Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8136 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.f.bg.ac.yu

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 03:40 - pre 243 meseci
evo link:

http://www.eweek.com/article2/0,1759,1579765,00.asp

vasi komentari?

Mislim da zabrinutosti nema mesta (iako se treba pripremiti). M$ je konacno uspeo da smisli najgluplji plan u istoriji glupih planova. Ako je windows do sada i imao neke dobre strane u odnosu na linux (npr. lakoca koriscenja za neiskusne korisnike - ako je to uopste tacno, ja mislim da nije), longhornom ce to sve biti anulirano.

Ako su do sada i mogle da se tolerisu ultra-mega zezalice koje omogucavaju da "suddenly everything clicks" (reklamni slogan za xp) i kojima 90% korisnika (ne samo "obicnih") ne nalazi nikakvu prakticnu primenu, razmere tog ludila u longhornu prelaze sve podnosljive mere. 3D GUI? Dobro resenje ako su vam ciljna grupa desetogodisnjaci ili CS zavisnici. Jedina ludja stvar od ovoga je WinFS. Dobro, pobogu, cemu to?! He, kako cemu? Pa sada ce korisnik moci lakse da pronadje bakin broj telefona i da brze sortira tatine, mamine i sekine slike sa letovanja!

Jedino u cemu ce dugirog biti dobar je izazivanje epilepticnih napada. Bumo videli...

P.S. A sto se tice vecne rasprave o lakoci koriscenja i funkcionalnosti - pre mesec i po dana sam prvi put u zivotu instalirao linux (to je ujedno bio i prvi susret sa linuxom) i sta da vam kazem... na win particiji se nahvatala debela paucina (mozda sam 4-5 puta pokrenuo, uglavnom zbog warcrafta). Nisam imao nikog da pomogne pri nekim problemima, a svu pomoc i resenja koja su mi trebala sam nasao u man stranicama ili na netu. Prokletinja radi kao zmaj!

Iskreno, ne nalazim ni jedan racionalan razlog zbog kog bi "prosecan" korisnik (pa i one cuvene sekretarice koje se pojavljuju u misaonim eksperimentima na ovom forumu) :) morao da upotrebljava one M$ gluposti. JEDINI problem koji cu imati je nepostojanje open source statistickih paketa u rangu spss-a ili sas-a (bar koliko je meni poznato, znam postoje te aplikacije i za linux, ali cena...), ali sumnjam da sekretaricama treba faktorska analiza i sl.

poz!
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.f.bg.ac.yu

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 03:50 - pre 243 meseci
uuups. tema vezana za ovo vec postoji ( http://www.elitesecurity.org/tema/52119 ).

izvinjavam se, pretrazio sam citav sajt na "longhorn" pre nego sto sam postovao temu. ili nisam video ili je nije bilo u rezultatima.

premestite ako treba

sorry,

poz!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 04:22 - pre 243 meseci
Citat:
M$ je konacno uspeo da smisli najgluplji plan u istoriji glupih planova.


"Najgluplji plan: od istorije glupih planova do 60 milijardi dolara u banci."

"Najpametniji plan: radi za džaba i budi (samoproklamovani) guru."

Šta je gluplje, ozbiljno?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 05:18 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:Šta je gluplje, ozbiljno?
Nikola Tesla. Koliko ja znam, on nije imao milijarde dolara u banci - znaci: glup je!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 05:22 - pre 243 meseci
Citat:
#nik#:
pre mesec i po dana sam prvi put u zivotu instalirao linux


Auuuuu, što volim ovakve... Instaliraju Linux i odma' misle da su Bogovi i pljuju po svemu što dolazi iz Microsoft-a. A šta si koristio do pre mesec dana, života ti?

Citat:

na win particiji se nahvatala debela paucina (mozda sam 4-5 puta pokrenuo, uglavnom zbog warcrafta)



Pa kad toliko mrziš MS nemoj ni da pokrećeš Win, nego igraj Warcraft u Linux-u. Ali da, zaboravio sam da si ti "stručnjak" koji od Linux-a zna samo naslov.


Citat:

morao da upotrebljava one M$ gluposti


Pa niko nikog i ne tera, niti neko mora da upotrebljava kako ti kažeš "Microsoft gluposti", ali jbg, vas valjda najviše boli to što se MS softver intenzivno koristi, a Linux nemože da se odlepi od onih 2%.



@degojs:
Ma kakve bre pare degojs, nema tih para koje mogu da se mere zadovoljstvom kada nekome kažeš da je guru. Važno je biti tamo neki guru, a pare? Pa to je ono što koristi surovi kapitalistički svet. Komunizam i sloboda su iznad svega toga


P.S

Kada neko stavi ovakav naslov teme, mislim da ne zaslužuje da se uopšte priča sa njim. To samo pokazuje koliko je iskompleksiran...
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.f.bg.ac.yu

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 05:50 - pre 243 meseci
Citat:
"Najgluplji plan: od istorije glupih planova do 60 milijardi dolara u banci."


a to je argument u prilog cemu? kvalitetu windowsa (krene ruka da napise bugdows ali ajd' da budemo ozbiljni)?

Ehm, citam ovih dana najvecu temu svih vremena - sagu o Zarku Radosavljevicu http://www.elitesecurity.org/tema/3877 (relativno skoro sam poceo da pratim es, pa nadoknadjujem gradivo :) ). Pa, eto, ko bi rekao da je taj kapitalizam tako pravedan! Najkvalitetniji su zaista na vrhu! Za razliku od Bila, Zarko bar nije nista (do sada) ukrao, inace pattern je slican.

Citat:
Najpametniji plan: radi za džaba i budi (samoproklamovani) guru."

Šta je gluplje, ozbiljno?


***trcim do najblize govornice i preoblacim se u G-MANa, drvenog advokata fsf-a, oss i ostalog*** (nisam oss programer, nemam nikakav "poslovni" razlog da branim bilo koju stranu, vec sam musterija kojoj se prosto ono sto ima na M$ meniju gadi)

Iz perspektive amoralnog (da ne kazem kriminogenog) sklopa licnosti svakako je ono prvo najpametnije. Sto se tice toga da li neko radi za dzaba i naziva se guruom - valjda je na konkretnoj osobi da odluci sta ce da radi i to se tice samo te osobe. Tebi niko ne brani da radis zasta god hoces i sta god hoces. Nadam se da covek jos uvek ima pravo i da naudi sam sebi ako mu je to volja (win korisnici cak imaju i obavezu da si to urade) :)


Dokle vise ti dusebriznicki anti-freesoftware argumenti tipa: "Ovce jedne, radite za dzabe, hahahahah ***plazenje jezika***, dok evo vidite nas koji radimo za Ovaj-onajtm (uglavnom M$), puni smo ko brod, a evo vala i usrecili smo svet nasim high-quality-sarenim-proizvodima-sto-promovisu-porodicne-vrednosti, bla, bla..."

Kada cete shvatiti da je to stvar vrednosnog sistema i morala odredjene osobe. Dakle, otkud vam ideja da je to relevantan argument kada je u pitanju kvalitet samog proizvoda. (mada ni to moralno pitanje nije irelevantno samo po sebi, ali sad se ne radi o tome).

Bas bih voleo da vidim sta bi se desilo kada bi Gigant prestao da potplacuje medije i da bezocno laze (pored toga sto krade). I pre svega, voleo bih da cujem neke stvarne argumente u prilog windowsa, a protivu linuxa (ma opens-a uopste), a da ne bude: "He, oni gnu seljaci ne znaju ni logo da naprave.", ili: "...ali, na windowsu je za to-i-to dovoljan jedan klik, a na linuxu vam treba cak dva - ako je i od linuxa, previse je..."
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.vdial.verat.net

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 06:35 - pre 243 meseci
:))))))))))))

Citat:
Auuuuu, što volim ovakve... Instaliraju Linux i odma' misle da su Bogovi i pljuju po svemu što dolazi iz Microsoft-a. A šta si koristio do pre mesec dana, života ti?


A sto ja volim takve koji nauce jednu sub-imbecilnu recenicu i koriste je dok im jezik ne utrne (ili ta dva prsta kojim tipkaju). Uopste ne pljujem po svemu sto dolazi iz m$%^&, evo IE nije los, priznajem. Do pre mesec dana sam koristio kiskP, zivota mi! Jesi srecan?


Citat:
Pa kad toliko mrziš MS nemoj ni da pokrećeš Win, nego igraj Warcraft u Linux-u. Ali da, zaboravio sam da si ti "stručnjak" koji od Linux-a zna samo naslov.


Zivota mi, vise ga i nepokrecem. WC sam naveo, samo kao primer koliko je trivijalno to zbog cega sam ga koristio. Ko je rekao da ja bilo sta mrzim? Gospodo retardirana, te vase bajke "mrzim/nemrzim pa zato nekoristim/koristim", ostavite za pred spavanje i ne projektujte svoje adolescentske tripove na ozbiljan svet :))

Nije tacno da znam samo naslov!! Znam i: kernel (cak i verziju), X11, config... Malo li je!? Aj sad ti, sta ti znas?

Citat:
Pa niko nikog i ne tera, niti neko mora da upotrebljava kako ti kažeš "Microsoft gluposti", ali jbg, vas valjda najviše boli to što se MS softver intenzivno koristi, a Linux nemože da se odlepi od onih 2%.


Pa fala bogu, jos nisu poceli da tuku po usima! Jel i to treba da pocnu. Niko nikog nije terao ni da glasa za Slobu, pa eto, omaklo se ljudima... (Zamislite Balmera kako ide okolo sa pruticem: "nefaljala, iskompleksirana spotopa! **shic, shic po rukama** kat ce fec jednom da bude prafa covek i tutne jos koju u dzep mom prijatelu bilu... ah, on je tako topra cofek, samo zeleti da se ljuti fole i da kliktaju..."

E a ti procenti, misim, koga bre uopste boli k**** za to (dovoljno svedoci o tome ko je iskompleksiran). Procente i tabele vi ostavite za executive-board sastanke. To koliko ljudi koristi win a koliko linux me interesuje koliko i lanjski sneg. Koliko procenata ljudi intenzivno jede g****? Pa jel treba sad da mi bude zao sto i ja ne jedem g****?

Citat:
Komunizam i sloboda su iznad svega toga


Za komunizam ne znam (a vidim da cenjeni gospodin o toj problematici odista mnogo zna), ali sloboda jeste. Bar meni. Za siromasne duhom kojima je napor da upisu korisnicko ime i lozinku (a i ta lozinka, ko ce bre to da smislja) pretpostavljam da i nije.

Citat:
Kada neko stavi ovakav naslov teme, mislim da ne zaslužuje da se uopšte priča sa njim. To samo pokazuje koliko je iskompleksiran...


A kada se neko primi kao mali majmun na takav naslov to samo pokazuje koliko je taj retardiran...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 07:14 - pre 243 meseci
Citat:
#nik#:
Nisam imao nikog da pomogne pri nekim problemima, a svu pomoc i resenja koja su mi trebala sam nasao u man stranicama ili na netu. Prokletinja radi kao zmaj!

A kako si saznao za komandu man? I kada si usao gledao neku man stranu odmah si znao kako da prekines man? Svuda sa strane: Q - exit. Sve su uradili da olaksaju korisnicima i svuda lepo imas menije.
Ja kada sam prvi put instalirao windows nisam imao net pa sam se opet bolje snasao nego kada sam instalirao linux i kada sam za dosta toga morao da vidim na netu ili da se razbijem od citanja man strana. Na windowsu se ne secam da sam uopste i citao help. Mozda par puta za neke zackoljice.
Kada sam prvi put seo za linux zaista nisam nista znao. Kliknem da vidim koje aplikacije ima kad ono samo pise
Emacs (sta li je to?), Vim, gVim, Kate (bas intiutivna imena za editor, odmah po imenu provalis cemu sluzi za razliku od notepad-a ili wordpad-a)
Korisnik pokusava da se poveze na internet i na kraju provali da npr. kppp sluzi za to ali nesto ne radi.
-pa nece jer se povezujes na ptt a on koristi chap pa onda moras da namestis chap u config file
-sta???

Ajde na kraju se korisnik i povezao i za divno cudo odmah je provalio da za mail moze da koristi KMail. Kako je to cudno da u linuxu mozes po imenu odmah da provalis za sta sluzi program. Mada nekada nije bilo tako pa se koristio pine za mail. slrn za news (imena programa su stvarno super)
Prekine korisnik surfovanje i resi da obradi neku sliku i trazi neki program koji ima rec photo ili image u svom imenu.
Naravno ne nalazi nista kao PaintShop Pro ili Photoshop nego provaljuje na kraju da se program zove GIMP.
I kako je on mogao da provali da je to skracenica od Gnu Image Manipulator (ili sta god)?

Ajde da ne budem skroz nefer, linux se popravlja pa sada u vecini distribucija mozes da provalis i po imenu cemu koji program sluzi. Mada to zavisi i od toga da li korisnik izabere KDE ili Gnome i zavisi od distribucije. I windows ima programa sa glupim imenima mada moras da priznas da su imena programa na windowsu uglavnom mnogo intuivnija nego imena programa na linuxu.

A i da budem iskren ne znam nikoga ko je stalno na linuxu a da nije morao mnogo puta da gleda na internetu kako se neki problem resava ili da cita how-to dokumenta. Ja sam mnogo vise morao da se nacitam da bih neke stvari na linuxu odradio za koje mi je na windowsu trebalo malo vremena.

Linux se popravlja ali i dalje nije skroz za desktop korisnike. Pa kada to kaze i vlasnik RedHat-a kome je cilj da linux bude sto popularniji, onda nema sta vise da se prica o tome. Prosecnog desktop korisnika ne zanima sta je to kompajliranje kernela ili sta ga to pita na pocetku da izabere Gnome ili KDE okruzenje (kao da zna sta to znaci).

Dekstop korisnik mora da moze lako da prikljuci svoj digitalni fotoaparat i prebaci slike.
Ili ako kupi skener da ne mora da zove i placa nekog administratora da mu to instalira.
Kada je moj cale u firmi kupio skener sekretarica ga je samo prikljucila, ubacila cd, program za instalaciju se sam startovao i ona je par puta kliknula na next, next, finish i stvar je bila gotova. Nikakvo znanje joj nije bilo potrebno.
E ne verujem da je to tako lako mogla da uradi na linuxu. Znas koliko njih znam koji su me zvali jer su resili da probaju linux pa nisu mogli da izbace neki cd iz drajva. Sta ce jadni kada nisu znali da treba da urade umount.
Dokle god ti budes morao da se zapetljavas sa sitnicama kao umount ili problemima sa copy/paste izmedju aplikacija linux nece biti dobar desktop OS.
Evo bas je danas koleginica donela laptop od kuce i samo ga je prikacila na univerzitetsku mrezu i odmah je mogla lepo da surfuje i koristi internet jer je windows sve automatski podesio (koristi dhcp). A na linuxu bi prvo morao da znas da treba da koristis dhcp, pa onda da vidis kako to da uradis i da vidis da treba da startujes demona koji se zove dhcpcd itd...Dobro, mozda to moze da se lakse podesi iz grafickog okruzenja ali opet moras nesto da znas ili da se bacis na how-to dokumenta.

Linux, *BSD i ostali *nix-i imaju svojih prednosti (da nemaju ne bih ja iz linuxa pisao ovu poruku) ali nemojte ih dizati u nebo jer takodje imaju i svojih mana. Ti operativni sistemi nisu pravljeni za desktop korisnike i tu ce uvek da kaskaju za windowsom.

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.05.2004. u 00:55 GMT]
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.sbb.co.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 08:01 - pre 243 meseci
Ma glupi oni iz M$-a ,svi projekti im loši ,nema se para .. :D ,ma daaaaj

Ma čak i da naprave najlošiji OS ,opet ima uz adekvatni PR to da prodaju ...

ipak je čika bili rekao : " Da mi ostane jos jedan dolar ,dao bi ga na PR "
:)
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 08:14 - pre 243 meseci
Ako cemo iskreno, MSov PR cak nije ni toliko jak - reklame na TVu ovde su obicno losije od konkurencije. Nisu suva katastrofa, ali nisu bas ni nesto.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 09:11 - pre 243 meseci
Srki, sve sto si naveo ne stoji za danasnje distribucije. Programi u pocetnom meniju su sortirani prema nameni (grafika, internet, kancelarija, editori...), dhcp se automatski primenjuje ukoliko nije navedeno drugacije (kao i na windowsu).

Po nabavci racunara, ortak je prvo vreme imao instaliran samo Linux, na kome je otvorio nalog i ostalim ukucanima. Posle nekog vremena je instalirao i Windows.

Sta mislis koji sistem koristi njegova sestra?

Mala pomoc: niko od ukucana nije ranije koristio racunar.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 10:44 - pre 243 meseci
Ok, priznajem da sam malo preterao. Nisam znao koliko su napredovale distribucije. Na poslu koristim redhat 7.2 koji me stvarno zivcira ponekad. Znam da su sada nekako sjedinili gnome i kde preko bluecurve (mislim na to da su iste aplikacije dostupne i lepo sortirane).

Znas zasto sam ispricao sve ono u mojoj poruci iako mozda danas ne vazi sve to sto sam prica? Rekao sam zbog toga sto su i pre dve godine ljudi ovde propagirali linux na isti nacin i govorili da je spreman za dekstop i pored svih tih nedostataka (samo pretrazi stare poruke - narocito lekine). Zato sam pretpostavio da je ovo isti slucaj.

Druga stvar zbog koje sam ostavio poruku je to sto ne volim ekstreme ni sa jedne strane. Ja ne mislim ni da je linux g**** ni da je windows g****. Svaki OS ima svojih prednosti. Ali kada #nik# ili neko pocne da prica tako bez ikakvih argumenata onda sam morao i ja da ubacim neka svoja iskustva (iako nisu "up to date").

popeye, (a i ostali) slobodno ignorisite moju poruku a ja cu da skinem neku noviju distribuciju i probacu je. Verujem da su linux distribucije dosta napredovale ali da li su prestigle windows? Ali objektuvno posmatrano.

Ja sam u nekim ranijim mojim porukama rekao da mislim da ce linux i prestici windows po pitanju usability-ja ali zbog toga sto je longhorn planiran tek za 2006. a linux brzo napreduje. Ali mislim da ce posle longorna linux opet da kaska za windowsom u dekstop upotrebljivosti (mada ce i windows i linux biti dobri za desktop).

Mislim da bi trebalo da dalja diskusija bude sa argumentima. Ja sam dao neke argumente, ti si neke od njih pobio i to je ok. Tako bi trebalo da se nastavi diskusija.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.05.2004. u 00:52 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 10:44 - pre 243 meseci
Citat:
a to je argument u prilog cemu? kvalitetu windowsa (krene ruka da napise bugdows ali ajd' da budemo ozbiljni)?


A u prilog čega je tvoja izjava tipa "M$.. istorija gluposti.. najveća glupost.."?

I još bi da budemo ozbiljni a Linux stavio koliko juče.. hehe.


A što se tiče }: Longhorna , živi bili pa videli šta će biti i da l' će da ispadne najveća glupost. Kad pogledam Mac OS X i kako povodom Longohorna sastanče gurui, nekako mi se čini da i neće tako biti. Videćemo.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 10:46 - pre 243 meseci
E da, interesantno kad ljudi ne umeju nešto da urade u Linuxu onda je to njihova greška (tipa "It's not idiot friendly"). Ako nešto ne znaju u Windowsu, onda je to naravno greška Windowsa.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.f.bg.ac.yu

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 10:58 - pre 243 meseci
Citat:
A kako si saznao za komandu man? I kada si usao gledao neku man stranu odmah si znao kako da prekines man? Svuda sa strane: Q - exit


Primer ne moze bolji, u stvari moze - vidi dole za "demontiranje" :) cd-a. Saznao sam iz neke budjave knjige ("linux za 24 sata", ili tako nesto) izdanje '94 ili '95 ne secam se, mrzi me da gledam, koju sam iscackao na nekoj cd kompilaciji kompIjuteraskih knjiga. Odatle sam naucio (cuj naucio, ko da je ne znam sta) ls, rm... i slicne najosnovnije gluposti. Dalje nisam ni citao jer je smaracina.

Sto se tice famoznog "q" zbog kojeg su mnoga carstva pala, ne znam ni sam. Prvi put kad sam pokrenuo man vrteo sam se po pageru ko lud. Cini mi se da sam slucajno, krajickom oka (ozbiljno, sta se smejete :) ) negde video q - exit, dok sam skrolovao. Sto je najludje posle (a ni dan danas) to nisam nikako mogao da nadjem (mislim to gde je pisalo za "q"). I eto, pritisnuh q i ostalo je historija (histerija :) ). Ali i da nisam slucajno naisao na "q - exit", pa sta. Koji minut kasnije bih uspeo da provalim taster. Ocigledno je da za takvu neku komandu sluzi ili neki od tastera ili ctrl/alt + taster, a istih nema milion. Foru sa ctrl + Z (^Z) sam pokupio jos u windowsu dok sam se zezao u python interpreteru (tamo je negde bilo navedeno da se tako izlazi iz programa), posle sam istu stvar odvazno :) probao u linuxu i eto na moju srecu upalilo je.


Citat:
a kada sam prvi put instalirao windows nisam imao net pa sam se opet bolje snasao nego kada sam instalirao linux i kada sam za dosta toga morao da vidim na netu ili da se razbijem od citanja man strana. Na windowsu se ne secam da sam uopste i citao help. Mozda par puta za neke zackoljice.


Ama ljudi nisam ja ni rekao da je windows TEZI za koriscenje ili za srediti nesto.

<!-- Sto se sredjivanja tice, negde sam na netu procitao otprilike ovakav primer: Imas sistem koji se reklamira za onaj na kome stvari "just work" (windows, macOS). Konkretno mrezni stampac i konkretno MacOS X. Fino se sve to instalira i radi, nije da ne radi. Medjutim, s vremena na vreme desi se da ne radi, toliko ne radi da ni reboot ne pomaze. A sve sto korisnik dobije je neka stupidna i beskorisna poruka o tome da nesto nije u redu, e pa hvala, sefe, to sam provalio i bez tvoje "pomoci". Dakle pitanje je sta raditi kad sistem koji "just works" odjednom "just doesn't work". U linuxu bar dobijes neko obavestenje iz kog, iako je na marsovskom, mozes (ili neko iskusniji) da dobijes ideju sta nije u redu i kako da to i popravis. -->

Citat:
Emacs (sta li je to?), Vim, gVim, Kate (bas intiutivna imena za editor, odmah po imenu provalis cemu sluzi za razliku od notepad-a ili worpad-a) ... Prekine korisnik surfovanje i resi da obradi neku sliku i trazi neki program koji ima rec photo ili image u svom imenu.
Naravno ne nalazi nista kao PaintShop Pro ili Photoshop nego provaljuje na kraju da se program zove GIMP.
I kako je on mogao da provali da je to skracenica od Gnu Image Manipulator (ili sta god)?


A kako bi bilo da retardirani korisnik resi da prestane da koristi racunar jer pr0n moze i preko kablovske da nahvata.


Citat:
Korisnik pokusava da se poveze na internet i na kraju provali da npr. kppp sluzi za to ali nesto ne radi.
-pa nece jer se povezujes na ptt a on koristi chap pa onda moras da namestis chap u config file
-sta???


Zaista, sta?? Kakav config? Imas u kppp vrlo elegantan drop-down meni u kome mozes da izaberes nacin prijavljivanja, sa sve helpom na desni klik. Ako to ne moze da provali onda taj nesrecnik ni u windblowsu nece daleko stici.

Citat:
I windows ima programa sa glupim imenima mada moras da priznas da su imena programa na windowsu uglavnom mnogo intuivnija nego imena programa na linuxu.


outlook (express) - molim? gde da gledam? napolje? a sta to uopste gledam? nesto ekspresno?

excel - WTF?!

Dobro, sad ako cemo da se zajebavamo i da pravimo karikature. Da bas to tako ide - dodje miloje sa posla, izuje cipele, kad ono ima sta i da vidi - konpijuter, bogte! Kud ce, sta ce, sedne da vidi sta je. Ali, miloje ima srece, na njegovoj nicim izazvanoj i zasluzenoj masini je INSTALISAN windows. I eto cuo je on od klinca nekog svog kolege za neki inter net, kad vidi stvarno pise "internet explorer". Ajd' i to cudo da vidimo, pomisli nas junak. (pretpostavimo da je nekim cudom na net povezan preko stalne veze, pa ne mora da trazi dial-up networking, to sto je intuitivno za nekog ko prvi put seda za racunar, ubilo se). Posle par minuta dosadilo mu da gleda onu M$ home page koja se automatski ucitava, a nije znao kako dalje jer su web adrese toliko ocigledna stvar da nije znao nista drugo da "ukljuci". Jos cudnijim cudom tu su se nasle i neke slike, pa miloju trijumfuje volja i on ODLUCUJE da ih obradi. Pokrece photoshop, i, sta onda? Sve je taaako ocigledno...
Disclaimer: izvinjavam se svim Milojima koji su na forumu, a i sire

Pa da to se tako redovno dogadja - ljudi tako padaju sa marsa i to padaju bas pred racunare, pa ko vele da opletu malo po desktop publishingu.


Citat:
Ili ako kupi skener da ne mora da zove i placa nekog administratora da mu to instalira.
Kada je moj cale u firmi kupio skener sekretarica ga je samo prikljucila, ubacila cd, program za instalaciju se sam startovao i ona je par puta kliknula na next, next, finish i stvar je bila gotova. Nikakvo znanje joj nije bilo potrebno.
E ne verujem da je to tako lako mogla da uradi na linuxu.


Moram da proverim da mi ovi iz cacka u protOSu nisu poslali i neke male crnce administratore. Meni evo skener radi a nigde nikakve cd-ove nisam ubacivao, niti sam klikchao na neks' neks' finish.

Citat:
Znas koliko njih znam koji su me zvali jer su resili da probaju linux pa nisu mogli da izbace neki cd iz drajva. Sta ce jadni kada nisu znali da treba da urade umount.


:))) Hm, linux - 1. dan: ubacujem cd, odradim sta treba, pritiskam eject dugme... ni glasa. Pocnem malo da se vrpoljim, nije mi svejedno, sta je sad pizda mu materina slogirana, j***** cu mu mamu ako mi je pokvario cd-rom!! Phiiii, znam da u windowsu context menu dobijes na desni klik, vec sam video isto je i u gnomu i u kde-u. Probam, kliknem na ikonicu, pojavi se menu, citam, oho - "unmount", jedino bi to moglo biti... kliknem... Aleluja! Problemcinu na kojoj je mnogi admin izgubio najbolje godine svog zivota ja resio za minut-dva. Ali tako je kad je neko suvi genije, zaista nije linux za obicnog coveka.

A ti brain-morons (sto bi rekao mr. Burns) kao rade nesto u windowsu. Ako i rade to su naucili napamet, siroti. Sta bi bilo kad bi im promenio wallpapper? Probaj, cisto da vidis kako izgleda kad neko dobije mozdani udar.

Citat:
Linux, *BSD i ostali *nix-i imaju svojih prednosti (da nemaju ne bih ja iz linuxa pisao ovu poruku) ali nemojte ih dizati u nebo jer takodje imaju i svojih mana. Ti operativni sistemi nisu pravljeni za desktop korisnike i tu ce uvek da kaska za windowsom.


Ma ne dizem nikog ja u nebo, samo mi je blesavo da slusam gluposti: "pa znate, oni sto imaju iq 50 ne mogu da koriste linux, naporno je..." e pa jebiga, takvi imaju problema i sa tv-om, radiom u kolima, tosterom...

Kaskaju za windowsom u tripovima tipa "ej ti mali, moroncino, ajde lepo sad misa pomeri dole levo, klikni na natpis N E X T, a onda ce doci jos slicnih moronskih uputstava, koja ce od tebe napraviti braindead zombija... obrisi tu pljuvacku sa brade..."

Mislim, zar niko ne vidi koliko su takve zamerke *nixima imbecilne, a onda se jos i navode kojekakvi "naivni korisnici" koji zeljenu aplikaciju pronalaze tako sto TRAZE nesto cije ime podseca na to nesto sto oni OCEJU da rade.

[Ovu poruku je menjao #nik# dana 04.05.2004. u 13:45 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 11:02 - pre 243 meseci
Citat:
A kako bi bilo da retardirani korisnik resi da prestane da koristi racunar jer pr0n moze i preko kablovske da nahvata.


Citat:
Mislim, zar niko ne vidi koliko su takve zamerke *nixima imbecilne, a onda se jos i navode kojekakvi "naivni korisnici" koji zeljenu aplikaciju pronalaze tako sto TRAZE nesto cije ime podseca na to nesto sto oni OCEJU da rade.


Evo to je taj stav - kad nešto nije jednostavno na Linuxu onda je korisnik kriv jer je glup :) Naravno, isto ne vredi i na Windowsu, je li.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 11:06 - pre 243 meseci
Ma ima fanatika i na jednoj i na drugoj strani. Mada linux fanatici su mnogo bucniji. A zbog tih linux fanatika neko i za neke normalne ljude koji koriste linux (random, popeye, alex, stinger, Dejan Lozanovic, Jovan Marjanovic...) moze da pomisli da su isto tako napaljeni.

Lepo je random to rekao u ovoj poruci http://www.elitesecurity.org/poruka/38246
Citat:
random:
A što se tiče pitanja šta fali Linux marketingu, evo ja ću da kažem šta meni smeta. Smeta mi gomila "padobranaca" -- napaljenih i napaćenih klinaca koji idu unaokolo i deru se "Linux rulzzz!!" (zapravo potajno koriste Windows 98) i teraju ljude da "prelaze na Linux". Wannabe's, jeltako.


E bas na to me podseca #nik#. Evo pre mesec dana je instalirao linux i sada prica linux rulzzz, winblows sux...

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.05.2004. u 02:17 GMT]
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 11:25 - pre 243 meseci
Citat:
#nik#:
Foru sa ctrl + Z (^Z) sam pokupio jos u windowsu...

Samo sto ce u ovom slucaju da ti uradi suspend i nece ti ubiti proces.

Citat:
Zaista, sta?? Kakav config? Imas u kppp vrlo elegantan drop-down meni u kome mozes da izaberes nacin prijavljivanja, sa sve helpom na desni klik. Ako to ne moze da provali onda taj nesrecnik ni u windblowsu nece daleko stici.

Rekao sam da linux napreduje pa sada mozes to i iz menija da podesis ali opet je problem sto windows korisnik to ni ne mora da provaljuje jer mu automatski podesi protokol koji treba. Nema potrebe da da zna sta je to chap. Zato ne stoji tvoja kritika da korisnik windowsa koji to ne ume da provali nece daleko dogurati. Malo pretrazi stare poruke pa ces videti koliko njih je imalo problema zbog tog chap. Ja sam za to saznao samo zbog linuxa.

Citat:
outlook (express) - molim? gde da gledam? napolje? a sta to uopste gledam? nesto ekspresno?
excel - WTF?!

Ne znam da li se namerno pravis corav ili ignorises ovo sto sam rekao:
Citat:
I windows ima programa sa glupim imenima mada moras da priznas da su imena programa na windowsu uglavnom mnogo intuivnija nego imena programa na linuxu.


Citat:
I eto cuo je on od klinca nekog svog kolege za neki inter net, kad vidi stvarno pise "internet explorer". Ajd' i to cudo da vidimo, pomisli nas junak. (pretpostavimo da je nekim cudom na net povezan preko stalne veze, pa ne mora da trazi dial-up networking, to sto je intuitivno za nekog ko prvi put seda za racunar, ubilo se)

Ako nisi znao prvi put kada startujes explorer otvori ti se wizard koji ti lepo i jasno omogucava da se povezes na net. Naravno ljudima koji ne znaju engleski nije tako lako ali prica windows vs linux se odnosi valjda na sve ili pricas samo kod nas? Ako imas lepo sve lokalizovano na tvoj jezik Windows je zaista mnogo laksi i pravljen je i za ljude koji prvi put sedaju za racunar. Ja sam nekada bio takav i veoma lako sam se snasao u windowsu za razliku od linuxa.

Samo uporedi koliko takvih programa ima na windowsu a koliko na linuxu.

Citat:
Moram da proverim da mi ovi iz cacka u protOSu nisu poslali i neke male crnce administratore. Meni evo skener radi a nigde nikakve cd-ove nisam ubacivao, niti sam klikchao na neks' neks' finish.

Je l' si probao neki skener koji ne koristi usb? Kako bi to uradio na linuxu? Samo bi prikljucio skener i on bi radio? Kako da ne.

Citat:
Citat:
Znas koliko njih znam koji su me zvali jer su resili da probaju linux pa nisu mogli da izbace neki cd iz drajva. Sta ce jadni kada nisu znali da treba da urade umount.


:))) Hm, linux - 1. dan: ubacujem cd, odradim sta treba, pritiskam eject dugme... ni glasa. Pocnem malo da se vrpoljim, nije mi svejedno, sta je sad pizda mu materina slogirana, j***** cu mu mamu ako mi je pokvario cd-rom!!

E a sto mora 90% pocetnika u linuxu isto tako da se streca? Linux ima neke glupe stvari koje bi trebalo automatski da se rade. Znam da se mandrake igrao sa kernelom i menjao ga da radi automount ali je za posledicu imao kvarenje LG CD citaca. Super. Nemas problema sa umount jer ti ni CD Reader ne radi.

Citat:
Ali tako je kad je neko suvi genije, zaista nije linux za obicnog coveka.

Pa mi smo pricali o obicnim korisnicima.

Citat:
A ti brain-morons (sto bi rekao mr. Burns) kao rade nesto u windowsu.

Ma cim neko ne zna nesto da uradi u linuxu onda je on moron a ako ne radi u windowsu onda je windows kriv.
Kako ne shvatas da su mnogi pametni ljudi ovde imali problema oko nekih gluposti u linuxu (i unixu). Evo mozes da nadjes na iskustva Dragog nam Tate sa Mandrake-om pre godinu dve. Pa onda skoro sa nekom novijom distribucijom i koriscenjem modema.

Citat:
Ma ne dizem nikog ja u nebo, samo mi je blesavo da slusam gluposti: "pa znate, oni sto imaju iq 50 ne mogu da koriste linux, naporno je..." e pa jebiga, takvi imaju problema i sa tv-om, radiom u kolima, tosterom...

Pa ja imam veci iq od 50 pa mi je lakse da uradim mnoge stvari u windowsu.
Mogao bi da das malo ozbiljnije razloge zasto je windows g****.
Evo ja cu da ti kazem jednu stvar koja mi smeta kod windowsa. Smeta mi to sto mora cesce da se resetuje od linuxa (zbog instaliranja nekih stvari i ponekad prilikom update-a).
Naravno ima jos nekih stvari koje mi se ne dopadaju ali nesto da ostavim i za ostale. Eto da si dao tako neki razlog onda ok ali kada pricas bez argumenata da je windows g**** onda je to stvarno bezveze i diskreditujes sam sebe.
Ajde da vidimo neke normalne argumente (koji nisu virusi ili BSOD koji sam video jednom u zivotu zbog loseg drajvera...)

Evo da ti pomognem pa da ti ostavim link ka jednoj odlicnoj poruci da vidis kako se vodi normalna diskusija sa realnim argumentima:
http://www.elitesecurity.org/poruka/12929

[Ovu poruku je menjao srki dana 20.05.2004. u 19:21 GMT]
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.vdial.verat.net

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 12:27 - pre 243 meseci
Citat:
A u prilog čega je tvoja izjava tipa "M$.. istorija gluposti.. najveća glupost.."?


"istorija gluposti" se ne odnosi na istoriju gluposti microsofta (nemam ja pametnija posla nego da logujem kad je ms nesto zeznuo), vec na istoriju gluposti uopste, apstraktno. "Meni je zao sto ne mozemo da razgovaramo na teorijskom nivou" -- B. Stojkovic Kako sam sistematski unisten od idiota :))

Nije nicemu u prilog, to je samo moja slobodna konstatacija, no ja nisam nikakav strucnjak... cek, pa windows i nije za strucnjake, vec za obicne korisnike, koji ne znaju gde im je dupe a gde glava, a taj sam jeli, ja. Pa kako to da se onda meni win "ne svidja". Ma pusti, 'oce baraba leba preko pogace...

Tvoje kontra-pitanje jos uvek nije odgovorilo na moje pitanje u prilog prilogu.


Citat:
I još bi da budemo ozbiljni a Linux stavio koliko juče.. hehe.


Ajde molim te reci sta je smesno pa da se i ja smejem. Your point is? Cek odo' da otvorim temu o tome kad sam ja instalirao linux, pa moze moderator da premesti ovu tvoju bravuru tamo.

Da podsetim, govori se o beskorisnosti ultra-mega korisnih longohornovih (a vec imamo i smiley "}:", vi windows entuzijasti stvarno ne gubite vreme, u je, kad bi samo linux imao tako nesto) high-class featurea.

Citat:
E da, interesantno kad ljudi ne umeju nešto da urade u Linuxu onda je to njihova greška (tipa "It's not idiot friendly"). Ako nešto ne znaju u Windowsu, onda je to naravno greška Windowsa.


Jeste interesantno, ali to od mene neces cuti. Svi vi kojima se to ucinilo citajate malo pazljivije.


Citat:
E bas na to me podseca #nik#. Evo pre mesec dana je instalirao linux i sada prica linux rulzzz, winblows sux...


Jesi ti bas siguran da sam to rekao, ajde stopiraj malo svoj krstaski rat pa idi na pocetak. Ja sam linkovao clanak, dao svoj komentar, rekao da mislim da su te senzacionalne stvari kojim ms hoce da "pobedi" linux (pazi pobedi, a u cemu to... hm, ko je taj koji je fanatik?) cista glupost jer, iako bajno zvuci na papiru, u zivotu nicemu ne sluzi. i onda sam trazio da neko, ako je eventualno raspoloren, prokomentarise taj clanak. Nisam imao nikakvu nameru da se svadjam. E ali onda se neko uvredio, pobogu kako sme taj nikogovic da dira nase cedo...

BTW, bas zbog takvih licemera koji vicu linux rulllzzz... nije mi ni padalo na pamet da se upustam u ovakve rasprave pre nego sto sam presao na linux. Sad kad sam otkrio da to stvarno radi (i to za obicnog korisnika) imam svako pravo da reagujem na prljavu propagandu.

:))) e bre smesni ste kao cirkus. Ja sam se mozebiti predstavljao kao neki guru, ali ko ce vas da predje, otkrili ste vi da sam pre mesec d. instalirao linux. Alo! Ja sam to sam napisao, i nisam izigravao nikakvog kuronju vec sam normalno rekao to sto sam rekao i nadao se ARGUMENTIMA, istim tim koje vi gospodo trazite, a uporno ne dajete.

Citat:
E a sto mora 90% pocetnika u linuxu isto tako da se streca? Linux ima neke glupe stvari koje bi trebalo automatski da se rade.


iz istog onog razloga iz kog u windowsu moraju da se strecaju zbog mali' milion drugih stvari. nije poenta u tome, takvih stvari ce biti uvek u svakom sistemu. BTW, u redhatu mi automatski mountuje i cdrom i cdrw i jos otvara prozor (sto me isto tako nervira kao i u windowsu, ali me mrzi da se bakcem)

Eto, vi uporno terate svoju pricu koju ste napamet naucili kad neko iskritikuje ljubimca. Nit sam se kurcio, nit sam govorio kako kad instaliras linux krene miomiris iz kucista a sa winom toboz' smrdi i ne znam ni ja sta vec.

POENTA - WINDOWS JESTE LAKSI ZA KORISCENJE, ALI TE OLAKSICE SU TOLIKO BEZNACAJNE, da je tesko poverovati da neko to moze ozbiljno da razmatra pri odluci linux-windows.

@srki

A sto da ne zna sta je chap? hoce li ga to ubiti? jel tako strasno saznati nesto novo? Ja sam bas bio zadovoljan kad sam to saznao.

Ma vidis valjda da se zezam za ona imena. Opustite se malo ljudi.

E eto, vidis, hvala na obavestenju za ^Z. Nisam to znao. I sta sad, treba da pocnem da vicem na tebe zbog toga sto sam saznao nesto novo, jel u pitanju ono: "pusti ima u ovoj zemlji ko je zaduzen da to zna...", to toliko operecuje da prosto ne znam sta cu sad sa tim :)))


p.s.
Ajde molim vas, malo pazljivije i sa manje predrasuda citajte sta ljudi pisu. I malo kad pokusavate da doskocite, barem malo pokusajte logicki da povezujete. Ne, ne pokusavam da kazem da ste glupi, samo da malo obratite paznju.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 13:01 - pre 243 meseci
#nik#, ovo je vec bolje. Ja se izvinjavam ako sam te uvredio. Samo mi je malo zasmetala neragumentovana diskusija koja je pocela u tvom prvom postu:
Citat:

M$ je konacno uspeo da smisli najgluplji plan u istoriji glupih planova....
Jedino u cemu ce dugirog biti dobar je izazivanje epilepticnih napada. Bumo videli...


Jos jednom, izvini ako sam preterao.

Citat:
E eto, vidis, hvala na obavestenju za ^Z. Nisam to znao.


Ma Advocacy diskusije zaista mogu da budu korisne ako se kulturno razgovara. I ja sam dosta stvari naucio zbog advocacy foruma. Obicno kada neko napise kako na linuxu ne moze da uradi to i to, neko drugi kaze 'nije tacno, moze to tako'. Ja sam neke cake pokupio odavde jer nisam bas neki poznavalac linuxa.

A sto se tice longhorna, tu u stvari nece biti neki preveliki napredak u upotrebljivosti za obicne korisnike ali ce developerima da olaksa posao. Potrazi malo starije teme jer smo pisali nekoliko pita o longhornu i o prednostima koje donosi pre svega developerima.

[Ovu poruku je menjao srki dana 05.05.2004. u 03:03 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8136 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.