Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20828 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 23:21 - pre 241 meseci
Da ne sedi i viče možda: "Free the software! Power to the people! May the source be with you!" i ostalo? :)

Dragi Tata je već nekoliko puta ovde na Advocacy navodio baš svoje iskustvo sa jednom open source bazom (vezano za izmenu koda) čini mi se.. potraži malo po forumu i vidi sam.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 23:23 - pre 241 meseci
Citat:
Ali ako ih ima na hiljade koji aktivno učestvuju u developmentu ili deploymentu nečeg otvorenog poput kernela nekog opensource OSa?


Pa dakle, ovde pričaš o aktivnom učešću.. po čemu je ovo različito od onog što su rekli Ivan i Tata?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 23:46 - pre 241 meseci
Evo da se ne mučiš:

Citat:
Dragi Tata:
Uglavnom, kao što sam već pisao u okviru ove teme, meni se desilo da otkrijem propust u jednom OS programu koji je trebalo da koristimo (BerkleyDB), ali šefovima nije ni na pamet palo da mi dozvole da ga ja krpim, nego su našli drugo rešenje.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera11.07.2004. u 23:57 - pre 241 meseci
degojs, zasto ne bi bio tko dobar da citiras i sledecu poruku iz te teme?
Mrzi me da trazim, ali me pamcenje dobro sluzi. U jednoj od sledecih poruka se lepo kaze da ja Dragi Tata trebao da napise patch, posalje ga autoru programa, kako bi to bilo ukljuceno u zvanicno izdanje programa. U tome i jeste poenta OpenSourcea.
P.S. VRider is madafuckin' back!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:01 - pre 241 meseci
Citat:
Pokrenem Open Office Writer i sa win particije otvorim fajl koji je snimljen u Word-u 2003 u kome sam koristio naše latinicne fontove. I...sve je OK, samo što umesto naših slova stoje upitnici. E sad, da je u svakoj aplikaciji tako, pa ajde i da razumem. Ali...otvorim isti fajl pomoću Kword-a i, gle čuda, ima naših slova. Vrlo, vrlo čudno i user friendly. Dalje, odem u Control Center, ubacim srpsku i slovensku tastaturu, možda je do toga.

Kakav biser! Ako dodas podrsku za druge keyboard layoute, mozda ce se resiti problem sa fontovima?! Sto nisi probao bolje da restartujes kompjuter par puta, ili da gasis i ponovo pokreces program. Mozda proradi.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:03 - pre 241 meseci
Pa vidiš li šta pričaš dođavola? :)

Vidiš li da mora patch da odobre oni koji su program i pisali. Sve sa tim da Dragi Tata uopšte ima vremena (čitaj: neko će da ga plati) da piše taj patch, i sve sa tim da treba ispravno da reši problem. Hoćeš li ti u svojoj firmi da plaćaš programera dodatno da lovi i piše zakrpe za third-party programe?

//Update:

Pa što su Tatini šefovi odlučili drugačije? Mrze open source verovatno? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:08 - pre 241 meseci
Malo dajes, mnogo uzimas.
Firma ce platiti Dragom Tati par sati pisanja patcha, i ustedece hiljade dolara koje bi dala za licence za closed source program. Meni zvuci kao dobra investicija.

//Update: njihov izbor govori o stepenu poverenja koje imaju u sopstvene radnike, ili o sposobnosti Caleta da isto zadobije.

[Ovu poruku je menjao VRider dana 12.07.2004. u 02:10 GMT]
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:09 - pre 241 meseci
Pa što nisu postupili tako? Blesavi ljudi, pa ne vole da uštede..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:15 - pre 241 meseci
Citat:
njihov izbor govori o stepenu poverenja koje imaju u sopstvene radnike, ili o sposobnosti Caleta da isto zadobije.


Evo ga, opet počinjemo sa uobičajenom "Mi smo najpametniji" Linux prepotentnom pričom. Sve gurui. Stvarno ste katastrofa.

Jeste, vi sve znate :) Blago vama :) Koliko si raznih opensource aplikacija i sistema danas poboljšao? :)

Jeste, treba da zaposleni (IT dpt.) u nekoj firmi ispravljaju bug u npr. MySQL ili Firebird SQL.. Pa ako zeznu nešto malo i uvedu novi bug, šta ima veze..

Pa kako je onda moguće da taj bug postoji in first place, kad su ga radili nepogrešivi programeri i to baš oni koji rade na toj aplikaciji? :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 11.07.2004. u 20:23 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:23 - pre 241 meseci
E, do mojega, degojs!
Ovde niko nije govorio o pameti. Ako ti kazes shefu "mogu to da uradim za dan" a on ti kaze "ne pipaj nista, radije cu platiti drugome 10x vise" sta ti treba da mislis? To je fora "Nahrani kerove i nista ne diraj". Toliko shef ima poverenja u vas... Pomiri se s tim.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:26 - pre 241 meseci
Nisi odgovorio (možda si pisao poruku pre tog mog dodatka): koliko si aplikacija poboljšao danas i otkud taj bug u toj bazi in first place? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:29 - pre 241 meseci
Kada je ispravljanje sitnijih bugova u pitanju, nema razloga zasto to ne bi odradio neko iz firme. Ako je software bugan "na veliko", koristi drugi, i ovako si ga dobio za dzabe.

Citat:
Pa kako je onda moguće da taj bug postoji in first place, kad su ga radili nepogrešivi programeri i to baš oni koji rade na toj aplikaciji?

Kako li je tek onda moguc bug u paprenoj skupoj aplikaciji koju je pisao neko placen k'o Bog?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:32 - pre 241 meseci
Odgovorio bih ti, kad bi bio strpljiviji i da ne menjas stalno vec napisane poruke.
Ja sam danas poboljsavao tehniku plivanja, skok-sut i ten. Nije bas OpenSource, ali, ne zalim se. Zadnjih dana izucavam i neku literaturu jer planiram da ovog leta provezbam mozdane celije pisanjem nekog drajvera, ali otom-potom.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:34 - pre 241 meseci
Citat:
Kako li je tek onda moguc bug u paprenoj skupoj aplikaciji koju je pisao neko placen k'o Bog?


Rade ih živi ljudi. E sad što jedni su blesavi pa ne rade za dž, a drugi su pametni pa rade za dž, to je već druga priča :)

Očekujem da ćeš da pošalješ svoj rezime u Tatinu firmu sa malim pojašnjenjem u stilu onog što pišeš ovde nakon čega će on da izgubi posao (ne ume čovek da programira! :), a zaposliće tebe naravno. Prednosti su očigledne :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:36 - pre 241 meseci
Citat:
Odgovorio bih ti, kad bi bio strpljiviji i da ne menjas stalno vec napisane poruke.


Ne menjam ih u smislu da sam promenio nešto već napisano, već dodajem još teksta. Čisto da bi izbegao da postujem 100 poruka za 1 sat (i opet mi ne uspeva! :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 00:45 - pre 241 meseci
Citat:
Rade ih živi ljudi. E sad što jedni su blesavi pa ne rade za dž, a drugi su pametni pa rade za dž, to je već druga priča

Ne mogu da poverujem da ovo kazem, ali slazem se s tobom 100%. Ovim bi se ta "tema" okoncala.
Kada je posao u caletovoj firmi u pitanju, za sada "hvala, ali ne hvala". Nisam ja za to. Jednog dana mozda. Ja nisam rekao da DT ne zna da programira, ni da to ja radim bolje, ali u svakom slucaju, da imam njegovo znanje, to bih i pokazao, pa mi shef ne bi rekao "platicu drugome" nego bi rekao "dacu ti 10% povisice kad to zavrsis".
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 01:05 - pre 241 meseci
Ali ako bi mu trebalo nedelju dana da nadje gde je bag i napise patch onda se sefu definitivno ne isplati da njega zaposljava da to radi a kamoli da mu jos da povisicu!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 01:07 - pre 241 meseci
@VRider:
To je idealan slučaj, iz bajke.

Otkud tebi (šefu) garancije da pisanje ispravke neće uvesti novi bag? Da je tako jednostavna ispravka, verovatno bag ne bi ni došao do vas. A ti fino misliš ispravili mi sve, daš čoveku i povišicu (= trošiš pare), zameniš aplikaciju (= trošiš pare) a ono nakon mesec dana - novi bag se manifestuje. I sad si u situaciji da si potrošio pare, a opet imaš jedan bag.

Kako će to da opravda? Koji menadžer će to da rizikuje, u pitanju je njegovo ime i plata naravno? I on ima šefa koga zanimaju brojevi :) Malo sutra, ne preuzima se takva odgovornost tek tako. I menadžer voli i svoju platu i karijeru i ugled.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 01:24 - pre 241 meseci
Citat:

Kada je posao u caletovoj firmi u pitanju, za sada "hvala, ali ne hvala". Nisam ja za to. Jednog dana mozda. Ja nisam rekao da DT ne zna da programira, ni da to ja radim bolje, ali u svakom slucaju, da imam njegovo znanje, to bih i pokazao, pa mi shef ne bi rekao "platicu drugome" nego bi rekao "dacu ti 10% povisice kad to zavrsis".


Hajde, još malo me podučavaj kako se stiče poverenje šefova u američkim korporacijama, molim te. Odavno se nisam ovako zabavljao. A možda i prevedem pa pošaljem mom (nažalost bivšem) šefu da se i on malo zabavi. Sad je zaglavio u nekom start-upu, nesrećnik, pa radi 12-14 sati dnevno, baš bi mu dobrodošlo malo da razgali dušu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera12.07.2004. u 01:26 - pre 241 meseci
Citat:
srki:
Ali ako bi mu trebalo nedelju dana da nadje gde je bag i napise patch onda se sefu definitivno ne isplati da njega zaposljava da to radi a kamoli da mu jos da povisicu!


Ma neeee... :)

Vidiš da baza ima bug, samo otvoriš sors i popraviš jer si ti naravno istog trena i stručnjak za programiranje baza podataka i to u aplikaciji na kojoj nikad nisi radio.

A dok ti ispravljaš taj bug, moraš da batališ posao koji inače radiš (= deadline se pomera), što će izuzetno da oduševi i tvoje klijente, pored tvog menadžera..

Ili ćeš da to uradiš u slobodno vreme i za dž, što ti naravno prvo padne na pamet, a još ćeš da oduševiš i svoju porodicu :)

Jašta :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Palma vs. Linux - utisci jednog M$ Windblowsera

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 20828 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.