004. u 20:54 - pre 238 meseci
Dok pravite modele (ako ih neko pravi :) ) zamolio bih vas za uslugu... imam 24b texturu u kojoj su za svaki pixel R, G i B vrednosti jednake pa izgleda kao neka gray scale slika. Potrebno mi je da ta slika bude 32b i da se A vrednost podesi da bude kao i R, G i B za odredjeni pixel... nadam se da sam bio jasan :) Slika je zakacena pa pomozite jer stvarno nemam pojma da radim sa slikama.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.vdial.verat.net

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.09.2004. u 21:54 - pre 238 meseci
izvoli.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.09.2004. u 22:22 - pre 238 meseci
Hvala... to je ono sto mi treba :) Nadam se da nije bilo previse tesko... verovatno ce mi trebati jos po neka slikica da se ovako preradi pa cu te jos malo gnjaviti uskoro :)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari08.09.2004. u 23:36 - pre 238 meseci
Danas sam shvatio koju igru kolega na poslu stalno igra... SCRAMBLE i to na nekom 8bit emulatoru!! :)) Tako da imate najmanje jednog sigurnog igrača ako napravite ovu igru!
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.91.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari09.09.2004. u 14:39 - pre 238 meseci
Evo rendera (slike) jedne rakete:

Nema teksture. Model ima 240 poligona.
Cilindar je roditelj a kupa i 4 krila su deca.
Raketa je trenutno visoka 0.999 generickih jedinica.
Ako neko bude prepravljao radni (max) model (vidi atachment uz ovu poruku)
molim neka navede sta je uradio od ispravki.

Raketa jos uvek nije verna kopija originala iz igre. Trup (cilindar) bi mozda mogao biti malko kraci kako bi krilca dosla vise do izrazaja kao kod originala (vidi slike u ovom topicu). Takodje je moguce napraviti lepsi model sa vise poligona (radni naziv "Fau2" ) gde bi bojeva glava bila zaobljena...



[Ovu poruku je menjao shima dana 17.09.2004. u 06:24 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari10.09.2004. u 17:31 - pre 238 meseci
Nasao sam nesto sto vas moze zanimati... tutorial za modeliranje malog svemirskog brodica koji izgleda bas slatko :)

http://www.flipcode.com/tutorials/spaceship/
 
Odgovor na temu

OBRAD MILOŠEVIĆ
Kruševac

Član broj: 33875
Poruke: 5
*.ptt.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari10.09.2004. u 23:36 - pre 238 meseci
Nije mi to potrebno ali ipak HVALA
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari11.09.2004. u 03:03 - pre 238 meseci
Mene kao pocetnika taj tutorijal zanima. Bas sam i trazio demonstraciju te tehnike modelinga u 3D
MAX-u. Hvala :)
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.213.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari15.09.2004. u 00:08 - pre 238 meseci
Nastavak odgovora sa foruma 3D programiranje
Odgovor na poruku: http://www.elitesecurity.org/poruka/438823

> *4txx*: Ako neko hoce da cuje neko objasnjenje objavicu cod.

Eto mene bi zanimalo ako napravis kod u Flashu kao za igru Scramble gde se brod krece i gde ima
raketa i tankova sa gorivom jer bi smo onda mogli u tvoj otvoreni kod da ubacimo renderovane modele
iz 3D MAX-a ako to nije tesko. Na taj nacin bi iskoristio napore koji su vec ulozeni u igru...
Ili da tvoja "najezda asteroida" i/ili jos bolje i kometa sa dugackim repovima bude samo jedan od nivoa u "nasem novom (mozda komercijalnom) ES Scramble-u"
Eto pade mi na pamet nivo za ES Scramble: Brodic leti kao kroz neki usijano crveni (svemirski) pakao. Dole pliva uzarena lava a u susret mu idu usijani asteroidi. Kratke vulkanske erupcije simuliraju rakete iz predhodnih nivoa. A?
PS: Pa onda cudna cudovista sa pipcima koji izranjaju iz lave i pokusavaju da scape brod!
Avanture broda Enterprajz!

> *4txx*: Dodacu jos 2 nivoa tezine, par razlicitih nacina za pucanje i to bi bilo to,
osim ako nemate vi jos koju ideju.

(Ranije napisano): Ti si mi dao ideju: shvatio sam da nije bas apsolutno potrebno da modeli za ES Scramble budu isti
kao u originalu mada se mogu raditi i dve razlicite verzije igre.
Tako nam ne bi trebala licenca za igru od izdavaca Scramblea "Konamija".
Napravio sam idejni koncept za novu modernu verziju tankova za gorivo koji bi teoretski trebalo da
izgledaju mnogo lepsi nego u originalu. Imam ideju i za nove rakete. PS: a upravo sam smislio i novi svemirski brod "cetvoromotorac" (mesavinu X-winga, Vojadzera i Scramble-a )A mogli bi da se dodaju jos neki elementi koji bi igru ucinili zanimljivijom. Npr. "tenkovi" koji iza brda sa zemlje gadjaju
brodic i ciji projektili lete parabolicno u vis i preko pola ekrana u sirinu (slicno kao kod one
igrice gde se dva tenka medjusobno gadjaju). Pa onda meteori i komete koji padaju iz svemira (ali od
gore) i koje je potrebno izbegavati?
Ma mogli bi smo da napravimo novi Blokbaster samo kada bismo hteli (Nazalost ne poznajem trziste
ovih pucacina pa ne garantujem da bi smo uspeli, kao sto je ovde na forumu vec primeceno)
BTW, ako dajes kod mozda da ga pustis besplatno ali samo za nekomercijalnu i edukativnu
upotrebu?

> *4txx*: Ja inace imam 700mhz tako da je nepodnosljivo.

Nemoj uopste ovo da te brine nego samo ozezi.
Na sadasnjim prosecnim konfiguracijama to leti! Cak sta vise igra je suvise brza na mom Athlonu 2000+(FullSkrin 1200x1024). Igra u Flashu moze biti odlicna test varijanta za brzu igru radjenu u C++-su.
Nema zvuka?!
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.213.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari15.09.2004. u 04:45 - pre 238 meseci
Evo nove verzije tanka za gorivo.

Jedna sfera, dva cilindra i jedna kupa. Ako imate ideju za poboljsanje samo napred - doradjujte.
816 poligona
Nisam zadovoljan oblinom kontejnera (sfere) pa ako neko zna nacin da kontejner bude savrseno okrugao a da se broj poligona ne uvecava molim Vas recite kako se to radi (npr. u 3DS MAX-u). Jos uvek nema teksture. Cim naucim kako se postavljaju doteracu model.
BTW, da li neko pravi svemirski brod?
Imam ideju za novi brod pa bih zeleo da probam da ga napravim iako jos uvek nisam siguran kako cu ga izmodelovati.

[Ovu poruku je menjao shima dana 18.09.2004. u 18:31 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.213.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari15.09.2004. u 04:50 - pre 238 meseci
Uz ovu poruku prikacen je (.max) model gornjeg tanka za gorivo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari15.09.2004. u 12:12 - pre 238 meseci
ok...

aj pokusacu da vam napravim nesto. nece biti tesko (valjda) Pokupicu ove slike rekete i 'silosa', pa cu da je ubacim u flash...

Ovu svoju najezdu asteroida sam editovao tako da sad imama svasta. 4 moda pucanja+super+armagedon. Postoje itemi koji se kupe. A na kraju levela sam napravio da asteroidi budu jos jaci.. pocrvene :p Za onaj zoom(bullet time, sto mi je rekao srki) sam se cimao dosta ali ne moguce!, za napraviti u fleshu.

E ja ovu igru pravim po ugledu na ono sto vidim na svojih 700mhz, pa ne mogu da odredim kako ce to izgledati nekom sa 2000+ mhz.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
212.62.47.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari15.09.2004. u 20:44 - pre 238 meseci
Pa ne mozes napraviti da nesto izgleda "okruglije" ako ne dodas jos vertexa :) U modelovanju to ne bi trebalo da bude problem jer ne moras sve da renderujes u real time-u (tesko da bilo sta mozes da renderujes u real time-u) tako da mozes slobodno da iskoristis 1000000000 poligona za loptu pa ce biti lepa i okrugla :) U programiranju se koristi pristup koji se zove LOD (level of detail) tako da se kada je objekat jako blizu crtaju se svi vertexi tako da objekat izgleda bas lepo, a kad je negde na horizontu, mali i jedva vidljiv nema potrebe da se crtaju svi vertexi nego samo nkih stotinak ili manje i time se dobija na brzini :)

P.S.

Rezervoar izgleda bas lepo... mogao bi da dodas neku metalnu texturu koju sigurno imas u 3DSMax.
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 01:46 - pre 238 meseci
> *Reljam*: Ajde da kazemo da imas 3000 verteksa za brod i po par stotina verteksa za ostale stvari.

Iz tvog posta Srki, zakljucujem da ovo Reljino uputstvo treba da zanemarim i da radim modele u
"visokoj rezoluciji"...

Cekaj malo, pa ako brod pridje sferi (kontejneru) sa milion poligona (3D) program ima da ti se
zaglavi jer graficka karica nece stici to da izrenderuje u realnom vremenu?!

Postavicu nove slike za rezervoar za gorivo sa boljim svetlom a verovatno i novi model ako broj
poligona nije ogranicenje. Ideja kod rezervoara je da sfera bude ofarbana belom farbom, medjutim
nije losa ideja imati vise razlicitih modela pa odabrati najbolji...

Pravljenje modela rezervoara koji staje u dimenzije 1,1,1 mi je stvorilo prilicne probleme u radu.
Da pravim velike modele(?) Pa da ih posle skaliramo (smanjujemo) ako treba?!
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 03:08 - pre 238 meseci
> Pravljenje modela rezervoara koji staje u dimenzije 1,1,1 mi je stvorilo prilicne probleme u radu.
> Da pravim velike modele(?) Pa da ih posle skaliramo (smanjujemo) ako treba?!

Resio sam ovaj problem. Pogled sam iz Perspective prebacio u User i sada mogu bolje da zumiram i
objekat malih dimenzija.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.beocity.net

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 06:43 - pre 238 meseci
Citat:
shima: > *Reljam*: Ajde da kazemo da imas 3000 verteksa za brod i po par stotina verteksa za ostale stvari.

Iz tvog posta Srki, zakljucujem da ovo Reljino uputstvo treba da zanemarim i da radim modele u
"visokoj rezoluciji"...

Da pravim velike modele(?) Pa da ih posle skaliramo (smanjujemo) ako treba?!


Nemoj, pravi modele kako je receno, a najbolje je da izbegnete i skaliranje, cisto
da ne komplikujete stvari.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.20.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 18:01 - pre 238 meseci
Slika Modela Tanka za gorivo za 2D (Flash, itd.) igru.

2 pogleda: sa strane i malo iz kosa.
Jpeg Quality 11, 640x960 pixela, 24bita paleta
Sva uputstva za format slike za 2D igru ocekujem i prihvatam...cak bi bilo dobro navesti ih da naucimo nesto...
Slika (render) je radjen na osnovu 3D modela (koji takodje saljem u sledecem postu.)
Ovaj 3D model ima 4736 poligona i sluzi za potrebe dobijanja kvalitetnijih 2D slika.
Nema tekstura za sada...
Predhoni model sa manjim brojem poligona (za 3D igru) ostaje...
I za taj model cu da stavim bolji render (2D sliku) sa boljim svetlima da ne izgleda vise onako amaterski
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shima

Član broj: 27002
Poruke: 164
*.20.eunet.yu



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 18:11 - pre 238 meseci
Uz ovu poruku prikacen je 3D model gornjeg tanka za gorivo (sa vecim brojem poligona). Namenjen je za generisanje 2D slika za 2D igre. Predhodni isti model sa manjim brojem poligona za 3D igru ostaje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

4txx
Milan Lalic
Beograd

Član broj: 34204
Poruke: 135
*.dial.b92.net



Profil

icon Re: ES igra - potrebni graficari16.09.2004. u 21:08 - pre 238 meseci
Citat:
Igra u Flashu moze biti odlicna test varijanta za brzu igru radjenu u C++-su.


Ok!

A ja sam malo editovao moje asteroide, promenio ih u 'tankove', 'brodove', 'bunkere' i 'rakete'... Promenio sam dosta stvari ali dosta lici na staru... Ali posto sam ovo danas radio stigao sam da uradim samo 'fiziku' igre, tako da nisam stigao da je ulepsavam. prava TEST verzija... Nemoj te da se uplasite kad vidite. Kontrole sam izmestio zbog baga kad se stisne CTRL+levo ili desno, pa je sad pucanje(pgdn),rakete(pgup) i mod za menjanje nacina pucanja(home), malo komplikovano ali ovo je test ponavljam.

ALi nadam se da sam pogodio sustinu stvari (brod se krece konstanto s tim sto se moze kretati po ekranu; rakete sa zemlje se aktiviraju kada se letelica nadje iznad, pa rakete polete...; tankeri koji kad se uniste letelica dobija otprilike 10% goriva koje se konstantno trosi; suparnicke letelike koje takodje pucaju; i dodao sam jos neke bunkere koji isto pucaju; letelica moze da puca na 2 nacina: vodoravno i rakete koje padaju gravitacijom...)...

Da li sam na pravom putu???

Sto se tice zvuka... ne znam odakle da ih 'izvadim'(nadjem ili napravim).. :p
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: ES igra - potrebni graficari

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17687 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.