Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103669 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:47 - pre 46 meseci
"Sada ista firma za isti artikal trazi za postarinu 39$. Kada izaberem Makedoniju kazu moze isporuka i za tu sitninu od postarine 4$"

@adzo_

Nije update-ovano. I da narucis preko Alabanjerosa li Severnih Makedonikosa nece stici. Jer slanje im se ne isplati. Shvati China/EMS ne radi.

Ima nekih nagovestaja tamo od oktobra da ce se situacija polako kene vracati u normalu.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 14:55 - pre 46 meseci
Ovo oko DHL -a na zalost nije istina !

Zato sto DHl Nije jeftin u Albaniji !!

Cela prica je o tome ! Niko ovde ne poredi Srbiju i Ameriku ili Nemacku !

Vec Srbiju i Albaniju !

Plus ja pisem o Aliexpress Standard usluzi , koju organizuje sam Aliexpress , Bez ikakve CN poste i salje preko Singapurske drzavne poste !

Znaci taj Ali i SG posta rade sa Albanijom kao pouzdanom drzavom, a sa Srbijom nece da rade !

To je sustina sve ostalo su zavlacenja na nivou Drzavne Propagande !
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 16:13 - pre 46 meseci
@ademare kad me već vučeš za jezik, ne bi ti bilo prvi put da si se zaje...bunio, iako imaš 4.000 postova ;-)

Ako pogledaš forume po MK, videćeš da se i oni muče sa pošiljkama sa AliExpresa i Ebay-a koje ne stižu, a kada uporediš broj stanovnika Srbije i MK ili AL, logično je da mi više trgujemo pa ćemo i pre biti na udaru, statistika i zakon velikih brojeva je takav, što reče @antala verovatno još nisu update-ovali za MK i AL i slične, samo je pitanje vremena kada će i njima da iskoče uvećane poštarine.

Svakako im Rusija, Poljska, Ukrajina, Brazil, SAD, Španija i još par zemalja prave više od 50% prometa, mi smo "sitna riba" tako da nas mogu lako privremeno da odbace, a ove sitnije će posle kada i oni jednog dana premaše limit neisporučenih pošiljki na nekom tamo internom Alijevom brojaču... Odnosno nismo mi ništa specijalno kao narod ili država iako tako volimo da mislimo o sebi...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 16:24 - pre 46 meseci
Na sta konkretno mislis , da nije bilo tacno ranije sta sam pisao ?

Kazes nije prvi put , znaci bilo je i ranije i to mozda i vise puta ?

Navedi imas temu , pretragu citiraj sta nije bilo tacno ?
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH22.05.2020. u 21:57 - pre 46 meseci
Ako je za utehu, na onoj listi zemalja i Kosovo nema jeftinu poštu.. što valjda znači da ih tretiraju kao i nas, odnosno deo Srbije
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 01:54 - pre 46 meseci
@ antala i Ostali !

Ko zeli da dokaze da pisem Budalastine , mora to malo Preciznije da obrazlozi , Linkovi itd ! Inace prazne price Nista ne znace !

Zato sto za svoje tvrdnje imam Zvanicne linkove , jel tako Valjane ?

Evo linka za Tvrdnju da je Aliexpress za poslovanje sa Svetom , Zvanicno i formalno Singapurska Firma !!

To mi je Izmedju ostalog @ antala najvise zamerio , kaze serveri su u Kini ??

Da vidimo sta kaze sam Ali :

https://rule.alibaba.com/rule/...=a2g0o.home.0.0.650c2145o4gjjp

Kao sto se vidi link je sa Zvanicnog sajta i dolazi se do njega kada se na dnu Aliexpress stranice odabere " Terms of Use"

I evo sta pise :

If you are a registered member of any of the Sites, and either (a) you are from a place outside mainland China, Hong Kong, Macau; or (b) you access and use the Alibaba Sites from any of the Relevant Jurisdictions, you are contracting with Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited (incorporated in Singapore with Company Reg. No. 200720572D). As some or part of the Services may be supported and provided by affiliates of Alibaba.com, Alibaba.com may delegate some of the Services to its affiliates

Znaci ako ste registrovani korisnik van Kine HK i Macao i koristite Alibaba Sites , vi imate ugovor sa

Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited (incorporated in Singapore with Company Reg. No. 200720572D)

Ajde da vidimo sada Ko ne zna sta prica ??
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 01:58 - pre 46 meseci
ademare:"Znaci ako ste van Kine HK i macao i koristite Alibaba Sites , vi imate ugovor sa "

da, al aliekspres je u mainland China po informaciji ;)
E sad da li je to tacno, mozes proveriti ;)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 02:03 - pre 46 meseci
Nisi u toku ! U postu u kome sam optuzen da ne znam sta pisem , detaljno sam uporedio Alibabu sa primerom Pay Pala !

Koji je Americka firma !

Ali za rad sa Klijentima u Evropi posluje preko predstavnistva u EU , a za ostali deo sveta iz Singapura !

Ako ne razlikujes fizicko od Formalno kako vise puta pise u postovima , onda si gori od @antale !
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 02:15 - pre 46 meseci
Pa Aliexpress je ecommerce platforma Alibabe... koji su registrovani u Hangzou, Kina. Primarna uloga sajta je da prodaje kinesku robu
internacionalnim kupcima, dok se ne moze iz Kine kupovati tamo, on first glance...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 07:34 - pre 46 meseci
Čekaj @ademare, ja kliknuo na link na Aliexpress stranici i dobio malo drugačiji tekst nego onaj tvoj

https://rule.alibaba.com/rule/...=a2g0o.home.0.0.650c2145o4gjjp

Tu su u igri AliExpress Kina, AliExpress Hong Kong i AliExpress Singapur, plus se spominje i AliExpress Rusija koji potpada pod singapurski ogranak u slučaju sporova.

Ali nigde se ne spominje da oni funkcionišu odatle, samo da su u slučaju sporova nadležni sudovi na tim teritorijama, čak je i server na kojem su hostovane obe stranice, i ova tvoja i ova koju sam ja našao hostovana na serveru u Hanghzou u Kini.

Znači opet si sam sebi pucao u stopalo i veruješ da si izašao kao pobednik iz diskusije :-D
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1536
95.180.64.*



+264 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 08:28 - pre 46 meseci
Da spomenem nesto sto se zove Alibaba Cloud i ima 63 zone u 21 regionu sirom sveta ....Jes' bas siguran da podatke dobijas iz Kine direktno?

Ima li smisla pricati sta je cije u ovom povezanom i izmesanom svetu?
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 09:15 - pre 46 meseci
Ok ajmo jedno po jedno, necu nikoga da "quote-ujem"

- Svaka tebi cast na 4K postova, ali postovi ne znace nista da budemo realni, to sto sam ja juce dosao na ovu temu ima svoje zasto, a 15 godina sam na ES-u. To sto mi je post rate low je druga stvar.

- Sto se tice Taobao/Aliexpress/Alibaba/Alipay-a koristim iste skoro 15 godina i veoma sam dobro potkovan i znam sta moze, sta ne moze i kako ono sto ne moze ima da prodje.

- Navodi se da China post/EMS/HK post nema nista sa Aliexpressom, jeli molim te a sa cime ima? Odakle se salju proizvodi iz Singapura mozda? Koji je geografski velicine Novog Sada.

- Svaki proizvod koji narucis mora proci kroz Kinesku carinu, kao i kod nas posta Srbije carini isto prilikom prispeca.

- Zasto se paketi zadrzavaju po mesec ili duze na Kineskoj carini, sto nisu na carini u Singapuru.

- Letovi ne funkcionisu i nece do daljnjeg (ograniceno jedan let nedeljno ka jednoj drzavi), postoji opcija preko DHL-a oko 120 Juana po kilogramu preko Hong Kong-a ali se tu vec ulazi u drugi reon gde moras koristiti fright forward-ere.

- To sto Aliexpress je registrovan u Singapuru nista ne znaci kada im je glavni HQ u Hangzhou, jer jelte tebi opet roba se salje iz Singapura mozda?

- Ne vredjam nikoga ali neke stvari nisu na mestu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 10:47 - pre 46 meseci
Citat:
antala:
China post i dalje ne funkcionise...

Mozes li da pojasnis ovo "i dalje"?

Ja sam narucivao proizvode vise puta od pocetka pandemije i sve je redovno i relativno brzo stizalo.
Naprimer:
Narucio 17.01. Stiglo 10.02.
Narucio 02.03. Stiglo 17.03.
Narucio 20.03. Stiglo 22.04.
Narucio 31.03. Stiglo 22.04.
Poslednju posiljku narucio 13.05. Ocekujem je polovinom juna.

Sad ako hocu da narucim to isto, ne moze bez postarine. Sta god to bilo sto tvrdis da "nije funkcionisalo" bilo bi dobro da ponovo pocne isto tako da "ne funkcionise"
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 10:51 - pre 46 meseci
Ljudi da spustimo loptu, svi znamo da je Aliexpress iz Kine, tu nema šta da se dokazuje, niti je tema

Drugo, ko god je imalo pismen, složiće se da navedeni tekst na engleskom znači da je Alibaba grupa registrovala firmu u Singapuru za članove van Kine i tu je Ademare u pravu

Citat:
ademare:
If you are a registered member of any of the Sites, and either (a) you are from a place outside mainland China, Hong Kong, Macau; or (b) you access and use the Alibaba Sites from any of the Relevant Jurisdictions, you are contracting with Alibaba.com Singapore E-Commerce Private Limited (incorporated in Singapore with Company Reg. No. 200720572D). As some or part of the Services may be supported and provided by affiliates of Alibaba.com, Alibaba.com may delegate some of the Services to its affiliates


Treće, ovde je tema jeftino/besplatno slanje, a zabunu je uneo @antala tvrdnjom da je problem u logistici kineske pošte pa moraju da nas deru
Da, problem je što nismo Nemačka ili neka od ostalih 150 zemalja, nego smo tu gde smo u grupi sa S.MKD, Bosnom i Burundijem, da proverio sam, Burundi ima isti problem sa logistikom, Tanzanija zanimljivo nema
 
Odgovor na temu

antala
Hong Kong

Član broj: 64965
Poruke: 46
..5.60.92.static.midphase.com.



+2 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH23.05.2020. u 11:14 - pre 46 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
antala:
China post i dalje ne funkcionise...

Mozes li da pojasnis ovo "i dalje"?

Ja sam narucivao proizvode vise puta od pocetka pandemije i sve je redovno i relativno brzo stizalo.
Naprimer:
Narucio 17.01. Stiglo 10.02.
Narucio 02.03. Stiglo 17.03.
Narucio 20.03. Stiglo 22.04.
Narucio 31.03. Stiglo 22.04.
Poslednju posiljku narucio 13.05. Ocekujem je polovinom juna.

Sad ako hocu da narucim to isto, ne moze bez postarine. Sta god to bilo sto tvrdis da "nije funkcionisalo" bilo bi dobro da ponovo pocne isto tako da "ne funkcionise"


China post ti sigurno nije dostavio u tom periodu. A mogu i da dodam slike zasto. To sto si primio je ili bilo na lageru u Rusiji i slicno (Tada je na primer Rusija bila otvorena, do zatvaranja granica), ili preko fright forwared-era ako je iz Kine.

- Mada ja nisam dosao na ovu temu da se raspravljam sa bilo kime, nego samo da iznesem svoje misljenje i ono sto znam. (poslao sam zastitne maske iz Kine krajem Marta preko China post-a i jos nisu dostavljene)

 
Odgovor na temu

aaaca
Aleksandar
Beograd

Član broj: 186587
Poruke: 203

Sajt: www.aca.rs


+11 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH29.05.2020. u 11:41 - pre 46 meseci
Kako god bilo da bilo, Pošta Srbije zadržava pakete u svojim špiljama i do sedam meseci i za to imam dokaze na osnovu trakinga. Neke pakete sam poručivao iz Amerike preko DHL Global sistema koje su imale traking do Beograda a onda se paketu gubi trag i pojavljuje se u Pošti pola godine kasnije.

Poslednjih godinu dana me sramota da kupujem sa Aliekspresa jer svaki drugi paket ne stiže pa će reći da lažem kada svaki čas tražim povrat novca. Čekam da mi ne stigne još par davno poručenih paketa pa da zatvorim priču.

Ono što niko nije uspeo da upropasti uspela je Pošta svojim javašlukom i štrajkovima.
Aca
Da li iko koristi Cold Fusion!? Ajde ljudi, ako čujete javite mi.
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.hsd1.pa.comcast.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH29.05.2020. u 14:55 - pre 46 meseci
Meni vec 4 paketa nije stiglo, katastrofa. Aliexpress mi uvek vrati novac, ali mi je krivo sto to naplate onima koji su ustvari poslali isti. Problem je, izgleda, da ili neko krade ili stoje po skladistima poste... Vec par godina narucujem sa Aliexpress i problem je poceo pre nekih 5 meseci.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

oracle_kid

Član broj: 266646
Poruke: 219



+18 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH29.05.2020. u 22:08 - pre 46 meseci
Nesto citao da masa avio kompanija najavljuje letove ka Beogradu od sredine juna, mozda ce to nesto promeniti situaciju
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH29.05.2020. u 22:23 - pre 46 meseci
Da, i meni je palo na pamet da zbog toga sto je u zadnjih pola godine ucestalo gubljenje paketa ima veze sa ovim tretmanom od Alieskpresa.
 
Odgovor na temu

nezadovoljni kupac
Mirjana Zlatkovic
doktor
bolnica
Beograd

Član broj: 343613
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH30.05.2020. u 11:39 - pre 46 meseci
ALIEXPRESS posluje bolje od mnogih u Srbiji. Moje iskustvo, kupila sam mobilni telefon u Tehnomaniji decembra 2019. godine. Sam od sebe je prestao da radi i pojavile su se vertikalne crte na ekranu. Reklamirala sam telefon u originalnoj kutiji, sa racunom. Reklamacija je odbijena sa obrazlozenjem da je ekran telefona ostecen, a nije, samo ima normalne tragove koriscenja (par sitnih ogrebotina na ekranu). Kupila sam cerki prosle godine drugi telefon preko Aliexpressa. Nakon 2 nedelje pao je na beton i pukao je ekran po sredini. Reklamirala sam na Aliexpressu. Dobila sam ponudu zamene telefona, potpune refundacije novca i novcane nadoknade za popravku. Odlucila sam se za poslednje i novac mi je uplacen. Mislim da je ovde u pitanju kvalitetan, odgovoran i profesionalan prodavac, koga treba unistiti.

 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress ukinuo besplatno slanje ka Srbiji i BiH
(TOP topic, by bakara)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103669 | Odgovora: 478 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.