Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103680 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH19.05.2020. u 06:27 - pre 46 meseci
Iz Beograda sam i dosta sam naručivao sa Allia. Nijedna pošiljka mi nikada nije nestala. Desilo se par puta da robu nisu isporučili, ali mi je novac vraćen. Ne zaboravite da su i ti trgovci virtuelni i većina i nema robu već je uzima od nekog svog izvora.

Primetio sam da su uveli neke neverovatne cifre za transport koje su ponekad i veće od vrednosti robe. Nisu ukinuli frre shipping, bar ne za neku jeftinu robu koju sam naručivao ranije. Nisam najbolje shvatio šta smo mi to zgrešili ako nas na taj način kažnjavaju. No dobro, neće oni pući ako izgube Srbiju kao kupca, a nećemo ni mi jer iste robe ima na ebayu, doduše sa nešto većim ukupnim troškovima.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH19.05.2020. u 11:39 - pre 46 meseci
Najsitnija roba je Uvek bila jeftinija na Aliju , posebno ako se nadje sa " Free" postarinom. Zato sto Ebay ima pravilo 1 $ , da nijedna roba za prodaju bez Licitacije ne moze biti jeftinija od 1 $ . To vidi se sa Alija ne odgovara ni prodavcima ali se pravilo mora postovati .

Zato oni Lukaviji prodavci se registruju na Australijski Ebay gde je takodje pravilo 1 $ ali Australijski Kako je AUS $ 70 din . a US$ 109 , onda i prodavci sitnica mogu da budu malo konkurentniji ali jos ne kao ALI .

Do ove bolestine sve je islo kako tako , pa ce se vremenom i to normalizovati .

Samo je tesko reci bas kada ce opet biti bar kao nekada .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6745
*.dynamic.sbb.rs.



+1449 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH21.05.2020. u 07:41 - pre 46 meseci
Evo danas sam gledao neke motore na aliju normalno ne šalju za srbiju ali može hr. Znači uskoro možemo opet da očekujemo besmislene cifre za sve i svašta uvećane po 10 puta za carinu i zaradu 5 firmi koje se ugrađuju.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Horbi
Sremska Mitrovica

Član broj: 27055
Poruke: 33



+4 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH21.05.2020. u 17:28 - pre 46 meseci
Jel ovo važi samo za Ali ili za sve kineske sajtove?
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6745
*.dynamic.sbb.rs.



+1449 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH21.05.2020. u 17:33 - pre 46 meseci
Hvala pošti srbije što uništavaju sve što mogu u saradnji sa aktuelnom vlašću koja bi i nacrtanu kozu umorila! Verovatno će svi ostali da prate ali jer smo sitno tržište. Nebi me čudilo da bacaju pošiljke jer niko nizašta ne odgovara! Poslednjih par meseci pre vanrednog stanja, postexpres mi uopšte nije dostavljao pakete na kućnu adresu nego mi samo stigne propušteni poziv i kada nazovem, niko se ne javlja. Onda mi stigne poruka da je pokušana dostava i da nikoga nije bilo na datoj adresi pa da paket mogu da preuzmem u obavezno pogrešnoj pošti.
Bagra!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16334



+2920 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 00:23 - pre 46 meseci
Citat:
Horbi:
Jel ovo važi samo za Ali ili za sve kineske sajtove?

Nisu svi promenili cene, ali paket svakako neces dobiti, dok se carina ne pokrene.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 06:28 - pre 46 meseci
- Nije ukinuto slanje, nego privremeno suspendovano jer nema ko da salje, China post i dalje ne funkcionise na globalnom nivou. I jedina kompanija koja funcionise je DHL. Slanje DHL-om za EU je jeftinije zbog lokalnih zakona a Srbija nije clan iste. Znam sam iz licnog iskustva pokusavajuci da posaljem licno stvari iz Kine za Srbiju vec par meseci.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 08:06 - pre 46 meseci
Ajd sad ti tu nešto pametuješ sa izvora informacija, a ovaj naš trust forumskih mozgova i vrhovno forumsko stručno telo za e-poslovanje su zaključili da "Srbija je dno dna", "Izdali nas Kinezi", "Mi smo najpokvareniji narod na svetu", "Krezavi poštari kradu svu robu iz Kine", "Ko poslednji izađe neka ugasi svetlo" i slične mudrosti i objašnjenja situacije. Kako da prihvatim tvoju tvrdnju koja ima rezona, a da odbacim ove druge, kad su ljudi uložili toliko mnogo vremena, glupiranja i truda da se naprave najpametnijim i najupućenijim na svetu?!

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 10:07 - pre 46 meseci
Ti i @ Antala ocigledno niste razumeli o cemu se ovde pise !

Ne radi se o CN posti ! CN posta vec godinama ima ogranicenja sta sa njom moze , a sta ne moze !

Aliexpress je kao firma , deo Alibabe koji je namenjen Iskljucivo medjunarodnom poslovanju Registrovan u Singapuru ! Taj deo firme u Kini posluje kao SG firma !

Slucajno ili ne AliEx. je pre nekoliko godina uveo svoju logisticku sluzbu koja bi opsluzivala prodavce koji posluju preko njihove platforme !

Za to slanje se koristila ranije 99 % , a sada 100 % Singapurska posta !!

O tome se radi . Niti kome treba CN , niti ona trenutno salje pakete ne samo u Srbistan vec ni u Daleko bolje Kotiranu ALBANIJU ! Da Diskriminacija , Zasluzena Srbije u odnosu na Albaniju ! O tome se radi ! I o tome ja pisem 10 godina !

Znaci ko zivi u Albaniji moze da dobije kao i ranije Registrovani paket koji ide SG postom za 2 $ doplate , za registraciju , tj pracenje !

Ko zivi u Srbiji Ne moze da poruci nista da bi mu paket stigao SG postom !

Ima li tu neke razlike u Mozgu onih koji samo zele da Kontriraju i da se prave pametni iako nemaju pojma cak ni o cemu se ovde radi ?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 10:24 - pre 46 meseci
Citat:
Ima li tu neke razlike u Mozgu onih koji samo zele da Kontriraju i da se prave pametni iako nemaju pojma cak ni o cemu se ovde radi ?

Ne znam, ti mi kaži.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 11:00 - pre 46 meseci
da, interesantno, kada se odabere druga zemlja više se ne pojavljuje China Post Registered Airmail, ali se pojavljuje 4PX, i Aliexpress standard shipping sa pracenjem oko $3
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 11:26 - pre 46 meseci
Citat:
ademare:
Ti i @ Antala ocigledno niste razumeli o cemu se ovde pise !

Ne radi se o CN posti ! CN posta vec godinama ima ogranicenja sta sa njom moze , a sta ne moze !

Aliexpress je kao firma , deo Alibabe koji je namenjen Iskljucivo medjunarodnom poslovanju Registrovan u Singapuru ! Taj deo firme u Kini posluje kao SG firma !

Slucajno ili ne AliEx. je pre nekoliko godina uveo svoju logisticku sluzbu koja bi opsluzivala prodavce koji posluju preko njihove platforme !

Za to slanje se koristila ranije 99 % , a sada 100 % Singapurska posta !!

O tome se radi . Niti kome treba CN , niti ona trenutno salje pakete ne samo u Srbistan vec ni u Daleko bolje Kotiranu ALBANIJU ! Da Diskriminacija , Zasluzena Srbije u odnosu na Albaniju ! O tome se radi ! I o tome ja pisem 10 godina !

Znaci ko zivi u Albaniji moze da dobije kao i ranije Registrovani paket koji ide SG postom za 2 $ doplate , za registraciju , tj pracenje !

Ko zivi u Srbiji Ne moze da poruci nista da bi mu paket stigao SG postom !

Ima li tu neke razlike u Mozgu onih koji samo zele da Kontriraju i da se prave pametni iako nemaju pojma cak ni o cemu se ovde radi ?


Vece gluposti za zivota procitao nisam.

Prvo i osnovno ja sam sam osoba koja recimo ima Taobao shop, drugo kupujem sa Taobao redovno i saljem za Srbiju (trenutno zbog zastoja nije moguce), trece Aliexpress serveri se nalaze u gradu Hangzhou u Kini.

Dalje CN post je jedina autorizovana posta preko koje idu speedpost/EMS i tako dalje i koja dobija subvencije od Kineske vlade na postarinu. Ja ne znam u kom svetu ti zivis ali svaka posiljka prolazi kroz China post.

Aliexpress kao clan alibabe tj sistema Alipay-a takodje ima kompletnu podrsku od strane Kineske vlade za shipping po povlascenim cenama.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 12:56 - pre 46 meseci
^
Kako onda objasnjavas cinjenicu da skoro sve okolne zemlje na Balkanu imaju i dalje tu povlascenu cenu od Kineske poste ali Srbija nema. Isti proizvod ide "besplatna" isporuka u Hrvatsku a za Srbiju se placa 30-90$?
Ako je Kineska posta privremeno suspendovala slanje i to na globalnom nivou zasto to samo vazi za Srbiju?

Mozda i jeste tacno da Kineska posta radi umanjenim kapacitetom ali taj problem nije vezan za ovaj problem sa postarinama za Srbiju.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 13:25 - pre 46 meseci
Citat:
China post i dalje ne funkcionise na globalnom nivou. I jedina kompanija koja funcionise je DHL. Slanje DHL-om za EU je jeftinije zbog lokalnih zakona a Srbija nije clan iste

^
ja koliko sam razumeo, evo u cemu je shtos,
China post ne funkcioniše, već pakete nosi DHL, e sad zbog lokalnih zakona je DHL džabalesku u EU, i zato Hrvatska ima besplatno/jeftine pakete, jer je clan, a Srbija nije clan iste, verovatno da EU dotira tih $90.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9420
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10236 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 13:43 - pre 46 meseci
Nisam siguran da postoje zakoni da jedan DHL isporučuje pošiljke za dž
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 13:56 - pre 46 meseci
Citat:
adzo_:
^
Kako onda objasnjavas cinjenicu da skoro sve okolne zemlje na Balkanu imaju i dalje tu povlascenu cenu od Kineske poste ali Srbija nema. Isti proizvod ide "besplatna" isporuka u Hrvatsku a za Srbiju se placa 30-90$?
Ako je Kineska posta privremeno suspendovala slanje i to na globalnom nivou zasto to samo vazi za Srbiju?

Mozda i jeste tacno da Kineska posta radi umanjenim kapacitetom ali taj problem nije vezan za ovaj problem sa postarinama za Srbiju.


Korisnik @oracle_kid i je sve objansio.

Nemam nista da dodam.
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:00 - pre 46 meseci
Sta god da na narucis za Srbiju, Makedoniju i itd. van EU neces dobiti makar bio i ultra mega giga express dostava za 24h.

Edit: Jer trenutno za/iz Kine je dozvoljen samo jedan let nedeljno ka odredjenoj destinaciji, bio putnicki ili cargo.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:28 - pre 46 meseci
Suluda je ideja da EU placa postarinu za DHL. Ali nije ni to poenta. Evo izaberite bilo koji artikal i menjajte zemlje za isporuku.
Postarina za Srbiju je u vecini slucajeva 39$ (a ide i do 90$) ma kako sitan artikal bio. Onda promenite na neku zemlju(Balkan) geografski blizu Srbiji(zato sam i pomenuo Hrvatsku a ne zato sto je ona u EU). Recimo Albaniju ili Makedoniju. One nisu u EU. Isporuka je ili besplatna ili se placa nesto sitno 2-3$
Lagano mozete setati i na neke zemlje koje imaju slican broj stanovnika ali su geografski daleko. Tipa Avganistan ili Azerbejdzan ili Cile. Pogadjate postarina je ili besplatna ili simbolicna.
Osim ako ovo nije svetska zavera i pored EU koja placa postarinu DHL-om za svoje gradjane, to isto rade i Albanija i Makedonija i Avganistan i Azerbedzan i Cile.
E da i za svaku od ovih drzava postoji Ali Standard shipping kao metod slanja, samo za Srbiju je Ali Premijum shipping.

verujem ja da Kineska posta ima logisticke probleme ali pored tih logistickih problema kineske poste Srbija ima jos neki dodatni problem sa AliExpress-om.

Edit:
Uostalom evo jedan artikal(https://www.aliexpress.com/ite...g0s.9042311.0.0.237b4c4d7vERZB) koji sam narucio i postarina je bila nesto sitna par $.
Sada ista firma za isti artikal trazi za postarinu 39$. Kada izaberem Makedoniju kazu moze isporuka i za tu sitninu od postarine 4$
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:42 - pre 46 meseci
Citat:
antala:
Vece gluposti za zivota procitao nisam.

Prvo i osnovno ja sam sam osoba koja recimo ima Taobao shop, drugo kupujem sa Taobao redovno i saljem za Srbiju (trenutno zbog zastoja nije moguce), trece Aliexpress serveri se nalaze u gradu Hangzhou u Kini.

Dalje CN post je jedina autorizovana posta preko koje idu speedpost/EMS i tako dalje i koja dobija subvencije od Kineske vlade na postarinu. Ja ne znam u kom svetu ti zivis ali svaka posiljka prolazi kroz China post.

Aliexpress kao clan alibabe tj sistema Alipay-a takodje ima kompletnu podrsku od strane Kineske vlade za shipping po povlascenim cenama.



Vrlo je Glupo Pisati o necemu sto NE ZNAS !

Znam da reagujes jer si pomenut u mom postu , ali se on nije odnosio na tebe vec na onog sto se posle javio i koji to stalno radi . Ti si samo tu bio usput !

Pa sta ako kupujes sa Taobao-a ?? Jel te to cini Izuzetnim u nekom smislu ? Ja kupujem sa Taobao-a godinama ! Iako je Taobao deo Alibaba sistema , on je namenjn za Kinesku , i internacionalni za SAD , i jos par drzava ne za Srbiju . Ode je prica kako i naslov kaze o Aliekspresu !

To gde se nalaze serveri nema nikakve veze . Kao sto je Paypal Americka firma , ali za planetu posluje iz Singapura , a za Evrupu iz EU !

Tako Aliexspress iako je deo Aligrupe za planetu posluje formalno , iz Singapura ! Da si pratio detaljno rad Aliexpresa godinama kao ja , znao bi za to . Na primer Aliexspress nagradne igre su se godinama u pravilima pozivale na Singapur !

99.99 % ljudi koji kupuju sa Aliexpressa Nisu Nikada koristili EMS ! Verovatno je procenat jos manji nego sto sam napisao ali neka bude taj ! Tako da tvoja prica o EMS-u nema nikakve veze sa Realnim Zivotom !

Opet pises bezveze ! Sve poste kojima posiljke stizu u Srbiju osim CN i HK , poste idu preko Singapura ! Ne samo drzavna SG posta , vec i Turska , Holansdka , Svedska , Belgijska itd. itd. Nikakvu CN postu te posiljke ne vide ! Vidi se da ne znas osnove poslovanja sa Aliexpressa !!

Kineska vlada placa Singapursku postu ? Dokazi !!
 
Odgovor na temu

Ali Imam

Član broj: 341650
Poruke: 81



+96 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:42 - pre 46 meseci
Dakle, može za Albaniju i Makedoniju a ne može za Srbiju?
Ne znam šta se tačno dogadja ali za Srbiju
posledice su da se više robe kupuje kod lokalnih Kineza.
Citat:
Hvala brate Si


──────

Teza da EU ili Kina dotiraju DHL i Singapursku poštu
da izvinete na izrazu
zvuči tako komunistički.

Rekao bih čak suludo.

Ali opet, šta znam koliko novaca na bacanje ima Merkelova.


 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103680 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.