Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44251 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 09:59 - pre 7 meseci
Citat:
Java Beograd:
Kako može kamiondžija sam da istovari kamion? Pazi, ne pričamo mi ovde o tamićima od 2 tone, nego o šleperima.
Odakle kamiondžiji viljuškar? Otkud kamiondžija zna GDE da istovari? Lidlov (a i svaki drugi logistički centar) je ogroman i složen. Jedino, ako može da kipuje, pa izbaci sve ...


Od kad znam, uvek kamiondžija dođe, uparkira, i zapali cigaru i ne meša se u istovar.

Da, osim u Lidlu. Lično sam išao jednom (i polomio neke palete sa robom ) tako da ti na sva pitanja mogu odgovoriti iz ličnog iskustva. Na ulazu kod portira se dobije broj rampe i rfid kartica za ulaz u magacin. Onda nadješ rampu sa tim brojem, otvoriš vrata na prikolici, uparkiraš kamion na rikverc na rampu, uđeš u magacin sa rfid karticom, tamo stoje mali električni viljuškari, pošto ne znaš kako se to koristi verovatno nikad nisi jedini kamiondžija u magacinu, pa ako je prethodnik već provalio komande i način rada on će ti objasniti, a ti ćeš potom objasniti sledećem. Na podu su iscrtani pravougaonici veličine poda prikolice ili veći i obeleženni su brojevima, tako da je tu sve jasno, ako ti je broj rampe 33 onda pakujes palete sa robom u pravougaonik broj 33, logično. Kamioni šleperi prevoze 32-33 palete, a tandemi max 38, obično vozači prvih 4-5 polome/oštete/prevrnu, potom ukapiraju na šta sve moraju obratiti pažnju. Unutra šeta jedan kontrolor koji kad neko završi pažljivo proverava i upisuje šta si oštetio, ukrao i da li si pokvario viljuškar. Kad završi ideš na izlaz kod portira koji overava papire. U svakom slučaju jedno intetesantno iskustvo i znanje, da ga nisam doživeo ladno bi me bordžija ubedio da lidl ima sopstvenu logistiku i špediciju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 10:18 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Ne zaboravite varvarsku istoriju tog naroda koji je na naše tržište ušao sa šovinističkim reklamama niska cena visok kvalitet ponižavajući kompletan ženski rod!

Nisam pratio reklame, o kakvom se konkretno poniženju radi?
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 10:20 - pre 7 meseci
Samo vidim da i u Srbiji imaju neke akcije. Puter kupuje žena jednom u mesec dana. I baš me briga da li je regularna cena 2,5€ ili 1,2€. Neću da idem svakako u drugu prodavnicu za to. Da je 2-3 puta skuplji kao što ti kažeš, pa još da kupujem 10 komada nedeljno, onda bi razmišljao o tome. Ovako...
Najbolje da se manemo primera putera. Em je skoro ista cena kao u EU, em imamo akcije kao i u EU, em nije roba koja se kupuje na velike količine i svakodnevno.
Ono što mi trošimo dosta kao hranu je jogurt, mleko, sir, jaja, hleb, povrće, voće. Takva poređenja bi meni vredela.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 10:50 - pre 7 meseci
@ scoolptor

Aplikacija je tesko shranje !

Kuponi su najveca glupost jer imaju ogranicenje kolicine ??!

To je valjda Psiholoska fora da navuce kupca , da misli da je cena Izuzetno povoljna cim je Ogranicenje !

U sustini nije tako vec je akcijska cena ista kao i bez kupona , samo nije naravno u isto vreme !

Tako sam jednom video Kiselo mleko na kupon Max. 3 komada po istoj ceni po kojoj je prosle nedelje bila obicna akcija , kada si mogao da kupis ceo Lidl

Ali to su Psiholoske igrice !

Plus je nista obicna akcija , nema ogranicenje , ovo za mesecnu kupovinu su previse digli vrednost za popust !

Ima jos nekih gluposti posle svake kupovine dobijes Random kupon , svi dobiju isti , iako oni tvrde da je " personalizovano " ?

I za rodendan dobijes nekoliko cokolada za 1 din . To jedino vredi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 11:10 - pre 7 meseci
@ component

To sto si ti nabrojao ne moze da se poredi !!

Jer je nemoguce porediti razlicitu robu !

Znaci domace jaje , po standardima Srbije , koje je Zabranjeno izvoziti u bilo koju drugu drzavu , ukljucujuci i ove " Zapadnog Balkana " ne mozes da poredis sa Nemackim jajima po Eu standardima !

Slicno je i za meso ! Vec Decenijama je Zabranjeno izvoziti Svinjsko meso iz Srbije bilo gde , jer se decenijama sprica protiv Svinjske Kuge !

Sada je Kuga dosla i sa spricanjem !

Tako da to "Bajno domace " je uvek bilo Spricano , opasno za ishranu !

Mleko ne mozes da poredis sa Nemackim , jer po Zakonu Srbije moze imati i ima 10 X vise AFLATOKSINA nego Nemacko i ostala EU mleka !

Itd.Itd.

Ne moze se porediti domaca Mafija sa Uredjenim drzavama !!
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 11:20 - pre 7 meseci
Znači u EU je hrana regulisana i bolja nego u Srbiji. Zato oni imaju Brisel a mi imamo Beograd.
Za aflatoksin je SNS trebao da odleti sa političke scene istog trenutka. Ali naš narod više voli da sluša bajke i pije otrov. U Srbiji mi ne vredi ni da kupujem uvozno mleko, pošto mogu nama da prodaju ono što ne prolazi kod njih.
Ali sve to nema veze sa maloprodajnim lancima u Srbiji. Ima veze sa onima koji kod nas treba da regulišu takve stvari, a zarad sitnih interesa prave svima štetu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 11:41 - pre 7 meseci
Citat:
ademare:
Tako da to "Bajno domace " je uvek bilo Spricano , opasno za ishranu !

Mleko ne mozes da poredis sa Nemackim , jer po Zakonu Srbije moze imati i ima 10 X vise AFLATOKSINA nego Nemacko i ostala EU mleka !

Eto ti sad...
Na početku teme kuknjava kako uvozna plasticna hrana uopšte nema ukus, a sada domaće opasno za upotrebu.
Od toga da lidl truje narod nekvalitetnom hranom do toga da je hrana iz lidla vrhunskog kvaliteta. U EU hrana kupljena direktno od proizvođača je skuplja i ima reputaciju mnogo zdravije od hrane iz lidla.
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 12:18 - pre 7 meseci
Evo ovo reklamiranje Lidla je imalo uticaj na mene. :)
Bio sam danas i kupio kisobran na rasklapanje.
Ima po istoj ceni i kisobran koji se ne rasklapa, njega mozda uzmem sledeci put.
Naravno, kupio sam nesto sto inace kupujem na drugim mestima i pogledao sta ima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2:92c4:80:b8e8:e68a:306:a0d8



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 12:23 - pre 7 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
U EU hrana kupljena direktno od proizvođača je skuplja i ima reputaciju mnogo zdravije od hrane iz lidla.


Koliko se secam iz DE, Lidlova ponuda voca i povrca je bila skroz OK, ne vidim kako bi moglo biti manje ili vise zdravo posto i Lidl kupuje to voce od istih proizvodjaca koji eventualno nekad nesto valjaju na Sunday Market-u.

Sto se mesa tice, tu je situacija malo zeznutija - sa jedne strane, u teoriji, mozes preko nekog svog mesara dobiti bolje meso - nekad cak i mnogo bolje (npr. lokalni Turcin ovde kod mene ima teletinu i jagnjetinu koju u supermarketima videti neces), ali opet to je stvar ukusa a ne zdravlja. Daleko veci uticaj na zdravlje ima tip mesa koji jedes, npr. procesirano meso - kobasice, parizeri, pastete i sl. je na duze staze losije po organizam zbog gomile hemikalija koje trpaju unutra. Ali niko te ne bije da kupujes pastete u Lidlu, imaju i "cistu" govedinu.

Sto se bakterija i parazita tice, rizik da fasujes lose meso je, zapravo, manji u lancima poput Lidla zato sto su daleko vece sanse da >neces< biti prvi koji to sazna, a kada se sazna oni jako rapidno povlace.

Ostaju samo one "free range" i sl. stvari - tacno, mozes da kupis pile npr. koje je zdravije zivelo i bolje hranjeno, mada nije Lidl jedini market - ima i upscale marketa koji prodaju isto takve pilice, samo sto su 2-3x skuplji, pa ko hoce.... mada, zanimljivo koliko se covek navikao na "naduvane" pilice iz masovne proizvodnje - ti 'free range' sto su kljuckali unaokolo su zilaviji i, kako da kazem, 'koscatiji' (odnos koske : mesa) - ukus im je nesto aromaticniji ali, ono, to je piletina... i da su tartufe jeli sumnjam da bi joj to puno pomoglo :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 12:46 - pre 7 meseci
U privatnoj mesari u centru atine sam za 5-6-7 evra kupovao duplo bolje meso nego u lidlu za 5,5 evra naduvano vodom ugasi mi roštilj koliko cure slinčuge dok se peče. Dakle u lidlu meso kupiš jednom i nikada više!





Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 13:05 - pre 7 meseci
Naravno. Zašto bi kupio meso u marketu kad možeš po istoj ili skoro istoj ceni da kupiš u mesari?
U mesari je bolje meso, u pekari bolje pecivo, u poslastičarnici bolji kolači... Inače ne bi ni mogli da posluju.
Maloprodajni lanci imaju od svega po nešto i sve je prosečnog kvaliteta.
Mi nabavljamo jaja i meso privatno od ljudi koje poznajemo i koji trže kokoške i svinje. Moji roditelji uzgajaju povrće i od njh uzimamo kad je sezona.
A kad idemo u nabavku, obično to uradimo u nekom od ovakvih marketa kao što je Lidl. Kad želimo da biramo idem u Maxi ili u Rodu pošto imaju veći izbor. Igrom slučaja, Lidl mi je najbliži od većih marketa pa najviše kupujem tamo. Ako treba da kupim, hleb, mleko, sir, kafu, brašno. Neću da idem za svaki posebno u drugu prodavnicu iako bi možda bilo jeftinije ili kvalitetnije. Meni je najvažnije da mogu brzo da obavim kupovinu.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 14:18 - pre 7 meseci
Ako ti je kupovina na brzaka presudna a lidl blizu onda je to sjajno jer nema nikoga i možeš go da prošetaš bez problema a ne čeka se na kasi ni sekund :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 21:49 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko se secam iz DE, Lidlova ponuda voca i povrca je bila skroz OK, ne vidim kako bi moglo biti manje ili vise zdravo posto i Lidl kupuje to voce od istih proizvodjaca koji eventualno nekad nesto valjaju na Sunday Market-u.

A sad si u NL? Tu isto imaš Lidl, a imaš i Jumbo i Albert Hejin. Da li primećuješ razliku u cenama/kvalitetima robe tih marketa? Ako primećuješ, možeš li rangirati od naboljeg do najlošijeg. Čisto da proverimo da li ja tu tripujem nešto, ili to svi primećujemo na isti način.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"06.10.2023. u 21:56 - pre 7 meseci
Čokoladama i griclalicama ostale iste cene ako ne i pale, to im se isplati da prave a ovo drugo su morali da poskupe
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..:92c4:80:fc8b:ff55:d9d5:aaf3



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 20:15 - pre 7 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Koliko se secam iz DE, Lidlova ponuda voca i povrca je bila skroz OK, ne vidim kako bi moglo biti manje ili vise zdravo posto i Lidl kupuje to voce od istih proizvodjaca koji eventualno nekad nesto valjaju na Sunday Market-u.

A sad si u NL? Tu isto imaš Lidl, a imaš i Jumbo i Albert Hejin. Da li primećuješ razliku u cenama/kvalitetima robe tih marketa? Ako primećuješ, možeš li rangirati od naboljeg do najlošijeg. Čisto da proverimo da li ja tu tripujem nešto, ili to svi primećujemo na isti način.


Albert Heijn je na svakom cosku, pa je tesko >ne< kupovati kod njih... mada kod njih hoce da varira od prodavnice do prodavnice, ima ih sa solidnom ponudom ali i onih drugih. Recimo kod mene najblizi je AH slab, dok u nekom drugom tipa negde u Delftu mozes redovno da kupis T-Bone Steak, Rib Eye ili Cote de Boeuf, dok kod mene ispred zgrade si srecan ako ima bilo sta od bifteka. Srecom, nekih 10 min peske dalje je mnogo veci.

AH je po segmentu na koji cilja malo ispred Jumba, dosta ispred Lidla i Aldi-ja, ali to mahom vazi za "upakovane" proizvode i kojekakvu 'fancy' robu, sto se cistog voca i povrca tice nema neke razlike, zavisi kako naletis na sta. Aldi i Lidl, sa druge strane, su solidno jeftiniji od AH-a.

Nesto slicno kao Rewe u Nemackoj vs. Lidl ili Penny ili stagod, npr. Ili Tesco u UK vs. jeftiniji.

AH ima i one "XXL" prodavnice koje su slicne velikim Jumbo radnjama, mozda malo visa klasa ali su tu negde manje vise, osim sto u XXL AH-u mozes da nadjes Plazma keks :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 22:09 - pre 7 meseci
Citat:
bordzija:
Ako ti je kupovina na brzaka presudna a lidl blizu onda je to sjajno jer nema nikoga i možeš go da prošetaš bez problema a ne čeka se na kasi ni sekund :)

Jutros je doslo do incidenta u lidlu u Borči, koji je na ovoj temi poznat da medju svim lidlovima u kojima nema nikog, u njemu ima još manje od nikog. Naime, u 8h kad su se vrata otvorila masa kupaca je nagrnula odjednom, potukli su se oni što su prvi došli sa onima koji bi da se proguraju preko reda, umešali se i obezbeenje lidla i u sveoptoj makljaži izvalili su i razbili staklena vrata. Intervenisala je policija a bilo je i povređenih, tako da je i hitna pomoć imala posla

Mislim da znam o čemu se radi. Postoji neki softver kojim snimiš video ljudi koji se pomeraju i onda on napravi fotografiju bez tih ljudi, samo sa predmetima koji ne menjaju svoju poziciju. Tako bordzija pravi fotografije praznog lidla.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2284 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 22:18 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
AH je po segmentu na koji cilja malo ispred Jumba, dosta ispred Lidla i Aldi-ja

Da, znači došli smo do istog zaključka. Lidl NL ima reputaciju najnižih cena i najnižeg kvaliteta (za proizvode gde uopšte postoji više različitih kvaliteta). Ili ti znaš i neke trgovinske lance sa nižim kvalitetima? Kad kažem "najnižih cena" ne mislim nižih nego u Srbiji.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 22:22 - pre 7 meseci
Ajde važi se, sledeći put snimam video sa milionima nevidljivih lidl kupaca 🤣

I to što si vido u borči je bilo režirano od strane lidlovog menadžmenta, da se 20 statista otima oko tostera koji sam ja u hr lidlu kupio za 10 evra 🤣

Iskreno očekivao sam da će se potući za one bušilice komplet sa baterijom i punjačem bila je 3000 din. Al za toster 🤣🤣🤣

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 22:27 - pre 7 meseci
Pre neki dan sam bio u onoj ruskoj prodavnici svetofor.

30 komada jaja 290 dinara. Jogurt 140 2,8mm 1,5l lidl može da pakuje one tezge i ćao dankešn.



Ruske čokoladice kilo 400 din


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6857
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"07.10.2023. u 22:40 - pre 7 meseci
Hrana i sve ostalo je duplo jeftinije nego u lidlu.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44251 | Odgovora: 916 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.