Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sukob titana: FIST vs. FIT

[es] :: Vodič za učenje :: Sukob titana: FIST vs. FIT

[ Pregleda: 5666 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Sukob titana: FIST vs. FIT04.06.2004. u 16:38 - pre 241 meseci

Današnji takmičari su:
======================

Beograd: FIST - Fakultet za informacione sisteme i tehnologije

147.91.1.130/sitegenius/

vs.

Mostar: FIT - Fakultet informacijskih tehnologija

www.fit.ba



U zadnje vrijeme se dvoumim između ova dva fakulteta. Oba mi odgovaraju jer se predavanja prate preko interneta. Na FIST-u (Beograd) se ta predavanja prate uz pomoć video streamova, dok su na FIT-u (Mostar) predavanja u tekstualnijoj formi, sa mogućnošću interakcije. Čuo sam priču da će godišnja školarina u Beogradu biti 3000 eura dok je u Mostaru 2000 KM ( oko 1000 eura ). Možda je neko već na nekom od njih pa moze da mi kaže koju riječ o svom. Inače, koga zanima, imate programe oba fakulteta na odgovarajućim sajtovima, pa uporedite. Ako ih budete upoređivali, navedite i kriterijume (cijena, trajanje, broj ispita, kvalitet programa, priznatost u svijetu, lokacija ....) Bio bih zahvalan ako biste postovali svoje misljenje ;)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT05.06.2004. u 08:58 - pre 241 meseci
ako već želiš da završiš fakultet "preko interneta", bolje pogledaj neke strane fakultete.. očekujem da su cene istog reda veličine, ali da su bar malo "priznatiji" u svetu.

mada, ne možeš mnogo da pričaš o priznavanju ako se sve završava preko interneta. ko garantuje da si taj fakultet ti završio, a ne recimo tvoj stariji brat (koji je već završio neki drugi fakultet)..


u stvari, ako već želiš da upišeš fakultet na daljinu, pogledaj dopisno studiranje na londonskom univerzitetu. kako se ispiti polažu "uživo", tj u britanskom savetu u bgd, tj pod "kontrolisanim uslovima", "priznavanje" je isto kao da si studirao "uživo" u engleskoj.

cena je istog reda veličine (~1.5k € po godini, 3 godine), a više detalja potraži na forumu (pisali smo već o tome)..
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT05.06.2004. u 14:17 - pre 241 meseci

Pa dobro, i na ovim fakultetima se zahtjeva prisutnost na ispitima, tj. kako ti kažes "polažu se uživo" (mora da se dodje na kampus).

E vidiš, znao sam za taj program, (ti i gojko ste valjda na njemu) ali sam mislio da je dosta skuplji. Evo idem sad da to malo proučim.

P.S. Možda te zakačim na PM ako ne nađem ponešto, pa ako ti ne bude pegla odgovori ;)

Hvala
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT10.06.2004. u 01:53 - pre 241 meseci

@zombie:

I, kako je bilo na ispitima ( ne znam zašto sam stekao utisak da su već bili bar neki ).

if JA = True Then

Jesi li sazno rezultate već ? Jel bilo teško ? Jesi prošao ? Kako ti se čini ? ( preporuke, kritike, utisci ????? )

Else nije bitno , oprosti
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.ppp-01.sa.lol.ba.



+13 Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT10.06.2004. u 14:40 - pre 241 meseci
Sto se tice cijene FIT-a, DL studiranje iznosi 1500KM, a ne 2000KM.

Iz vecine predmeta imas obavezne kolokvije i testove, a svi predmeti imaju na kraju usmeni/pismeni ispit koji zahtjeva tvoju fizicku prisutnost sa papirom i olovkom. Neki ispiti recimo ekonomija se rade i na kompjuteru, ali ne D/L sistemom.

DL znaci da se materijal za ucenje skida sa interneta, a sami ispiti se polazu kao i kod redovnih fakulteta.

FIT ima i klasu redovnih studenata.

Ako te jos sta interesuje samo reci.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.ppp-01.sa.lol.ba.



+13 Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT10.06.2004. u 14:47 - pre 241 meseci
FIT je jedan od rijetkih IT fakulteta koji nakon ispita organizuju LAN party do zore nakon ispita u vlastitim prostorijama :)
 
Odgovor na temu

Lord_Sauron
Vladimir Urdesic
Herceg-Novi (trenutno PG)

Član broj: 4154
Poruke: 401
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT10.06.2004. u 16:15 - pre 241 meseci
Citat:
wex-alpha:Sto se tice cijene FIT-a, DL studiranje iznosi 1500KM, a ne 2000KM.


Ja bih bio starni student (jer sam iz SCG) pa bi meni bilo još +500KM

Inače, koliko sam gledao program škole, veoma mi se svidjelo. To je inače bio moj prvi pick ali sad više nešto nisam siguram (čitaj: dvoumim se)

@wex-alpha:
Jesi li ti student na FIT-u (redovan ili DL)? Kako izgledaju ti materijali za učenje? Jeli dolaze periodično ili odmah za cijelu godinu? Postoje li nekakve vježbe koje se rade u toku godine koje ne zahtijevaju prisustvo DL studenata (čitaj: domaći rad :)

Koliko vas ima na faxu (ukupno ili po godinama)? U kojoj formi je "materijal za učenje"? Jel imaš konsultacije sa asistentima ili slično ako si DL?

Eto nadam se da te nisam mnogo opteretio. Biće možda još ako se sjetim ;)
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.access-sa1.lsinter.net



+13 Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT11.06.2004. u 12:46 - pre 241 meseci
Da ti probam odgovoriti:

Jesi li ti student na FIT-u (redovan ili DL)?
--Da, jesam. (DL)


Kako izgledaju ti materijali za učenje?
-- Pa struktuirani su ka zamjena za zivo predavanje koje imaju redovni studenti. Recimo da ti predavanja pomazu za spremanje ispita, ali nimalo nisu zamjena za pravu knjigu.


Jeli dolaze periodično ili odmah za cijelu godinu?
--Dolaze periodicno, kako teku predavanja tako i mi dobijamo ista.


Postoje li nekakve vježbe koje se rade u toku godine koje ne zahtijevaju prisustvo DL studenata?
-- Jedini put kada se zahtjeva fizicka prisutnost DL studenta je dan kada se daje ispit. Postoje kolokviji za vecinu predmeta. Neki su seminar, a neki on-line test, a neki i oba. Ne moze se pristupit ispitu, bez uradjenog kolokvije, t.j. testa.


Koliko vas ima na faxu (ukupno ili po godinama)?
-- Na to pitanje ne mogu odgovoriti zato sto ne znam brojeve, ali sudeci po brojevima indeksa mogu reci da nas ima preko 1200 (ukupan zbroj studenata koji su prosli kroz FIT). Sada nas ima cista procjena oko 150 DL, i isto toliko redovnih. Moguce je da grijesim.


U kojoj formi je "materijal za učenje"?
-- Forma je *.doc ili *.pdf (uskoro ce biti vjerovatno i *.MP3). Kao i SMS prijava ispita i vaznije informacije o samom faksu.


Jel imaš konsultacije sa asistentima ili slično ako si DL?
-- Zavisno od tebe. Koliko i kako ti zelis da se konsultujes sa njima. IRC, tel, e-mail, u zivo. Kako ti odgovara.


Nadam se da sam ti odgovorio koliko sam mogao. :)

 
Odgovor na temu

cvijic_ltd
Marko Cvijic
Aetius Media

Član broj: 26080
Poruke: 171
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT11.06.2004. u 14:06 - pre 241 meseci
Upravo sam u casopisu pcpress dobio prospekt fista. Takodje sam posetio i sajt. Nakon procitanog mogu reci da je ovo jos jedan od tzv kurs faxova. Tacnije osnovan je pri institutu mihailo pupin. Skolarina koju su stavili odgovara cetovom rafu. Ali mislim da fist nudi daleko manje za ulozen novac.

Sto se tice mostarskog faxa mogu reci samo jedno: NIKAKO ne upisujte fax u bih jer se njihova diploma ne priznaje nigde pa ni u srbiji. Tako da ce recimo moj brat koji ce za par meseci diplomirati na banjaluckom etf moci da radi u srbiji samo kao obican sredjneskolski kadar a ne dipl ing. Neznam zasto je to tako ali znam da se diploma faxa iz rs ili federacije ne vazi nigde van doticne zemlje.
"Kroz dvadeset godina, bićete više razočarani zbog stvari koje
niste uradili, nego zbog
onih koje jeste. Zato podignite sidro. Odjedrite iz mirne luke...
Istražujte. Sanjajte.
Otkrivajte."

Mark Tven
 
Odgovor na temu

korto
Banjaluka

Član broj: 6595
Poruke: 67
*.dialup.blic.net

Sajt: www.mrkonjic-grad.com/meg..


Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT12.06.2004. u 20:01 - pre 240 meseci
Citat:
Sto se tice mostarskog faxa mogu reci samo jedno: NIKAKO ne upisujte fax u bih jer se njihova diploma ne priznaje nigde pa ni u srbiji. Tako da ce recimo moj brat koji ce za par meseci diplomirati na banjaluckom etf moci da radi u srbiji samo kao obican sredjneskolski kadar a ne dipl ing. Neznam zasto je to tako ali znam da se diploma faxa iz rs ili federacije ne vazi nigde van doticne zemlje.


U potpunoj si zabludi... Ovo što si rekao važi možda za pravo, ekonomiju i sl. društvene fakultete, ali sa banjalučkim ETF-om ( i većinom ostalih tehničkih fakulteta) nećeš imati problema... Trust me...


 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.access-sa1.lsinter.net



+13 Profil

icon Re: Sukob titana: FIST vs. FIT13.06.2004. u 18:05 - pre 240 meseci
@cvijic_ltd

Sto se tice FIT-a konkretno, kao sto neko vec rece u velikoj si zabludi... procesljaj malo po njihovom sajtu i pogledaj bolje (ako si ikako i gledao)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Sukob titana: FIST vs. FIT

[ Pregleda: 5666 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.