Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Duplo skuplje mi je naplacen SMS

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Duplo skuplje mi je naplacen SMS

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.bvcom.net.



+4 Profil

icon Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 00:02 - pre 178 meseci
Ne znam da li to samo meni priređuju zadovoljstvo, ali pošto imam običaj da proverim stanje pre i posle svakog razgovora čak i svake SMS poruke u poslednjih 2-3 nedelje su baš prekardašili. 2 od 3 SMS poruke sa po tek par desetina karaktera i prema MTS i TELENOR mreži naplaćivana mi je - duplo. Skoro 5 dinara. Te rekoh, neću za 2.5 dinara da idem da se žalim, pa ono 2 pa 3.... E, sutra stvarno idem u korisnički servis. Ne zato što će možda da mi vrate 12-tak dinara na račun, nego mi se stvarno malo svađa sa njima. Jeste li vi primetili slično? Ako niste obratite pažnju.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 07:37 - pre 178 meseci
Da li koristiš šđžčć u porukama?
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
87.250.34.*



+4 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 11:08 - pre 178 meseci
Koristim, ne svojom voljom, nego mi T9 na srpskom na mojoj nokiji po deafault-u kuca naša slova, ali nek jedan naš znak sadrži i do 4 normalna karaktera (što je opet besmisleno, ali ajde...) sa sve tom računicom poruka se ne protegne do 160 karaktera.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 11:34 - pre 178 meseci
U unicode SMS porukama se svako slovo salje kao dva bajta (karaktera) tako da imas samo 80 slova.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 11:45 - pre 178 meseci
Znaci dzabe ides da se svadjas
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 13:09 - pre 178 meseci
A zamisli verovatnocu da mu neko iz korisnickog servisa to objasni koristeci pojmove 'dva bajta' i 'unicode'.
Long Live ES !!!
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 13:16 - pre 178 meseci
Sta su svi navrli na MTS ko da je najgori?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 14:23 - pre 178 meseci
Odavno sam prestao da se interesujem za računicu pa mi je ono što pokazuje telefon dovoljno. Kada otkucam neko naše slove, broj slova se smanji za 90 i tako ostane do kraja poruke, svejedno koliko još naših slova otkucam. Ako preteram, a desi se, prvo naše slovo u drugoj poruci opet smanji za 90. To nema nikakve veze sa MTS ili nekim drugim operaterom ali je ovde moderno da se po njima pljuje mada su svi manje više isti.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.171.*



+12 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 19:52 - pre 178 meseci
Na Nokia telefonima u podešavanjima treba postaviti na "Reduced character support" umesto "Full character support", pa će onda poruke kucane sa našim slovima biti poslate kao standardne, bez ograničenja u dužini, ali i sa automatski kovertovanim "našim znacima" tako da primalac neće ni videti otkucane "šđčćž", nego standardne znake bez kvačica...
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
87.250.34.*



+4 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 23:06 - pre 178 meseci
Hvala vam svima na odgovorima, šta bih ja bez vas.
A "@ Take 5" mi je pomogao da rešim problem i za u buduće.
Do sada sam mislio da mi je counter za broj karaktera "poludeo" nakon flešovanja telefona koji ranije nije imao T9 na srpskom, a taj T9 mi stvarno bezgranično pomaže u kucanju. Odjednom mi je nestajalo slobodnih karaktera na brojaču, a sad sam naša "šuškava" slova lepo isključio. Hvala svima još jednom. Nedoumica je rešena a tema slobodno može pod "lock".
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS20.08.2009. u 23:40 - pre 178 meseci
Kad smo poceli o YU slovima i bajtovima, zanimljivo kako je kod mene:

ako u prazan SMS ukucam:

a) š i ž -- tada prelazi u Unicode mode i imam jos 69 znakova na raspolaganju (od 160)
b) đ, č i ć -- tada ostaje u Standard modu i ne umanjuje mi znakove na raspolaganju.

Posto sam postpaid ne mogu da proverim koliko ce zasita poruka da mi naplati ako koristim nasa slova (jer ih ne koristim nikad).

Zanima te, da li to zavisi i do telefona? Da li meni fon a) i b) sracuna na jedan nacin, ali mi se poruke naplate kasnije na drugi nacin (recimo, sve pod b) racuna se u Unicode)?

Hvala! :)
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.81.*



+12 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS21.08.2009. u 00:09 - pre 178 meseci
^ Dok kucaš poruku normalno bi bilo da ti negde na ekranu stoji podatak o preostalom broju slovnih mesta, kao i o broju poruka koje će biti poslate...
Uglavnom, ako te obaveštava da će biti poslato 2 ili više poruka, onda računaj i da će ti biti naplaćeno više od jedne...

PS
Za Nokija telefone važi gore izneti recept, tako da se ne treba osvrtati na prikazani broj preostalih slovnih mesta, pošto sa uključenim "Reduced character support" ne dolazi do promene kodnog standarda u momentu slanja poruke.

O pomenutom standardu detaljno:
Citat:
Short messages can be encoded using a variety of alphabets: the default GSM 7-bit alphabet, the 8-bit data alphabet, and the 16-bit UTF-16 alphabet. Depending on which alphabet the subscriber has configured in the handset, this leads to the maximum individual Short Message sizes of 160 7-bit characters, 140 8-bit characters, or 70 16-bit characters (including spaces). Support of the GSM 7-bit alphabet is mandatory for GSM handsets and network elements, but characters in languages such as Arabic, Chinese, Korean, Japanese or Cyrillic alphabet languages (e.g. Russian) must be encoded using the 16-bit UTF-16 character encoding (see Unicode). Routing data and other metadata is additional to the payload size.

Larger content (Concatenated SMS, multipart or segmented SMS or "long sms") can be sent using multiple messages, in which case each message will start with a user data header (UDH) containing segmentation information. Since UDH is inside the payload, the number of characters per segment is lower: 153 for 7-bit encoding, 134 for 8-bit encoding and 67 for 16-bit encoding. The receiving handset is then responsible for reassembling the message and presenting it to the user as one long message. While the standard theoretically permits up to 255 segments, 6 to 8 segment messages are the practical maximum, and long messages are often billed as equivalent to multiple SMS messages.

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Duplo skuplje mi je naplacen SMS21.08.2009. u 00:41 - pre 178 meseci
Citat:
Dok kucaš poruku normalno bi bilo da ti negde na ekranu stoji podatak o preostalom broju slovnih mesta, kao i o broju poruka koje će biti poslate.

Tako je, uredno mi telefon racuna kao sto sam gore napisao, 2 nasa slova kao Unicode, i 3 nasa slova kao normalne znakove. Ne samo to, ako unesem š i ž, odmah predje na Unicode i uzme mi 90 znakova; kasnije unosenje š i ž racuna kao jedan Unicode znak, kao i bilo koje drugo slovo.

Moj mob slova đ, č i ć ne smatra Unicode znacima.

Mogu li da verujem mobilnom koji kaze da je poslao jednu (ili dve) Unicode poruke ili je moguce da prijemna strana (SMS server) to drugacije interpretira (recimo svaki YU znak kao Unicode, itd)?
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: MTS - korisnički servis :: Duplo skuplje mi je naplacen SMS

[ Pregleda: 2456 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.