Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20789 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 12:56 - pre 240 meseci
I tako, instaliram ja Mandrake 9.1... U ovoj temi ćete čitati šta sve jedan M$ Windblowser doživi pri korišćenju Linux-a.

Dakle, stay tuned, pošto mi je fajl u kome beležim svoja zapažanja na Linux particji pa moram da resetujem mašinu

Sve u svemu, obećavam da će biti vrlo veselo & interesantno

P.S.

Zamolio bih dežurne zealote da mi ne miniraju temu.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 13:01 - pre 240 meseci
ne moras da resetujes, potrazi na netu plugin za win commander koji omogucava citanje linux fajl sistema...a ima i nekih programcica koji to isto rade...
aj pozdrav :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 13:10 - pre 240 meseci
Postovani kolega,

na ovom svetu ima na milione crnih, plavih, zutih, visokih, niskih, debelih, mrsavih i bog zna kakvih sve jos ljudi. Isto tako, medju njima ima na milione onih koji koriste i vole MS Windows, ali ima i nekih drugih. Moje pitanje je jednostavno: Zasto korisnici MS Windowsa primecuju samo one korisnike Linuxa, koji su nervozni, bezobrazni, drski, ... , kad medju njima ima i mirnih, normalnih, pristojnih, ... , ljudi koji Linux koriste bez ikakve mrznje prema Windowsu ili korisnicima istog? A kad MS tabor kaze: Svi Linux korisnici su idioti, ili ludi, ili trn u oku, sta onda ocekivati? Prirodno je da se onda SVAKI korisnik Linuxa oseti pogodjenim, jer je dobio nezasluzenu etiketu i osudu!

Postavlja se pitanje zasto si uopste pokrenuo ovu temu? Da li je iko ikada rekao da je M 9.1 idealan, nepogresiv, super u svemu, da sav hardver radi na njemu, da nema nikakvih problema? Nije. Zasto ce onda biti 'veselo i interesantno' ako otkrijes 'toplu vodu'?

Bas bih voleo da i ja probam XP. Ima li neki Live CD za isti, da i meni bude 'veselo i interesantno'?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 13:30 - pre 240 meseci
Svet se deli na linuxovce i winblowzere ili ti placenike i debile.
Nenene linux je svemocan, pre svakog jela oni se pomole linuxu sto im je dao (h)leba za tadasnji dan.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 15:14 - pre 240 meseci
Citat:
tdjokic:
Postavlja se pitanje zasto si uopste pokrenuo ovu temu? Da li je iko ikada rekao da je M 9.1 idealan, nepogresiv, super u svemu, da sav hardver radi na njemu, da nema nikakvih problema? Nije. Zasto ce onda biti 'veselo i interesantno' ako otkrijes 'toplu vodu'?


Poštovani kolega,

ova tema nije pokrenuta tek tako i nikako nije otkrivanje tople vode. Jednostavno želim da ukažem na neke stvari koje se dešavaju na Linux-u a za koje vi kažete da su user friendly. Dakle, još jedno da ponovim - ne želim da se ova tema pretvori u beskorisni flame, već hoću da održimo diskusiju na nekom normalnom nivou. Zato sam i predložio Dekiju da pokrene temu u kojoj će da piše o XP-u i šta mu se kod istog ne sviđa, a ja ću ovde da pišem šta mi se ne sviđa kod Linux-a i to nikako neće da bude pljuvanje istog, nego čisto iznošenje činjenica o oba operativna sistema. A na kraju, čitaoci neke daju svoju ocenu. Ja se nadam da je to dovoljno fer i korektno sa moje strane.

A sada bih zamolio sve vas koji učestvujete u ovoj temi da se pridržavate ovoga što sam gore napisao u cilju održavanja teme na nekom ljudskom nivou i da ne pričate sve i svašta. Isto tako, zamolio bih moderatore da closely prate temu i brišu sve nedolične postove.

P.S.
Mandrake 9.1 sam instalirao samo zato što je to najtazija Linux distribucija koju imam kod sebe.


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 15:44 - pre 240 meseci
Palma još nije ni počeo sa pljuvanjem Linuxa, a ovi već počeli da kukaju kao kakve babe.

Pazi Tome koliki je tekst složio pokušavajući jevtinom pričom o svemu nevažnom da te odvrati.

Dobar pokušaj Tomo, dobar :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 16:28 - pre 240 meseci
OK. Sve smo se lepo sporazumeli kao ljudi. Ostaje prisutno sa moje strane samo jos ono pitanje o Live XP CD-u, jer me zanima postoji li to. Recimo da se ukljuci jos neko u vasu akciju, pa krene da analizira recimo Live Mepis ili slicno, bilo bi fer da i 'druga strana' ima sansu da analizira Live XP ili Live 2000 ili bilo sta?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 16:58 - pre 240 meseci
Fajl mu je na linux particiji a on ne zna da mountuje ext2(3?) pod svojim windowsom. HEHEHEH sve sami power useri, nema šta!

A i usrećićeš se sa mandrakom. To ima najgrafičkiju instalaciju od svih linuxa koliko sam imao prilike da probam. Đubre.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 17:53 - pre 240 meseci
Napomena za Linux tabor: ako nešto ne budem znao da odradim na Lin-u očekujem pomoć od vas, ipak ste vi valjda neki tamo gurui…

Podigne se sistem, dođe do login ekrana, ulogujem se kao srle i... Pojavi se ekran u kome postavim KDE kao default okruženje, primenim to, startuje se sistem i pojavi se prozor Mandrake Galaxy, koji daje izbor: Mandrake Store, Mandrake Club, This Computer, Mandrake Expert, Documentation i Safari Books Online. Logično, kao novi Linux korisnik, odlučim da pogledam dokumentaciju, kliknem na Documentation i pojavi mi se prozor u kome piše:

Unable to run the command specified. The file or directory file://usr/share/doc/mandrake/en/Starter.html/index.html does not exist.

Šta ću drugo, kliknem na OK i na trenutak batalim dokumentaciju.

Dalje, pošto su vama iz Linux tabora usta puna mplayer-a i njegovih vrlina (pitam se samo kojih) odlučih da to bude sledeća stvar koju ću da probam.
I onda uradim sledeće:

K (start dugme?) -> multimedia -> video
Kad ono, nema mplayer-a, samo xine!?

Ništa, ajde da probam da instaliram mplayer, mada mi nikako nije jasno zašto ga nema, kada sam pri instalaciji izabrao opciju Multimedia, te sam računao da ce sve to već da bude instalirano.

Dakle:

K (star dugme?) -> Configuration -> Mandrake Control Center -> unos root lozinke -> Software Management -> RpmDrake -> Workstation -> Multimedia station…

Ali…nema ni tamo mplayer. Valjda reprodukcija DivX filmova spada u multimediju, al' dobro, da ne budem baš na kraj srca. Vidim ima gore polje za pretragu, ukucam mplayer i za divno čudo, ima ga. Search je vratio 4 stavke. Odabrah prvu, klik na na Install i tu poče zongliranje sa cd-ovima. Najzad, sve se završi bez problema, naknadno sam izabrao i ostale 3 stavke i instalirao ih. I ajd' sad konacno da probam da pustim film.

K – Multimedia – Video – Mplayer

E sad, šta da pustim? /mnt/win_c2/avi i nadjoh pravo obilje filmova. Ruku na srce, dobro su uradili ovo mountovanje ntfs particija. Znači može i DivX da se tera. Svaka čast...

Toliko za sad, ima jos mnogo materijala, al' nema se baš puno vremena.

Nastavak u sledecem broju...


[Ovu poruku je menjao Palma dana 10.07.2004. u 20:05 GMT]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 18:04 - pre 240 meseci
Citat:
Palma: Ruku na srce, dobro su uradili ovo mountovanje ntfs particija. Znači može i DivX da se tera. Svaka čast...
Ovo pocinje da biva zabrinjavajuce - sve bolesti zavisnosti pocinju malim dozama :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 18:18 - pre 240 meseci
Davno prežvakana tema, ali hajdemo još jedanput...
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 19:08 - pre 240 meseci
Citat:
Palma:

Dalje, pošto su vama iz Linux tabora usta puna mplayer-a i njegovih vrlina (pitam se samo kojih) odlučih da to bude sledeća stvar koju ću da probam.
I onda uradim sledeće:

K (start dugme?) -> multimedia -> video
Kad ono, nema mplayer-a, samo xine!?

[Ovu poruku je menjao Palma dana 10.07.2004. u 20:05 GMT]


vrline mplayera?
pa moze da pusti film sa titlom...sta treba jos da ima player?
uostalom xine moze da gleda divx
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera10.07.2004. u 23:44 - pre 240 meseci
Dakle, da nastavim dalje...

Pokrenem Open Office Writer i sa win particije otvorim fajl koji je snimljen u Word-u 2003 u kome sam koristio naše latinicne fontove. I...sve je OK, samo što umesto naših slova stoje upitnici. E sad, da je u svakoj aplikaciji tako, pa ajde i da razumem. Ali...otvorim isti fajl pomoću Kword-a i, gle čuda, ima naših slova. Vrlo, vrlo čudno i user friendly. Dalje, odem u Control Center, ubacim srpsku i slovensku tastaturu, možda je do toga. Da probamo opet, opet otvorim taj isti fajl u Writer-u i, kad ono, ima naših slova. Ali...fajl je otvoren samo u read-only modu, tako da mogu da se slikam. Desni klik na otvoreni dokument, izaberem opciju Edit i pojavi se poruka:

Document cannot be opened for editing, possibly due to missing access right. Do you want to use it as a template for a new document?

E sad, ako kliknem na <NO>, vratim se u read-only mod. Kud ću, šta ću, kliknem na <YES> i otvori se novi prozor sa identičnim tekstom, pod imenom Untitled 1. Dakle, veoma dobro odrađeno, nema šta. Aj da mi neko objasni zašto je to tako i kako to da se reši. Napominjem, u Kword-u nema nikakvih problema. Još sam fajl prekopirao sa win na lin particiju, reko’ možda je to toga, al’ ubrzo saznah da nije.

A imam i jedno pitanje za vas, rešićete vi to očas posla. Kako da nateram mplayer da koristi naša slova.

P.S.
Uspešno sam importovao fontove sa Win particije. Baš je bilo point & click, nije loše.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 00:14 - pre 240 meseci
Palma, koja je poenta svega ovoga? Prvo sarkazam i cinizam sevaju na sve strane, a onda tražiš pomoć? Jadan...
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 00:14 - pre 240 meseci
Citat:
Palma:
Aj da mi neko objasni zašto je to tako i kako to da se reši. Napominjem, u Kword-u nema nikakvih problema. Još sam fajl prekopirao sa win na lin particiju, reko’ možda je to toga, al’ ubrzo saznah da nije.

NTFS particije su verovatno mountovane read only. U praksi to znači da je mod setovan na r-x------ tako da nemaš prava da edituješ taj fajl direktno tamo. Rešenje je da ga iskopiraš negde (recimo u /home/tvojusername/Documents) i da mu dodaš write atribut. Iz konzole to radiš recimo sa sa chmod +w /home/tvojusername/Documents/filename, svakako to može i iz konquerora (ako si na KDE-u).


 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 00:20 - pre 240 meseci
Zaista nemam komentara...

Odoh odavde.
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu



+4 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 01:47 - pre 240 meseci
udjem ja u windows...instaliram kablovski modem, sve prodje ok...
surfujem ja netom, kad skinem program esentian network tools....skeniram ja moj domen i vidim da je moj kompjuter sharovan skroz na skroz....
posle kliktanja na milion dugmica i disablovanja tog share-a shvatim nesto...kad se insitlira kabl modem xp sharuje hdd odma bez da pita bilo sta....pogledam kod jednog drugara kad ono isto....pogledam kod drugog opet isto....i sta sad? win je s***** zbog toga sto ja ne znam da to on radi? ili je linux s***** zbog toga sto ne znam da mplayer nije default instaliran prilikom instalacije? ne, bice da je windows s***** zbog toga sto bsplayer ne dolazi sa windowsom...pa moram da instaliram linux i koristim mplayer bez nasih slova...
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 08:38 - pre 240 meseci
Sto se tice NTFS-a, tek MDK 1o moze da pise po takvim particijama - za 9.1 su read only.
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 11:37 - pre 240 meseci
Palma izvini ali ti samo ovim testiranjem linuxa pokazuješ svoje neznanje. Batali taj nuxli dok svi ne promenimo mišljenje o tebi. Do sada si bio power windows user, posle ovoga nećeš spadati ni u tu kategoriju.

Prvo nisi znao da mountuješ ext2 particiju na windowsu. A on je ne prepoznaje sam i ne uradi automount. User friendly, ha? Nije nego global world domination project.

Potom pokazuješ elementarno nepoznavanje prava pristupa fajlovima u linuxu, koje je valjda prva stvar koja piše u knjigama, faqovima, itd. tldp.org pa na čitanje.

Šta je sledeće? Ah da, winmodem verovatno. Koji u stvari nije modem nego priključak za telefonsku žicu, ali je microsoft proglasio da je i to modem pa svi moraju da žive sa tim.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 15:11 - pre 240 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Palma izvini ali ti samo ovim testiranjem linuxa pokazuješ svoje neznanje. Batali taj nuxli dok svi ne promenimo mišljenje o tebi. Do sada si bio power windows user, posle ovoga nećeš spadati ni u tu kategoriju.


Pa čekaj bre Gojko, kud si navro? Baš ti i hoću da pokažem, svoje neznanje Linux-a. Verovatno si iz mojih prethodnih postova zaključio da se bavim Windows administracijom. Dakle, nisam nikako neki početnik koji je pre mesec-dva kupio kompjuter i prosipa ovde neke bisere a sve u ubeđenju da je pokupio svu pamet sveta. Ja sam, kao i ti, profesionalac, samo što ja zarađujem za život radeći na MS platformi dok ti radis na raznoraznim unixoidima. Ja se pri ovom testiranju stavljam u kožu nekog prosečnog čoveka koji je kupio kompjuter i koji ima tako neke prijatelje koji su zaluđeni Linux-om isto kao i vi, pa mu ti prijatelji, recimo, instalirali Linux. E, dok testiram isti stavljam se u poziciju tog čoveka koga su prijatelji zajebali pa mu instalirali Linux. To smo valjda razjasnili.

Nego da te pitam, što to ja više nisam power Windows user? Da nije zbog toga što ne znam da koristim Linux? Ha, koje rezonovanje, svaka ti čast kad tako razmišljaš.

Citat:
Gojko Vujovic:
Prvo nisi znao da mountuješ ext2 particiju na windowsu. A on je ne prepoznaje sam i ne uradi automount. User friendly, ha? Nije nego global world domination project.



Mnogo interesantan ovaj tvoj post. Elem, otkud ti bre znaš da ja ne znam da mountujem ext2 particiju na Windows-u? K’o da ja sad nisam mogao da skinem Explore2fs, Paragon Ext2FS Anywhere ili Ext2Shell. Ova tri programa nisam koristio, mada mogu ti reći da, kada sam probavao Red Hat 8, uspešno sam koristio Partition Magic 8 i njegovu Browse funkciju da čitam Linux particije. Probao sam to i sada ali neće da očita ext2 particiju, pojma nemam što. I sad mi ti kažeš da ja to ne znam. Otkud ti znaš da li ja znam ili ne znam? Vrlo neozbiljno s tvoje strane, mada to je trend kod većine vas iz Linux tabora, tako da sam se već navikao na to. A na kraju krajeva, kog će mi vraga mountovanje ext2 i ext3 particija pod Win-om. Nemam ja na tim particijama ništa važno, dok mi je u Lin-u potrebno mountovanje NTFS particije, zato što su mi na njoj svi dokumenti, filmovi, muzika...

Citat:
Gojko Vujovic:
Potom pokazuješ elementarno nepoznavanje prava pristupa fajlovima u linuxu, koje je valjda prva stvar koja piše u knjigama, faqovima, itd. tldp.org pa na čitanje.


E tu sam te ček’o, tačno sam znao da će neko da me spotakne zbog ovoga, samo nisam znao da ću biti te sreće da to budeš ti. Dakle, nisam ja glup čovek, iako ti ovde hoćeš takvog da me prikažeš. Znam ja dobra za pravila pristupa fajlovima i folderima, kako u Windows-u tako i u tvom omiljenom Linux-u. Kad smo već kod toga, zašto to u Linux-u nije implementirano kao u Windows-u, pa da lepo imaš ACL iliti Access Control List, pa da lepo podesavas permission-e do detalja. Nadam se da imaš barem trunke poštenja u sebi, pa da ne kažeš slučajno da ACL ne valja. Mada, kako si počeo, svašta mogu da očekujem od tebe.

Citat:
Gojko Vujovic:
Šta je sledeće? Ah da, winmodem verovatno. Koji u stvari nije modem nego priključak za telefonsku žicu, ali je microsoft proglasio da je i to modem pa svi moraju da žive sa tim.


Gojko, Gojko...tu priču možeš nekom drugom da prodaš, meni sigurno ne. Taj famozni Lucent winmodem koristim već četiri godine i u Win-u mi ne pravi probleme. Dakle, ja sam taj modem tada platio 20 maraka, ako me sećanje dobro služi. Pamtim samo da je hardverski modem tada bio mnogo skuplji, pa sam zato i kupio ovaj. Dakla, platio sam 20 maraka i dobio sam istu funkcionalnost koju bih imao da sam kupio hardverski model. Dalje, nisam bio lenj, pa sam danas isto instalirao Lindows i da vidiš čuda, modem u Lindows-u radi normalno. I aj’ mi ti sad kaži što da kupim hardverski modem, kad i soft lepo radi a pritom manje košta.

Dalje, meni nije teško da čitam knjige, faq-ove, tldp.org i razne forume jer sam, ono što ti kažeš, power user. Ne zaboravi da sam se ja stavio u kožu običnog korisnika, a to je velika razlika, jer početnici često ne znaju ni kako se gasi kompjuter, a kamoli da listaju milion stranica dokumentacije a neznaju ni svi ljudi engleski jezik, a većina dokumentacije je upravo na engleskom. Štaviše, ja svakodnevno i čitam raznu dokumentaciju, i na srpskom i na engleskom ali uglavnom onu koja pokriva Windows administraciju, tako da mi to ne predstavlja problem.

Toliko o tome, ja se izvinjavam na ovako dugačkom postu, ali sam jednostavno morao da razjasnim neke stvari, jer me Linux tabor napda otkako sam pokrenuo temu, uprkos tome što sam odmah rekao da neću da pljujem Linux, nego samo da iznosim činjenice.

Pozdrav

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20789 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.