Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20808 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:29 - pre 240 meseci
Eto, znaš i sam.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:40 - pre 240 meseci
Citat:
Windows je tu zbog igara i TV karte.

Što ? Neće TV karta na Linuxu ni uz "čeprkanje" ? :D
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:44 - pre 240 meseci
@Dragi Tata:
Pa da mogu da se hvalim da sam Linux guru... Mislim, instalirao sam modem pod Lin-om, valjda se tako postaje guru

Nego, ja i dalje tvrdim da je Linux bleda kopija Windows-a. Evo, baš sad hoću da promenim Mozilla temu iz Classic u Modern, al' ne može, jednostavno zalepi ovaj buđavi Classic skin i nema dalje.

@Popeye:
Ma nije meni problem da čitam dokumentaciju, kopam po internetu i skidam drajvere. Jedino sam potrošio malo slobodnog vremena ali za to nikako ne može da se kaže da je user friendly, niti da tamo neki prosečan korisnik može to uradi.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:45 - pre 240 meseci
Citat:
Marko_L: Što ? Neće TV karta na Linuxu ni uz "čeprkanje" ? :D


Treba mi guru da napiše pošten drajver. Čeprkanje dolazi posle.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 16:54 - pre 240 meseci
Citat:
Palma:
@Popeye:
Ma nije meni problem da čitam dokumentaciju, kopam po internetu i skidam drajvere. Jedino sam potrošio malo slobodnog vremena ali za to nikako ne može da se kaže da je user friendly, niti da tamo neki prosečan korisnik može to uradi.


Ako ti nije smorno da učiš, biće OK. Uostalom, kada god pređeš na novi (ne mislim na upgrade postojećeg) sistem biće potreban period prilagođavanja.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera14.07.2004. u 23:17 - pre 240 meseci
Aj mi sad kažite o čemu se ovde radi:

konzola -> kppp -> konektujem se normalno -> prekinem vezu...

Kada resetujem masinu i uradim isto to, dobijem poruku:

kppp can not find:
/dev/ttySLTO
Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.


Onda moram da odem na K -> Configuration -> Mandrake Control Center -> Network & Internet
-> DrakConnect -> Wizard...

i pojavi mi se Network & Configuration Wizard
čekiram User autodetection -> Next -> Winmodem connection - detected -> Next -> dobijem poruku da moj modem nije podržan -> OK -> Finish -> Apply -> OK

Onda lepo pozatvaram sve to, vratim se u konzolu, ukucam kppp i dobijem poruku:

/etc/resolv.conf is missing or can't be read!

Ask you sistem administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write
permissions.

Kliknem na OK, pa na Connect i tek onda modem počne da bira broj i konektuje se. Kad se konektujem, nemoguće je da otvorim bilo koju stranicu. Potrebno je diskonektovati se, konektovati se ponovo i tek tad sve radi kako treba. Barem do sledećeg resetovanja / paljenja mašine.

Dakle, Linux je vrlo user friendly što se povezivanja na net tiče. Na XP-u kliknem na Start -> Connect to -> PTT i to je to.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 00:49 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: Na XP-u kliknem na Start -> Connect to -> PTT i to je to.
Ja na KP-u :-) (KnoPpix) kliknem na ikonicu kppp-a i zatim na Connect i to je to. Ma, baci 'taj Mandrake' i uzmi neki 'ljudski' Linux.

A kako onda to: ako ti ne radi Linux - uzmes stariju ili noviju verziju istog 'proizvodjaca' ili od nekog drugog 'proizvodjaca' i najcesce radi. Sta da uzmes ako ti neki Win ne radi, kad drugog Win-a nema? Doduse ima ih nekoliko, ali je razlika medju njima velika, tako da ides prakticno u potpuno novu stvar. A kod Lin-a imas na desetine, mozda vec na stotine verzija iste generacije, mora jedna da ti radi pa bog!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 03:12 - pre 240 meseci
Citat:
popeye:
Zar si za sekundu pomislio da kući ne držim Linux? Ili si blesav, ili se dobro foliraš.


ma idi.. taj isti degojs je ovde skoro izjavio da ja koristim longhorna, i time nedvosmisleno zaključio da ja volim MS i više od njega..

// hint za one koji mogu da pogledaju: zanimljiv je codename mog windowsa.. :-P


Citat:
Palma:
Nego, ja i dalje tvrdim da je Linux bleda kopija Windows-a.


hm, linux možda jeste bled, ali sigurno nije kopija windowsa.. čak bi ispravnije možda bilo reći obrnuto (jer su oba "kopije" unixa, ali je linux ostao mnogo bliže "originalu").


i usput palma, kaži mi samo jedno, jel si ti stvarno MCSA, ili si to stavio onako fazona radi? mislim, to beše može da se proveri negde online?

odnosno, ne moraš meni da se dokazuješ (ko sam ja da se meni dokazuješ), ali mi je mnogo čudno da neko takav, bez i trunke poznavanja osnovnih principa rada računara uopšte, može da bude MCBiloŠta.

hm.. do sada sam imao prilično slabo mišljenje o MS sertifikatima.. sada je još drastično opalo..
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 05:24 - pre 240 meseci
Neka si ti njega stavio, pa ces 2006. (ili jos kasnije, sto kasnije to bolje za tebe) moci da pricas: "Windows 2006? Ma idi bre.. pa ja sam to jos 2004. imao na kompjuteru."
Moci ces svima da objasnis kako da ukljuce 3D GUI.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 07:40 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: Aj mi sad kažite o čemu se ovde radi:

konzola -> kppp -> konektujem se normalno -> prekinem vezu...

Kada resetujem masinu i uradim isto to, dobijem poruku:

kppp can not find:
/dev/ttySLTO
Please make sure you have setup your modem device properly and/or adjust the location of the modem device on the modem tab of the setup dialog.


Ovo verovatno znaci da nisi dobro instalirao modem.

Citat:
Onda moram da odem na K -> Configuration -> Mandrake Control Center -> Network & Internet
-> DrakConnect -> Wizard...

i pojavi mi se Network & Configuration Wizard
čekiram User autodetection -> Next -> Winmodem connection - detected -> Next -> dobijem poruku da moj modem nije podržan -> OK -> Finish -> Apply -> OK


Ovo mi znaci isto koliko bi tebi znacilo da ti kazem da ja startujem kppp sa Alt+I. :)

Citat:
Onda lepo pozatvaram sve to, vratim se u konzolu, ukucam kppp i dobijem poruku:

/etc/resolv.conf is missing or can't be read!

Ask you sistem administrator to create this file (can be empty) with appropriate read and write
permissions.

Kliknem na OK, pa na Connect i tek onda modem počne da bira broj i konektuje se. Kad se konektujem, nemoguće je da otvorim bilo koju stranicu. Potrebno je diskonektovati se, konektovati se ponovo i tek tad sve radi kako treba. Barem do sledećeg resetovanja / paljenja mašine.


/etc/resolv.conf je fajl u kome se cuvaju adrese DNS servera. Ako ga nema onda nemas ni podesene DNS servere tako da nije ni cudno sto ti ne rezolvuje nista. KPPP prilikom konektovanja sam pravi fajl zato ti kada se sledeci put konektujes sve funkcionise. Samo mi nije jasno zasto si ga obrisao. :-p I posle kao Linux ne radi. :-p Ma da... :)

Citat:
Dakle, Linux je vrlo user friendly što se povezivanja na net tiče. Na XP-u kliknem na Start -> Connect to -> PTT i to je to.


A pazi ovo. Alt+I pa onda Enter. Jel moze jednostavnije i more user friendly od toga? :)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 09:09 - pre 240 meseci
Citat:
-zombie-:
i usput palma, kaži mi samo jedno, jel si ti stvarno MCSA, ili si to stavio onako fazona radi? mislim, to beše može da se proveri negde online?

odnosno, ne moraš meni da se dokazuješ (ko sam ja da se meni dokazuješ), ali mi je mnogo čudno da neko takav, bez i trunke poznavanja osnovnih principa rada računara uopšte, može da bude MCBiloŠta.

hm.. do sada sam imao prilično slabo mišljenje o MS sertifikatima.. sada je još drastično opalo..



He he, ja jesam MCSA i nisam to stavio fazona radi. Nego, i ti počeo isto k'o Gojko, da procenjuješ moje znanje. Otkud bre ti znaš šta ja znam o računarima i da "ne poznajem osnove principa rada računara uopšte". Ja dok ovde testiram Linux, testiram ga iz ugla običnog korisnika tako da to tvoje podjebavanje uopšte nema smisla. Ja čak nisam ni imao u planu da instaliram modem u Linux-u pošto to nije user friendly, ali sam ga instalirao samo da bih dokazao Gojku neke stvari. I gore sam lepo napisao kako se kacim na net. I šta sad, trebaš mi ti da mi kažeš da je to user friendly, samo što ja to ne primećujem. Ne sumnjam da to može da se sredi, treba samo "čeprkati" ali koliko će početnika to da čeprka? I ponoviću još jednom: Linux jeste bleda i neuspela kopija Windows-a i tačka.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 09:15 - pre 240 meseci
Khm, khm... a gde se ogleda ta kopija? Ajde pa i ja da vidim, mozda se razocaram pa predjem na Mac-a. :) A mozda je i Mac samo win kopija, ko zna? :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 11:01 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: Linux jeste bleda i neuspela kopija Windows-a i tačka.
Kao laik, rekao bih samo sledece:

- cinjenica je da mnogi pokusavaju da ga 'preruse' u Windows izgled, kako bi ga lakse plasirali kod sto veceg broja korisnika. Meni licno se to cini lose, ali pare su pare, za njih se mnogo toga radi
- ispadas 'veci katolik od pape' - ako je tako kao sto ti kazes, zasto mu MS poklanja toliko paznje i munjevito obara cene kad god neko veci (Minhen, Pariz) spomene mogucnost prelaska na Linux? Odes u prodavnicu RolsRojseva i 'prepadnes' ih: "Kupicu bicikl" a oni odmah cenu na pola? Ispada da MS Win ili nije toliko dobar ili je precenjen (ili oboje).

... i tacka (ovo najvise volim!)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 11:39 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: I ponoviću još jednom: Linux jeste bleda i neuspela kopija Windows-a i tačka.


Linux nije kopija Windowsa. On je (kao amaterski poduhvat) veoma uspesna kopija unixa. Nemoj i ti da poredis linux i windows. Verovatno su te navukli ovi sto pricaju da je linux dobar za desktop pa sada poredis windows i linux i procas kako je bleda kopija. Linux je odlican sistem za to cemu je namenjen a namena mu li nije bila da bude kopija windowsa iako to mnogi sada pokusavaju.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 13:06 - pre 240 meseci
Citat:
srki: Linux je odlican sistem za to cemu je namenjen


A namena mu je:

Citat:
Linus Torvalds
Nothing big and professional

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 13:15 - pre 240 meseci
Citat:
Dragi Tata:A namena mu je:

Citat:

Linus Torvalds
Nothing big and professional
Ovo je najveca pohvala Linuxa koju sam do sada video! Ako kao takav moze sto moze, onda je to super!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 16:04 - pre 240 meseci
Hahahha, Tata, ako ćemo da vadimo citate iz naftalina (za neupućene, ono gore je Linus napisao jako, jako davno, mislim uz prvu verziju Linuxa):
Citat:
Bill Gates
There are no significant bugs in our released software that any significant number of users want fixed.

Citat:
No one will need more than 637 kb of memory for a personal computer.

i moj lični favorit:
Citat:
There are people who don't like capitalism, and people who don't like
PCs. But there's no-one who likes the PC who doesn't like Microsoft.

tdjokic:

Auto gol za MS ekipu. ;) 1:1!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 17:00 - pre 240 meseci
Citat:
srki:
Linux nije kopija Windowsa. On je (kao amaterski poduhvat) veoma uspesna kopija unixa.


Ups, kada sam ovo rekao mislio sam na grafičko okruženje.


Citat:
srki:
Nemoj i ti da poredis linux i windows.


He he, pa i ne može da se poredi, Windows je bolji
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 17:53 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: He he, pa i ne može da se poredi, Windows je bolji :)



...u sirenju zaraze


jos jedan autogol
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera15.07.2004. u 18:14 - pre 240 meseci
@impaque:

Pa ti sad nabrajaš greške B. Gatesa (doduše, on tvrdi da nikad nije rekao ono o memoriji, ali to je već njegov problem), a ja sam citirao jednu tačnu izjavu Linusa da nema nameru da pravi profi OS, nego se čisto malo zeza da prekrati vreme. E sad, što današnja omladina (neću više da koristim izraz "indijanci" da ne ljutim VRidera) bolje od Linusa zna kakvi su dometi ovog OS-a, to je druga stvar...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 20808 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.