Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8197 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 13:02 - pre 243 meseci
Citat:
Svi vi kojima se to ucinilo citajate malo pazljivije.


Eto, sad ispade da si i neshvaćen. Ono što si pisao u početku treba da se shvati kako tačno?

Što se tiče tih novih mogućnosti Longhorna, šta tu ima da se priča? Ne znam šta je glupo ako MS najavljuje nove mogućnosti svog OS, ukljućujući tu i GUI. Da nije Linux možda izuzetak od ovakvih unapređenja? Da jeste, ne bi ga ti ni instalirao pre mesec i po dana :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.f.bg.ac.yu

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 15:46 - pre 243 meseci
@srki

ma jok bre, kakvi uvredio. :))) Sasvim je moguce da je na prvi pogled "zazvucao" kao neki lunatik koji ide okolo i pljuje wind bez razloga, pogotovo u ovako emotivno obojenim temama :) Pogotovo posto se nisam ranije ni oglasavao, pa nije ni moglo mozda da se ukapira da ja ovo pljuvanje ne shvatam ni priblizno tako ozbiljno kao sto zvuci. Mada ozbiljno shvatam gnu & kompaniju i citavu tu filozofiju (iako mi se i njihovo penjenje cini pomalo smesnim). Ne verujem da je iko imao tako katastrofalne probleme sa windowsom, da je prosto morao da predje na linux, sustina je u drugim stvarima, ali to je vec poznata i dosadna prica (kojoj je, mozda, pre mesto na nekim anarho forumima...).

E pa to i jeste bila moja poenta na pocetku. Nece doneti poboljsanja korisnicima, samo gomila nepotrebnih, naprednih, ali ipak, nepotrebnih stvari, koje ce nepotrebo odvaljivati hardverske resurse. Zar nije bolje da se PVI (ili koji vec bude) i te graficke kartice malo pametnije iskoriste, nego da mi omoguce da gadjam my documents snajperom. Dobro, niko nije nateran da koristi win. Nije direktno nateran. Postoji nesto sto se zove navika. Postoji i nesto sto se zove lenjost (to je i moj slucaj, mogao sam lin da instaliram i pre 4 godine, al me mrzelo jer sam stvarno poverovao glupostima da je neupotrebljiv u svakodnevnom zivotu, a okidac za prelazak je bio upravo longhorn, cim sam procitao sta su spremili, zasukao sam rukave).

Ako je windows stvarno takvo med i mleko u odnosu na (danasnje distribucije) linuxa, kako to da sestra iz popayeve poruke koristi linux a ima instaliran i windows. Dakle, ono sto sve vreme pokusavam da kazem je da je i poslednje windowsovo uporiste (desktop) palo i da se na tim pozicijama odrzava bljutavim sudskim poravnanjima, spojenoscu delova koji razvijaju os i aplikacije, propagandom (jel gleda neko pctv?), time sto su se ljudi navikli na windows (to je najiracionalniji razlog, ali ujedno i najjace oruzje)... svime samo ne stvarnim kvalitetom.

Sto se developera tice, ovde ih ima gomila, pa nek oni pricaju o tome kakve im poslastice donosi }: (s tehnicke strane svakako nemam problem sa tim poboljsanjima, problem je u onome o cemu se govori u clanku, ali to je opet vise pitanje necijih normi o tome sta je dobro i lose).

A ako pogledas ja sam planuo kad su poceli argumneti "najgluplji plan - milijarde dolara", "najpametniji plan - beda" i sl. (na sta je uostalom mnogo bolje od mene odmah odgovorio tdjokic sa Teslom). A onda i gospodin Palma sto se ruga ne zna ni sam cemu.
:))))


pozdrav!


@d-egoista

sta da ti kazem tako je sa genijima, svi smo neshvaceni. Mozes da shvatis kao najbrutalniji i najzlonamerniji napad na tebi najdrazi niz 0 i 1, koji si vidim spreman da branis do kraja. Ako, tako i treba! Ma, ajde more, naduvenko jedan, shvati kako god hoces, sta me se tice...


Da nije ne bih ga instalirao. (a, razmrsi to ako mozes) :)) Ako najvoljeniji linuxcic :)) i dobije zvona i praporce, rado cu ih odmah odstraniti, sto je sloboda koju windows korisnik nikad nece imati...
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 16:15 - pre 243 meseci
Citat:
#nik#:
E pa to i jeste bila moja poenta na pocetku. Nece doneti poboljsanja korisnicima, samo gomila nepotrebnih, naprednih, ali ipak, nepotrebnih stvari, koje ce nepotrebo odvaljivati hardverske resurse.

Pa posto su glavna unapredjenja koja donosi longhorn namenjena developerima verujem da ce te "nepotrebne" stvari biti jako korisne. Mnogo lakse ces moci da koristis directx za prikazivanje nekih stvari u prozoru (jer ce ionako ceo gui da koristi directx). Npr. kada pravis program za animaciju, modelovanje ili tako nesto onda je ta stvar korisna. A i 3d gui nece mnogo uposljavati procesor jer ce se oslanjati na graficku karticu i njen GPU.

Citat:
Postoji i nesto sto se zove lenjost (to je i moj slucaj, mogao sam lin da instaliram i pre 4 godine, al me mrzelo jer sam stvarno poverovao glupostima da je neupotrebljiv u svakodnevnom zivotu

Pa da si stvarno probao pre 4 godine mozda bi pricao drugu pricu. Evo ja na poslu koristim redhat 7.2 koji je star 2 godine i za njega stoje one kritike koje sam ranije pominjao(copy/paste i ostalo...). Bas ume da frustrira. A zamisli kako je bilo pre 4 godine. Tada nisi imao gomilu grafickih programcica koji ti olaksavaju podesavanje.

Citat:
Ako je windows stvarno takvo med i mleko u odnosu na (danasnje distribucije) linuxa

Moram jos jednom da se ogradim i da kazem da verovatno nije tolika razlika izmedju danasnjih distribucija linuxa i windowsa. Moje kritike su ipak malo outdate.(mada ne sve)

Citat:
...propagandom (jel gleda neko pctv?)

Ma dobro, oni stvarno lupaju. Pricali smo o njima na forumu. Necemo to da ubacujemo u raspravu jer nismo ni mi windows fanatici pa da pricamo tako.

Citat:
, time sto su se ljudi navikli na windows (to je najiracionalniji razlog, ali ujedno i najjace oruzje)... svime samo ne stvarnim kvalitetom.

Nemojmo preterivati. Navika i bolja podrska proizvodjaca hardvera jesu najjace oruzje ali glupo je pricati da windows nema kvalitetnih programa. MS programi su uglavnom jako intiutivni i vrlo brzo se provale. Ja se ne secam da sam ikada citao help da vidim kako se koristi notepad, wordpad, word itd... dok sam za Vi i emacs ipak morao malo da pogledam neke osnovne komande. Isto to vazi i za mnoge druge programe.
Mnogi MS programi su kvalitetni i zbog drugih razloga. Ajde nadjimi OS program koji je kvalitetan kao excell. Gnumeric je blizu i svaka im cast ali ipak malo kaska za excell-om.

Citat:
Sto se developera tice, ovde ih ima gomila, pa nek oni pricaju o tome kakve im poslastice donosi

Skoro smo pisali u dve teme o poboljsanjima za programere.

Citat:
(s tehnicke strane svakako nemam problem sa tim poboljsanjima, problem je u onome o cemu se govori u clanku, ali to je opet vise pitanje necijih normi o tome sta je dobro i lose).

Pa dobro, zna se da su te dzidza bidze ubacene da bi prodaja bila bolja. Ne mozes ti da unapredis samo deo namenjen programerima i da ocekujes da zbog toga obicni korisnici prelaze na novi windows. Pa evo, prvo sta sam uradio kada sam koristio Win Xp je to da sam iskljucio animirane menije. To ne znaci da je XP g**** i da nema poboljsane neke druge stvari ali bez tih dzidza ne bi mogao da privuce neiskusne korisnike da kupe taj windows. A zbog tih neiskusnih korisnika programeri zive. To sto longhorn donosi neke 3d prozore ne mora nista da znaci. Ako si dovoljno iskusan i to te ne zanima pa to ces sigurno moci da iskljucis.

Citat:
Da nije ne bih ga instalirao. (a, razmrsi to ako mozes) :)) Ako najvoljeniji linuxcic :)) i dobije zvona i praporce, rado cu ih odmah odstraniti, sto je sloboda koju windows korisnik nikad nece imati...
Zasto? kako to da linux korisnik ima tu slobodu a windows korisnik nema?
A veruj mi da ce i linux dobiti te dzidza bidze kad tad.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net



+18 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...04.05.2004. u 16:37 - pre 243 meseci
Citat:
srki:A sto se tice longhorna, tu u stvari nece biti neki preveliki napredak u upotrebljivosti za obicne korisnike ali ce developerima da olaksa posao. Potrazi malo starije teme jer smo pisali nekoliko pita o longhornu i o prednostima koje donosi pre svega developerima.
Pa, tu postoje dve stvari: prvo, sam po sebi nov shell je dosta laksi za upotrebu. Dacu ti banalan primer, ali interesantno je sesti za Windows 2000 ili cak Windows 9x posle rada na XPu, kada vidis koliko si navikao na neke sitnice u UIu. Grupisanje taskova na task baru, bolja podrska za digitalne slike, drag & drop koji radi na vise mesta na UIu, resizable file open dialog box, itd. To je lista sitnica, ali se skupi. Znaci proces racionalizacije UIa je nesto sto stalno traje, i sto nije jos zavrseno.

Naravno, to nije ono glavno. Poenta je da je ceo UI moderniji, podrska za high-res diplays, 3D akceleracija, sidebar (vrlo zgodna stvar, naravno stvar je u pluginovima), drugacija 'pravila' za interakciju sa korisnicima. Na MSDNu su zakacili Aero design guidelines, vredi procitati - postaje ocigledno da je nov UI stvarno drugaciji, nije samo nov skin (koji je uzgred i vrlo lep).

Druga stvar koja je za korisnike bitna su lepsi / kvalitetniji programi. Programi u bilo kom holivudskom filmu jasno odskacu od programa na kompjuteru, ali u principu ne bi morali. Ideja je da sam shell izgleda lepse, ali i da kroz bitno jednostavniji i mocniji graficki engine i third party programi izgledaju tako. To je takodje nesto za korisnike - lepsi i logicniji UI.

Ima tu jos toga, ali sada da ne duzim. Naravno, najveca prednost je za programere, ali zapamtite - korist za programere se uvek pretopi u korist za krajnje korisnike. To je lepota cele stvari.

Offtopic: bio sam na nekoj diskusiji o Avalonu pre neki dan, i imao sam vrlo cudan osecaj: ovo je kraj Win32 tehnologije. Naravno, nije to prvi put da neka tehnologija zastareva, ali nekako sam navikao na Win32: navikao sam da message loopove, WM_PAINT, GDI, i sve ostalo. Bas je zanimljivo gledati kako se sve to polako gasi. A vala i vreme mu je... :)
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.verat.net

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...05.05.2004. u 21:58 - pre 243 meseci
Citat:
Ajde nadjimi OS program koji je kvalitetan kao excell.


OpenOffice Calc (mozda nema sve mogucnosti excella, ali verujem da je za preko 90% korisnika to dovoljno, a oni ostali ionako verovatno koriste nesto specijalizovanije), a i sam si rekao Gnumeric (mada ga nisam probao pa ne znam). Posto mi ozbiljno ponestaje vremena, da skratim: Editori - Kate/KWrite (koji editor u windowsu moze da mu konkurise?); Office - OO.org; Browser/Mail - Mozilla, Opera, Evolution; Grafika - Gimp (nije tako dobar kao PhotoShop, istina, ali sasvim dovoljan za kucnu/kancelarijsku obradu); audio plejer - xmms; video plejer - M player. Tu jos treba dodati gomilu malih programa o kojima nema ni pomena na windowsu (mislim na samoj "distribuciji" ) - screen capture, icon editor, notlame (konzola, a nikad bolje i nikad lakse mp3 enkodiranje)....

Citat:
Pa evo, prvo sta sam uradio kada sam koristio Win Xp je to da sam iskljucio animirane menije. To ne znaci da je XP g**** i da nema poboljsane neke druge stvari ali bez tih dzidza ne bi mogao da privuce neiskusne korisnike da kupe taj windows.


Ja sam prvo (bukvalno, cim sam ukljucio taj novi racunar na kom je bio xp) vratio klasicni windows stil. XP je (ako se ne racuna NT) ms-ov prvi solidan OS, uopste nije g****.

E vidis to je zanimljivo, ti polazis od pretpostavke da musterija bira operativni sistem. Ja to iskustvo nemam, ljudi uzimaju ono sto im prodavac hardvera tutne, mislim, uopste o tome i ne razmisljaju niti bi znali sta da odaberu kad bi imali izbor. A nije da ne znaju zato sto su glupi, vec zato sto su nauceni da o takvim stvarima ne razmisljaju (mnogi od vas tvrde da je u stvari dobro da ne znaju nista o OS-u, meni se cini da to uopste nije dobro - koliko bi i windowsi radili bolje kad bi korisnici znali da odrzavaju registry).

Tu izgleda i nastaje nase razmimoilazenje. Nemam ja nista protiv da neko kao fajl sistem koristi relacionu bazu podataka ili da roamuje kroz 3D gui ili da ima one-click instalaciju softvera. Problem je u tome sto se to "na silu" uvaljuje ljudima koji nemaju pojma o cemu se radi, moraju to da plate, a pritom imaju mnogo racionalniju alternativu, a na vrlo suptilan nacin su onemoguceni da je isprobaju. Sad ne mogu da se setim da li je to bilo na ES-u ili gde vec, uglavnom neko je rekao da nisu hteli da mu prodaju notebook bez windowsa koji je naravno morao da plati. I kako nazvati to? Legitimnom borbom za trziste?

Seca li se neko kada je pokojni premijer objasnio zasto drzava sklapa ugovor sa ms-om (ne mislim na legalizaciju, vec na uvodjenje ms-a u drzavnu administraciju)? Objasnio je, kao to vam je izbor izmedju mercedesa (windows) i fice (linux, oss)! Mislim, stvarno! Naravno, nije premijerov posao da se razume u informatiku, ali njega je neko savetovao i ubedio da vlada udje u taj posao. A taj neko ili je zaista veliki "strucnjak" ili je imao dobre licne poslovne interese da ga tako savetuje.

Citat:
Zasto? kako to da linux korisnik ima tu slobodu a windows korisnik nema?
A veruj mi da ce i linux dobiti te dzidza bidze kad tad.


Lupio sam, ponela me atmosfera . Mada, hoces li moci da biras npr. fajl sistem u longhornu? Pa dobro i treba da ih dobije, glavna stvar je mogucnost izbora, mada ne verujem da su takve stvari vredne programerskog truda.


@ reljam
Citat:
Grupisanje taskova na task baru, bolja podrska za digitalne slike, drag & drop koji radi na vise mesta na UIu, resizable file open dialog box, itd. To je lista sitnica, ali se skupi.


To da, to su stvari koje su korisne. Mada, evo KDE sve to i sada odradjuje odlicno. Npr. povecan thumbnail slike kad se kursor misa postavi preko nje (pored onog uobicajenog thumba). Ja sam se iznenadio kad sam slucajno otkrio da kada se mis postavi na ikonicu nekog .wav fajla on krene da se reprodukuje dok kursor stoji na njemu.

Vidis ove stvari koje ti navodis posle toga kao glavne (sidebar, lepsi shell, novi engine...), meni (iz perspektive korisnika!) to naprotiv deluje kao obicna mamipara. Procitacu kad budem imao vremena guidelines, nameravao sam...

pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 02:05 - pre 243 meseci
Evo ti sajt jednog mog prijatelja, pa se raspravljaj sa njim do mile volje:

http://www.voidnish.com/
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 02:37 - pre 243 meseci
zasto mi na pamet padaju ogledalske simetrije :)
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 09:27 - pre 243 meseci
Citat:
#nik#
A onda i gospodin Palma sto se ruga ne zna ni sam cemu.


Ne uzimaj ti gospodina Palmu u usta, ti si se već diskreditovao kao niko do sad. Izvređao si me potpuno bez razloga, a zašto, pojma nemam. Za tvoju informaciju, ne koristim dva prsta za kucanje, već svih deset. Već pet godina.


Citat:

Gospodo retardirana, te vase bajke "mrzim/nemrzim pa zato nekoristim/koristim", ostavite za pred spavanje i ne projektujte svoje adolescentske tripove na ozbiljan svet :))


A šta tek na ovo da kažem. Otkud ti znaš, bre, da li sam ja retardiran ili nisam? I koga sve to nazivaš retardiranom gospodom? O kakvim bajkama to pričaš i otkud ti znaš šta ja od softvera ne koristim? Za tvoju informaciju koristim Windows XP a od Open source softvera koji koristim na njemu, a koji mi trenutno pada na pamet su Open Office i Mozilla... I čemu sad ta priča mrzim / ne mrzim? Koristim ono što mi odgovara i šta sad sa tim. A što se tiče tripova, prećutaću ti to, neću da flejmujem ovde bez potrebe.

Citat:

Nije tacno da znam samo naslov!! Znam i: kernel (cak i verziju), X11, config... Malo li je!? Aj sad ti, sta ti znas?


Što se tiče količine znanja koje može da se usvoji za mesec dana ne bih da polemišem... I šta te se tiče šta ja znam? Ja ono što znam, znam za sebe a ne za druge i time se ne hvalim.


Nego, u vezi procenata, vidim da ti je to bolna tačka. Kad je situacija nepovoljna, onda nije važno, a da je kojim slučajem obrnut slučaj, da Linux drži 90% a Windows svega 2 – 3 pominjali bi ste to non-stop. Ali pošto nije obrnuto, nije ni važno, koga još interesuju procenti...


Citat:

A kada se neko primi kao mali majmun na takav naslov to samo pokazuje koliko je taj retardiran...


Baš ti hvala, ovo zadnje što si napisao više govori o tebi nego o meni. Zbog takvih kao što si ti, ovaj Advocacy je upropašćen do zla Boga. Još kad se setim da mi je Dimković pretio brisanjem poruke u kojoj se nigde nisu pominjali majmuni i retardirani i u kojoj nikoga nisam vređao na ovako prostački način… Gde si sad Dimkoviću, da vidiš ovo?

P.S.
Šta mislim o Longhornu napisuću u drugom postu, da ne bude da samo flejmujem, ali sam jednostavno morao ceo post da posvetim vređanju na ES-u, koje je kod nekih osoba baš uzelo maha.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7177 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 10:04 - pre 243 meseci
Sorry, Dimkovic je bio offline na nekim poslovnim putevima (nee.. nije WinHEC :-), zaradjujuci za 'lebac nasusni :)

Pogledacu temu malo kasnije i uklonicu neprikladne stvari :))) Popodne mozda..



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 10:17 - pre 243 meseci
Dimković je na službenom putu pa ne može da reaguje. Ja ako krenem obrisaću ili celu temu ili ceo forum te mislim da je bolje da se ne mešam. Predlažem da neko ko ima mod. pristup ovde uzme i pročešlja ovu temu, obriše ili edituje sve poruke u kojima ima direktnog vređanja, pa da se nastavi dalje normalno.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 10:30 - pre 243 meseci
Eh već je odgovorio dok sam ja stigao da napišem poruku. Dakle ispravka, BIO je na putu. :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 10:33 - pre 243 meseci
Citat:
Palma:
Citat:
#nik#
A onda i gospodin Palma sto se ruga ne zna ni sam cemu.


Ne uzimaj ti gospodina Palmu u usta, ti si se već diskreditovao kao niko do sad.


Iskreno receno obojica ste se diskreditovali zestoko, i pricate slicnim recnikom obojica.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 10:59 - pre 243 meseci
Daj bre, Palma, pa poslednje 3 poruke su mu ok i taman smo krenuli normalno da diskutujemo. Trebalo je samo da privatnom porukom kazes moderatorima da prociste temu a ako hoces da mu vratis uvrede da mu odgovoris na private. Ovako tvoja poruka nema apsolutno nikakve veze sa temom.

Gojko, nemoj da se mesas :-)

Treba samo procistiti neke poruke ali u principu nije losa rasprava i ima korisnih stvari. Ako se obrise tema, ponovice se kad tad ponovo. Ovako ne mora da se ponavlja ista prica za i protiv windowsa i linuksa nego samo da se dodaju nove stvari a neke poruke da se koriste kao referenca (kao sto sam ja u ovoj temi navodio neke tudje poruke).
 
Odgovor na temu

#nik#
Nikola Pavlovic
beograd

Član broj: 22267
Poruke: 24
*.vdial.verat.net

Sajt: datasnok.org


Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 11:03 - pre 243 meseci
Citat:
Evo ti sajt jednog mog prijatelja, pa se raspravljaj sa njim do mile volje


najneizostavnije!


Citat:
zasto mi na pamet padaju ogledalske simetrije


aaaaaaaahahahahahahahahahahahahahah....!!!

u bogte, sve sami Seinfeldi

sigurna je jedna stvar - windows, a i mnogi linux, korisnici (čas' izuzetcima) imaju zbirni index komičnosti jednak znamenitom user friendly stripu, dakle nulti. :\


Citat:
Šta mislim o Longhornu napisuću u drugom postu, da ne bude da samo flejmujem, ali sam jednostavno morao ceo post da posvetim vređanju na ES-u, koje je kod nekih osoba baš uzelo maha


O longhornu si mogao/trebao odmah da pises, umesto sto si se bacio na socno vredjanje moje linux newbie persone. sve sto sam ja na tvoj racun uputio bilo je isprovocirano tvojim jadnickim napadanjem mene umesto pisanja o temi!

Citat:
Citat:

Nije tacno da znam samo naslov!! Znam i: kernel (cak i verziju), X11, config... Malo li je!? Aj sad ti, sta ti znas?


Što se tiče količine znanja koje može da se usvoji za mesec dana ne bih da polemišem... I šta te se tiče šta ja znam? Ja ono što znam, znam za sebe a ne za druge i time se ne hvalim.


ali si zato tudje znanje odmah spreman da procenis.

Citat:
Nego, u vezi procenata, vidim da ti je to bolna tačka. Kad je situacija nepovoljna, onda nije važno, a da je kojim slučajem obrnut slučaj, da Linux drži 90% a Windows svega 2 – 3 pominjali bi ste to non-stop. Ali pošto nije obrnuto, nije ni važno, koga još interesuju procenti...


ovako, to vi stalno pominjete...

Citat:
Još kad se setim da mi je Dimković pretio brisanjem poruke u kojoj se nigde nisu pominjali majmuni i retardirani i u kojoj nikoga nisam vređao na ovako prostački način…


ko bude citao pazljivo videce da nikog na forumu nisam nazvao pogrdnim imenom. nikog osim tebe. jel mozda treba da ti se zahvaljujem kad si ti poceo da vredjas mene, umesto da govoris o temi.


e, sto se mene tice, ja sam odmah na pocetku predlozio da se ova tema izbrise ili premesti jer vec postoji jedna vezana za ovo na kojoj je skoro sve lepo receno. Umesto da frajle kojie svoj OS vole vise nego leba da jedu u skladu s tim temu izignorisu ili bar prokomentarisu clanak, ne! Pocinje se sa irelevantnim komentarima tipa "hahaha, people that don't have lots of moneys are stupid..."

pa onda pocinju mene da napadaju puni imbecilnih predubedjenja: "hahahaha, look it's a stupid linux newbie! you're stupid, you stupid linux newbie!" itd...

JEDINI koji su u celoj temi rekli nesto pametno su srki i reljam. Ostali su navalili na mene kao hijene, umesto da: a) brane longhorn b) napadnu linux c) odjebu

god day to you all gentlemen!

p.s. da ne ispadne da sam samo pljuvao talltrumpet - zaboravio sam da kazem - da, ima dobru stranu i za krajne korisnike: to sto je orijentisan ka xml-u. odlicno, samo ako dobro odrade (u sta iskreno sumnjam).

ajd' zdravo
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 11:53 - pre 243 meseci
Kako da čovek sa tobom raspravlja ozbiljnije bilo šta nakon bisera tipa (kuriozitet: sve ovo u prvoj poruci):
Citat:
M$ je konacno uspeo da smisli najgluplji plan u istoriji glupih planova.


Kako rekoh, možda bi bilo bolje videti kako će se taj plan odvijati, a ne ga karakterisati ovako pre nego je i blizu gotovog. Kako ti već sad znaš da će to biti najveća glupost? Ne vidim da je Mac OS X prošao loše nakon sličnog prelaza sa verzije 9.

Citat:
Ako je windows do sada i imao neke dobre strane u odnosu na linux... longhornom ce to sve biti anulirano.


Šta to tačno znači i kako će se to desiti?

Citat:
reklamni slogan za xp


Reklamni slogan je - reklamni slogan. Hoćeš da vidiš neke reklamne slogane za npr. projekat mono kojim se recimo portuje .NET na druge sisteme, između ostalih i Linux. Isti onaj .NET koga kopiraju i kroz neke druge open source projekte i koji je isto svojevremeno bio proglašavan za "glupost iz Microsofta". Naravno, takvi komentari uglavnom su na slashdotu, te se pitam da nisi zalutao? Evo primer za mono:
Citat:
Provides a superior development environment for writing Linux applications with unprecedented productivity.


E sad, da isto ovako MS stavi na svoj sajt (ne sumnjam da negde ima) i zameni Linux sa Windows, ljudi kao ti bi to ismejavali. Naprotiv, koliko čitam vesti na netu, dobar deo ljudi koji koriste Linux misle da je mono (i ostali slični projekti) dobra stvar za Linux.

Citat:
3D GUI? Dobro resenje ako su vam ciljna grupa desetogodisnjaci ili CS zavisnici.


Ovakve priče ja slušam odavno, kad god se desi da se stvari malo više izmene: te šta će ti uopšte GUI, te kolor monitor - pa šta će ti te boje po ekranu, to je za decu. A i zvučna kartica.. Najgore je prošao miš kada se pojavio. Njega su tek pljuvali i još to rade.

Citat:
Jedina ludja stvar od ovoga je WinFS. Dobro, pobogu, cemu to?! He, kako cemu? Pa sada ce korisnik moci lakse da pronadje bakin broj telefona i da brze sortira tatine, mamine i sekine slike sa letovanja!


WinFS je servis koji bi prema sadašnjim najavama trebalo da nadgleda samo nekoliko foldera. A takođe je negde bilo objašnjeno da se po izboru korisnika pali ili gasi. Dakle, u čemu je problem? Koliko se sećam pre na jednoj temi zombi reče da su takve ideje potekle još od pre, a ja se takođe sećam da je Oracle svojevremeno imao reklamni slogan otprilike "Fajl sistem je baza podataka." Osim toga, kažu da je trenutno brže otići na Google i pronaći dokument prema sadržaju, nego to isto uraditi na vlastitom disku (a kako stvari stoje, diskovi će biti sve veći i veći..). Ne vidim kako će WinFS nekom da smeta, pogotovo ako je tačno da će moći da se isključi. Meni ne bi smetalo da imam nešto što liči na SQL za pretragu nekih foldera. Dakle, o čemu pričaš?


A to što si posle uzeo da pričaš o svemu i svačemu..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 12:11 - pre 243 meseci
Kako ste skloni da unapred pljujete stvari samo zato što dolaze iz Microsofta, evo primer našeg linux poznavaoca:
Citat:
leka: (27.05.2003.)
U Srbiji je MSSQL svakako popularan, za C# ne znam - jedino što mogu je da se
nadam da nikada neće postati popularan! :)

leka: (28.05.2003.)
Slažem se da je CLR brži - ali to nije glavni cilj ovih jezika !
Cilj je PORTABILNOST - .NET portabilan? - HAHAHAHAHAHAH!

Još nešto, često ovde ljudi kažu da sam ja poznati Microsoft pljuvač - da,
ja pljujem po lošim stvarima koje dolazi iz Microsucks-a, ali, M$ ima
produkata koji zavređuju pažnju. #C i cela .NET tehnologija po meni nije
jedna od njih.


A sad, godinu dana posle ovog gore, pogledaj malo po .NET forumu kako leka gleda na C#/.NET i verzije istog na Linux-u.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 14:40 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:
E sad, da isto ovako MS stavi na svoj sajt (ne sumnjam da negde ima) i zameni Linux sa Windows, ljudi kao ti bi to ismejavali. Naprotiv, koliko čitam vesti na netu, dobar deo ljudi koji koriste Linux misle da je mono (i ostali slični projekti) dobra stvar za Linux.


Mozes i mene da ubrojis u tu grupu, jer iako mi se ne svidja taj .NET i C# mislim da projekat mono doneti sve .NET aplikacije na linux pa ces samim tim dobiti mnogo programa koji ce se vrteti na linuxu. A ako se zaista tendencija u svetu bude kretala ka .NET sta licno ne bih voleo jer mislim da je C++ ipak bolja i brza stvar :) imaces sve win aplikacije bez problema na linuxu. U ostalom SUN je sa javom imao istu viziju pod parolom "Kompajliraj jednom izvrsavaj svuda"

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 14:44 - pre 243 meseci
Citat:
degojs:
Kako ste skloni da unapred pljujete stvari samo zato što dolaze iz Microsofta, evo primer našeg linux poznavaoca:
Citat:
leka: (27.05.2003.)
U Srbiji je MSSQL svakako popularan, za C# ne znam - jedino što mogu je da se
nadam da nikada neće postati popularan! :)

leka: (28.05.2003.)
Slažem se da je CLR brži - ali to nije glavni cilj ovih jezika !
Cilj je PORTABILNOST - .NET portabilan? - HAHAHAHAHAHAH!

Još nešto, često ovde ljudi kažu da sam ja poznati Microsoft pljuvač - da,
ja pljujem po lošim stvarima koje dolazi iz Microsucks-a, ali, M$ ima
produkata koji zavređuju pažnju. #C i cela .NET tehnologija po meni nije
jedna od njih.


A sad, godinu dana posle ovog gore, pogledaj malo po .NET forumu kako leka gleda na C#/.NET i verzije istog na Linux-u.


Pa dobro i ti bi verovatno mnogo lepse gledao na GNU/LINUX da ti recimo firma dobije neki posao za Linux platformu i da od tog projekta dobijas lepu platu :), gresim li mozda ?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 15:05 - pre 243 meseci
Citat:
Pa dobro i ti bi verovatno mnogo lepse gledao na GNU/LINUX da ti recimo firma dobije neki posao za Linux platformu i da od tog projekta dobijas lepu platu :), gresim li mozda ?


Ne znam kako bih gledao, ali ne bih unapred ismejavao nešto samo zato što dolazi iz nekog izvora ili zato što nije na raspolaganju na mom omiljenom OS.. recimo, znam da se PHP često koristi na Linux serverima i ako se sećaš, neki dan, kad smo pričali na ICQ baš sam ti pomenuo kako sam nedavno gledao odličnu PHP web aplikaciju (koristi čovek Debian) koju je uradio neki tip koga znam - sistem za administraciju mail servera.

Vidiš li razliku? Leka je pričao kako C# i .NET tehnologija ne zavređuju pažnju.. a sve to samo zato što nisu bili na raspolaganju na Linuxu. Čim se situacija promenila i njegovo mišljenje je postalo drugačije, što je ipak pohvalno. Odjednom, C# i .NET nisu više tako loši.

Kao kad bih ja sad ismejavao mogućnost Linuxa da se podešava u više detalja nego Windows, kakve to veze ima sa bilo čim? Ili još gore, da kažem da ta mogućnost nije vredna pažnje? Svašta. Ono što ću negativno da kažem o tome jeste da mi se ne sviđa način na koji je to sada odrađeno - po meni, suviše često se mora ići u komandnu liniju i čačkati fajlove, a ne vidim razlog da se ne ponudi lep i jednostavan GUI do tih podešavanja. Kako vidim i same Linux distribucije napreduju u tom smeru, Mandrake je baš lep primer tog napretka (ne znam za Lindows ili Xandros). Ili vidi samo Mac OS X, treba li da pominjem da je u pozadini tog sistema FreeBSD, pa opet ima prvoklasan GUI, toliko hvaljen i opevan u narodu :) I niko to ne predstavlja kao "najveću glupost" kao što to radi naš, mesec i po dana star, guru #lik#.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...06.05.2004. u 16:14 - pre 243 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Mozes i mene da ubrojis u tu grupu, jer iako mi se ne svidja taj .NET i C# mislim da projekat mono doneti sve .NET aplikacije na linux pa ces samim tim dobiti mnogo programa koji ce se vrteti na linuxu.


sve je to lepo, ali u slucaju C# i ponajvise .NET-a glavni problem je native implementacija winforms-a koje __nema__, trenutna implementacija onih 66% (ili 60%, zaboravio sam) koji postoje je kljakava i ide preko wine-a, sto je u principu zbudzeno resenje. sto se tice portabilnosti bajt-koda, java stil rulz, bez neke indicije da ce se to uskoro promeniti.

Citat:
dejgojs:
Ili vidi samo Mac OS X, treba li da pominjem da je u pozadini tog sistema FreeBSD, pa opet ima prvoklasan GUI, toliko hvaljen i opevan u narodu.


nije bas tako... XNU je zapravo MACH (ne bas sasvim mikro) kernel + BSD subsystem (posix layer, ipc, vm, etc. sto je uglavnom ripoff sa FreeBSD-a, ali ne i u potpunosti).

[Ovu poruku je menjao caboom dana 06.05.2004. u 18:24 GMT]

[Ovu poruku je menjao caboom dana 07.05.2004. u 19:43 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sotona iz Redmonda i njegovi dugi rogovi...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 8197 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.