Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 240521 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lnicks

Član broj: 6717
Poruke: 19
*.zrlocal.net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.09.2004. u 20:27 - pre 237 meseci
Pozdrav

Problem sa ovim krs-om je u tranzistoru Q010 koji se nalazi na glavnoj ploci izmedju dva kablica do prednje ploce uredjaja!
Tu se nalaze ukupno 4 tranzistora i to : Q010 Q09
Q012 Q011
Q010 i Q09 su tipa NPN oznake S8050
Q012 i Q011 su PNP oznake S8550

Dosta su zaguljeni tranzistori sto se tice zamene,ali za sada mi radi BD237 bez problema
Inace sam promenio dosta raznih tipova sa promenljivim uspehom iDB237 se pokazao najbolje!
Popravku ne preporucujem neiskusnim majstorima(steta moze biti VELIKA!)
inace mora se (naravno)voditi racuna o obrtanju trazistora posto pinovi NISU isti!!!
PDF opisi tranzistora se lako mogu naci na netu!

toliko od mene!

/lnicks
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88814.09.2004. u 22:55 - pre 237 meseci
Hvala mnogo na odgovoru.....znaci, menjamo SAMO Q010.

BTW, koja je funkcija tog tranzistora..??...pretpostavio bih da je prekidacka....u data sheet-u vidim da je 2W pojacivacki tranzistor sa cak 1.5A...i 40V Vcbo..??
 
Odgovor na temu

milut
Milan Ilic
Beograd

Član broj: 21882
Poruke: 50
*.dunav.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.09.2004. u 08:16 - pre 237 meseci
Citat:
bob23000: Kad sam već kod dugmeta "goto" mislim da je prava glupost što se na divx filmu ne može podesiti vrednost manja od sat vremena, a na dvd-u to radi bez problema.
Npr. ako hoću da pogledam nešto na 00:37:15 moram da "preskočim na 01:11:11, jer ga nule zbunjuju sve osim prve, a zatim da se vraćam ubrzavanjem unazad, što i nije strašno, ali problem je što dok uređaj stigne do 00:37:15 on se obično "zakuca" pre te cifre, a onda gasi aparat pa pali pa sve ispočetka.


Koju verziju plejera imas? Sa novom serijom moze da se skoci na bilo koje vreme tokom gledanja divx (GOTO + slepo kucanje 00:37:15 + ENTER skacu na to vreme)
 
Odgovor na temu

lnicks

Član broj: 6717
Poruke: 19
*.zrlocal.net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.09.2004. u 12:25 - pre 237 meseci
Pozdrav

DA,prekidac je u pitanju,klasicni spoj sa 2 komplementarna para za tray-motor napred,nazad.q010 i q012 napred a q09 i Q011 nazad.
inace opet se ponakad desi da nece da izbaci tray,izgleda da jos nisam "ubo" pravi tip,skoknucu sutra do ITC-a pa cu napazariti vise komada raznih tipova da probam.


/lnicks
 
Odgovor na temu

bob23000
Boba Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 34034
Poruke: 20
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.09.2004. u 15:36 - pre 237 meseci
Ni sam ne znam koju seriju imam, ali sam ga kupio 11.09.2004 u Novom Sadu, Temerinska 12 u dvoristu Tehnometala.
Inace to je ona verzija sa zutim titlom za divx.
Kako konkretno mogu da znam koja je verzija u pitanju?
A i sve me vise nervira taj zuti titl.
da li neko zna da li je beli titl isao samo u prvoj seriji i koliko uopste postoji serija?

 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.09.2004. u 21:44 - pre 237 meseci
"DA,prekidac je u pitanju,klasicni spoj sa 2 komplementarna para za tray-motor napred,nazad.q010 i q012 napred a q09 i Q011 nazad.
inace opet se ponakad desi da nece da izbaci tray,izgleda da jos nisam "ubo" pravi tip,skoknucu sutra do ITC-a pa cu napazariti vise komada raznih tipova da probam."



Pa da promenimo sva cetiri....BD236 (234) i BD237 (235) su daleko jaci....morali bi da odrade posao u kompletu....

BTW, da li su rupice u PCB-u dovoljno velike za nozice BD-a ili moraju da se sire?
 
Odgovor na temu

svemirko
M.Radovic
Beograd

Član broj: 34558
Poruke: 3
*.15.EUnet.yu



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88815.09.2004. u 22:16 - pre 237 meseci
Molim da mi neko posalje uputstvo sa LG888 ili informaciju o "download"-u istog, jer je domaca verzija uputstva pisana za "domacice". . . hvala
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 07:03 - pre 237 meseci
Mislis li da postoji drugo uputstvo...???...:)
 
Odgovor na temu

M_Stam

Član broj: 34330
Poruke: 43
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 09:20 - pre 237 meseci
Kao potencijalni kupac SkyVision plejera, ovih dana sam dosta čitao postove na ovom forumu i primetio sam da vlasnici SkyVisiona imaju dosta pozitivnih, ali i negativnih iskustava u radu sa njim.
Zato vas molim da mi napišete kakva su vaša iskustva u vezi sa sledećim pitanjima:

1) Da li neko od vas već ima primerak plejera iz nove serije, koju u oglasima navode kao poboljšanu? Koja su realna poboljšanja? Za ispravke u meniju i veća slova u subtitle-u znam, ali me interesuje da li je rešen problem sa otvaranjem vrata za diskove? Ili sa zaglavljivanjem prilikom premotavanja? Da li se javljaju neke nove nepravilnosti u radu?

2) Kako se pokazao plejer posle dužeg korišćenja? (Mislim na plejere koje su ljudi kupovali još pre nekoliko meseci i intenzivno ih koristili.) Da li se često kvari? Zbog nekoliko loših iskustava, nemam velikog poverenja u kinesku elektroniku! A s obzirom da živim daleko od Beograda, nikako mi ne bi odgovaralo da plejer često nosim na reklamaciju ili u servis.

3) Da li SkyVision ima prave (analogne) 5.1 izlaze, na koje se mogu DIREKTNO priključiti 5.1 zvučnici? Ili mu je potreban neki spoljni dekoder (kao što je slučaj sa Philipsovim dvix plejerom)?

4) Kakav je generalno zvuk? Kakav je u filmovima, a kakav prilikom slušanja muzike? Da li pravilno raspoređuje stereo signal (mp3, audio cd) na sve zvučnike u 5.1 sistemu?

5) Da li se javlja šum? Nailazio sam na neke jeftine kineske diskmene koji su odlično čitali sve diskove, ali su bili gotovo neupotrebljivi zbog nepodnošljivog šuma. Zbog toga sam i ovako skeptičan i oprezan:)

Prijatelji, hvala vam unapred na vašim savetima koji će mi sigurno biti od velike pomoći u odlučivanju. Slobodno napišite i nešto što nisam naveo u svojim pitanjima, a što mislite da je bitno u vezi sa kupovinom SkyVision (ili nekog drugog i boljeg) plejera. S obzirom da ne mogu odmah da odem do Beograda i lično pogledam plejer, moraću da se odlučim ovako na daljinu, uz pomoć saveta sa foruma.


Pozdrav,

M_Stam
 
Odgovor na temu

BlackSnake
Zenica, BA

Član broj: 11245
Poruke: 219
195.222.46.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 10:20 - pre 237 meseci
Pozdrav M_Stam

Evo moj prijedlog.
Ako možeš negdje naći Philipsa 720. On ti takođe reprodukuje DivX.
Postoji i Philips 630 takođe sa divx-om ali razlika je što ovaj prvi ima Mediatek čip dok drugi ima ESS Vibrato. Mediatek je sudeći posvim komentarima na webu bolji (glatko premotavanje, bolje sučelje, bolja podrška za kodeke itd.). E sad na jednom mjestu sam pročitao da ako tražimo plejer sa subtitlovima da je najbolji Philips 720, dok ako tražimo najbolju reprodukciju slike onda je to Pioneer 575 (koji nema i izgleda neće ni imati podršku za subtitl). Na kraju krajeva ne radi se o Kinezima, a ne treba još puno novca dodati.
PS.
Ukoliko ipak ideš na Kineze možda preporuka za Yamadu 6600 (Mediatek čip, novi firmwareom imaš podršku za subtitl koji je na providnoj crnoj podlozi, jako lijep dizajn, tih u radu, jeftin .... mada nemoj misliti da je savršen jer i on ima jako puno bagova , mada ima jako dobru podršku na netu. Vidi link: http://www.my-yamada.co.uk/ ).
Jednu stvar treba da znaš .. nemoj tražiti plejr koji ima sve tip-top. Svaki ima svoje nedostatke.
O Sky-u ne znam puno osim iz priča sa foruma i sudeći po svemu ja ga ne bih uzeo.

Pozdrav.
When you think everithing happens to you is so bad ....
remember that always could be even worse.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.dialup.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 14:24 - pre 237 meseci
Moram da priznam da mi je malo falilo da pazarim Skyvision,iako imam generalno odbojnost prema "NO NAME" brendovima,sva sreca da postoji ES i Bench,pa vidim vasa losa iskustva sa tim no name uredjaima.
Nadam se da ce mi uskoro na polici u dnevnoj sobi biti Pioneer 575 koji je keva za Sky visina.
P.S. da li je 100% sigurno da nece izaci fimware za titlove,jeste da nemam mnogo divxa,ali titl dobro dodje
 
Odgovor na temu

lnicks

Član broj: 6717
Poruke: 19
*.zrlocal.net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 16:45 - pre 237 meseci
BTW, da li su rupice u PCB-u dovoljno velike za nozice BD-a ili moraju da se sire?


nisu dovoljne sirine i ne mogu se siriti,stampa je jako precisna,sa puno okolne mase !!!!
znaci:samo zalemiti male zicice pa tako!


/lnicks
 
Odgovor na temu

lnicks

Član broj: 6717
Poruke: 19
*.zrlocal.net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 17:33 - pre 237 meseci
Konacno(nadam se)resenje!!!!

svi ovi bipolarni tranzistori pre ili kasnije pocnu da zezaju,tako da sam umesto q010
montirao jedan n-kanalni mosfet IRF 540(taj sam imao )

Za sada radi fanatasticno,bolje od bilo kog bipolarca!!!!

nemoj se patiti da menjas sve tranzistore,po meni to nije potrebno,problem je sam u q010!

/lnicks

 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 21:49 - pre 237 meseci
E, ja dodjoh do drugog (mozda pogresnog) zakljucka...malopre sam (uz ZESTOKU muku) skinuo Q10 i zamenio ga sa BD137. Naravno, sve sam uradio OK, izveo sam zice, "ukrstio" bazu i kolektor...ukljucio i opet se nista nije desilo....vratanca se opet nisu otvarala. Mom iznenadjenju nije bilo kraja kada sam proverio tranzistor koji sam skinuo: bio je ispravan!

Stekao sam utisak da nesto "koci" vratanca. Pala mi je na pamet sumanuta ideja: skinuo sam ceo mehanizam (mehanicki deo) da vidim sta ce da se desava....i eto iznenadjenja: vratanca rade! Prilicno ljut, skinuo sam srebrnasti ukrasni prednji deo vratanca, vratio mehanizam nazad i vratanca rade...

Znam da sve ovo zvuci suludo, mozda se desilo slucajno, ali vratanca rade...videcemo dokle ce...
 
Odgovor na temu

Fimare
Marko Zdravković
učim još jedan ispit!!!
Beograd

Član broj: 34698
Poruke: 6
*.84.eunet.yu



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 23:52 - pre 237 meseci
""Citat:

bob23000: Kad sam već kod dugmeta "goto" mislim da je prava glupost što se na divx filmu ne može podesiti vrednost manja od sat vremena, a na dvd-u to radi bez problema.
Npr. ako hoću da pogledam nešto na 00:37:15 moram da "preskočim na 01:11:11, jer ga nule zbunjuju sve osim prve, a zatim da se vraćam ubrzavanjem unazad, što i nije strašno, ali problem je što dok uređaj stigne do 00:37:15 on se obično "zakuca" pre te cifre, a onda gasi aparat pa pali pa sve ispočetka.


Koju verziju plejera imas? Sa novom serijom moze da se skoci na bilo koje vreme tokom gledanja divx (GOTO + slepo kucanje 00:37:15 + ENTER skacu na to vreme) "

Izvinjavam se što citiram i što to ovako radim, prvi put sam ovde.

Kupio sam, sad već juče, Skyvision LG888-MP4 i pročitao sam ja mislim sve poruke koje sam našao ovde u vezi njega. Imam malu dopunu na gornje dve poruke. Provalio sam da kad puštaš Divx sa DVD-a na koji je spakovano 6 filmova da kad stisneš GOTO i kucaš brojeve, leo se vide svih 6 brojeva, i lepo čekaju ENTER da potvrdiš.

A imam "problem", verovatno kao i svi, da čim premotavam "na vidljivo" titlovima treba dosta vremena da se pokrenu, mada u uputstvu i piše da ih treba "malo" pričekati. A provalio sam da kad puštam Divx-ove narezane na DVD to nije slučaj. Uglavnom mi je odmah nastavljao dalje sa titlovima. A kad koristim GOTO titlovi se uredno učitavaju čim skoči dalje, bez obzira da li su sa CD ili DVD medije.

Kakva su drugima iskustva sa premotavanjem? Da li da jurim sutra odmah da im vraćam uređaj ili svi player-i tako rade? Možda je ovo super!!??
 
Odgovor na temu

Fimare
Marko Zdravković
učim još jedan ispit!!!
Beograd

Član broj: 34698
Poruke: 6
*.84.eunet.yu



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88816.09.2004. u 23:55 - pre 237 meseci
Ljudi, još jedno pitanje. Da li postoji neki Divx player koji čita i .txt titlove ili svi rade samo sa SUB i SRT?

Thanks
 
Odgovor na temu

svemirko
M.Radovic
Beograd

Član broj: 34558
Poruke: 3
*.75.eunet.yu



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88817.09.2004. u 21:24 - pre 237 meseci
Kad koristis f-ju goto, kucaj 10 10 3 7pa enter, i docices do prave sekvence na 37. minutu iako se to na ekranu ne vidi ali RADI.
 
Odgovor na temu

bob23000
Boba Zrenjanin
Zrenjanin

Član broj: 34034
Poruke: 20
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88818.09.2004. u 13:44 - pre 237 meseci
Kako konkretno mogu da znam koja je verzija SkyVision u pitanju?
A i sve me vise nervira taj zuti titl.
da li neko zna da li je beli titl isao samo u prvoj seriji i koliko uopste postoji serija?
Koje su odlike serije 1 a koje serije 2?
Molim za hitan odgovor, jer bih zamenio uredjaj ako sam dobio losiju verziju.
 
Odgovor na temu

igorko
11070 Beograd 27 (SRB)

Član broj: 8027
Poruke: 86
*.scnet.yu



+1 Profil

icon Dve serije DVD - DivX player Skyvision LG88818.09.2004. u 20:09 - pre 237 meseci
Postoje dve serije koje su plasirane na naše tržište:
-junska (beli titl, plava ambalaža, dosta bugova u firmweru, skoro svima je "crklo" otvaranje vratanca)
-septembarska (žuti titl, žuta ambalaža, malo manje bugova u firmweru, nešto manje "crkavanja" otvaranja vratanca)

Razlike između ove 2 serije su veoma male. Unapređenje boje titla iz belog u žuti, prema nekim korisnicima i nije unapređenje, jer se podjednako loše vidi na svetlim podlogama.

Bilo kako da je, i pored brojnih problema koje ovi plejeri zadaju svojim vlasnicima (iz obe serije), ovo je i dalje jedini DVD/DivX player na tržištu sa ovakvim karakteristikama.

Pitanje za distributere ovog uređaja:
Bliži se 20. septembar, kada je (na ovom forumu, više puta) obećano da će biti dostupan novi firmware za ovaj model.

MI ČEKAMO...

DVB SAT
 
Odgovor na temu

kkkolja

Član broj: 31206
Poruke: 48
*.ptt.yu

Sajt: www.acks2mail.com


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88819.09.2004. u 09:32 - pre 237 meseci
Jedna stvar mi nije jasna oko problema sa izbacivanjem diska iz plejera. Kod mene se to isto desava s vremena na vreme, ali sam uvek uspevao da izvadim disk posle gasenja i ponovnog paljenja uredjaja. Da li i ostali imaju isti problem ili kod nekih vratanca uopste nisu mogla da se otvore?
Da li je odlazak u servis resio ovaj problem?
Sky Star 2
Victory FTA
Dreambox 500S
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 240521 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.