Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedostaje mi JACK library

[es] :: Linux :: Nedostaje mi JACK library

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
*.client.comcast.net

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Nedostaje mi JACK library29.06.2004. u 19:46 - pre 241 meseci
Dakle imam neki software koji prilikom instalacije...konkretno ./configure javlja gresku koja onemogucava generisanje make fajla:
Citat:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
checking for main in -lXext... yes
checking for pkg-config... /usr/bin/pkg-config
checking for jack >= 0.80.0... Package jack was not found in the pkg-config search path.
Perhaps you should add the directory containing `jack.pc'
to the PKG_CONFIG_PATH environment variable
No package 'jack' found

configure: error: Library requirements (jack >= 0.80.0) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.


Probao sam i sa nekim drugim programom (za koji sam nesrecno mislio da je instaler ove biblioteke :) ali on jasno kaze:
Citat:

MISSING JACK library


Kakva je ovo uopste biblioteka (pretpostavljam da "ima veze" sa zvucnom podrskom) i jos bitnija stvar....gde je nabaviti i kako se instalira(dodaje ili kako vec).? Imam Red Hat 9.0 Shrike inace.
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Nedostaje mi JACK library30.06.2004. u 06:55 - pre 241 meseci
Citat:
Kakva je ovo uopste biblioteka (pretpostavljam da "ima veze" sa zvucnom podrskom) i jos bitnija stvar....gde je nabaviti i kako se instalira(dodaje ili kako vec).? Imam Red Hat 9.0 Shrike inace.
Da, to je Jack Audio Connection Kit.

f
 
Odgovor na temu

pirgos_madden
Pirgos Madden
Pirot

Član broj: 16752
Poruke: 322
*.ptt.yu

Jabber: Programing
Sajt: www.pirot-mafia.co.sr


Profil

icon Re: Nedostaje mi JACK library30.06.2004. u 14:33 - pre 241 meseci
Ok nasao sam taj JACK i instalirao verziju 0.90.0 . . . tacnije pokusao ali sta se desava. . . prilikom /.configure javlja novu 'gresku':

Citat:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
JACK will use System V shm API (shmget() and friends)
checking for snd_pcm_drop in -lasound... no
configure: WARNING: ALSA 0.9 support not found
configure: error: *** Neither Solaris nor ALSA audio support was found, aborting


Priznajem da sam vec malo smoren (malo vise) ali nema veze. . . .zna li neko sta je sad ovo i gde da skinem taj ALSA koji ce raditi.

P.S.
Inace sve je ovo zbog programa DJ Play tako da bi umesto odgovora o ALSA super dosla preporuka nekog programa (poput DJ Traktor-a u win-u) ali koji radi (bez 'mnogo ubijanja' :)
-I srusise se nasi divni snovi !!!
-NATO is bombing Serbia, a Yugoslavian republic, to stop the Serbs from forcing ethnic Albanians from Kosovo. Serb supporters sock it to NATO, U.S. Web sites. Magis says NATO headquarters won't launch an electronic counterstrike. "We want to show we're more civilized," he says. "We believe in freedom of speech." NATO is even discussing the possibility of hosting Serbian information on the Web so the Serbs can share their views.
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Nedostaje mi JACK library30.06.2004. u 14:59 - pre 241 meseci

Pa ako želiš da iskompajliraš neki paket iz izvornog koda, nema ti druge

nego da imaš instalirane i sve pakete od kojih on zavisi. Pogledaj listu

zavisnosti, skini i instaliraj sve potrebno.


f
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Nedostaje mi JACK library

[ Pregleda: 2782 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.