Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103704 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH02.06.2020. u 14:31 - pre 46 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
Zlatni:"Cisto sumnjam da je najednom nekome dunulo posle jednog strajka poste"

Problem je nastao pre jedno pola godine.



Ja imam identicno iskustvo. Vec par godina narucujem sa Aliexpresa, cirka 3000$ do sad sam narucio, uz neke manje probleme sve je stizalo i bilo besprekorno. Po neki put kasni posiljka ali je sve bilo u redu nisam imao problema da mi nestaju paketi. I pre nekih pola godine samo su stali da mi stizu vec naruceni paketi. Od tad mi je stiglo par, za nekih 4-5 samo dobio novac natrag - nisu stigli. I trenutno cekam 3 - i ne nadam se mnogo.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH02.06.2020. u 15:04 - pre 46 meseci
Evo ja sad bacio pogled na Gearbest, i nema više Srbije, Crne Gore, BiH i još nekih država na spisku zemalja u koje se šalje roba, ali ako odabereš njihovo skladište u Češkoj na primer, možeš komotno da kupiš šta god imaju na lageru i postoji free shipping za Srbiju odatle. Pre nego što se rasplinete u teorijama zavere, imajte u vidu da se naši aerodromi tek sad otvaraju za redovan saobraćaj, i verovatno čim se uspostave neki normalni letovi ka standardnim cargo hubovima po Evropi, da će se obnoviti i poštanske rute ka Kini i bićemo vraćeni na spiskove zemalja u koje Kinezi šalju robu...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH02.06.2020. u 18:28 - pre 46 meseci
Ja sam poslednji put narucivao za black friday, sve je stiglo za nekih 25-45 dana, tad se strajk valjda zavrsavao, sve regularno, posle nisam narucivao. Ako mislite na period posle toga, s tim nemam iskustva jer nisam imao potrebu ista da narucujem a onda je nastala situacija sa covidom. Ako su u tom medjuperiodu nesto uspeli da zeznu, onda ne moze nikako drugacije nego namerno da bude. Samo i dalje ne znam sta je moglo da se desi da padnemo na blacklist. Ovo je bukvalno od cele fame oko paypala i nemogucnosti koriscenja u SRB najveci peh koji se desio.

Ali stvarno, oko nove godine mi je stigao poslednji paket i nikakvih problema nije bilo. Verovatno se sve ovo o cemu pricate odnosi direktno na ovu godinu.

Inace, cargo letovi lete bez problema sve vreme, to nije opravdanje ako nema komercijalnih letova.

Mozda tema treba da dobije novi naziv ako nije samo aexpress u pitanju. Ako cela Kina nece da salje ovamo to je ozbiljan, ozbiljan problem.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH02.06.2020. u 20:48 - pre 46 meseci
http://www.xinhuanet.com/english/2020-05/25/c_139086635.htm

Pošto avioni ne prolaze, evo pošte vozom, preko Litvanije...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH02.06.2020. u 21:43 - pre 46 meseci
Citat:
Zlatni_bg:Ako cela Kina nece da salje ovamo to je ozbiljan, ozbiljan problem.

Ajd, dobro, problem, ali zasto ozbiljan?! Ne mozemo vise kupovati kojekakve gluposti bez da ide preko legalnih trgovaca i to je to, gotovo nikakav problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 07:58 - pre 46 meseci
Problem je sto za vecinu tih sitnica nema legalnih prodavaca ovde. Nekom je nesto glupost, nekom je nesto i korisno.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 08:02 - pre 46 meseci
Ja sam pre 3 nedelje narucio nesto iz Litvanije preko eBaya i naravno jos nije stiglo, a trebalo je u roku od 5-7 dana. Tako da nije problem samo alibabaexpress, ocigledno je do nas tj. poste koja nece da isporucuje prispele pakete.
Na aliexpressu sam narucio neki BT zvucnik od 90$ pre 3 meseca i jos nije stigao, kao i 4-5 nekih delova za auto od 2-3$ koje vrv necu nikada ni videti...
 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 08:09 - pre 46 meseci
Ja sam juče dobio poštu telefonom, ali nemaju nikakvu dodatnu informaciju u odnosu na ono što je na sajtu, a to je da roba nije u Srbiji.
Čekam dva paketa iz Kine i jedan iz Nemačke. Kinez mi je odgovorio da se strpim i da je roba sigurno poslata, a Nemcu nisam pisao jer on šalje drukčijim načlinom pa nemam tracking number. Sve u svemu mislim da će ipak roba stići samo je pitanje kada.
Definitivno je korona sve zeznula, plus javašluk. Ne zaboravite da su sada mnoge firme proredile redove, nisam upućen, ali gotovo sigurno je to i pošta uradila jer primera radi lokalni poštar je prolazio samo dva puta nedeljno kroz moju ulicu.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 10:09 - pre 46 meseci

Moguće su u suštini razne varijante, možda je čak opet neki tihi štrajk u našoj pošti kao što se već dešavalo nekoliko puta prethodnih godina, ali ako su osim nas zahvaćene i CG i BiH, onda je sigurno neki drugi regionalni problem a ne isključivo naša pošta. Možda je BG aerodrom hub i za CG i za BiH pa da je tu neki zastoj, ali kao što smo videli Kinezi šalju i vozom, jeste BG jedina železnička veza CG sa svetom, ali za BiH nije, oni su preko Hrvatske povezani sa ostatkom sveta, tako da nije ni to onda u pitanju.

Da je neki đavo zbog korone, bili bismo ovde spomenuti, a nismo: https://service.aliexpress.com...dge=1060225407&language=en

Evo, nije me mrzelo da proćaskam sa podrškom na par tih portala (kod Alija nisam uspeo da odmaknem dalje od chatbota), i svi kažu da je većina linija u prekidu u celoj Evropi, rade DHL-ovi i slični kuriri u zapadnoj i severnoj Evropi ali ovaj sitniš preko redovnih pošta ne, i očekuju da će se za 3-4 nedelje stabilizovati situacija. A što su baš Srbiju i Crnu Goru i Bosnu skinuli sa spiskova a ostale ne, niko nije umeo da mi kaže, možda baš mi najviše koristimo običnu poštu a ne DHL-ove i slične...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 04.06.2020. u 18:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.org.adsl.neobee.net.



+377 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 10:37 - pre 46 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Zlatni_bg:Ako cela Kina nece da salje ovamo to je ozbiljan, ozbiljan problem.

Ajd, dobro, problem, ali zasto ozbiljan?! Ne mozemo vise kupovati kojekakve gluposti bez da ide preko legalnih trgovaca i to je to, gotovo nikakav problem.


Cisto da pokazem koliko si promasio:

Narucivanje preko Ali ekspresa postom jeste LEGALNO. Nelegalno je samo za nekog marzar-trgovca - nema gde da se ugradi.

Da jeste problem. Mozda tebi ne smetaju nasi "trgovci" tj. udaraci marze.
Ali meni smetaju. Jer vidis cenim jako svoj novac.

Toliko mi smetaju da osim "gluposti" ( LED chipovi, arduno RPi dodaci ) kod nasih "trgovaca" ne kupujem ni hardware.

Znas zasto ?

Smeta mi 2-8x puta veca cena. Da 2-8x puta veca cena JESTE ozbiljan problem.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 11:30 - pre 46 meseci
Citat:
SASA M.:
Problem je sto za vecinu tih sitnica nema legalnih prodavaca ovde. Nekom je nesto glupost, nekom je nesto i korisno.

Sto kaze onaj "nema krokodila kad prskam", tako i ovde nema legalnih prodavnica kad svi ilegalno narucujemo. Sad kad se to promenilo, nastupio je neki period vakuuma, nakon cega bi trebalo da se ustale neke legalne prodavnice (pod uslovom da je ovo trajno resenje).
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 11:37 - pre 46 meseci
Citat:
bekic.bb2:
Koji su to "legalni trgovci" i zasto je bolje dati pare njima a ne drzavi kroz carinu ( platim 10$ robu i drzavi jos 2-3, ipak s bolje nego nekoj gnjidi partijskoj)

Legalni trjovci su oni koje mozes naci na sajtu apr. Oni placaju porez na dodatu vrednost, porez na dobit, doprinose za penzijsko-invalidsko i jos mnogo toga sto je otprilike poenta postojanja drzave.

Citat:
Je l te nije sramota da pises takve stvari ?

Naravno da nije, vec naprotiv, pomalo me je sramota kad se zalazem za anarhiju, a kad pisem nesto u smeru uspostavljanja pravnog poretka onda bas obrnuto od sramote, osecam se kao koristan gradjanin drzave i patriota.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 11:44 - pre 46 meseci
Citat:
ssi:
Smeta mi 2-8x puta veca cena. Da 2-8x puta veca cena JESTE ozbiljan problem.

To se ne zove ozbiljan problem, nego idealna prilika za pokretanje malog biznisa. Ako neko dere sa cenama, to samo znaci da nema konkurencije, a to je uvek privremeno stanje i brzo se resava. Ali dobro, moj stav je veoma fleksibilan, saglasan sam da jeste problem, problemcic ali nikako i da je ogroman problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

aca405
Beograd

Član broj: 83216
Poruke: 82
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 12:19 - pre 46 meseci
Mislim da ovde nije tema legalnih i nelegalnih prodavaca i da je tema otišla u smeru koji nije suštinski ono o čemu pričamo.

Nije zabranjeno naručiti nešto sa AliExpressa. Naručim, platim proizvod i platim carinu i porez (ako podleže carini) i to je to.

Neke stvari koje su toliko egzotične, mogu nabaviti samo preko ovakvih sajtova jer ih nema u Srbiji i neće ih nikada ni biti jer se slabo prodaju tj. u malim količinama i niko nema interes da to uveze pa da mu stoji dugo neprodato.

Da se vratimo na temu, a to je slanje pošte iz Kine u Srbiju.

Danas mi je stigao mali paketić sa 3 elektronske komponente, a na sajtu AliExpress piše da je 22.aprila predato kuriru:

2020.04.22 14:29 (GMT-7): Accepted by Last Mile Carrier


Zbog toga sumnjam da je možda neki problem bio kod nas, da li gomila u Srbiji ili je možda išlo ovim vozom koji pominju u novinama, umesto avionom.
 
Odgovor na temu

bekic.bb2

Član broj: 339576
Poruke: 145
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 12:30 - pre 46 meseci
@aca405

Tačnije, zašto na Aliekspresu SAMO za Srbiju nije moguća besplatna / jeftina dostava nego mora preskupim DHL-im iako za sve druge drzave može i besplatna dostava ili jeftina ( 1-2-3 $ )




Isti paketić (ženski sat) koji sam ranije kupio za 9$ i dobio "free shipping" za njega, sada kosta 9$ + 36$ shipping ( a realno je da mu se izgubi trag kad udje u Srbiju pa mora da se otkaže pošiljka i refundiraju pare na stetu prodavca u Kini )
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.org.adsl.neobee.net.



+377 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH03.06.2020. u 13:44 - pre 46 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
ssi:
Smeta mi 2-8x puta veca cena. Da 2-8x puta veca cena JESTE ozbiljan problem.

To se ne zove ozbiljan problem, nego idealna prilika za pokretanje malog biznisa. Ako neko dere sa cenama, to samo znaci da nema konkurencije, a to je uvek privremeno stanje i brzo se resava. Ali dobro, moj stav je veoma fleksibilan, saglasan sam da jeste problem, problemcic ali nikako i da je ogroman problem.


Resava se vrlo jednostavno. Aliexpres, ebay i slicni servisi treba da funkcionisu kao u ostalim drzavama konitnenta.

Kada narucis nesto odatle, carina naplati dazbine na to, po pravilinicima i zakonima. I to je to.

"Prilika" je samo za marzare, "drugove clanove", preprodavce i slican otpad.

Nema nelegalne prodaje. Nikada je nije ni bilo, bar ne preko alija i ebay-a.


Sa tim tvoji stavovima bas licis na partijskog bot-a ili mozda imas neki "marzarski" dil / biznis.
 
Odgovor na temu

mtopic

Član broj: 94669
Poruke: 141



+10 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH05.06.2020. u 21:21 - pre 46 meseci
Pre neki dan pisem kako cekam paketic iz Litvanije i danas mi stigne. Naravno, ocarinjeno na 235din a postar trazi 380din ukupno za uplatu tih 235din verovatno.
U pitanju je bila mala SD kartica sa mapama za navigaciju, procenjena na 10e vrednosti, a placena 18$ na ebayu.
Sa aliexpressa jos nista ne stize. Najstariji paket ce za par dana biti ravno 3 meseca u "transportu"...
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH05.06.2020. u 22:08 - pre 46 meseci
"Vest" koja mi je izasla kao sponsored post na FB:

https://biznis.telegraf.rs/it-...skupljenje-droppshiping-srbija

Neko oseca potrebu da se opere

Citat:
Zbrka je nastala i tražio se krivac za dizanje cena proizvoda koje su posledično nastale, a prvi na radaru su bili Pošta Srbije i Uprava Carine.

Šta se zapravo desilo?
Na prvi pogled, vrlo je jednostavno, kompanija Alibaba je ukinula besplatne dostave i odredila minimalnu cenu za isporuku, zbog uticaja korone na poslovanje. To što građani Srbije uglavnom pazare jeftinije proizvode na toj platformi, pa je ta cena visoka, je neka druga priča.

....
Podsetimo da je Aliekspres, ipak, privatna firma koja radi po tržišnim uslovima, a isto je i sa firmama koje rade dostavu.
....
Pošta Srbije tokom ove godine nije menjala cenovnik međunarodnog poštanskog saobraćaja...
....

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH05.06.2020. u 23:54 - pre 46 meseci
Novinari koji pisu ovakve price , Nisu nikada nista kupili preko neta !

Culi su da postoji " Besplatna postarina " mada naravno svako ozbiljan zna da Free Ne postoji ! Postarina je uracunata u cenu !

Tako da niti je postojala Free postarina , niti je Ukinuta !

Prica o privatnoj firmi koja posluje bla , bla , je takodje Bezveze , bez ikakve veze sa realnoscu , jer je da ne ponavljam uvek bilo i ostalo free za drzave tipa Albanija , pa i Bugarska i slicne Velesile ekonomske ! Ili im je Albanija kao privatnoj firmi posebno za Srce prirasla ?

NIko nije pogodjen od nas zbog nedostatka Free postarine , vec zato sto ne postoji ni obicna postarina koja je postojala godinama .

Prica o sitnicama je takodje Budalastina , jer ne kupuju svi samo sitnice , a sa DHL se ne isplati ni " krupnica" jer postoji Spedicija itd .

Nepismeni " novinari " na delu .
 
Odgovor na temu

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH06.06.2020. u 15:37 - pre 46 meseci
Ono beše pisala direktorka pošte, ko li?

Ako je samo za Srbiju i Bosnu ukinuta jeftina poštanska isporuka sem preko DHL-a, onda je svaka priča o morona-pandemiji kao uzroku - debilna.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103704 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.