Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Male tajne velikih Windows 'majstora'

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30742 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 14:22 - pre 241 meseci
Pa vidi, ti koristiš termin "prosečan korisnik" bez da si ga definisao. Ja smatram da su Project i Navision veoma bitni prosečnom korporativnom korisniku u modernoj firmi. Sad, naravno, možemo svi da se vratimo 15 godina u nazad i da kažemo kako je Linux zapravo inovacija na desktopu, ali ... nije :-). Definicija inovacije je da se stvara nešto novo. Naravno da će da izađe iz Majkrosoftove kuhinje, kad open sors zajednica ni nema kuhinju iz koje će nešto pametno i inovativno da izađe za desktop...

Neće postojati Visio, ali postoji li upotrebljiva alternativa? Čim spominješ Dia, vidi se da ga nikad nisi ni startovao, a kamo li probao nešto pametno da napraviš u njemu :-)

Koja je alternativa za Project? Takođe, to što ga ti ne koristiš, ne znači da nije bitan...

Koja je alternativa za Navision (ovo neću ni da počinjem da objašnjavam koliko je bitno!). Ili ako nećeš iz MS-olike kuhinje, koja je alternativa SAP-u?

Marko.
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 14:29 - pre 241 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:E srki sto se konstantno pravis tosa i nikako ne slusas kada ti kazem da je to i u nekim linux distribucijama moguce. Pa da ne pricate vise tu stereotipnu pricu tipa da je to samo za gurue i l33t usrere. Ako ti nesto nije jasno na slikama pitaj pa cu ti objasniti ili napraviti dodatne screenshotove. Ja kazem da je ovo spremno za prosecne korisinike koji koriste windows. Uostalom pogledaj

http://alas.matf.bg.ac.yu/~mr97209/mcc/


Ma ajd ti meni objasni kako da podesim wireless i gde da nadjem drivere za moju wlan karticu i ja cu koristiti linux. Nemam nista protiv cak meni bi mozda bolje pasovao linux nego win, ali problem je sto pola mog hardware-a ne radi na linuxu, tj radi ali treba svaka stvar da se podesava a ja za to nemam ni vremena ni zivaca bar ne sad...
A ne mogu da samo za instalaciju i podesavanje svega sto mi je potrebno odvojim mesec dana mukotrpnog rada.

A koga god pitam da mi objasni sta i kako on mi da link na linuxquestions i na tako neke linux faq strane, i kao bunari. Mislim to mogu i sam, ali ako pitam nekog da mi pomogne to znaci da ja nisam uspeo da nadjem to sto mi treba u svakom slucaju svakog linux gurua koga pitas nesto reci ce ti man :)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 14:43 - pre 241 meseci
Citat:
markom:Stvarno? Ima li Visio za Linux? Ima li Navision za Linux? Ima li Project za Linux?
Kada ćete već jednom shvatiti šta je bitno "prosečnom" korisniku :-( ...

Hm... valjda ima neke alternative?
Navision:
Compiere
SAP
Visio, Project:
Dia
Jgraphpad
Mrproject
Kivio
I ovo samo nadjeno preko google-ta... jes da ne znam kako izgleda ni NaVision ni Project... Visio sam video. Mada su to razlicite stvari, ali ako nesto ima za Linux ne mora da znaci da imai za Windoze, i obrnuto. Svaki od ovih OS-ova ima svoju namenu, naravno...


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 14:45 - pre 241 meseci
Citat:
weB_KiLeR: dok ja za linux moram da potrosim minimum 2-3 nedelje citanja i ucenja da bih nesto uradio a ja za to realno nemam vremena kad ga budem imao rado cu ga tako utrositi.


A zašto ćeš ga tako utrošiti? Koliko mi se čini, ti se baviš Javom, zar ne? Ako recimo imaš slobodno popodne, na šta ćeš ga utrošiti:

1) Da naučiš neku novu Java tehnologiju (korisno)
2) Da izađeš sa društvom/devojkom u park (lepo)
3) Da učiš kako da instaliraš drajvere pod Linuxom (???)

Po meni 3) ima smisla samo ako ti je Linux profesija ili recimo hobi.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 14:58 - pre 241 meseci
Citat:
markom:Pa vidi, ti koristiš termin "prosečan korisnik" bez da si ga definisao. Ja smatram da su Project i Navision veoma bitni prosečnom korporativnom korisniku u modernoj firmi.


Ma da, a koliko je korporativnih korisnika u odnosu na sve ostale...ja bih rekao da ih ima dosta manje.
Kod nas ih ima na prste nabrojati
Jedino su bitni microsoftu jer su mu glavni izvor prihoda pored offica.
Da sam ja ms izmislio bih sve zivo samo da mogu da prodam :korporativnim" korisnicima i ono sto im treba i ono sto jos ne znaju da im treba.


Citat:
markomSad, naravno, možemo svi da se vratimo 15 godina u nazad i da kažemo kako je Linux zapravo inovacija na desktopu, ali ... nije :-). Definicija inovacije je da se stvara nešto novo. Naravno da će da izađe iz Majkrosoftove kuhinje, kad open sors zajednica ni nema kuhinju iz koje će nešto pametno i inovativno da izađe za desktop...

Neće postojati Visio, ali postoji li upotrebljiva alternativa? Čim spominješ Dia, vidi se da ga nikad nisi ni startovao, a kamo li probao nešto pametno da napraviš u njemu :-)


Samo ni reci sta je to m$ inovativno smislio?

Ma ne koristim ga, ni visio ni Dia.....ali kao i sa svim postace sve bolji i bolji.
Kao i OpenOffice, nema sve sto i ms office ali 99% ljudi sasvim zadovoljava to sto ima.
a cijena prava sitnica.

Citat:

Koja je alternativa za Project? Takođe, to što ga ti ne koristiš, ne znači da nije bitan...



Stvarno...a koliko ga procentualno ljudi uopste koristi?


Citat:
Koja je alternativa za Navision (ovo neću ni da počinjem da objašnjavam koliko je bitno!). Ili ako nećeš iz MS-olike kuhinje, koja je alternativa SAP-u?

Marko.


Isto pitanje?
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:04 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata:3) Da učiš kako da instaliraš drajvere pod Linuxom (???)

Po meni 3) ima smisla samo ako ti je Linux profesija ili recimo hobi.



Ma samo na restartovanje windows sistema se potrosi vise vremena nego na celokupno podesavanje Linuxa zajedno sa kompajliranjem kernelai citanje dokumentacije.

:):):):):)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:08 - pre 241 meseci
@markom: Od ta tri nevidjeno neophodna programa cuo sam za jedan.
@weB_KiLeR: Daj mi tu karticu na dan dva i recicu ti korak-po-korak kako da je instaliras. Mozes i da sacekas jos malo da uzmem neku, jer ih do sada nisam instalirao (osim preko telefona - jc, rec da ti nisam cuo ).
@Dragi Tata: Ako neko treba da potrosi 3 nedelje da nauci kako se instalira drajver, u pravu si. On ne treba da koristi linux. A instalacija se svodi na citanje README fajla, i pokretanje 4-5 komandi kako su tamo navedene.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:10 - pre 241 meseci
To što nisi čuo za ta tri programa, a baviš se pričom kako je Linux spreman za desktop samo govori o tebi ;-)

Marko.

P.S. Cisco Aironet 350 MicroPCI -- izvol'te je poterati pod Linuxom kao "prosečan" korisnik. Pod Windowsom se svodi na paljenje računara :-)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:17 - pre 241 meseci
Prosveti me... Cemu sluze ta tri cuvena programa? Mozda sam citav zivot cekao na njih a da toga nisam ni bio svestan...
Prebacivanje hard diska sa jednog kompjutera na drugi (potpuno drugaciji) i dizanje sistema. Pod linuxom se svodi na paljenje racunara.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:19 - pre 241 meseci
Deki,
gledam ove slike što si postavio.. to je Mandrake 10? Izašao nedavno, nema par nedelja? I ti si našao nekom da pričaš kako MS forsira korisnike na upgrade.. užas :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:20 - pre 241 meseci
Citat:
VRider:@markom: Od ta tri nevidjeno neophodna programa cuo sam za jedan.


Očigledno ne koristiš kompjutere u poslovne svrhe. Inače, mislim da je pogrešno govoriti o "desktop" tržištu kao celini, već treba razdvajati kućnu i poslovnu upotrebu.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:25 - pre 241 meseci
'Oces degojs da posaljem shotove programa od pre godinu i kusur dana (RH8-9, ne znam koji je )?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu



+257 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:29 - pre 241 meseci
Samo da "malo" ubedim neupucene da markom nije zagrizen za windoze, i da je nekad radio dosta pod linuxom (da ne ispadne covek lupa...). Izvod sa njegovog sajta:

Citat:

EUnet Yugoslavia: System Engineer
This was logical continuation of my engagement in EUnet Yugoslavia. From the job of technical support engineer I moved to a position in EUnet Yugoslavia NOC on a position of a system engineer. My duties on this job ranged from day-to-day maintenance of vital network systems (Cisco, 3Com, Lucent) and servers (Solaris and Linux) to designing and implementing new services, POP's and leased line connections for users of EUnet Yugoslavia. I also worked on several large-scale projects, including designing and implementation of citywide ATM network.
On this job I designed and implemented following system services:
-         Mail to SMS gateway under Linux using hand-made system (Nokia 5110 phone and FBUS cable).
-         Complete design of project to remove users from UNIX password database and migrate them to LDAP database for better performance. This includes modification and configuration of several subsystems such as web servers (Apache), SMTP servers (running Sendmail), ftp, and others.


Kao sto rekoh - ne vredi raspravljati - za neke stvari je odlican linux, za neke windoze a za neke neki treci OS!
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:45 - pre 241 meseci
Radim ja i danas sa Linuxom. Odličan je to operativni sistem. Samo nije za desktop.

Marko.

P.S: Jesmo se bre dogovorili da nećemo da zaključavamo Advocacy :-)

[Ovu poruku je menjao markom dana 10.06.2004. u 16:50 GMT]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:48 - pre 241 meseci
Marko je profesionalac i Linux mu je alat. Meni su zabavni ovi indijanci kojima je Linux religija, a M$ sotona. Jeste da ne znaju baš previše, ali im je ubeđenje nepoljuljano. Najsrećniji bi bili kad bi mogli da poginu za Linux pa da ih slave kao svece.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.178.35.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:53 - pre 241 meseci
Satanisto!
Tebi Marko (verovatno) instalacija drajvercica nije problem. Sta ti to fali na linuxu pa da nije za desktop (osim tri "cuvena" programa koji izgleda imaju pandane)?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:55 - pre 241 meseci
VRider, kao što i ja tebi mogu da pošaljem shotove sa Windowsa 2000, koji je izašao još početkom 2000 čini mi se. Mogu da ti pošaljem i shotove sa posla gde se još masovno koristi i Windows NT. Priču o forsiranju nisam ja pokrenuo, tako da adresiraš pogrešnu osobu. Pitaj Dekija što priča o forsiranju, a ovamo Mandrake 10. Nemam ja ništa protiv toga, daleko bilo, ali već sam pokušao da pojasnim: ista stvar se dešava i na Linuxu, samo je na istom softver besplatan, pa se to ne doživljava (i ne boli :) kao na Windowsu.

Citat:
Dragi Tata:
Očigledno ne koristiš kompjutere u poslovne svrhe. Inače, mislim da je pogrešno govoriti o "desktop" tržištu kao celini, već treba razdvajati kućnu i poslovnu upotrebu.


Tačno tako. Npr. Open Office može da bude sasvim dovoljan za kućnu upotrebu, ali u firmama je kompatibilnost sa MS Office, jednostavno, imperativ. Možda će da se promeni, ali za sada je tako kako jeste.

Dalje, neki ljudi bi trebali da razumeju da Srbija nije nikakvo merilo za bilo šta u IT, čak je toliko stanje loše da je potpuno besmisleno i pominjati je. Evo, npr. na forumu MySQL je nedavno objavljen intervju sa našim čovekom koji radi kao programer za istu firmu i on kaže:
Citat:
SM:
Situacija je ZNATNO bolja u Hrvatskoj i Sloveniji.
Ne moze informatika u Srbiji da stoji bolje sa takvom privredom i opstim stanjem.

A Slovenija i Hrvatska takođe nisu baš neke IT velesile.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.06.2004. u 11:58 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:56 - pre 241 meseci
VRider, tebe ne smatram baš pravim "vernikom" (mada si tu na granici). Ti si čovek iz Pirota i naravno da ćeš da koristiš besplatan software, čak i ako ne valja ;)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 15:59 - pre 241 meseci
Dragi Tata, Linuks je alat, ali Windows je djavolji alat ...


Kako ovo dobro zvuci .... :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Male tajne velikih Windows 'majstora'10.06.2004. u 16:01 - pre 241 meseci
1. Nemaju pandane - to je problem. Imaju pretendente na pandane. Problem je što su ti pretendenti gotovo neupotrebljivi. To je osnovni problem. Sve deluje kao da radi, a zapravo mućak.


2. Instalacija drajvera je veliki problem. Kao što neko napisa, ja sam čovek profesionalac. Igrom slučaja sam IT profesionalac. Međutim, ima ljudi koji su drugačiji profesionalci i kojima je računar samo alat - kao telefon, olovka ili štaveć. No, da se vratimo na mene. Posle više puta izgubljenih par sati da bih namestio da mi na desktopu nešto radi ekvivalentom komfornosti, brzine, pouzdanosti (znam za BSoD - nisam ga video neko vreme. Hint: brand name hardware), shvatio sam da ja nemam vremena za Linux. Svako malo probam šta ima novo (recimo, nova Gedora je lep pomak unapred). Moje trenutno viđenje Linuxa na desktopu je obećava.

Najveći problem sa Linuxom (ili pak drugim *nix-ima, ako izuzmemo MacOS X) na desktopu je što uglavnom igra catch-up igru sa Windowsom. Tj. svaki novi Windows donosi nove pogodnosti korisniku koji koji koristi desktop kao ja. Tj. kao alat na koji ne želi da gubi vreme.

Ako ja moram čitav jedan dan da provedem da namestim da mi radi desktop, moja firma može da izgubi i nekoliko hiljada evra. To prosto nije prihvatljivo.

Ako pomnožimo ovo sa, recimo, 15 ili 20 (koliko recimo neka mini-firma ima zaposlenih), to je gotovo čitav čovek-mesec izgubljenog posla. To prosto previše košta. Više nego 20 licenci za Windows (koje se, uzgred, dobijaju uz svaki čestito kupljen računar, dakle, irelevantno je).

Marko.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Male tajne velikih Windows 'majstora'

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 30742 | Odgovora: 208 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.