Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241629 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Praetorian
VA

Član broj: 37287
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88802.11.2004. u 17:44 - pre 237 meseci
OK, guys - upravo sam dobio mail od firme koja proizvodi SkyVision, i kao sto sam i obecao, dajem ga svima na uvid. It's not much, but nevertheless... Kao sto sledi:


Dear Sir,
Thanks so much for your email.And it is so appreciated to point these problem about our products,It will help us to make our products as perfect as possible,and also we will try our best to do that.
The problems you mentioned in your email,we will try our best to slove it,and then give you the confirmation and tell you ,please don't worry.


By the way,I suggest you'd better to contanct with your direct supllier,I think it will be more convenient for you.



Best regards!
Nancy
[email protected]
PLS C/C ALL emails to : [email protected]
---------------------------------
Number One Digital Technology Co.,Ltd
Oversea:HK Languang Group
GM:Daniel Yin
Mobile:0086-13316863898
E-mail:[email protected]
website: www.lgok.com
Tel:0086-755-84649878/84649858 ext801
Fax:0086-755-84649858 ext803
HK :00852-65511190
--------------------------------


Nije lose za pocetak, ha? Samo pre izvesnog vremena, niko nije znao ko proizvodi the damn thing, a sada vec dobijamo i mailove od njih...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88803.11.2004. u 14:08 - pre 237 meseci
Upravo tako!

Nego nema "Svetozara 22" da objasni gde je bio do sad i kako je dosao do ove adrese?!?

Ipak, posle dosta truda zanimljivo zar ne?!?

Mozda ce ljudi pojeftiniti originalna izdanja DVD diskova i prodavati se po ceni od 50 din. kom. Tada ne bi bilo problema oko prevoda, kompatibilnosti kodeka, narocito plejera, itd. Ma salim se, niste valjda poverovali?!?

Dobar je ovaj SkyVision za ove pare. Samo sto i kafu sam ne kuva i pivce ladi, a?

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.rts.co.yu.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88804.11.2004. u 11:41 - pre 237 meseci
Kupio sam SkyVision LG-888 pre otprilike mesec dana, od prodavca koji ga i najvise hvali na ovom forumu (zbog pravila foruma ne navodim ime firme), i mogu vam reci da nije sve tako idealno kako ga on opisuje. Pre svega NE CITA sve stu mu se "gurne" , a pre svega mislim na vrstu medija. Ne mislim na DVD vec na Divx pre svega. Konkretno Verbatim Superazo, Cristalazo diskove cita izuzetno tesko ili uopste ne cita. No name , princo , creative... i Verbatim Metalazo cita bez problema!!! Sta to znaci?
Jel' treba da koristimo nekvalitetne medije ili je fora u necem drugom? Verbatim koji koristim nije Novo-pazarski, tj. surcinski, vec kupljen direktno od uvoznika - opet ne mogu da navedem ime :(.
Mozda ja nisam u pravu, ali to je moje iskustvo sa ovim playerom.
AlexD
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88804.11.2004. u 21:57 - pre 237 meseci
Ovaj moj cita sve sto proguta...ako uspe da otvori vrata....:)
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88805.11.2004. u 01:29 - pre 237 meseci
Bas interesantno!
Koja su to pravila foruma koja dozvoljavaju "PRODAVCIMA" da direktno reklamiraju proizvode koje prodaju i to vidi parodije, dzabe?!?

Pored toga sam koncept foruma je poljuljan ovim saznanjem tako da je relevantnost cinjenica za upoznavanje proizvoda i razmenjivanje iskustava o njemu cista forma dok je sustina obmanjivanje ucesnika ovog po meni vrlo kvalitetnog foruma(bar do sada-pre ovog saznanja) i to sve u cilju sticanja profita i zarade.

Onda bi po tom kriterijumu trebalo potraziti neki novi "nezavisni" nacin razmene informacija i sticanja potrebnih informacija o datoj temi interesa preko recimo nekog drugog foruma u kome prodavcima i "REKLAMATORIMA" robe nebi bilo mesta. Ili bi bar trebali da imaju svoj posebni "kutak" hvale za svoj "BRAND NAME" proizvod?!?

Samim ovim saznanjem celokupna forma samog foruma "pada u vodu". Tj. on sluzi kao cista propaganda takozvanih legalnih uvoznika kojima se ne zna ni predstavnistvo a bogami ni firma koju zastupaju.

Ovo je ranije poznato po reklamiranju takozvanih "servisera" i "flešera" mobilnih telefona. Medjutim, hvala bogu ljudima dobre volje i otvorenog duha preko kojih su razne vrste korisnih informacija "ipak ispisane" na ovom forumu. I to ne za recimo 15evra po "INFORMACIJI" vec iz ciste ljubavi prema nauci, elektronici, saznjanu uopste.


STO SE TICE SKYVISION plejera on bar meni ne pravi do sada nekih vecih problema tj. cita i ono sto nisam mogao poverovati da ce hteti ali kad zakoci on ZAKOCI i nista ga sem gasenja ne moze vratiti medju zive. E to me bas nervira a narocito nepismeni "programer" koji ispisa ovaj softver za njega.
Ipak proizvod je i sami znate izmuckan iz kesice instant metodom tako da verovatno medju plejerima postoje ogromne razlike koje su HVALA BOGU opisane na ovom forumu. Nije sve u firmweru, mogucnost da je do izrade verovatnija je bar po meni 70%. tako da verovatno kupovina predstavlja ruski rulet pa ko upeca bolje sklepan uredjaj ima manje propalih zivaca.

P.S. Da nije Kinez koji je savladao Srpski, "reklamator"?
Ili neki ljubitelj Kineza?
Ma, salim se to je samo jadni ljubitelj vrednosnih papirica evrica?!?
Mislio je da ce naci ovde ovaca za sisanje a?
Ja licno mislim da mu ovo nece proci a vi?
Sada vas molim za slobodno ispoljavanje svih mogucih nedostataka kod ovog plejera pa nek mu pozli!

Pozdrav svima!






 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.air.tehnicom.net.

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88805.11.2004. u 02:17 - pre 237 meseci
Citat:
Pici man:
Bas interesantno!
Koja su to pravila foruma koja dozvoljavaju "PRODAVCIMA" da direktno reklamiraju proizvode koje prodaju i to vidi parodije, dzabe?!?

Pored toga sam koncept foruma je poljuljan ovim saznanjem tako da je relevantnost cinjenica za upoznavanje proizvoda i razmenjivanje iskustava o njemu cista forma dok je sustina obmanjivanje ucesnika ovog po meni vrlo kvalitetnog foruma(bar do sada-pre ovog saznanja) i to sve u cilju sticanja profita i zarade.

Onda bi po tom kriterijumu trebalo potraziti neki novi "nezavisni" nacin razmene informacija i sticanja potrebnih informacija o datoj temi interesa preko recimo nekog drugog foruma u kome prodavcima i "REKLAMATORIMA" robe nebi bilo mesta. Ili bi bar trebali da imaju svoj posebni "kutak" hvale za svoj "BRAND NAME" proizvod?!?

Samim ovim saznanjem celokupna forma samog foruma "pada u vodu". Tj. on sluzi kao cista propaganda takozvanih legalnih uvoznika kojima se ne zna ni predstavnistvo a bogami ni firma koju zastupaju.


Na šta konkretno misliš? Pitam jer stvarno ne znam o čemu se radi. Nisam primetio nikakvu reklamu.
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.vdial.verat.net.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88805.11.2004. u 07:55 - pre 237 meseci
Sto se tice reklamiranja, obratite paznju na korisnika AUTOSTOPER koji i najvise hvali ovaj player a u isto vrme ga i prodaje !!! Uz korisnicko ime , sa leve strane ide obicno web adresa ,pa nije tesko ni povezati prodavca i "korisnika" uredjaja.

Sto se tice Verbatim medija iskljucivo prave problema Printabilni Superazo 1-24 x stari oko 1 -2 god. i Superazo -(Crystal) 48x koji su verovatno teski divljaci, i pored pakovanja u celofan, bar kodova....


AlexD
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88805.11.2004. u 11:52 - pre 237 meseci
Pozdrav,
tacno je potpuno, autostoper ga prodaje ali se drzi pravila foruma i iskljucivo opisuje bolje strane ovog player-a. Njegov sajt i stoji u potpisu ali to i jeste svima dozvoljeno tako da ni ovde nema nicega sto Pravilnik ne bi dozvolio. Jedino ostaje da se vidi koliko je to sve u praksi izvodljivo u odnosu na ono sto pise jer autostoper postuje ovde iskljucivo da bi pohvalio taj player ali praksa je nesto sto ce ga ili demantovati ili potvrditi. Ukoliko neko ima kakvu prituzbu, nije problem da je iznese u vidu saznanja na forumu, ako bude mesta replici, bice naravno i toga u odredjenoj meri sve dok to ne pocne da gusi forum a onda ce se verovatno ici drugacijim putem. Svakako da ce i eventualne javne pohvale biti mogucnost da svi steknemo uvid u ovaj vid reklamiranja, koji je, ponavljam, tako koncipiran da nema niceg u suprotnosti sa Pravilnikom.
Na kraju, forum i ima za cilj razmenu realnih iskustava a iz pomenutih razloga u ovom slucaju, morace oslonac biti u korisnickim iskustvima a ne u distributerovim pa hajde onda malo truda u tom smeru da konacno saznamo o kakvom se stvarno uredjaju radi i zbog cega je takav kakav je.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.11.2004. u 03:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88805.11.2004. u 18:05 - pre 237 meseci
Mislim da su odgovori vec pruzeni i slazem se recimo sa "lanciom 88".
Prvenstveno treba nastaviti iznosenjem iskustava bez predrasuda o ovom plejeru.
Nadam se da cemo doci do mnogih odgovora.
Hvala!
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 01:35 - pre 237 meseci
Novi FW za SkyVision je gotov !!!

ispravke su

-VELIKA znatno Deblja slova u DivX Titlu ( EXTRA DOBRO )
-nova Audio optimizacija
-ispravljena greska GO TO funkcije
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 09:02 - pre 237 meseci
Da li je tim firmware-om resen problem reprodukcije DTS signala sa DiVX filmova?
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.rts.co.yu.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 10:05 - pre 237 meseci
Odlicno (5) za NEW Firmware!!! Jos kada bi postojala mogucnost download-a , bilo bi jos bolje. Naravno, neko ce reci: - Playeri su u garanciji pa se update moze izvrsiti samo u servisu!!! Sve je to u redu, ali zamislite da u ponedeljak svi nagrnemo u servis, kad ono Nesa i dalje bolestan, a matori nije nadlezan za to, i onda.... prc.
Mozda se ja vecini korisnika ovog foruma necu svideti jer samo nesto zakeram, ali zaista ne pisem nista sto nisam zaista doziveo, odnisno sam probao.
Pisao sam o problemu sa citanjem nekih serija Verbatim diskova, to i dalje stoji, ali s druge strane vecina Divx filmove drzi na No name, princo,... diskovima pa taj problem i nemaju. Player zaista nije los, cak sta vise, neki bi rekli i odlican, i donekle su u pravu. Ima O.K. sliku, zvuk,ako izuzmemo DTS je takodje dobar, ali pitanje je koliko ce to u praksi zaista trajati. Autostperu svaka cast, trudi se covek da opise player u najboljem svetlu. Cak na njegovom sajtu postoje i slike unutrasnjosti uredjaja. E, sad jedno pitanje: Kada hocete da prezentujete neki uredjaj, a pri tome prikazujete i slike , da bi bili objektivni, sta radite? Slikate krupno onaj deo koji izgleda, recimo, fino odradjen, a sta je sa druge strane uredjaja? Da li je neko objavio sliku citave unutrasnjosti u celini, pa onda da kazemo da li cena podrazumeva kvalitet?
Opet ja kudim ovaj uredjaj. Ma ne ljudi,...pokusavam da objasnim da nije sve tako sjajno kao sto neki opisuju.
Uredjaj je O.K., licno ga preporucujem svakome, samo ne ocekujte previse od njega .Kinezi kada rade pod stranim kompanijama su jedno, a kada rade sami za sebe su zaista nesto drugo.
Pozdrav svima,
nadam se da ce novi firmware osvetlati obraz ovom player-u i da ce biti nedostizan, bar neko vreme.
AlexD
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 12:11 - pre 237 meseci
Ok moze se pohvaliti dobrom kritikom ovaj player u svakom slucaju...
Mene interesuje taj FW???
Ako je izasao moze li se reci ima li downloada za njega ili nije valjda da je na tome monopol pa se naplacuije ono sto i sami inace mozemo narezati i update uraditi???!!!
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 14:57 - pre 237 meseci
Vidim da ima nekih zabuna oko tona.Ocigledno da mesate AC 3 i DTS.
AC 3 je Dolby Digital u 5.1 zapisu tj.njega podrzavaju samo neki divx filmovi u Xvid-u, dok je DTS nesto sto moze da podrzi samo DVD (za sada) i ne postoji nijedan Divx sa tim tonskim zapisom.Na Skyvision-u AC 3 radi odlicno dok DTS jednostavno nije podrzan hardverski i nikakve prepravke u FW to ne mogu da promene.Ja bih preporucio Autostoperu da ne cackaju ton zato sto je odlican, mislim na Mp3 i audio.Imao sam Nea i mogu da vam kazem da je Sky po tom pitanju daleko bolji.

pozdrav
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 16:24 - pre 237 meseci
Kada vec AUTOSTOPER objavi da je gotov novi firmware neka i objasni kako doci do njega, ako zna. Dali ce ga postaviti na neki sajt za download ili isporucivati ovlascenim dilerima, sto ne bi bilo zgodno. Dobro bi doslo i uputstvo kako izvrsiti update plejera, kako bi i to bilo razjasnjeno.

Dalje, strasno me interesuje to poboljsanje "go to" funkcije, tj. koje su ispravke.

Delovace glupo, ali taj problem sam totalno zanemario. Dali zna neko kako se uopste koristi ta funkcija GO TO. Meni se licno cini kao da je potrebno ukucavati sifre a ne vreme na koje ce "odskociti". Naime pri stopiranju reprodukcije DivX filmova svaka nova reprodukcija krece od pocetka a ne kao recimo kod dvd-a od mesta stopiranja. O ovome je bilo reci na forumu ali meni je to i dalje nejasno.
Tj. kako pri reprodukciji "premotati" napred u gledanju DivX filma sem koriscenja ubrzane reprodukcije?
Dali se pod ovim mislilo na ispravljenu gresku?!?
Hvala!
 
Odgovor na temu

Rubiroza
Beograd

Član broj: 38834
Poruke: 245
*.rvkds.net.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 16:52 - pre 237 meseci
Nadam se da je Autostoper posten prodavac i da ce vrlo uskoro novi FW SkVision-a izbaciti negde na internet za download. A mozda cemo morati da cekamo da neko od kupaca "izvadi" novi FW i ubaci ga na internet.
A instalacija je vrlo prosta. Na obican CDRW (da ne bi unistili obican CD) snimiti fajl sa FW-om i ubaciti ga u drajv. Plejer bi trebao sam dalje da odradi posao.
Sto se tice GO TO funkcije, imam utisak da to u opste ne radi. Zato sam i digao ruke od toga. Ja uvek koristim brzo premotavanje unapred, ali mi se nekada desi da se tokom te operacije plejer jednostavno ukoci. Da li neko zna nesto o tome?
 
Odgovor na temu

Audio
Srbija

Član broj: 26499
Poruke: 299
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88806.11.2004. u 21:09 - pre 237 meseci
Ma ljudi, GO TO radi samo se ne vidi na TV-u tj. vide se prve dve cifre dok ostale morate da kucate na slepo.Posle toga enter i bice sve OK.Sprava ni priblizno nije savrsena ali u sustini sve radi.Samo treba naci caku!Na kraju krajeva, bilo je o tome reci na ovom forumu.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 01:10 - pre 237 meseci
Taj problem sa kocenjem pri brzom premotavanju i mene nervira i verujem da je to do bagova u softveru. To je jedan od problema koji bi novi firmware trebao ispraviti(ako je uopste do njega).
Sto se tice GO TO funkcije izgleda da treba pribegavati trikovima kao sto rece "audio". Vrlo zanimljivo ali pored svih vrlina moramo oprostiti i neku od mana.
Interesuje me samo dali neko od korisnika jos ima problem sa otvaranje vratanca i koji su razlozi, sem pomenutog tranzistora. Mogu reci da plejer koristim intenzivno par meseci i toga do sad jos nije bilo. Izgleda da samo pojedini uredjaji pate od tog problema kao i sve druge marke sumnjivog kvaliteta.
Nadam se da ce doci do poboljsanja i sitnice biti "uklonjene", tako da bi posle svega toga ovaj uredjaj zaista trebao dobiti ocenu "BEST BUY".
Pozdrav!
I
 
Odgovor na temu

Rubiroza
Beograd

Član broj: 38834
Poruke: 245
*.rvkds.net.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 08:01 - pre 237 meseci
Ja imam staru verziju plejera (beli titl, plava kutija). GO TO funkcija provereno radi i na ovoj verziji.
I ja, kao i vecina ljudi ovde, imam problem sa vratancima. Bio sam u servisu. Plejer je, navodno, popravljen, ali se posle nedelju dana opet vratio na staro.
A problem je sledeci. Vratanca mogu da se otvore samo kada se plejer ukljuci. Posle toga vise ne rade. Da li neko zna da li je ovaj problem vezan za FW ili je u pitanju hardverski problem u vezi sa tranzistorom Q010?
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88807.11.2004. u 09:01 - pre 237 meseci
Audio napisa:

"Vidim da ima nekih zabuna oko tona.Ocigledno da mesate AC 3 i DTS.
AC 3 je Dolby Digital u 5.1 zapisu tj.njega podrzavaju samo neki divx filmovi u Xvid-u, dok je DTS nesto sto moze da podrzi samo DVD (za sada) i ne postoji nijedan Divx sa tim tonskim zapisom.Na Skyvision-u AC 3 radi odlicno dok DTS jednostavno nije podrzan hardverski i nikakve prepravke u FW to ne mogu da promene.Ja bih preporucio Autostoperu da ne cackaju ton zato sto je odlican, mislim na Mp3 i audio.Imao sam Nea i mogu da vam kazem da je Sky po tom pitanju daleko bolji."

Izvinjavam ti se unapred ako budem zvucao preostro, ali ti pises o stvarima koje ne znas. Tacno je da DD 5.1 i DTS nisu isto, ali ostalo nije.

1. POSTOJE DiVX i XvID diskovi sa DTS zvukom i kada se oni ubace u SkyVison nema tona uopste. Pokusao sam sa vise takvih diskova i zvuka jednostavno NEMA niti receiver prepoznaje da postoji neki tonski signal. Kada se isti diskovi puste sa racunara, sve radi OK, tj. dobija se reprodukcija DTS zvuka sasvim normalno.

2. Na SkyVision-u JESTE hardverski podrzan DTS i kada se ubaci DVD sa DTS zvukom sve radi, tj na plejerovom displeju se pojavi DTS znak, receiver prepozna DTS signal i sve radi OK.

Zbog ovoga sam pitao da li je novi firmware popravio problem sa prepoznavanjem DTS zvuka na DiVX diskovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241629 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.