Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241618 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88819.10.2004. u 23:15 - pre 237 meseci
Ok a mene interesuje jos nesto kad se ovoliko ispisasmo???
Gdje je taj zvanicni sajt ovog uredjaja posto ja nisam uspio da nadjem sajt proizvodjaca, pa ako ko ima da posta ovdje link...???
Inace imam primjedbu na to zamrzavanje nekih formata kao recimo Xvida ponekad ili nekih CD-RW uredjaja ili DVD_RWova inace ostalo je ok.
I da jasno se vidi da su na brzinu odradili ovaj firmware jer im je svreensaver ili uvodna spica ocajna, mislim da je player ovakvih predispozicija zasluzio daleko stabilniji firmware....
Ako moze taj sajt???
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

anon19279

Član broj: 19279
Poruke: 134
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88819.10.2004. u 23:28 - pre 237 meseci
Novi SkyVision, NajNovija Verzija
Veci Titl, Zute Boje

U Prilogu je Fotografija.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Praetorian
VA

Član broj: 37287
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88820.10.2004. u 18:12 - pre 237 meseci
Autostoper-please help us... Gde da nadjemo novi firmware? Ima li ga uopste? Sta je sa najavom od ranije (novi firmware etc.-sala?).

Zna li neko nesto o firmi KISS/KOSS ili sl. koju reklamiraju hrvatski casopisi? Da li bi taj player resio (nase) probleme?

Pozdrav svima...
 
Odgovor na temu

iardalic
Ivan Ardalic
Beograd

Član broj: 33906
Poruke: 16
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88822.10.2004. u 00:18 - pre 237 meseci
Da li bi neko mogao da mi kaze koja su optimalna podesavanja za sliku, tacnije mislim: da li izabrati: pal, ntsc ili multi sistem, da li u izboru televizora izabrati normal/ps ili normal/lb i da li je bolje povezati dvd na tv preko skart izlaza ili preko s-video izlaza? (meni je trenutno dvd povezan za tv preko oehlbach skart kabla , a za pojacalo preko optickog kabla). Iako su mozda ova pitanja nekom glupa ipak bi zamolio da mi neko odgovori. Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

alsasa
Sasa Aleksandrov
Nis

Član broj: 15821
Poruke: 10
82.208.196.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88822.10.2004. u 11:26 - pre 237 meseci
Pretpostavljam Tihomire da ce sledeca verzija biti sa titlom preko celog ekrana, pa umesto da gledamo a mi cemo da citamo DivX-ove.

Ostavi reklamiranje za neko drugo mesto, ovo nisu mali oglasi.

Ovde ocekujem da konacno procitam kako da update-ujem FW ako uopste postoji i ako onaj koji pravi taj FW uopste zna sta hoce da uradi s njim.
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88826.10.2004. u 02:22 - pre 237 meseci
Alo ljudi "KO PRAVI Jeb... OVAJ UREDJAJ"?
Toliko pisanija o firmweru, titlovima a ko je jeb... Proizvodjac(mislim na firmu)?
Nema sajt to je vec sigurno.
Da nije neka Piraterija sa Balkana?
Recimo Ei Nis. Mozda ljudi i rade nesto?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

U principu zaista je za nase podneblje najbolji DivX Player(usput pusta i DVD filmove-kako je tehnologija napredovala?!), posto za DVD filmove nema previse para, jasno je bar to.
Mene licno interesuje, kada vec svi pisu o nekim novijim verzijama firmwera par pitanja:

Gde se skidaju kada je proizvodjac nepoznat?

Neke starije verzije firmwera nam je podario niko drugi do Rumun.

Zar onda nije logicno da ga proizvode Rumuni a ne Kinezi(made in P.R.C.)?

Na internetu ima toliko informacija o njemu koliko i na ovom forumu?!!!

Zar je moguce da nas Kinezi toliko vole pa samo za nas proizvode istu skalameriju?


Najpouzdanije informacije su sledece:
Na pakovanju tj. kutiji proizvoda stoji:

POREKLO PROIZVODA: Made in P.R.C.
PROIZVODJAC: HK.LG.Group
UVOZNIK: ADI & EKI D.O.O. ,SCG

Odakle pojedinima informacija o firmwerima ako ih sami ne pisu?


Citat:
netix: Kolko sam ja do sad video postoje 3 (tri) verzije firmwarea za sky.
1. Mali bledi titlovi (fijoka za DVD/CD je crna) jun2004
2. žuti titlovi oko 30-40% veći od 1. (fijoka za DVD/CD je providna) sep2004
3. žuti 2 x bold titlovi (fijoka za DVD/CD je providna). Ovi su i preveliki. okt2004


Koga to "NEKO" ubedjuje u poznavanje materije sem ako sam ne sklapa i plejer i negov softver? Mozda je u semi sa Kinezima,Rumunima... E pa ako jeste onda nek ne glumi "poznavaoca" nego nek da odgovore, a oni su veoma prosti:

Ko proizvodi Pleyer SKYVISION tj. ko su ti "HK.LG.Group"?
Ko obezbedjuje Firmwer?
Gde se nabavljaju nove verzije Firmwera?
Zastupnicka firma "ADI & EKI D.O.O. ,SCG" trla baba lan. Ko je ta firma i gde u SCG ima svoje sediste?
Mozda bi ovlasceni zastupnik objasnio ove nedoumice, jeli ti NEKO?
I gde im je recimo sajt ili bar ADRESA firme u kojoj se ova stvar pravi?
Tj dali se HK.LG.Group nalazi u Kini ili u Nisu?!!!!!!!!!!!!!!!

Ili su mozda za sve krivi Gremlini a?

Pozdrav?
 
Odgovor na temu

|bladerunner|

Član broj: 13521
Poruke: 17
*.mobtel.com.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88826.10.2004. u 23:52 - pre 237 meseci
Ta firma je iz Novog Pazara, ne bi me cudilo da su Pazarci posle farmerki presli na izradu DivX plejera. Sto se tice imena raznih brendova koja sve cesce cujemo, postoje samo u zemljama bivse Jugoslavije, Rumuniji, Bugarskoj, Albaniji ... radi se o jako nekvalitetnim uredjajima koje na zapadu nijedna firma ne bi smela da uveze, servisi koji drze garanciju kod nas najcesce nemaju rezervnih delova i sve se svodi na cekanje od 45 dana da bi posle zamenili uredjaj novim. Sve u svemu, koliko para toliko i muzike, uvek bilo i bice ...
 
Odgovor na temu

vladan2004

Član broj: 36332
Poruke: 2
195.252.117.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88828.10.2004. u 14:07 - pre 237 meseci
Citat:
autostoper: Novi SkyVision, NajNovija Verzija
Veci Titl, Zute Boje

U Prilogu je Fotografija.


"Dobra fora", svetao tekst na tamnoj podlozi.
Posalji sliku sa tekstom na svetloj pozadini pa da se vidi kako izgleda.

Sto se mene tice, cini mi se da nova verzija softvera za plejer jos uvek ne postoji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88828.10.2004. u 16:19 - pre 237 meseci
Jasno je sasvim da su ti takozvani "Brand-ovi" lose izrade, tj. brzo se kvare i uglavnom zadaju vise glavobolje nego zadovoljstva.
Medjutim, za nase podneblje gde su originali tj. DVD filmovi veoma skupi u odnosu na primanja normalno je da je svaka "alternativa" u vidi recimo DivX filmova dobrodosla.
Samim tim i odgovaarajuci uredjaji koji pustaju te filmove dalje od racunara tj. na tv ekranima vrse veliku ulogu u nasem filmofilskom zivotu.
Sada je pitanje samo kada ce recimo poznate firme izbaciti uredjaje koje podrzavaju sve recimo sto podrzava jedan SkyVision. Mislim na potrebne kodeke, titlove(njihovo prepoznavanje po formatima) i td.
Ja bih bio najsrecniji kada bi recimo jedan PIONEER koji u svojim budzet DVD plejerima ugradjuje podrsku za DivX, nove standarde poput DVD audio i SACD, recimo ugradio i potpunu podrsku za titlove. Onda bih sigurno kupio takav plejer ili plejer sa tim karakteristikama neke druge poznate marke bez obzira na razliku u ceni izmedju njega i SkyVisiona.
Medjutim, do sada bar po mojim saznanjima "potpunu podrsku" za titlove imaju samo totalno nepoznate marke uredjaja iz sumnjivih radionica tipa pravimo FARMERKE i PAMPERS pelene veoma povoljno.
Zato dok se poznati proizvodjaci ne smiluju na nase "piraterijsko opredeljenje" nema nam druge nego trpiti uvrede za sopstveni ulozeni novac.
Ovo podseca i na ucenu zar ne?
Tu ne vazi ni ova "Kolko para tolko muzike" jer nema alternative, sem ako nam nisu bitni prevodi.
Pozdrav svim ljubiteljima dobrih filmova!

 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88828.10.2004. u 23:45 - pre 237 meseci
he ako je tako i nema vise podrske za ovaj SkyVision sem ove postojece... onda ja molim Boga da mi se ne pokvari jer sta cu tad s njim...?
A kako su ga reklamirali rekao bi da je savrsenstvo. Meni se recimo koci pocesto kad vise tipkam po njemu...
Da bar ima taj novi firmware da neko nesto radi na njemu. A i Rumunima smo dopustili da budu bolji od nas i da prave ovaj risiver, da smo bili pametniji sami bismo ga napravili ako su ga oni i napravili.
Ne svidja mi se ovo u odnosu na glamuroznu promociju risivera u nekim casopisima!!!
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88829.10.2004. u 10:02 - pre 237 meseci
Dilema je sledeca:

-kupiti Sky Vision i ocekivati novi kvar svakog dana (nov denesen iz radnje kod mene nije hteo da otvori vrata, a kada sam ga doneo iz servisa konstatovao sam da daljinski neradi....hahah...ili prijemnik za diljinac na samom playeru...nisam jos ustanovio....) Ukoliko postoji neko ko intenzivno arči ovu mašinu voleo bi da čujem šta je još za očekivati.

-ili naučiti lepo engleski i kupiti nekog pionira ili philipsa

ps ako budem morao da ga nosim u sevis na svaka tri meseca ode on u kontejner

+ za te pare mozes da kupis masinu od npr 500mhz i satavis da ti primary bude tv tj ne treba ti ni monitor i eto .......

ma shitina bre
 
Odgovor na temu

spaske
spasojevic nenad
beograd

Član broj: 2135
Poruke: 535
195.252.85.*

Jabber: http://www.spaske.net
Sajt: www.autodijagnostika.rs


+4 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88829.10.2004. u 12:12 - pre 237 meseci
Zato sam ja uzeo Philpsa 630, nema 5.1 izlaze (koji mi i netrebaju)
i pusta pola "nasih" slova ali se bar zna proizvodjac i uvek ima novi softver za njega.
Pre Philipsa sam imao Xwave (onaj sto pusta i DivX) i radio je dobro dok je bio pod garancijom, cim je prosla garancija pocele su neke sitnice da ga zezaju, vratanca se sama otvore i zatvore,crklo dugme za paljenje i sl....
A Philips je malo skuplji od SkyVisiona ( 125 Eura)
spaske
---------------------------------------
 
Odgovor na temu

svetozar22
Beograd

Član broj: 11269
Poruke: 5
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88829.10.2004. u 17:43 - pre 237 meseci
Ovo je firma koja proizvodi ovaj uredjaj, za slucaj da to jos niko ovde nije napisao:

http://www.lgok.com/

 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88829.10.2004. u 18:55 - pre 237 meseci
E, pa Svetozare 22 svaka cast?!?
Nego gde iskopa ovaj sajt ako je moguce znati?
Od toliko pretraga ti onako ladno:
Citat:
svetozar22: Ovo je firma koja proizvodi ovaj uredjaj, za slucaj da to jos niko ovde nije napisao:

http://www.lgok.com/


Ne mogu da verujem ali ipak ga prave Kinezi. Bio ja u pravu da oni misle na nas(Je.. ih Mil.....ć)!

Evo i adrese firme:

Address: 3/F, Building B, Daxin Industrial Park, Shenzhen Export Processing Zone, Shenzhen Grand Industrial Zone, Pingshan, Longgang, Shenzhen, China.

Tel: Shenzhen +86-755-84649848/58/78-808; Hongkong 852-65511190

Fax: +86-755-84649878-803;

Mobile: +86-13316863898

E-mail: [email protected]

Post Code: 518118

Contact: Mr. Daniel Yin GM

purchaser Mr. Henry Sun :+86-755-84649858-806

Ako nekog interesuje firmver taze novi onda treba samo da nauci Kineski i stvar resena. Ili ne lezi vraze mozda znaju oni Srpski, a?
Samo ce racun za tel. biti malkice veci(mozda za jednog novog Pioneer-a he,he)?!?

Imaju i "Contact us" pa evo i lepse prilike za nabavku firmvera preko E-maila!
Samo jos kad bi mogao i kvalitet tako poboljsati onda mu nema ravne.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Praetorian
VA

Član broj: 37287
Poruke: 21
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88829.10.2004. u 19:48 - pre 237 meseci
Hi, guys!

Najpre, sve pohvale Svetozaru! Svaka cast! I sâm sam tragao, ali nisam uspeo da pronadjem sajt proizvodjaca...

A izgleda da se radi bas o sajtu proizvodjaca - cak postoji i model sa oznakom LG888, vrlo, vrlo slicnog izgleda... Vec sam im poslao jedno "pisamce", javicu vam sta su odgovorili (naravno - ako odgovore...).

Do tada - glave gore: player jeste shitijana zesca, ali - sto jeste-jeste, nije ni kostao bas previse (ja ga u verziji "plava kutija-zuta slova" kupih letos za nesto preko 90 evrica).
 
Odgovor na temu

ShomyM
Milos Rakic
Po]

Član broj: 38337
Poruke: 4
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.10.2004. u 12:33 - pre 237 meseci
Imam SV LG888 negde od kraja juna i da kucnem u drvo radi super. Bukvalno ga mucim svaki dan, cita sve zivo cak i ono sto nece TEAC na PC-u. Dobro, nista ni je savrseno pa ni on... i ja imam sitnijih problema. Problem je titl, ali za kineki uredjaj je super. Ipak je ovo medju prvim modelima koji cita DivX sa nasim titlovima i verujem da ce vremenom svi nedostaci biti prevazidjeni.
 
Odgovor na temu

tex777
Petar Lazarevski
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 21310
Poruke: 239
*.rvkds.net.

ICQ: 146437221


+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.10.2004. u 17:46 - pre 237 meseci
Bas posetih sajt koji je pomenut...onaj player koji se tamo "zove" LG888 uopste ne lici na ovaj LG888 sto imam kod kuce...naprotiv, mnogo je slicniji model NBO DV-501.
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.10.2004. u 18:06 - pre 237 meseci
Da ne slici bas zbog Mic izlaza i volume kontrole dok po svemu ostalom lici itekako, takodje u pitanju je LG888 sto ce reci da je to taj uredjaj.
Tako da kad bude firmware ocekujem da ce pristajati ovom uredjaju nasem...
Jedna primjedba koju je neko spomenuo definitivno ide na daljniski uredjaj posto meni moze da radi samo pod uglom lijevo desno dok cim ga dignem malo gore ili dolje nece da prima signal uopste.???
Svidja mi se ovaj demant lose price o uredjaju u vidu sajta, samo jos da stabilniji firmware to potvrdi i bice odlicno...
Sto se tice samog firmwarea interesuje me zna li ko kako se on ubacuje nakon sto izadje? Ja sam navikao na RS232!!!

Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.11.2004. u 01:26 - pre 237 meseci
Dobra fora "Triad" ali sta je tu je. Plejer malo koci ali ipak je bolji od recimo "proverenih operativnih sistema Bila Kapije tipa Millenium". Imajuci u vidu sve prednosti ovog plejera u odnosu na sve postojece, bar na one za koje sam cuo i znam, predstavlja pravu investiciju. Doduse na kratke staze, ali?!?
Sto se tice ubacivanja nove verzije firmvera mislim da tu nisu potrebni razni kablovi, tipa za svaki mobilni posebni konektori, te je mnogo jednostavnije to uraditi.
Po onome sto sam nacuo a ovo nije proverena informacija u praksi firmver se ubacuje tako sto se prethodno snimi na CD a zatim taj CD ubacuje u plejer i plejer sam zapocinje svoj UPDATE.
Medjutim, napominjem da je samo informacija iz druge ruke, te nije proverena.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Triad
Farscape

Član broj: 3526
Poruke: 283
*.teol.net.

Sajt: www.thaidragon.com/Index2..


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.11.2004. u 23:44 - pre 237 meseci
Oh ako je tako onda je to ok i super samo treba docekati i vidjeti za taj firmware. Ocekujem jos od nekog gore ko je poslao onaj odgovor na mail od proizvodjaca??? Ipak nije toliko lose...
Diseq Stab HH120, Samsung 9500, Echostar 2110
Panasonic Sky-Digibox TU-DSB40, NDS card
M2 card & Titanium Blue card
SkySTAR 2 & G-SHDSL Cisco 2 MBps real
http://www.elitesecurity.org/tema/70943
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 241618 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.