Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet

[ Pregleda: 9173 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet14.04.2013. u 23:13 - pre 134 meseci
Dakle, pokusacu da ukratko iznesem svoj problem.

Radim freelancer zadnjih nekoliko godina. Zadnjih par meseci jedan od klijenata mi je americka firma, za koju radim kao linux admin. Firma je u Bostonu. Neophodno je da odem u Boston da bi uradio neke stvari koje ne mogu remote, i da bi mi odrzali obuku za softver koji prave, da bih mogao da im budem i support za njihove klijente. Popunio sam DS-160 obrazac, naveo da sam freelancer, na razgovor u ambasadu odneo njihovo pismo u kome lepo pise da me pozivaju na trening da bih mogao da pruzam support njihovim klijentima koji su uglavnom po EU i Africi, i da im treba neko u ovoj vremenskoj zoni, a ne u USA. Poneo sam i izvod iz banke da se vide redovne uplate, da imam para, da mi roditelji imaju dve kuce, da se zaposleni za stalno sa redovnim primanjima. U ambasadi su me odbili za vizu, jer smatraju da cu da emigriram tamo, amerikanka koja me intervjuisala na salteru je samo prokomentarisala "kakav je to trening za posao a niste zaposleni?" i odbila mi zahtev.

Sad sam u problemu ne znam cime da im dokazem da cu se zaista vratiti. To sto imam dugogodisnju vezu ovde, i sto planiram vencanje na jesen, to ne mogu da dokazem. A postoji i velika sansa da cu morati vencanje da odgodim na sledece prolece. A treba sto pre da nekako sredim vizu da mi me zaposlili za stalno ovde u Srbiji.

Ne znam sad sta da radim. Da li da me drugar prijavi kao radnika, ili da me prijave u firmi Amerikanca (muz njegove sestre ovde ima firmu sa kojom ima ugovor o saradnji). Sta je bolje po dobijanje vize?
Bojim se da ako me ortak prijavi kod sebe, ovima ce da bude sumnjivo kako sam se ja to zaposlio u firmi koja nema veze sa ovom USA firmom, a USA firma me zove na trening.
Ili ako me prijave u ovoj firmi koja je povezana sa USA firmom, bojim se da ce da kazu, aha, on te je zaposlio ovde, on ce te zaposliti u USA kad dodjes.

Voleo bi da me neko posavetuje sta je najbolje uraditi da im dokazem da cu se vratiti.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet15.04.2013. u 01:36 - pre 134 meseci
Citat sa http://serbia.usembassy.gov/niv-denial.html

Everyone may re-apply according to the procedure described under "How to Apply;" however, we recommend that applicants wait one year before reapplying after a visa denial, unless there is a significant change in an applicant's circumstances or other compelling reason for an earlier reapplication. All inquiries related to visa denials must be submitted in writing and sent to [email protected]


Od ovoga što si nosio u ambasadu:

"njihovo pismo u kome lepo pise..." - irelevantno, jer ambasada ne može da donosi odluku na osnovu izjave strane koja je zainteresovana da ti dobiješ vizu

"Poneo sam i izvod iz banke da se vide redovne uplate, da imam para" - OK

"da mi roditelji imaju dve kuce" - irelevantno, nemaš ih ti

"da se zaposleni za stalno sa redovnim primanjima" - irelevantno, oni su zaposleni, a ne ti

U profilu ti piše da si student, a ne piše da si nosio potvrdu sa fakulteta, što je trebalo da odneseš

Verovatno imaš manje od 30 godina, što je minus ako nemaš druge jake veze sa maticom (brak, potomstvo, dobro zaposlenje i prihode...)


Sa ovakvim stanjem stvari i papirima, nisi ni mogao dobiti vizu. Ne znam da li si pitao ljude ovde pre apliciranja šta misle, verujem da nisi, i verujem da bi ti svako ko je prošao tu proceduru rekao da ne apliciraš sa ovakvim stanjem stvari i papirima.

Pre nego što ponovo apliciraš, bilo bi dobro da se zaposliš, možda i da otvoriš neku agenciju, pa da ti uplate ležu na nju, i da sebi uplaćuješ doprinose (najmanje nekoliko meseci). Važna je i visina prihoda. Ne izgleda lepo kada po izvodima prikazuješ prihod od 20000 din (u periodu od samo nekoliko meseci), a hoćeš da ideš u USA, jer izgleda kao da nemaš novca. A ne izgleda lepo ni kada po izvodima prikazuješ prihod 20000 din, a na formularu navodiš prihod od 100000 din, jer izgleda kao da lažeš. Venčanje bi isto tako bilo dobro odraditi pre ponovnog apliciranja. Firma i brak su dve vrlo jake veze sa maticom, i to će u ambasadi znati da pravilno ocene. Bez bar jednog od ova dva, mislim da bi uzalud ponovo aplicirao.

Dosta korisnih informacija je ovde: http://travel.state.gov/

Neka šansa može da ti bude tzv "Waivers of Ineligibility", ali ako ti u ambasadi nisu rekli da možeš da apliciraš za ovo, onda ništa.
http://travel.state.gov/visa/frvi/denials/denials_1361.html
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet15.04.2013. u 07:01 - pre 134 meseci
Trebao je da se prijavi kao klasičan turista-student, i onda da priloži to sve za studiranje, roditelje i sl... Cenim da će sada vrlo teško da dobije vizu, jer jednom kad je odbijen, svaki naredni put to mora da prijavi, i stalno će mu to biti vrlo veliki minus.

Ja pre cenim da se on spetljao na razgovoru za vizu, da je krenuo da mulja i zavlači i da bar u početku rekao kako zaista stoje stvari.. A oni imaju žestok nos za te stvari..
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet08.06.2013. u 14:27 - pre 132 meseci
sad sam cuo da su izmislili B1 in lieu of H1B, ali to treba videti sa imigracionim advokatom.

 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet08.06.2013. u 21:25 - pre 132 meseci
http://newdelhi.usembassy.gov/...ent-holp/b1-in-lieu-of-h2.html
Ako je odbijen vec za bilo koju vizu, nema sansi za ovo. Plus sto on nije zaposlen ovde, sto je i bio prvobitni problem, a to je uslov za ovaj tip vize.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet09.06.2013. u 00:50 - pre 132 meseci
odbijen je za posetilacku vizu, a nije trajno banovan za SAD.

To sto je odbijen za neemigrantsku vizu nema nikakve veze ako ispuni uslove za istu ili cak i neku imigrantsku. Moze on biti i 15 puta odbijen, ako ozeni neku Amerikanku ili ga sponzorise poslodavac ici ce u Ameriku samo tako.

Vidjeno vec stotinu puta...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet09.06.2013. u 01:20 - pre 132 meseci
Da si pogledao cemu sluzi viza koju si pomenuo, shvatio bi da je za ovaj konkretan slucaj nemoguca misija.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje B1/B2 vize za USA, potreban savet

[ Pregleda: 9173 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.