Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?

[es] :: Vodič za učenje :: Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?

[ Pregleda: 7437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

korto
Banjaluka

Član broj: 6595
Poruke: 67
195.252.64.*

Sajt: www.mrkonjic-grad.com/meg..


Profil

icon Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?11.06.2004. u 10:15 - pre 241 meseci
Upravo gledam plan i program novog Fakulteta za informacione sisteme i tehnologije (www.imp.bg.ac.yu/fist/), a posebno ono što je dato na "Smeru za informacione sisteme"...
Kako se sve skupa vama čini, ne mislim na uslove studiranja, školarinu, itd, već isključivo na plan i program i ono što se na kraju dobija, zvanje diplomirani inženjer za informacione sisteme?

[mod: promenjen naziv teme]

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 12.06.2004. u 01:46 GMT]
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fakultet za informacione sisteme i tehnologije11.06.2004. u 13:02 - pre 241 meseci
O samom planu i programu nema šta da se kaže, vidi se da je preslikan sa Fakulteta organizacionih nauka, s tim što su neki predmeti slušaju u različitim semestrima. Nemam nikakve zamerke u vezi s tim, naprotiv, na FON-u je bilo mnogo nelogičnosti, ali na državnim fakultetima je jaka sila inercije, pa se pozitivne promene sporo sprovode, ali negativne vrlo brzo. To je bio moj komnetar za smer informacioni sistemi, s tim što mi uopšte nije jasno zašto sad ima trogodišnje i 4-orogodišnje studiranje. Zvanje je isto kao i na FON-u (za taj smer). Odma sam zapazio nekoliko glupih predmeta, predviđenih da se popuni rupa u rasporedu časova, a i da se dobije na zvučnosti: ekonomika organizacija (iliti ekonomika preduzeća - ovo na dušu webmastera ako se tako mogu nazvati), socijološka i profesionalna pitanja (sa j - nije lapsus jer je tako napisano i na šarenoj i na crno-beloj tabeli), upravljanje informacijama u organizacijama (ajde što je naziv besmislen - ajde da vidim nekog da upravlja bez informacija - nego se
kladim i da je praćenje toga samo gubljenje vremena), preduzetništvo (ovo je baš stručan predmet), pravo u oblasti tehnologija (he he ovo je najsmor, pošto sam i na FON-u imao nešto slično) i upravljanje projektima (ako već kopiraju sa fona, mogli su bar da izbace informatičarima najomraženije predmete, a jedan među njima je ovaj).
Sledeća zamerka je što im se adresa može naći tek na kontakt (ako nekog zanima, a nije uspeo da pronađe, sad zna), sad da li im je cilj da ih niko ne pronađe ... Mislim, nisam znao ni u kom su gradu, državi.
A dekan je bivši ministar za nauku i tehnologiju, Dragan Domazet, čovek koji je za vreme svog portfelja neprestano pričao o nekim tamo informacionim tehnologijama, a nikad ništa nije konkretno uradio (a možda je to sve bila unapred smišljena reklama za privatni fakultet?).

[Ovu poruku je menjao BluesRocker dana 13.06.2004. u 20:47 GMT]
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

dominus
Jovan Ivankovic
Beograd, Palilula, Srbija

Član broj: 23
Poruke: 100
*.beotel.net

Jabber: dominus@jabber.freenet.de
ICQ: 61525285
Sajt: slash.default.co.yu/~domi..


Profil

icon Re: Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?13.06.2004. u 17:52 - pre 241 meseci
A meni je upalo u oči ovo:

Citat:
operativni sistemi (za ovo u životu nisam čuo a učio sam teoriju sistema)


Nikako mi nije jasno da neko ko se bavi računarima ne zna šta je OPERATIVNI SISTEM
Fabula de Dominus!
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?13.06.2004. u 18:16 - pre 241 meseci
Stvarno sam konj. Kad razmisljas u nekom drugom kontekstu, totalno ti mozak zablokira. Izmenio sam poruku, cisto da se ne blamiram vise.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Fakultet za informacione sisteme i tehnologije - Vaše mišljenje o planu i programu?

[ Pregleda: 7437 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.