Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijam tackice ...

[es] :: Grafički dizajn :: Dobijam tackice ...

[ Pregleda: 3730 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.80.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Dobijam tackice ... 06.01.2002. u 11:05 - pre 271 meseci
Pri skeniranju fotografija, koje su reltivno visoke rezolucije i kvaliteta dobijam sasvim OK skenove. Radim u TIFF formatu i sve ok izgleda dok su u 700x500. Medjutim kada ih umanjim u nesto kao 125x65 dobijam neocekivane pegice iliti tackice bele boje, za koje ne kapiram odakle se stvaraju ?!??!?!

Any hint ?

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Harvester
-

Član broj: 1394
Poruke: 17
*.cg.yu



Profil

icon Re: Dobijam tackice ... 06.01.2002. u 13:42 - pre 271 meseci
Pa, ovako napamet, mislim da ti ih ne resizuje sa onim Photoshop Default Smoothing-om.

Pazi, slika da bi se lepo videla (konkretno u PS-u) kada je zumiraš, mora da bude zumirana u neku vrednost koja je proporcionalna default zumu. Naprimer, kada u navigatoru, u PS-u staviš zum 50 posto, vidiš kako ti se lepo umanji sve, sve je 'smooth', ali kada ti je zum recimo 66,7%, onda iskaču tačkice.

Mislim da je to i kod tebe problem. Znači ako radiš u PS-u, probaj samo da ideš na Image Size, i tamo sa uključenim Constrain Proportions umanjiš sliku do željene vrednosti.

Ako nemože, jebiga, stvarno ne znam!
 
Odgovor na temu

Reng
Novi Sad

Član broj: 1912
Poruke: 9
*.my-trion.net.

ICQ: 114901750


Profil

icon Re: Dobijam tackice ... 06.01.2002. u 14:07 - pre 271 meseci
Citat:
Harvester:
Pa, ovako napamet, mislim da ti ih ne resizuje sa onim Photoshop Default Smoothing-om.

Pazi, slika da bi se lepo videla (konkretno u PS-u) kada je zumiraš, mora da bude zumirana u neku vrednost koja je proporcionalna default zumu. Naprimer, kada u navigatoru, u PS-u staviš zum 50 posto, vidiš kako ti se lepo umanji sve, sve je 'smooth', ali kada ti je zum recimo 66,7%, onda iskaču tačkice.

Mislim da je to i kod tebe problem. Znači ako radiš u PS-u, probaj samo da ideš na Image Size, i tamo sa uključenim Constrain Proportions umanjiš sliku do željene vrednosti.

Ako nemože, jebiga, stvarno ne znam!




Bash tako!
Inspiration Comes From You
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.156.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Dobijam tackice ... 06.01.2002. u 18:09 - pre 271 meseci
Za resize sam koristio ACDSee, i to ono automatsko generisanje ...sta vec. Mislio sam sebi da skratim vreme automatizacijom ... medjutim l;(

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Harvester
-

Član broj: 1394
Poruke: 17
*.cg.yu



Profil

icon Re: Dobijam tackice ... 07.01.2002. u 09:21 - pre 271 meseci
Citat:
B o j a n:
Za resize sam koristio ACDSee, i to ono automatsko generisanje ...sta vec. Mislio sam sebi da skratim vreme automatizacijom ... medjutim l;(


Tačno sam znao... ACD See nema tu mogućnost... Očigledno.

Uzmi nešto ozbiljnije... Recimo u Fotošopu napravi akciju da ti on sam radi, ako imaš dosta fotki na kojima, manje-više treba da se rade iste manipulacije.
 
Odgovor na temu

zen
Beograd

Član broj: 1414
Poruke: 57
217.26.79.*

ICQ: 51645238
Sajt: surf.to/olja


Profil

icon Re: Dobijam tackice ... 07.01.2002. u 15:59 - pre 271 meseci
ne resizeuj Indexirane fajlove... samo rgb... tebra.

ili recimo... jedna mala tajna .... imas mali fotkicu sa weba koja je takva kakva jeste sasvim ok. ali jedina joj je mana njena mala velicina u centimetrima .. ( izadje samo majusna kockica na papiru) .. a ti bi theo bar A3 formata.. a kad je uvecas fizicki... ono ruzno bude. uvecaju se pixeli i jos se nesto smuthuje i bezveze.... a ti pretvori u Index color ( 256boja) i onda resamlpeuj fizicki na cm, koliko ti treba. fora je sto ce svaki pixel biti na svom mesti onakav kakav jeste...sto kad se odtsampa na vecem formatu i nema veze jer ako si ikad primetio... posteri i bilboardi imaju rastersku tacku veliku ko sljivu.. a fotke opet dobro izgeldaju iz daljine..


Photoshop / image size

Pixel dimensions: 100 pix ( 1.38 inch / 3.53 cm)
100 pix ( 1.38 inch/ 3.53 cm)



Document size : w: 3.53 cm
h: 3,53 cm

document resolution: 72 dpi ( dots( pixel) per inch)

resample: ( ukljuci) pretovri document resolution iz 72 dpi u 300 recimo i dobices: 417 pix
417 pix

iskljuci sad resample i vrati nazad u 72 dpi, i imaces istu fotkicu u 5.792incha ili 14.71 cm. ...bez gubitka kvaliteta jer kvaliet je takav kakav jeste a tebi treba samo veca fotka. ( sve ovo u rgb-u, ako ti je image u index modu, onda ces dobijati njesra)
Potpisi su izmedju redova poruke
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Dobijam tackice ...

[ Pregleda: 3730 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.