Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dolfin duplo montitanje

[es] :: Linux aplikacije :: Dolfin duplo montitanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20658 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 12:43 - pre 74 meseci
Dolfin duplo montitanje
Kad izaberem neku drugu particiji-linux iz Dolphin file managera on prijavi da je particija vec montirana. Kubuntu OS

Ugasim to obavetenje i ponovo kliknem na tu particiju-linux i sve je ok, ovo se desava za sve particije-linuxe.

Fstab je Ok.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 19:16 - pre 74 meseci
Čini mi se da ovo brlja od novog kernela tj od kako je došao 4.15.xx. Kod mene su inače bar ntfs particije podešene da se automatski montiraju (KDE opcija u podešavanjima) i to je radilo. Odjednom sada kad upalim Arčija (nisam proveravao ostale) sve particije, osim njega, razmontirane. Montiram ih u Delfinu jer mi je najlakše i dobijem ovu poruku. Sledeći restart i opet nijedna montirana.
Nešto slično se dešavalo i ranije, problem je pravio jedan red u /usr/share/polkit-1/actions/org.freedesktop.UDisks2.policy i kada to promenim, vraća se automatika. Sada je tu sve u redu a opet ne radi. Pretpostavljam da je plazma opet nešto sjeb@l@ i da će uskoro da dođe na svoje.

Isto se dešava i na Arčiju na laptopu. Na laptopu je prestalo da radi power dugme, ono je podešeno da gasi laptop ali sada ne reaguje. Mislim da ima još brljanja ali sad ne mogu da se setim. Plazma je totalno urnisala prethodni KDE, zato mi je Kubuntu 14.04 zlatna rezerva, šteta što nema opcija da Arčija ostavim na KDE4. :(

Svakih par dana neki apdejt koji ne može da prođe (ajde da to bude mana RR Arčija koji žuri ispred ostalih) pa moram da tražim rešenje ili sačekam dok oni to odrade. Trenutno ga muči akonadi.

Da dodam, setio sam se još nečega, glavni komp retko gasim nego samo uspavam. Od novog kernela se povremeno dešava da kod uključivanja nema mreže tj uopšte ne vidi mrežnu karticu. Relogovanje ne pomaže, restart sve vrati na staro. Nema pravila, nekada 12 sati bude uspavan i sve radi, nekada posle nekoliko sati nema mrežne.
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.26.*



+44 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 21:20 - pre 74 meseci
Manjaro je to. 'De može dobar os da nosi takvo ime :)
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 21:46 - pre 74 meseci
Citat:
revlo: Manjaro je to. 'De može dobar os da nosi takvo ime :)

Nije Manjaro nego Kubuntu...
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 21:55 - pre 74 meseci
Citat:
calexx:
Čini mi se da ovo brlja od novog kernela tj od kako je došao 4.15.xx. Kod mene su inače bar ntfs particije podešene da se automatski montiraju (KDE opcija u podešavanjima) i to je radilo. Odjednom sada kad upalim Arčija (nisam proveravao ostale) sve particije, osim njega, razmontirane. Montiram ih u Delfinu jer mi je najlakše i dobijem ovu poruku. Sledeći restart i opet nijedna montirana.
Nešto slično se dešavalo i ranije, problem je pravio jedan red u /usr/share/polkit-1/actions/org.freedesktop.UDisks2.policy i kada to promenim, vraća se automatika. Sada je tu sve u redu a opet ne radi. Pretpostavljam da je plazma opet nešto sjeb@l@ i da će uskoro da dođe na svoje.

Isto se dešava i na Arčiju na laptopu. Na laptopu je prestalo da radi power dugme, ono je podešeno da gasi laptop ali sada ne reaguje. Mislim da ima još brljanja ali sad ne mogu da se setim. Plazma je totalno urnisala prethodni KDE, zato mi je Kubuntu 14.04 zlatna rezerva, šteta što nema opcija da Arčija ostavim na KDE4. :(

Svakih par dana neki apdejt koji ne može da prođe (ajde da to bude mana RR Arčija koji žuri ispred ostalih) pa moram da tražim rešenje ili sačekam dok oni to odrade. Trenutno ga muči akonadi.

Da dodam, setio sam se još nečega, glavni komp retko gasim nego samo uspavam. Od novog kernela se povremeno dešava da kod uključivanja nema mreže tj uopšte ne vidi mrežnu karticu. Relogovanje ne pomaže, restart sve vrati na staro. Nema pravila, nekada 12 sati bude uspavan i sve radi, nekada posle nekoliko sati nema mrežne.



Plasmu menjaju ko "ciga konje" :D Samo sto je stigla 5.12, sutra odmah 5.12.1 a danas 5.12.2 i to prvo na Kubuntu backport pa onda tek posle na Neon koji pravi plasmu. Ja sam to setovanje sto spomkinjes probao, ne radi odavno jos kad si ti prvi puta napisao. Apdejti stizu svaki dan, kao da imaju normu koliko dnevno da izbace apdejta a dal to valja ili ne valja nije bitno. Probao sam sve kernele, spusta na 5.14 pa na 5.13 itd... Manjaro barem malo pricekaju pa ne zabrljace, valjda vide da nesto nije ok, u Manjaru Dolphin lepo montira imam neku verziju iz AUR-a koja moze da radi kao root. Crnjak je Kali ima Dolphin koji ne moze da radi kao root, sta ce im onda Dolphin nek stave neki drugi fajl manager u KDe distro kad su ovaj upropastili.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje21.02.2018. u 23:56 - pre 74 meseci
Prevrno sam i nebo i zemlju nigde ovakve greske, negde je neka linija pukla u nekom fajlu i sad to pravi problem. Setim se uvek Ubutu i prekucavanje istog teksta da bi login radio ok.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje22.02.2018. u 15:03 - pre 74 meseci
Pokusao sam i downgrade Dlphina i njegovih zavisnosti, nista ne pomaze, ocito da mount na klik iz Dolphina okida ovu poruku o dvostrukom montiranju bilo koje particje. Jedino se ne buni na NTFS particije koje su montirane kroz fstab. Nemo cinnamonov file manager ladno radi kako treba u Kubuntu. Probleme sa kojima se ja srecem ladno je napravio spisak neki lik (stranac) i okacio na netu, pobrojao redom, to me tesi jer nisam jedini pa ispadne da ja zakeram ili izmisljam.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje24.02.2018. u 21:00 - pre 74 meseci
@calexx

Da li si ovo nasao?
[code]TLDR version:

Change the /usr/share/kde4/services/kded/device_automounter.desktop line X-KDE-Kded-phase=1 to X-KDE-Kded-phase=0
Open "kcmshell4 kcmkded" and start 'Removable Device Automounter'
Open "kcmshell4 device_automounter_kcm" and pick the right options from the KDE 'Removable Devices module'[code]

Nista ne pomaze, uvek ista poruka vec je montirano, praio sam i novog usera opet nista...

Primetio sam da je iz systemskom setovanja maknuto upravljanje grupama sad sam kuckanje pa ako utrefim.


 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 10:15 - pre 74 meseci
Koliko se sećam, to je bilo rešenje za nepostojanje opcije u podešavanjima i onda je ovako moglo da se vrati i odradi. Jedan od detalja koji nije ni postojao kada se pojavila plazma i koji je kasnije rešen. Mislim da ovo ne pomaže jer automounter sada postoji i nema potrebe da se vraća.

Ovde je neko odradio posao bez testiranja i prevideo "sitnice" koje se jave.
Citat:
Device /dev/sdb7 is already mounted at `/run/media/cale/Kubuntu 14.04'

Meni je u automounteru podešeno da se većina particija automatski montira pa je i ovaj iz primera (slučajno izabran) (kao) montiran. Delfin proba da montira sdb7 a on je (kao) montiran i dobije se ona poruka. Znači negde je upisano da je on montiran, Delfin vidi da nije, proba i sudari se.

Ipak, jutros je stigao linux 4.15.5 i sada sve radi. Još uvek se pojavljuje neki konflikt kod apdejta, akonadi i akonadi-qt4 se sudaraju ali mi to nije mnogo bitno. Ne znam da li će da bude rešeno ono sa gubljenjem network interfejsa ali će sigurno u nekoj sledećoj verziji.

Sve u svemu, greota što je uništen KDE4 i što Arči nema opciju da ostane tako pošto kao RR mora da bude u toku. Zato će Kubuntu 14.04 da bude i dalje na kompu.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 16:23 - pre 74 meseci
@calexx

Unistili su KDE4 i to je jos jedan potez kad neko puca sam sebi u nogu. Meni je u Manjaru dolphin ok jer imam Dolphin iz AUR-a koji radi kako root, u Kubuntu brljavi (Cinamonov Nemo radi ok) sa tim otvaranjem particija-diskova, uspeli su da ga zeznu nacisto, svi file manageri rade u root modu samo oni ukinuli. Ludilo mozga Dolphin u Kali kao file manager ne radi, koji to normalan covek moze da uradi, podsecaju me na nekog dementnog coveka koji ne kapira da mu najosnovnija stvar file manager ne radi, pa kako to moze biti normalno. Ne mogu da poverujem da neko ko pravi distro to ne vidi.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 19:00 - pre 74 meseci
Da su uništili, jesu, da me zanima delfin, jok. Ne volem fajl menadžere tipa WE, pa mi zato odgovaraju i Krusader i DoubleCommander koji rade kao root. Jeste da ti od DC hoćeš i komandnu liniju (mada je ima u nekom skraćenom obliku) ali mene to ne zanima.
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 21:10 - pre 74 meseci
@calexx,

Navikli me na Dolphin, pre sam sve radio kroz Krusader, sad ne znam da pristupim drugim linuxima i plus oce da zeza i da ne moze u root mod, mora da se karabudzi. Dolphin je upravo poceo isto da se ponasa i u Manjaru prijavljuje duplo montiranje. U dolphinu imam terminal-konzolu i tu se izvrsava cela skripta koju mogu da pratim. To ne moze ni u Krusaderu ni u Doublecommanderu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 23:06 - pre 74 meseci
Navika-odvika. ;)

Drugim linuxima ili particijama pristupaš preko ikonice iznad panela. Za root je lako, imaš komandu koja ga tako pokreće a onda možeš da napraviš ikonu u start meniju kao što je nekad postojala. Terminal ima, liči mi na onaj iz delfina mada ne znam da li ti je potrebno nešto posebno. DC ima neki terminal ali mi deluje da nema mnogo mogućnosti.

Već sam pisao, Manjaro kasni za Arčijem ali kada Arči ima problem pa ga reši, Manjaro će da ima taj problem i rešiće ga kad rešenje dođe na red. Ne znam koji kernel imaš na tom Kubuntu, meni je počeo da brlja od 4.15 ali sa 4.15.5 opet normalno radi.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje25.02.2018. u 23:40 - pre 74 meseci
Citat:
i plus oce da zeza i da ne moze u root mod, mora da se karabudzi.


kdesudo dbus-launch dolphin

about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 16:53 - pre 74 meseci
Nije ovo pisanije bez probe. Sve to važi za recimo Krusader i slične ali za delfina jok. Ako se pokrene u tom obliku, ne javlja ništa a iz terminala javlja dovoljno:
Citat:
[cale@ArchPlasma:~]$ sudo dbus-launch dolphin
Executing Dolphin as root is not possible.
[cale@ArchPlasma:~]$

 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 17:25 - pre 74 meseci
Citat:
sudo dbus-launch ...

Ne znam šta da dodam osim da kdesudo i sudo nisu isto ..

Pritisnete recimo alt+f2 i tu otkucate kdesudo dbus-launch *koji_god* > `enter` i neće? Nema prompt-a?
Ako je tako, onda kdesudo nije instaliran (zapištao bi terminal oko toga već) ili user nema dobre privilegije, valjda.
Kod mene to radi.
about:networking
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 17:43 - pre 74 meseci
Kao što sam napisao, tvoja varijanta ne radi tj traži root password i posle ne uradi ništa, sudo komanda bar kaže zašto neće. A i ako nisu iste, a otprilike jesu (kdesudo - a sudo frontend for KDE), obe komande pokreću program kao root a ako jedna od njih kaže da nije moguće da delfin radi kao root ...
Ovo je na Arčiju, ne znam da li na nekom drugom linuxu radi.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 17:59 - pre 74 meseci
Na debianu radi.
about:networking
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 18:36 - pre 74 meseci
Citat:
plus_minus: Na debianu radi.


Da radi na staroj verziji Debiana i Dolphina, to smo odavno apsolvirali a ovo sa Dolphinom to su developeri uradili i napisali da su to uradili. Sad je odjednom "jako opasno" po njima da Dolphin radi kao root.
Ovo drugo sto je tema predstavlja problem jer prijavljuje duplo montiranje, meni je prvo poceo Kubuntu to da radi, od juce i Manjaro prijavljuje duplo montiranje particija, nesto su negde zeznuli.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Dolfin duplo montitanje26.02.2018. u 20:20 - pre 74 meseci
Trebalo je da napišeš koji kernel i koja plazma pa da se zna kada se poredi. Manjaro će da se opravi kada mu na red dođe kernel 4.15.5. Ili ga ti ubaci preko reda.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Dolfin duplo montitanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20658 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.