Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PItanje u vezi green card-a

[es] :: Vodič za emigraciju :: PItanje u vezi green card-a

[ Pregleda: 4916 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.PPPoE-2013.sa.bih.net.ba.



+13 Profil

icon PItanje u vezi green card-a22.02.2008. u 09:51 - pre 196 meseci
Pozdrav,

Imam prijatelja amerikanca koji ima svoju privatnu firmu. Nedavno je izrazio zelju da bi mi pomogao da emigriram u USA tako sto ce me zaposliti u svojoj firmi.

Ici ce na onaj fazon da sam ja jedina osoba koja mu moze voditi odredjene IT (maintenance and support) poslove, tako da me mora imati (sto i nije daleko od istine, jer sam mu ja razvijao davno te sisteme). Znaci ne moze raditi biznis bez mene.

Vjerovatno cu dobiti sve odgovore sam u pravo vrijeme, ali imam par pitanja na koje bih zelio da imam sada odgovor ako mi neko zeli odgovoriti :)

1. Koliko tesko je dobiti green card u mom slucaju
2. Kojie sve papiri trebaju sa moje strane (mislim ono standardno, jel imas nesto specijalno)
3. Koliko traje to vremenski, imajuci u vide da on sve zavrsava pravo brzo.


Hvala :)
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.252.*



+228 Profil

icon Re: PItanje u vezi green card-a22.02.2008. u 21:14 - pre 196 meseci

Dali ces dobiti vizu i kolko brzo ces dobiti vizu zavisi samo od dva uslova.
Prvi i primarni uslov je kolko je jak tvoj garant ( ne mislim na fizicku jacinu ) i kako tvoj garant prezentuje svojim vlastima da si ti bas taj sto mu treba. Kolko ima zaposlenih i kako ce objasniti zasto nije nasao nekoga tamo da zaposli, vec mu treba neko sa strane.
Drugi uslov je dali ti mozes uci u Ameriku. Da pojasnim, kakav je tvoj dosije, dali si osudjivan, dali si vrsio odredjene radnje koje te stavljaju u grupu osoba sa rizicnim ponasanjem.

Inace da pojasnimo jos jednu stvar, ima puno raznih vrsta americke vize. Neznam za koju si ti zainteresiran, ali poistovecivati vizu i green card je pogresno. Zato, ako moze prvo definiraj sta bi ti hteo, pa da posle diskutujemo.
Ja sam bio u Americi u Decembru 2006 i vizu sam lako dobio zato sto mi je garant bio mnogo jak i mogu bez ikakvih problema da dobijem vizu za Ameriku ( multi za tri, pet ili deset godina ), ali za green card je malo drugacija procedura.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.pppoe-8278.sa.bih.net.ba.



+13 Profil

icon Re: PItanje u vezi green card-a23.02.2008. u 17:33 - pre 196 meseci
Hvala na odgovoru.

Pa osoba ima jacu firmu u manjem mjestu, i zaista mu treba odrzavanje. Ne da se ne moze neko drugi naci, naravno, ali ja sam razvijao par projekata... pazimo se i rekao je da ce sve uciniti da ja kod njega dodjem i da me zaposli.

Na svu srecu nemam nikakav dosije.

Glavni cilj mi je da dobijem stalni boravak tamo, kao i radnu dozvolu te da povucem suprugu i kcerkicu nekad kasnije.

Nisam bas upucen u te sve vize, ali koliko sam shvatio Green Card mi omogucava nesmetano kretanje po cijeloj teritoriji USA, kao i radnu dozvolu. Imam sva prava kao i Amerikanci, osim sto ne mogu da glasam. Da li sam ispravno to protumacio?

Isto tako sam negdje cuo da postoji nekakav limit u trajanju od nekoliko godina od dobitka Green Card, a to znaci da ne mogu da posjetim mjesto rodjene, t.j. drzavu u trajanju od 5 godina... da li je to istina?




 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
79.125.248.*



+228 Profil

icon Re: PItanje u vezi green card-a23.02.2008. u 21:34 - pre 196 meseci
O vizama imas na sajtu Americke ambasade, ja sam to citao kad sam aplicirao za vizu ( cisto informativno ) i pricao sa Amerikancima koji su skoro postali Amerikanci, pa su mi malo objasnjavali o tome. Mene nikad nije interesovalo iseljenje u USA, a ne interesuje me ni sad, ja sam radio za jednu veliku Americku firmu ( jos uvek sam na stand by) ali na poslovima van Amerike ( uglavnom Bliski istok ).
Probaj da informacije dobijes na nekom zvanicnom mestu, ima i ovde ljudi koji bi mogli pomoci, ali uglavnom su voajeri ili filozofi, pa ce diskusije biti u stilu " kako mali Djokica zamislja odlazak u Ameriku"
 
Odgovor na temu

skitac
nesa nesa
srbija

Član broj: 219456
Poruke: 2
*.dsl.rcfril.sbcglobal.net.



Profil

icon Re: PItanje u vezi green card-a13.04.2009. u 17:38 - pre 183 meseci
drugar ja sam sve to prosao i bio sam kuci posle 1 ipo godine od dobijanja green card znaci bitno je da nju dobijes posle dobijanja green c. mozes otici sutradan kuci ,jedino sto ne smes biti odsutan duze od 6 meseci iz amerike(inace propada sve) a zenu i dete mozes odvesti tek kad dobijes drzavljanstvo, tek posle 4god i 8 meseci stices pravo da polazes za drzavljanstvo!pozdrav i sve najbolje
 
Odgovor na temu

skitac
nesa nesa
srbija

Član broj: 219456
Poruke: 2
*.dsl.rcfril.sbcglobal.net.



Profil

icon Re: PItanje u vezi green card-a13.04.2009. u 17:50 - pre 183 meseci
potrebna dokumentacija :
1 izvod iz maticne knjige
2potvrda o drzavljanstvu
3potvrda da si zavrsio sa vojskom (odes u vojni odsek)
4potvrda da nisi kaznjavan (odes u policiju za to)
5pa i tako potvrda od suda (i ova potvrda je bitnabez nje neces proci)
gore sve navedeno moras prevesti na engl. i to mora prevesti sudski tumac (kad prevede mora da lupi svoj pecat inace nece ti priznati)
to sve mozez prevesti u beograd preko puta usa ambasade u jednoj maloj ulicici je taj prevodioc !
e sad mislim da ti ne treba potvrda da radis jer ti si pozvan u ameriku zbog tog razloga!
najbolje ti je da nazoves ambasadu reci ce ti tacno sta ti je potrebno !
sa srecom
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: PItanje u vezi green card-a

[ Pregleda: 4916 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.