Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc kako da emigriram u EU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc kako da emigriram u EU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.106.56

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 15:36 - pre 59 meseci
U koju EU državu hoćeš da emigriraš i kakav ti je plan kad stigneš tamo?
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.106.56

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 15:47 - pre 59 meseci
Ja imam komšiju koji je u četrdesetim i već par godina se pokušava nekako da se uvuče, prvo u Austriju, a duže vrijeme u Njemačku. Stvar je u tome da ode kao turista na tri mjeseca i šta tamo radi i s kim je, ne znam. Valjda pokušava da dobije nekakav posao.

Ali je najveći problem što on ne zna ništa da radi. Dobro se zna kakvo je naše školstvo - kad izađeš iz srednje (u njegovom slučaju), nisi ništa naučio. Ni ovdje nije ništa radio. Mislim da nije ni zrno graška posijao u zemlju. I šta će on sad u tim godinama, uz toliki priliv mlađih emigranata iz Azije i Afrike i preuzimanja dijela poslova od strane AI-a?

Diplome fakulteta društvenog smijera su također bezvrijedne. Trenutno je velika naval na medicinsku školu, jer se traže medicinske sestre i tehničari da paze na ostarjele onemoćale Nijemce.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 15:53 - pre 59 meseci
"Trenutno je velika naval na medicinsku školu, jer se traže medicinske sestre i tehničari da paze na ostarjele onemoćale Nijemce. "

To se svuda trazi zato sto to niko od domacih nece da radi...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
109.175.106.56

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 16:38 - pre 59 meseci
To je djelimičan odgovor, ali stvar je i u tome da se od 1972.-e godine smanjuje broj autothonih Nijemaca, pa su Nijemci usisavali stanovništvo iz Turske, Druge Jugoslavije, itd., a sada i iz Azije. Pazi, pazi, ali šta je počelo oko 1972.-e godine? Drugi Val Feminizma.

Šta se desi sa usisanom populacijom u Njemačkoj? Prolaze proces germanizacije, preciznije, prva generacija se kulturno germanizuje npr. 50%, njihovi potomci 99% i unuci i unuke su Nijemci 100%. Stani, stani, malo, gdje su unuci i unuke? Jedva da ima pokoje. Objašnjenje: ljevica i feminizam su ih kulturno upropastili.

Dokaz: https://en.wikipedia.org/wiki/..._Germany#Statistics_since_1900 Nađite godinu 1972.-u i proučite tabelu.

2019-1972=47

Četrdeset i sedam godina se broj Nijemaca i smanjuje i pored dobrih novčanih izdataka za nove mame i germaniziranja imagranata. Jednostavno, to društvo gubi utrku.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 16:57 - pre 59 meseci
Nema to veze sa Nemackom, taj posao se trazi i u Kanadi i bilo gde na zapadu...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 17:15 - pre 59 meseci
Ja danas čuo neki trač da od prvog će moći samo sa pasošem, bez radne vize, da se ode i radi u Nemačkoj.
Obično ne bih poverovao, ali sad sam čuo od jednog drugara koji nije neki zaeebant.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 18:03 - pre 59 meseci
Kapiram da uvek moze da se nadje posao pa sredi viza, ali mene ne interesuje da radim, ne idem samo da radim. Uzeo bih godinu dana odmara i voleo bih da se nastanim negde odakle bih mogao sa lakocom da obilazim zapadnu Evropu. Geografski najvise bi mi odgovarala Svajcarska odatle je sve blizu, osim mozda Skandinavije, ali tamo se vec bio...

Svajcarska je veoma skupa, pa mozda neka obodna zemlja gde je jeftinije. Recimo Nemacka.

Dakle plan mi je da mogu da imam regulisan duzi boravak i da ako bas zaskripi sa lovom ili iz znatizelje mogu nesto i da radim. Ali vidim sad vec da to nece biti moguce administrativno. Ipak treba EU pasos.

Sto se tice Srbije i Bosne, privatno radije bih otisao u Caracas tamo je zanimljivije sad.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 18:32 - pre 59 meseci
Citat:
Whitewater:Uzeo bih godinu dana odmara i voleo bih da se nastanim negde odakle bih mogao sa lakocom da obilazim zapadnu Evropu. .

Pa eto, smestis se u Suboticu, i odatle obidjes celu evropu.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 20:54 - pre 59 meseci
Citat:
Whitewater:
Kapiram da uvek moze da se nadje posao pa sredi viza, ali mene ne interesuje da radim, ne idem samo da radim. Uzeo bih godinu dana odmara i voleo bih da se nastanim negde odakle bih mogao sa lakocom da obilazim zapadnu Evropu. Geografski najvise bi mi odgovarala Svajcarska odatle je sve blizu, osim mozda Skandinavije, ali tamo se vec bio...

Svajcarska je veoma skupa, pa mozda neka obodna zemlja gde je jeftinije. Recimo Nemacka.

Dakle plan mi je da mogu da imam regulisan duzi boravak i da ako bas zaskripi sa lovom ili iz znatizelje mogu nesto i da radim. Ali vidim sad vec da to nece biti moguce administrativno. Ipak treba EU pasos.

Sto se tice Srbije i Bosne, privatno radije bih otisao u Caracas tamo je zanimljivije sad.


Pa apliciraj za turisticku vizu od godinu dana, ili majmunisi sa dva pasosa, udjes u EU sa srpskim pasosem, ostanes 3 meseca, izadjes u jednoj zemlji - tipa Bosna, vratis se sa USA pasosem iz Srbije, budes 3 meseca, izadjes, i ponovo zarotiras pasose...

Cela Europa ti je blizo ako zivis pore nekog veceg aerodroma...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU17.05.2019. u 21:16 - pre 59 meseci
Citat:
R A V E N:
To je djelimičan odgovor, ali stvar je i u tome da se od 1972.-e godine smanjuje broj autothonih Nijemaca, pa su Nijemci usisavali stanovništvo iz Turske, Druge Jugoslavije, itd., a sada i iz Azije. Pazi, pazi, ali šta je počelo oko 1972.-e godine? Drugi Val Feminizma.

Šta se desi sa usisanom populacijom u Njemačkoj? Prolaze proces germanizacije, preciznije, prva generacija se kulturno germanizuje npr. 50%, njihovi potomci 99% i unuci i unuke su Nijemci 100%. Stani, stani, malo, gdje su unuci i unuke? Jedva da ima pokoje. Objašnjenje: ljevica i feminizam su ih kulturno upropastili.

Dokaz: https://en.wikipedia.org/wiki/..._Germany#Statistics_since_1900 Nađite godinu 1972.-u i proučite tabelu.

2019-1972=47

Četrdeset i sedam godina se broj Nijemaca i smanjuje i pored dobrih novčanih izdataka za nove mame i germaniziranja imagranata. Jednostavno, to društvo gubi utrku.


Daj RAVEN dozovi se pameti, pa zar se moc jedne nacije meri sa brojem ovaca u stadu?

Britanci - saka jada su vladali Indijom i Kinom... A vladaju sa pola sveta i danas.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU18.05.2019. u 01:48 - pre 59 meseci
da zanimljiv predlog banana, razmislicu o tome kao krajnjem resenju, mada ideja je OK.

Istrazujuci malo otkrio sam da Francuzi dozvoljavaju duzi turisticki boravak do 12 meseci sto bi meni bilo idealno jer bas zelim da se namestim u siroj okolini Basela, a rekli su da mora da se aplicira za vizu. Tj mora se vaditi viza. Vec sam zvao Francuze ali je zatvoren konzulat, pocinje vikend.

Subotica mi ne odgovara jer je predaleko od oblasti koje me interesuju, kao ni putovanje avionom, neka hvala odletis za 10Eura i onda platis shuttle ili taxi 20e pa hotel itd... Uostalom sve su to kratke relacije... I kako da se krecem bez kola ?!?


I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU18.05.2019. u 08:14 - pre 59 meseci
Citat:
I kako da se krecem bez kola ?!?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Pomoc kako da emigriram u EU18.05.2019. u 08:26 - pre 59 meseci
Pa koje zemlje hoces da obilazis?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Pomoc kako da emigriram u EU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5133 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.