Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Male tajne velikih Windows 'majstora'

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30815 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:05 - pre 242 meseci
Citat:
McKracken:Dragi Tata, Linuks je alat, ali Windows je djavolji alat ...


Da ne bi i ti u svece? ;)

Uzgred, kakav vam je to potpis? Da nije opet neki satanizam?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:10 - pre 242 meseci


Eh, svece. Belzebube, nemoj da se ljutis...


btw: Kakav potpis?

 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:12 - pre 242 meseci
Citat:
McKracken:btw: Kakav potpis?


Pa ovo:

OV SM
LA PK


 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:13 - pre 242 meseci
@Dragi Tata: Ne verujem ni u ono u sta bi (valjda) trebalo.
@Marko: Ti si izabrao ono sto ti je zgodnije. To tome nisi nista drugaciji od mene. Verovatno si mislio Fedora, a ne Gedora, jer gedora je alat sam po sebi. I ne znam na sta gubis citav dan da podesis desktop.

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:15 - pre 242 meseci
Pa na proklete drajvere za wireless, za početak. Pa za činjenicu da u rdesktop klijentu ne radi islandska (non-us) tastatura, na to da mi treba tri sata čitanja dokumentacije da namestim da mi radi štampa preko kolor laserjet štampača, na to gomilu stvari koje ne rade odmah po instalaciji :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:24 - pre 242 meseci
Ali kad jednom sve namestis radi za vijek i vijekova... A ne sezonsko reinstaliranje windowsa na 6 meseci.
Wireless jeste malo pipava tema, ali ima i tu resenje. Prvo je da biras koju karticu uzimas, a drugo je da posle citas README.
Za rdesktop ti ne mogu pomoci. Sa stampacem nisi imao srece.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:26 - pre 242 meseci
Citat:
VRider:Ali kad jednom sve namestis radi za vijek i vijekova... A ne sezonsko reinstaliranje windowsa na 6 meseci.


Kakvo reinstaliranje na 6 meseci? Moraću i tebe da ubrojim u punopravne vernike, vidim ja. Samo još kreni da pominješ špijuniranje...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:29 - pre 242 meseci
E, vidiš, upravo je tu problem :-). karticu sam birao, ali ne po kriterijumu da mi radi pod Linuxom, već po kriterijumu da mi radi najbolje sa AP-om koji imam. Dakle, Cisco Aironet. Gle čuzda, da bi radilo pod Linuxom, moram da ni pod razno ne instaliram Windows drajver noviji od ne znam ti ni ja koje verzije iz '44, zato što Linux drajver ne prepoznaje noviji firmware. Majko mila, koji hakeraj. No dobro. Ajde, recimo da sam odgledao taj pasulj i izabrao "bolju" karticu.

Za rdesktop je pomoglo pravljenje keyboard fajla, ali samo zato što je moj šef znao za jadac i imao vremena za gubljenje (kao i svaki čestit šef).

Znači, sledeći put kad odeš u neku ozbiljnu firmu koja ima kolor lasere i reši da stavi Linuxe, ti ćeš da im kažeš kako nemaju sreće sa izborom lasera? Možda samo nemaju sreće sa izborom operativnog sistema za desktop (Linux)?

Naopaka logika ...

Marko.

P.S. Još čekam na alternativu za Navision ;-)

P.P.S. Što se sezopnskog reinstaliranja tiče, to traje na mom laptopu tačno 2 sata i 15 minuta i potpuno je automatizovano. Znaš, ActiveDirectory, centralizovana polisa instaliranja. Sve pto treba da uradim je da priključim laptop na mrežu i imam sve k'o što sam imao ranije. Naravno, sve ovo pod pretpostavkom da moram da reinstaliram Windows iz nekog nepoznatog razloga.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:32 - pre 242 meseci
Hm, na mom Win Xp-u (legalan, dosao uz laptop) su mi ujednom trenutku prestali da rade SVI programi koji koriste SSl (posel apdejta) a zatim posle tri meseca, opet misteriozno poceli da rade (posle sledeceg) .... Fuk to ....

O Linuse veliki, naredi Adobetu da uradi Photoshop za Lin da se trsim bede
I Linuse, naredi Billu da uradi Age of mythology za Linux
E da, i posalji nam salate ... i mekanog sira
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:35 - pre 242 meseci
Kako se meni nikad ovakvo misterizno otkazivanje svega & svačega NIKAD nije desilo.

Ah, da, jeste. Prestao je da mi radi sftp između AIX-a i Linuxa posle apdejta libssl-a na Linuxu... Wait... To nema veze sa Windowsom. Izvinjavam se.


Marko.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:40 - pre 242 meseci
Nema spijuniranja i zavere svetskih mocnika, nema svetaca i djavola, ali je windows... hmmm. 'Ajde, cutacu, da ne ispadnem zagrizen.
@markom: ndiswraper bi mozda resio to sto cisco nije. Ne garantujem, nisam imao prilike da probam WiFi kartice pa da mogu da iznesem iskustva iz prve ruke, ali u narednom periodu planiram da "gubim vreme" s tim.
Kada su laseri u pitanju, u sledeceoj firmi kad se resi da predje ne linux, cu reci da ne prelazi, jer nema odgovarajuci hardware. Mada cu da predlozim da umesto novac za windows licence i software potrose na zamenu nesto malo nekompatibilnog hardwarea.

@McKracken: Amin...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:43 - pre 242 meseci
Whoa! Firma koja je kupila 5 kolor lasera će sva srećna da dočeka da ih zameni.

Bre, vama dole u Srbiji stvarno k'o da su vršili lobotomiju na delu mozga rezervisanom za ekonomiju :-))))

Marko.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:44 - pre 242 meseci
Citat:
VRider:Nema spijuniranja i zavere svetskih mocnika, nema svetaca i djavola, ali je windows...


...koristan. Ništa više i ništa manje od toga.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:48 - pre 242 meseci
VRider, gledaj ovako: hajde da kažemo da si podesio Linux, sve radi OK i staviš Open Office. Dolazi dokument od druge firme (Word, Excel) i ti treba da ga otvoriš, izmeniš, printaš i šalješ dalje. E, trt-mrt, tu nastaje problem, jer možda hoće, a možda i neće dokument da bude "otvoren" kako treba. Dok se ti domišljaš kako da popraviš dokument, vozač čeka na isti i ne može da vozi robu dalje. A radi se o isporuci koja je ekspres i treba na vreme da stigne sa dokumentima na aerodrom. Svaki dan. Koliko će to sve da košta? I ko će to da plati? A i to tvoje natezanje se plaća - na poslu si plaćen npr. $20/čas, ali ti u stvari i ne radiš svoj posao, nego se zajebavaš sa Open Office i već je firma izgubila $20 ako ti jedan sat čačkaš da to proradi umesto da to odradiš za 5 minuta. I vozač je plaćen i sad i on ne radi ništa, pa i tu gubi firma pare, a ako još i zakasnite da isporučite robu i avion ode.. itd, itd. Nema priče da će neka firma ovde tako da radi. Može to kući tako, ali ne u firmi.

To da Windows mora da se reinstalira svakih x meseci je priča za malu decu. Pogotovo u firmama gde ljudima postaviš da imaju, naravno, nalog običnog korisnika i praktično i ne mogu ništa da upropaste. Ako daš neznalici Windows i nalog administratora onda jeste verovatno da ćeš morati reinstalirati isti nakon izvesnog vremena. Ali, daj mu i Linux sa root nalogom - isto te čeka. Ova priča jednostavno ne drži vodu.

Što se hardvera tiče, pogledaj kako ste krenuli na ovoj temi: nisi trebao da kupiš taj monitor, sa štampačem nisi imao sreće, biraj karticu koju uzimaš..? Zamisli da dođeš u neku firmu od npr. 50 računara i kreneš da ih prebacuješ na Linux, pa onda moraš ovako nešto da im kažeš??

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.06.2004. u 12:50 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:50 - pre 242 meseci
@markom:Ti znas i sam da nikome ne pada na pamet da izvrsi zamenu OSa preko noci. Prvo se sve proba, proveri, i godinu unapred. Odrede se buduce nabavke prema tome. Firma ce da zameni tih 5 stampaca za 5 drugih uz doplatu, na kraju krajeva. To barem nije problem ni bio niti ce biti. Osim ako nisu sentimentalno vezani za njih.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:50 - pre 242 meseci
Citat:
McKracken:

O Linuse veliki, ...
E da, i posalji nam salate ... i mekanog sira :)


Je'l to beše iz one pesme čiji nastavak ide: "meso nam ne treba, klaćemo pripadnike jedne bratske nacije?" Onda možda da vam Linus pošalje i zarđale kašike?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:52 - pre 242 meseci
Citat:
To barem nije problem ni bio niti ce biti. Osim ako nisu sentimentalno vezani za njih.


Jao bre, kako nije problem da se plati?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:54 - pre 242 meseci
Citat:
VRider:@markom:Ti znas i sam da nikome ne pada na pamet da izvrsi zamenu OSa preko noci. Prvo se sve proba, proveri, i godinu unapred.


Samo sam te čekao na zicer. Dakle, godinu dana pripreme, neka to obavljaju dva obučena čoveka. Dve čovek godine. Jesi li ti svestan koliko je to para, pobogu! Ni jednoj firmi se ne isplati da to radi :-). Na stranu svi argumenti koje je degojs izneo...

Dakle, gde je tu tačno argument da je Linux jevtiniji. Izvini, ali ja ga ne vidim. Štaviše, samo sam sve više ubeđen da nije.

Marko.

P.S. Da se razumemo, pričamo isključivo o desktopu.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 17:04 - pre 242 meseci
Koliko vremena treba dvojici ljudi da pregledaju listu hardwarea u firmi? Firme ne koriste zutace, vec brand name, sto dodatno olaksava posao. Kad dodju sledece nabavke ne trebaju meseci, vec sat-dva na googleu da se vidi ima i to podrsku ili ne. Mnogo manje vremena nego sto je potrebno za bilo koju drugu proveru pre kupovine. Sve to kosta jako malo, jer ces angazovati nekoga ko migraciju radi u 10 firmi u tom trenu, i ko nece biti zaposlen kod tebe puno radno vreme.
Ja ne nadjos ni jedan argument u bilo kojoj degojsovoj poruci. Mozes li da preciziras na sta mislis?

P.S. Izem ti zicer.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 17:06 - pre 242 meseci
Pusti degojsa, za njegove argumente, vidi sa njim.

Kao prvo, ja sam ti dao primer sa veoma brand name opremom, a ti si bio taj koji je rekao da to traje godinu dana. Dakle, odluči se kako bi r7ešio problem.

Dakle, da li se promena vrši preko noći (sat dva na Googleu) ili se planira? Either way, koštaće više nego što će da bude dobitak :-).

Marko.

P.S. Taj fiktivni "neko" se zove konsultant i u čestitom svetu se njegove usluge plaćaju $100 do $150 na sat. To je, takođe, džaba :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30815 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.