Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Niske cene visok kvalitet"

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42402 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
109.245.207.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 09:18 - pre 7 meseci
Citat:
bachi: U koliko sati je ovo slikano?



Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 09:37 - pre 7 meseci
Meni je Parkside alat dobar. Ako može primer nekog njihovog alata koji se nekome pokazao loše?
Sve po kući radim sam i ne pazim alate ni malo. Ni jedan Parkside mi do sada nije otkazao. Imam uništenih par Einhella, ali uglavnom mojom krivicom. Skuplji alati mi ne trebaju. Sa ovim jeftinijm sam sazidao i opremio kuću.
Žao mi je jedino što kod nas ne donose sve modele koji mogu da se kupe na zapadu. Najviše one crne "professional" oznaka. Recimo, kupio sam polovan takav trimer sa dve baterije pošto očigledno neće kod nas nikada doneti taj model. Treba mi i baterijski što jači duvač lišća, a u Srbiji Lidl donosi samo one jeftine.
Jasno mi je da smo mi 10 puta manje tržište od recimo Nemačke, sa 100 puta manjom platežnom moći. Ali opet... bar neka manja pilot količina bi mogla i kod nas da završi.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 10:07 - pre 7 meseci
Ima i tog profesional parkside prodaju u lidlu povremeno bila je aku bušilica pre par meseci sam vido. Imaš i taj profesional trimer aku sa dve baterije na kp prodaju ljudi nove valjda vraćene u eu. Bez baterija je 6000 din. U lidlu u eu imaš mesec dana da se predomisliš. Ja sam tako uzeo robot kosilicu za 100e a preko je 400e isti taj wifi model. Na kutiji nalepnica piše šrot 🤣
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 10:10 - pre 7 meseci
Dobro ova tema o Lidlu je vec skoro isrcpljena , ili odlazi u neke " Trol " pravce !


Jel bio neko u onim Ruskim , kako bi to nazvao ? Supama , rupama , Jazbinama ?

Ja sam samo citao , gledao na netu jer su im lokacije u P.M. !


Batajnica , Bezanija , Ledine , ima jedna i na Vozdovcu , taj najvise lici na Smetliste !

Ovaj na Ledinama je najnoviji i sa Batajnicom je " Mere" pa je malo pristojniji !

" Svetofor " lice kao " ne daj boze " nikome !


Ja tu ne bih kupio nista jer su objekti prljavi , zapusteni , u Zlatnom AV dobu ljudi tu kupuju hranu ?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 10:16 - pre 7 meseci
Ima tu fine hrane hemija je bugarska i rumjnska ali otvori temu novu pa da pričamo.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:786b:cb94:..



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 10:18 - pre 7 meseci
Citat:
component:
Ni jedan Parkside mi do sada nije otkazao.


Ista prica. 2 srafilice su boga pitaj koliko godina stare, nikad me nisu prodale, kao ni 'hiltovi'. Umesto bacanja para na brend, pare trosim na dobar potrosni materijal, pokazalo se kao odlicna opcija.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 10:58 - pre 7 meseci
Haha, dobri ste. Po vama je Parkside dobar, a Bosch je bofl.

Parkside power alate ne uzimam od pocetka, jer sam ih odmah provalio.
Drug je uzeo Parkside brusilicu na baterije. Vrti u prazno, a kada dobije opterecenje, usporava. Nema snage.

Trazis primer?


Set skalpela dole levo se raspao prilikom prve upotrebe. Aluminijumska drska se izjela.
Gore desno. Set preciznih bitova 4mm. T4 T5 su se okrunili prilikom prve upotrebe.

Jednom prilikom sam bacio pare na ovo:


Neupotrebljivo je. Zapinje.
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92c4:80:786b:cb94:..



+7177 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 11:03 - pre 7 meseci
Citat:

Haha, dobri ste. Po vama je Parkside dobar, a Bosch je bofl.


Da, kada ukljucis cenu u racunicu.

Ovde gde zivim su ne-professional Bosch isti ili, najcesce, losiji Q od Parkside-a, napravljeno na istom mestu - mozda jos grdje za Bosch zato sto treba otplatiti DE radnu snagu u prodaji i marketingu Boscha koji, siguran sam, kostaju mnogo vise od Lidl personala. Za Bosch "professional" liniju nisam siguran, ali posto nisam "profesionalac" ne zelim ni da probam i bacam pare. Jedini izuzetak: imam par tih 'pro' stvari tipa laserski metar, iz jednostavnog razloga zato sto u vreme kupovine to bilo OK izbor, danas ne bih razmisljao.

Za razliku u kinti mogu da kupim bolje burgije, seciva, bitove i ta kombinacija mi radi posao mnogo bolje.

Mozda je situacija drugacija u Srbiji, ali u DE i NL je taj 'consumer' Bosch asortiman rebrendovano jeftino djubre i feature-po-feature ima manje od ekvivalentnog Parkside-a.

Za potrosni materijal je druga prica, razlika u ceni obicno daje merljivu razliku u izdrzivosti, ali osim potrosnog materijala ne mogu da zamislim situaciju da eksploatisem same aparate toliko da se isplati platiti 2-3x vise 'profesionalnu' robu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 11:31 - pre 7 meseci
Ne kažem da je Bosch loš. Ali ako za Bosch treba da dam 20.000 din + 10.000 din za bateriju, uzeću Parkside za 10.000 + 5.000 din za bateriju. Sa oba ću isto da zašrafim šraf i isto da izbušim rupu.

Evo šta sam do sad kupio od Parkside:
zelene baterijske: bušilica, impact wrench, testera lisičarka, ugaona brusilica, oscilirajući multi alat, polirka, motorna testera
zelene na kabl: ručni cirkular, potapajuća testera sa vodilicom, potezna testera, dvostruki mešač, tračna brusilica, oscilirajuća brusilica, precizna brusilica, lemilica, aparat za zavarivanje sa elektrodama, aparat za zavarivanje sa punjenom žicom, oštrač burgija, stona brusilica
crne baterijske: bušilica, impact driver, trimer za zravu, testera lisičarka, udarna bušilica
Od njihovih baterija imam 8 komada 20v 4ah (od čega je jedna otkazala) i 2 komada 20v 2ah.

Imam i gomilu ručnog alata i pribora.

Sigurno sam nešto zaboravio, ali čisto da znate da nisam kupio jednu-dve stvari. Mislim da sam stekao dobru predstavu kakav im je kvalitet i mogućnosti.

Jedino što mi se pokvarilo je polirka na baterije. Ostalo mi i dalje radi. Neke stvari baš nisam štedeo. Na primer bušilicu, mešač, aparat za zavarivanje, lisičarka i ugaonu brusilicu. Da sutra se nešto od toga pokvari rekao bih samo da su odslužili svoje.
Alat im uopšte nije vrhunski. Na primer potezna testera nije precizna. Ne možeš ugao da pogodiš u stepen, ali dovoljno dobro za kućne poslove. A baterijski alat možda nema snagu kao neki profi, ali opet je dovoljno dobar.

Ko živi od alata, taj treba da kupi Makitu, a za nas hobiste je bolje da imamo 3 jeftinija nego jedan skup.
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 11:52 - pre 7 meseci
Sta da vam kazem.
Najvaznije je da ste vi zadovoljni.

Moj drug je iz treceg puta uspeo da kupi Parkside baterijsku brusilicu 76mm koja nema aksijalni udar.
Prethodne dve je vratio, i nije odustao, zbog cene. A platio je svojim vremenom i gorivom.
A on se razume u alate. A 95% DIY-ista ne bi primetilo da je nov alat neispravan.

Bosch se kupuje na akciji, i kupuje se solo masina. Ne treba ti baterija i punjac. Vec ih imas.
Bosch kupujes kada se ukaze potreba. Ne treba da cekas 6 meseci na akciju u Lidlu, ako ti treba neki alat.

Ako hoces da ustedis, kupis polovnu neizraubovanu masinu za deo cene.

U Nemackoj cesto gradjevinarskim radnicima uzimaju alat po projektu. Nov projekat, novi alat. Kada je projekat gotov, alat se 'baca'.
Jedan deo zavrsi kod nas na Kupujemprodajem. A kosta frakciju cene novog. I profesionalni majstori cesto nabavljaju ovakav alat.

Kao sto rekoh, u Lidlu mozes naci pristojne burgije, listove testere, kamenje za brusilicu. Ako znas da ih prepoznas.

Ko zna zna. Ko ne zna, naucice.


People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 12:11 - pre 7 meseci
Citat:
Bosch kupujes kada se ukaze potreba. Ne treba da cekas 6 meseci na akciju u Lidlu, ako ti treba neki alat.

Amin za ovo! Evo sad mi treba stoni cirkular. I neću čekati da se pojavi u Lidlu i to ko zna da li će mi taj model odgovarati. Ali, eto uglavnom se desi da se nešto pojavi tamo, pa kupim pošto sam "u prolazu". Logika: "neće da se baci"
I malo po malo nakupi se gomila alata...
Polovne alate ne volim. Kao ni bilo šta drugo. Pre ću kupiti slabiji nov model nego polovan kavlitetniji. Previše sam imao negativnih iskustva sa polovnim stvarima. Tako da ne kupujem ni polovnu elektroniku, belu tehniku, alate, automobile, odeću ili obuću... Noge pružam koliko je jorgan dugačak i ne patim od brenda.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.dynamic.a1.rs.



+2283 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 13:16 - pre 7 meseci
Imam nekoliko losih iskusta sa parkside alatom - mala brusilca, 2 kom fabricki ne valjaju. Udarni odvijac jedan od cetiri ne valja. Baterija se desi da naleti prazna, ali to se lako resi. Muljna pumpa, crkne od gustogmlja svaka, tako i ta. Deluje cudno ako sad kazem da sam prezadovoljan Parkside alatom? Jesam, evo zasto:

1) Kupio sam Parkside alata za 4.000 evra. Znaci mnogo. Od toga je 80% izdrzalo.
2) Imao sam NULA problema sa reklamacijama, sve sto ne valja do poslednjeg dinara mi je isplaceno. Kod Bosch 60% reklamacija su mi odbili, znaci izbili su mi oko 1000 evra iz dzepa
3) Bosch srafilica je pre 7 godina bila 25.000. U sadasnjim cenama to je verovatno 40.000. Parkside je mozda max 10.000. Sve da Bosch i traje 4x duze, lako resavanje reklamacija je preporuka za Parkside, tj. kod Bosch me je los alat kostao mnogo, a kod Parkside me los alat nije kostao nista.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 14:00 - pre 7 meseci
Nezgodna (slaba reč) stvar sa Lidlom i power alatima je što je ponuda povremena, a ne stalna. Može to sa gaćama, čarapama i potkošuljama: vidiš na rafu, pa skapiraš da su one koje imaš već ofucane, pa, ajd' da kupim komplet od 3 komada.

A alat, jbg, kupuješ kad ti treba, kad kreneš da radiš neki projekat, tj. posao u kući i oko kuće. Ne možeš sa namerom da odeš u Linde i kupiš, jer tad toga najverovatnije nema.

Bilo bi mnogo bolje kad bi postojala makar jedna Lidl maloprodaja u Bgd, ili neki specijalizovani objekat, pa ono, kad ti treba odeš i kupiš. Onomad se dordžija zlopatio sa rezervnim kesama za usisivač.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 14:21 - pre 7 meseci
Parkside je amaterski alat za kućnu upotrebu, bosch i ostali imaju one gold verzije koje su dobre a ostalo jeftinije ulazne serije alata su ispod parkside kvaliteta. Kineski krš sve komplet.

Inače izbegavam da kupujem bilo šta što ima veze sa nemcima jer su ultraprevaranti.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 14:25 - pre 7 meseci
I parkside alat uopšte nije jeftin da se razumemo nemac to pažljivo kalibriše u br okretaja kad će crkne srazmerno ceni.

Imamo buđavu vomax brusilicu kojoj je izgoreo ležaj od 50 dinara klasika stavili ga suvog bez masti. Zamenio i teramo i dalje. Ugl koliko sam primetio nemački alati uvek imaju zvrčku u prekidačima koji crknu - najslabiji deo na alatima i mašinama. Zašto to rade vrv neki psihološki poremećaj.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.179.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"03.10.2023. u 14:27 - pre 7 meseci
Ovaj imam ja na moru i odličan je za po kući. Fantazija sve radim sa njime čak i akumulator menjam.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1638



+593 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.10.2023. u 07:07 - pre 7 meseci
Juce otisao do Lidla.

Primetio sam da su nedavno promenili oznake sa cenama.

Cene su stampane velikim fontom, a opis, manjim, necitljivijim, nego ranije.

Mislim da pokusavaju da uspore kupce, da provode vise vremena u prodavnici, sto povecava sansu da ce nesto kupiti.

Mafija.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6829
87.116.164.*



+1455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.10.2023. u 07:56 - pre 7 meseci
Koga da uspore kada je lidl prazan?!?? Ljudi uglavnom idu da razgledaju visoke cene i kupe nekoliko stvari. Baš ću sledeći put da fotkam na kasi ljudi imaju po 3-4 artikla u kolicima. Nije mi prvo bilo jasno zašto imaju duplo višu cenu nego u zemljama EU pa sam povezao one pogodnosti koje im je vučić dao (besplatna lokacija i robovi). Ljudi moji moraćemo da ih trpimo još 5 godina pa da im konačno vidimo leđa.


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.10.2023. u 08:30 - pre 7 meseci
Joj bordzija, pa čitaš li ti svoje postove. Neka je prazan. Voleo bih da je malo prazniji. Kod nas, poslednja dva puta je bila tolika gužva da nije bilo više kolica normalne veličine, nego samo onih velikih. A ja došao samo 2-3 stvari, pa sam se okrenuo i otišao na drugo mesto.
Sutra ujutru svraćam do Lidla pa ću uslikati kakvo je stanje sa gužvom.
Što se tiče zaposlenih. Ja imam samo reči hvale. Na kasi su brzi i ljubazni. Objasne svakome šta treba. Ukoliko imaš primedbu odmah bude rešeno. Čak mi se desilo da su želeli da ispeku samo za mene bavarske perece pošto ih nije bilo a pitao da li će biti (deca vole).
 
Odgovor na temu

kosmopolita
Balkan

Član broj: 257864
Poruke: 124



+21 Profil

icon Re: "Niske cene visok kvalitet"04.10.2023. u 08:38 - pre 7 meseci
Ja sam bio jutros u Obrascu i bila je gužva. Pre su u svoje kese pakovale kasirke robu a sada nemaju vremena i ne rade to jer je puno kupaca.

Bio sam i pre neki dan i slično. Inače bi mogli da izbace to pakovanje kasirki kao pravilo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: "Niske cene visok kvalitet"

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42402 | Odgovora: 915 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.