Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li biti programer? Buducnost profesije

[es] :: Vodič za posao :: Da li biti programer? Buducnost profesije
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 267142 | Odgovora: 1523 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije25.01.2023. u 11:52 - pre 15 meseci
Preterase sa ispravkama, taman stiglo u Aur u Arch i Manjaro a oni nasli neku sitnicu da dodaju i opet nova verzija. Sad ili rucno skidanje .deb pa u format za arch ili cekanje da stigne update u Aur. A update im jer uzas, svaki puta moram da obrisem cache, config i local za chatgpt da bi update odradio kako valja. Sad je 0.10.1 a bio je do malopre 0.10.0
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije25.01.2023. u 14:57 - pre 15 meseci
https://en.wikipedia.org/wiki/Prompt_engineering

https://medium.com/sopmac-ai/w...rompt-engineer-do-f00c6f2ad1ab


Novo zanimanje "Prompt Engineer"
NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije25.01.2023. u 17:38 - pre 14 meseci
Jel radi to "svetsko cudo chatgpt", namesti ga na 0.10.1 verziju. Stalno zuzet, stalno nesto rade, izgleda je velika lova gurnuta i sad se forsira da napreduje pod punim gasom, zavrcu usi. Ne kapiram zadnja ispravka je zbog win i mac masina, program ima logout ali ja se stalno pitam da li taj logout ima bilo kakvu ulogu jer kad god se nesto menja ono kaze istekla vam je sesija, kakva sesija tek sam startovo program i kao ulogujte se ponovo a program vrti one njegove fazone, kao neke sale ili kao neka fiktivna prepiska developera i slicno. Ne kapiram logiku da ako se izlogujem moram jos i da izadjem sa quit. Imma utisak da chatgpt sve vreme radi u pozadini ali ga ne vidim kao proces, zamaskirano nekako pogotovo sto za Arch i Manjaro prave ga od .deb verzije u Aur-u. Ima samo .deb verzija kao da nista drugo ne postoji od jacih distribucija linuxa.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije25.01.2023. u 20:21 - pre 14 meseci
ChatGPT laze cim zine, kad sam pitao gde se cuvaju diskusije odgovor je bio kod mene u cache na mom pC . Danas ladno su radili restore i vratili sve diskusije koje sam obrisao iz menija u programu i cache sa diska. Win verzija ima vise opcija i sve rade, zanima me .deb verzija da li ima isto opcija kao i win verzija i da li radi copy code, arch verzija koja se pravi od .deb verzije nema sve opcije i copy code ne radi. Izgleda da se program brusi za win i Mac a za besplatne linuxe ne. M$ je ulozio pare, mozda je Apple isto ulozio lovu.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije26.01.2023. u 15:22 - pre 14 meseci
Citat:
ChatGPT laze cim zine

Istina,

OpenAI nema službenu aplikaciju za ChatGPT,
Ali postoje neslužbene aplikacije koje su wrapper za web API.


NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije26.01.2023. u 17:14 - pre 14 meseci
Ne volim kroz browser, ovo skidam sa gita, ima za Win, Mac i Debian. Ako lik ne azurira sve onda sam pravim sa debtap ili ako azurira onda stigne kroz update ili ja ispravim build fajl ocitam SHA256 .deb fajla i izbildujem verziju. Ovo da laze juce mi izaslo, izvinte radili smo restore pa smo vratili diskusije. Kad sam pitao jos na samom pocetku gde su podaci chatGPT odgovori ladno da se cuvaju kod mene na PC i da oni nista od tih diskusija ne cuvaju. Tako pitam jel moze da se stavi avatar, iz cuga napisa da ne moze, onda ja napisem da sam procitao da moze, po onda chatGPT kaze moze al posto ide preko Grvatara nije bas sigurno a i nije jer sam nasao da mi je na nekom forumu provaljen e-mail kojeg sigurno vise nemam bas preko Gravatara. Isprogramirali ga da laze da bude slicniji coveku
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije26.01.2023. u 17:31 - pre 14 meseci
Ne bi se čudio da OpenAI čuva diskusije, pa kod tebe još i lik koji radi aplikaciju. i ti na svom PC-u. (3 kopije)


NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije26.01.2023. u 18:57 - pre 14 meseci
Citat:
Impaler: Ne bi se čudio da OpenAI čuva diskusije, pa kod tebe još i lik koji radi aplikaciju. i ti na svom PC-u. (3 kopije)

Zaboravio si lika koji to mulja za Arch u AUR taj isto moze da pravi kopiju, ovaj na githubu lici mi da je kinez ko zna sta mulja. Meni se isto vata, evo sad sam u browseru, ista meta isto odstojanje, ne radi i ispisuje one "pametne poruke", imo wraper ili kroz browser isto mi dodje, jos ako mu se ne svidja browser i kojekavi add-onovi tek onda nece da radi
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije26.01.2023. u 20:21 - pre 14 meseci
@Impaler
Evo ulogova se konacno preko browsera. Pitam ima li sta sem browsera i dobijem odgovor imas na gitu ili instaliraj Anakondu i pyton pa muljaj. I preko browsera isto vracene su stare diskusije, jedba poneku uspem da obrisem. Danas preko browsera uzas koliko je spor.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije27.01.2023. u 09:30 - pre 14 meseci
Pitaj ga slijedeći put kad bude radio da ti napravi prompt za ChatGPT u Python-u, hehe
NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije27.01.2023. u 14:14 - pre 14 meseci
Citat:
Impaler: Pitaj ga slijedeći put kad bude radio da ti napravi prompt za ChatGPT u Python-u, hehe


Eh sta da ga pitam, ovo sta sam pisao to je istrljo kao da ja znam Anakondu i Python. Nikad radio sa Anakondom a sa Pythonom copy/paste sto @Panta napise ili sa neta i chatgpt. Ovaj chatgpt tako me je vozao kao da zna da nema veze sa tim, koja je on suluda resenja predlagao, na kraju sam reko stop dokle, te instaliraj ovo, pa izpadne ne radi, onda instaliraj ono pa opet skripta ne radi, bilo idi na reddit otvori nalog pa ce da ti reddit da neke sifre i onda preko skripte skidas, jes malo sutra dao reddit nesto ali se to ne poklapa sa nazivima koji su u skripti pa jos tamo nesto glavno uopste nije dao. Kad pitam sta da upisem ovde chatgpt kaze ne treba to stavi none, cvrc milojka. Onda mu dam @pantinu skriptu da optimizuje a on umesto 0 ladno zaftljaci 3 na mesto 0. Jednu jedinu skriptu uspeo je da optimizuje i da to posle radi, sve ostalo cvrc. Sad se ja pitam jel to neko tamo sedi umesto chatGPT pa gledaju i onda procene ovaj je pacer aj da ga malo u mozak.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije27.01.2023. u 18:53 - pre 14 meseci
Jel moze neko da mi kaze to sto se nalazi na githubu da li to samo wraperi koji idi na OpenAI ili koriste programski kod i idu ko zna gde i izvlace odgovore. Pitao sa OpenAI iz browsera on mi preporuci
transformerse, gledam ko tele u sarena vrata tu stranicu. Ja koristim ili openAI iz browsera ili chatGPT
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2700



+699 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 00:23 - pre 14 meseci
A šta misliš, pa vidiš da ti traži da se uloguješ ili da kreiraš nalog na OpenAI?

Postoje dve varijante kod mašinskog učenja i generalno AI, jedna je da istrenirana neuronska mreža ima pristup ograničenim podacima (npr. kad istreniraš program za igranje šaha, onda u nekoj partiji jedino ima pristup aktuelnoj poziciji i prethodno odigranim potezima, a nema pristup knjigama otvaranja i sl.), dok je druga varijanta da i u toku primene AI ima pristup nekoj bazi podataka - recimo, za ovo je primer generisanja opisa pozicije na šahovskoj tabli, gde program ima primere delova rečenica ili celih rečenica, koje može da koristi kako bi sklopio tekst.

Kako ChatGPT može da generše programski kod, teško je poverovati da za to samo koristi kao ulaz tekstualni opis koji navede korisnik i ugrađenu logiku (čvorove neuronske mreže), već verovatno koristi sve dostupne resurse na internetu.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 10:56 - pre 14 meseci
Kažu oni da nije spojen na internet majke im.

To je teška neistina, jer ti ne bi mogao pristupit da nije , hehe
S druge strane pitaj ChatGPT da se ponaša kao linux terminal, pa pingaj svoj host , mislim da stvarno pinga. ili curl pa neki sajt


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 28.01.2023. u 12:27 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 14:05 - pre 14 meseci
Evo ga i nesto iz moje uze struke:

https://blog.nsg.ee.ethz.ch/20...nternet-router-on-top-chatgpt/

Sta reci, mali bas dobro uci i napreduje ... :-)
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 14:11 - pre 14 meseci
Citat:
Impaler: Kažu oni da nije spojen na internet majke im.

To je teška neistina, jer ti ne bi mogao pristupit da nije , hehe
S druge strane pitaj ChatGPT da se ponaša kao linux terminal, pa pingaj svoj host , mislim da stvarno pinga. ili curl pa neki sajt


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 28.01.2023. u 12:27 GMT+1]


Pito sam kaze ne moze da bude linux terminal nego da startam terminal u mom slucaju konzolu. Kuco mu ping 8.8.8.8 prbo se ravi lud onda je dao kao nekoi primer, kuco mu whois 8.8.8.8 e tu ide klasika pukne prog.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 15:38 - pre 14 meseci
@Impaler ko sad laze chatGPT ili ovaj na linku:https://arstechnica.com/inform...-linux-shell-or-calling-a-bbs/
Ti kazes teraj ga da radi kao linux terminal, sta da mu kazem, kad mu napisem da radi kao linux terminal on kaze da ne moze.i ona standardna fora sta je on.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 16:18 - pre 14 meseci
probaj:
Citat:
I want you to act as a Linux terminal,
I will type commands and you will reply with what the terminal should show.
I want you to reply with the terminal output inside a unique code block and nothing else.
do not write explanations.
do not type commands unless I instruct you to do so.
When I need to tell you something in English I will do so by putting text inside curly brackets {something like this}.
my first command is pwd.


To sam pročitao da tako rade na blogu.

i onda :
Code:

curl "http://worldtimeapi.org/api/timezone/UTC"


ili neki drugi server
NO FATE
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 17:19 - pre 14 meseci
@Impaler,

Kuco sam mu ceo tekst i preso je u terminalski mod. Nesto od komadi nece da izvrsi, ping na 8.8.8.8 uradi i podudara se sa mojim pingom iz konzole, whois uradi na 8.8.8.8 ali na 9.9.9.9 nema pojma iako je to quad9 proxy, uglavnom dosta toga nece da uradi, za nesto ide na net a nesto ima a nema pojma sta radi kao npr. uname -r gde daje 4.19 kernel a u Archu je na uname -r dobijam 6.1.8-arch1-1 kernel, azuriran kernel juce ili prekjuce.
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: Da li biti programer? Buducnost profesije28.01.2023. u 17:24 - pre 14 meseci
Ma samo me zanimalo jeli to chatGPT halucinira terminal, ili je real thing.
NO FATE
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Da li biti programer? Buducnost profesije
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 267142 | Odgovora: 1523 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.