Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!

[es] :: Access :: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!29.10.2004. u 21:43 - pre 237 meseci
Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!

U codu imam sql izraz koji radi ovo(ovo sam napravio u query -wizardu.
Tablica je duplo.
SELECT [DUPLO].[SIFRA_ARTIKLA], sum([duplo].[kolicina]) AS totaL
FROM Duplo
WHERE [DUPLO].[Datum_racuna]<#5/3/2004#
GROUP BY [DUPLO].[Sifra_artikla]
ORDER BY [DUPLO].[Sifra_artikla];

Imam ovakac sql izkaz.I trebao bi napravit report iz njega.To jest kako odredit u reportu(povezat)ovo što je sumirano "sum([duplo].[kolicina]) AS totaL"
Znači total mi treba izaći na reportu.
Kad otvorim novi report"elementi"odaberem tabelu duplo ali nemogu nikako dobit polje u kojemu bi smjestio ovaj total.
Ima li koja cakica za to.
Nadam se da sam dobro pojasnio problemnatiku.
Izkaz se mora graditi u codu jer je datum promijenjiva I ovisno o njemu se kreira izvjestaj.
Unaprijed hvala,ja već pomalo gubim zivce s ovim.

Help!!!!!!!!

romano
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!29.10.2004. u 23:24 - pre 237 meseci
možda da me netko uputi kojim smjerom da krenem.Dosta mi je to bitno jer ovo što sam do sad napravio nema svrhe bez ovoga!

romano
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!30.10.2004. u 23:53 - pre 237 meseci
Pretpostavljam da gore naveden SQL izraz postavljas kao RecordSource reporta, onda u tom slucaju samo rucno ukucaj u "Control Source" property edit kontrole ime polja koje hoces da prikazes (u ovom slucaju TOTAL).
Uz poruku sam ti prilozio i mali primer koji u Report_Open kreira SQL izraz i prikazuje podatke.

Ako nije to to sto si hteo onda te nisam razumeo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!01.11.2004. u 08:39 - pre 236 meseci
Detaljnije pojašnjenje.
Imam tablicu "duplo"u kojoj s mi uneseni artikli,kolicina,cijena I vrijednost,te datum_racuna.
Meni je potrebno da sumiram sav unos za određeni vremenski period(kriterij)koji sam zadajem-putem unbund polja StartDate I EndDate.
Cod koji radi sql I pouziva izvještaj za taj sql izgleda ovako.
Public Function fpotvrdi()
On Error GoTo Err_cmdPreview_Click
Dim sql, a, z As String
Dim db3 As DAO.Database, tb3 As DAO.Recordset, br As Integer
Dim stDocName As String
[Forms]![ulazreport].Visible = False
Rem ovaj stdocname je report na kojemu bi trebao dobit Sifra_artikla,total,grand,sumvrijednost
stDocName = "elementi"
sql = "SELECT Duplo.SIFRA_ARTIKLA, Sum(Duplo.KOLICINA) AS totaL ,sum([Duplo].[Cijena])AS grand ,sum([Duplo].[vrijednost])AS sumvrijednost "
sql = sql & " FROM Duplo"
sql = sql & " WHERE (Duplo.DATUM_RACUNa <= " & DateToStr(startdate) & " Duplo.DATUM_RACUNa >= " & DateToStr(enddate) & ""
sql = sql & " GROUP BY Duplo.SIFRA_ARTIKLA"
sql = sql & " ORDER BY Duplo.SIFRA_ARTIKLA"
MsgBox sql
Me.RecordSource = sql
MsgBox Me.Sifra_artikla

DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview, sql
DoCmd.maximize
DoCmd.RunCommand acCmdZoom100
Me.Visible = False
DoEvents
While SysCmd(acSysCmdGetObjectState, acReport, stDocName) = 1
DoEvents
Wend
Me.Visible = True
DoEvents
Exit_cmdPreview_Click:
Exit Function

Err_cmdPreview_Click:
MsgBox Err.Description
Resume Exit_cmdPreview_Click
tb3.Close
db3.Close
End Function

Ov je kod za konverziju datumskog kriterija u sql-u
Public Function DateToStr(Datum As Date) As String
DateToStr = " DateSerial(" & CStr(Year(Datum)) & ", " & CStr(Month(Datum)) & ", " & CStr(Day(Datum)) & ") "
End Function

Na koji način da napravim izvještaj.
U izvještaju treba bit Sifra_artikla,total,grand i sumvrijednosti.To jest zbirni zbroj polja grupiranih po sifri artikla za određeni vremenski period(kriterij)
Što da stavim u record source izvjestaja, record source polja, filter........itd.
Može mi netko malo na osnovu ovih gore podataka dat informaciju kako se to radi,ili neki primjer.
Nadam se da sam pojasnio malo svoj problem
Hvala!

romano
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!01.11.2004. u 13:51 - pre 236 meseci
Ako sam dobro razumeo kod (probaj malo da koristis tagove za oznacavanje koda) ti ovaj tvoj SQL izraz dodeljujes nekoj formi Me.RecordSource pa tek onda otvaras report. Valjda bi trebao da prvo otvoris report i da reportu dodelis kao RecordSource ovaj SQL kao na primer:
Code:

sql = ...
DoCmd.OpenReport stDocName, acPreview, sql
Reports(stDocName).RecordSource = sql
DoCmd.maximize
DoCmd.RunCommand acCmdZoom100
...

 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!01.11.2004. u 16:38 - pre 236 meseci
Imam jo[ uvijek problema>
Napravio sam ovo:
.....
rem odredim da je tvisible forme false
[Forms]![ulazreport].Visible = False

rem Definiram ime reporta koje otvaram
stDocName = "elementi"

rem pisem sql s vremenskim kriterijem startdate i enddate

sql = "SELECT Duplo.SIFRA_ARTIKLA, Sum(Duplo.KOLICINA) AS totaL ,sum([Duplo].[Cijena])AS grand ,sum([Duplo].[vrijednost])AS sumvrijednost "
sql = sql & " FROM Duplo"
sql = sql & " WHERE (Duplo.DATUM_RACUNa <= " & DateToStr(startdate) & " Duplo.DATUM_RACUNa >= " & DateToStr(enddate) & ""
sql = sql & " GROUP BY Duplo.SIFRA_ARTIKLA"
sql = sql & " ORDER BY Duplo.SIFRA_ARTIKLA"


rem otvaram yadani report
DoCmd.OpenReport stDocName, acViewPreview, sql
rem odredjujem da je recordsource reporta gore pisani sql
Reports(stDocName).RecordSource = sql

Medjutim kao reyultat dobivam:you can not set Record source after printing has started!zasto

Kako bi trebao iygledat report .Dali u njemu mora bit definiran recordsource i koja polja da uvrstim u njega i kako da ih nazovem.Ja sam ostavio prayan recordsource a polja su mi sifra_artikla,total i grand.
sto da napravim i u cemu grijesim.Dali u kodu fali jos nesto


romano
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!01.11.2004. u 19:12 - pre 236 meseci
Probaj onda da u nekom modulu definises globalnu promenljivu SQL izraz:
Code:

Public SQL_Report As String

U samom reportu na Open event promenis RecordSource
Code:

Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
    Me.RecordSource = SQL_Report
End Sub

A onda onaj tvoj kod, koji otvara report, ne mora da postavlja RecordSource
Code:

.....
SQL_Report = "SELECT ...
DoCmd.OpenReport stDocName, acViewPreview
...

 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!01.11.2004. u 20:16 - pre 236 meseci
Ja sam verovatno najdosadniji na ovom forumu, ali bas mi djavo ne da mira pa moram da se javim.

Prvo, zaboravi recordsete, strSQL i slicno. To ti nista ne treba. od celog programiranja trebaju ti jedna linija koda tipa DoCmd.OpenReport. Prvo, napravi kveri koji vraca rekorde koji ti trebaju u reportu, bez ikakvih WHERE. Ti si napisao ovo:
Code:

SELECT [DUPLO].[SIFRA_ARTIKLA], sum([duplo].[kolicina]) AS totaL
FROM Duplo
WHERE [DUPLO].[Datum_racuna]<#5/3/2004#
GROUP BY [DUPLO].[Sifra_artikla]
ORDER BY [DUPLO].[Sifra_artikla];

Napisi novi kveri, malcice razlicit, i snimi ga pod imenom na primer qryReportArtikli, ovako:
Code:

SELECT [Datum_racuna],[SIFRA_ARTIKLA], sum([kolicina]) AS totaL
FROM Duplo
GROUP BY [Sifra_artikla],[Datum_racuna],
ORDER BY [Sifra_artikla];

Sad napravi report, i dodeli mu kveri qryReportArtikli za record source. Kveri ima ukupno tri polja, [SIFRA_ARTIKLA] , [Datum_racuna] i [totaL] i to ces moci da izaberes kao bound polja za report. Kad otvoris ovaj report direktno (kliknes na njega) dobices sve rekorde, sve sifre i za svaku sifru po jedna rekord za svaki datum. tebi to ne treba. Treba ti odredjen datumski opseg. Za tu svrhu, treba ti forma sa koje se otvara report. Recima da je to frmReportArtikli. frmReportArtikli ima dva unbound text boxa, txtDatum_Od i txtDatum_Do. Ima i dugme cmddOpenReport. Dugme ima onClick event koji ide otprilike ovako:
[code]
Sub cmddOpenReport_Click()

Dim strWhere as string
strWere ="Datum_racuna Between " & DateToStr(me!txtdatum_OD) & " AND " & DateToStr(me!txtDatum_Do)

DoCmd.OpenReport ReportName:=repArtikli,WhereCriteria:=strWere ,View:=acViewPreview

End Sub
[\code]

Imas na kraju dva objekta, frmReportArtikli i repArtikli. Kad hoecs da pozoves svoj report sa neke forme, treb da pozves formu frmReportArtikli i sa nje da zadas opseg datuma koji ti treba.

Tvoj report ce prikazati jedan rekord po datumu za svaku sifru artikla. Ako hoces grand total, onda ti treba jos jedan korak, ali o tome sutra. Ako ti treba jedan rekord po Sifri_Artikla, to mozemo da napravimo, u sledecem koraku. I o tome sutra.

U medjuvremenu preporucujem da otvoris report wizard i za kveri qryReportArtikli pokusaj da napravis sta ti treba. Imas opciej da postavis grand total ispod svih rekorda, i da grupise rekorde po izabranim poljima. Za konacan report necemo upotrebiti wizard, ali ce ti dati ideju sta moze da se uradi.
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!02.11.2004. u 15:51 - pre 236 meseci
Ovako stvari stoje .Ovaj način od darka79 da u nekom modulu definiram globalnu promenljiv SQL izraz- što je naveden u prvom primjeru radi ko urica.Hvala skuzio sam.Kako taj način funkcionira.Puno si mi pomogao!
Ovaj drugi sto je zidar objasnio a nije dovrsio isto radi ali samo onaj dio koji je objasnio.
Napravio sam query i nazvao ga "qryReportArtikli".Odredio ga kao recordsource za report "repArtikli".
Code: "qryReportArtikli"SELECT Elementi.Sifra_artikla, Sum(Elementi.kolicina) AS Total, ulazniRacuni.Datum_racuna, Sum(Elementi.Vrijednost) AS GRANDFROM ulazniRacuni INNER JOIN Elementi ON ulazniRacuni.ID = Elementi.IDGROUP BY Elementi.Sifra_artikla, ulazniRacuni.Datum_racunaORDER BY Elementi.Sifra_artikla;
Također sam ukucao i onaj kod za pozivanje reporta,a i napravio sam formu za pozivanje reporta i ukucavanje datuma (u ovom slučaju kriterij za izvještaj)!

Sub cmddOpenReport_Click()
Dim strWhere as string
strWere ="Datum_racuna Between " & DateToStr(me!txtdatum_OD) & " AND " & DateToStr(me!txtDatum_Do)

DoCmd.OpenReport ReportName:=repArtikli,WhereCriteria:=strWere ,View:=acViewPreview

End Sub
[\code]


Rezultat je sljedeći :u reportu sam dobio jedan rekord po datumu za svaku sifru artikla.
Međutim meni za izvještaj treba podatak koliko je za određenu sifru_artikla u navedenom periodu(kriterij (me!txtdatum_OD do (me!txtdatum_DO))ušlo na skladište količinski I vrijednonosno to jest total I grand za svaki Artikal-znači treba maknut ovo da grupira po datumima.

Citiram zidara
Tvoj report ce prikazati jedan rekord po datumu za svaku sifru artikla. Ako hoces grand total, onda ti treba jos jedan korak, ali o tome sutra. Ako ti treba jedan rekord po Sifri_Artikla, to mozemo da napravimo, u sledecem koraku. I o tome sutra.


Kako ????
Ono s wizardom dalo je nekih rezultata ali nemogu baš sve posložit kako trteba.
Zidar je obećao nastavak!A ja ga s nestrpljenjem očekujem.
Pozdrav I hvala svima još jednom na trudu.Bez ovog foruma moje znanje accesa bilo bi puno manje.
Kad završim objavit ću kompletan code tako da i drugima bude od pomoći!

romano
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!03.11.2004. u 18:06 - pre 236 meseci
Ovako: ono sto ti je Darko rekao jeste laksi nacin da se resi jedan deo problema. Razumeo sam da tvoj report treba da izgleda otprilike ovako:
Report A:
Artikal Ukupno_Komada Ukupno_Novca
-----------------------------------------
Kruske 57 2,500
Jabuke 128 3,700
Breskve 25 5,600
-----------------------------------------

Ukupno_Komada je suma kolicina iz nekoliko racuna, isto tako i Ukupno_Novca je suma nekoliko racuna u zadatom periodu.

Ono sto sam ja predlozio za sada daje nesto kao:
Report B:
Artikal Racun_BR Datum_Racune Komada Novca
-------------------------------------------------------
Jabuke 11 10 Sep 04 5 100
Jabuke 17 15 oct 04 12 240
Jabuke 96 27 Nov 04 100 2000
Kruske 23 19 Oct 04 45 1700
Kruske 36 1 Dec 04 7 250
Breskve 17 15 oct 04 56 400
Breskve 23 19 oct 04 100 700
Breskve 107 20 dec 04 50 40
------------------------------------------------------

Report A (tvoj) ne moze da se otvori preko DoCmd i WhereCondition. Jedini put jeste da se promeni SQL statement koji daje podatke za report. To je ono sto ti je Darko pokazao. U principu dobro, ali malo konfuzno.

Evo jedno manje elegantno ali mnogo jednostavnije resenje. Predlazem da napravis snimljen kveri qryReportA, koji daje record source za tvoj report_A. On bi izgledao nekako ovako:

SELECT Artikl, SUM(Kolicina) AS Ukupno_Komada, SUM(Novac) AS Ukupno_Novca
FROM Dupla
WHERE DatumRacuna BETWEEN [PocetniDatum] AND [KrajnjiDatum]
GROUP BY Artikl

Posto se DatumRacuna ne pojavljuje u SELECT listi, ne moze se upotrebiti DoCMD.. WhereCondition metod. Uoci da su Pocetnidatum i KrajnjiDatum u uglastim zagradama. To znaci da su ono parametri kverija. Kad startujes kveri, dobices nesto kao input box za oba parametra. Ako otvoris report baziran na ovom kveriju, dobices iste input boxove za unos datuma.

Ovo moze da se modifikuje tako sto se umesto parametara modifikuje SQL statement za kveri. Napravis funkciju otprilike ovako:

Functio SetReportSQl()
DIM DB AS DAO.Database 'ovo ne moze sa ADO, samo sa DAO
Dim qdef as QueryDef
SEt db=currentdb
Set qdef=db.querydefs("imetvogkverija")
qdef.SQL="SELECT ..........." 'onako kako
Set db=nothing
End Function

Funkciju cuvas u form modulu forme koja gradi kriterijum za report, tako da mozes da ukazujes na polja na formi (me!txtDatum1 i me!txtDatum2). kad hoces da otvoris report, prvo otvoris formu. Onda na neki click, proveris da li su ti uneseni svi podaci za kriterijum i onda startujes ovu funkciju. Funkcija promeni SQL tvog snimljenog kverija. Onda kazes DoCmd.openReport "imetvogreporta". U principu isto kao sto ti je darko kazao, samo nema Global varijabli i nema koda na reportu, sve se nalazi na formi koja kontrolise gradjenje input parametara. Nekad je bolje ovo resenje, nekad Darkovo, zavisi od situacije, potreba i umeca. Hteo sam da skrenem paznju na korisceje objekta QueryDef.

Moje resenje, Report B pretpostavlja da se prvo sagradi detaljni report (koji nisi trazio, ali moze da zatreba). Ako dods Grouping na reportu koji sam predlozio, ispod svakog artikla mozes da dobijes sume po kolonama. To moze wizard da uradi za tebe, dok se malo ne izvestis. Imaces dakle report koji izgleda ovako:

Report B_GRouped:
Artikal Racun_BR Datum_Racune Komada Novca
-------------------------------------------------------
Jabuke 11 10 Sep 04 5 100
Jabuke 17 15 oct 04 12 240
Jabuke 96 27 Nov 04 100 2000
-------------------------------------------------------
Jabuke: 128 2340

Kruske 23 19 Oct 04 45 1700
Kruske 36 1 Dec 04 7 250
-------------------------------------------------------
Kruske: 52 1950

Breskve 17 15 oct 04 56 400
Breskve 23 19 oct 04 100 700
Breskve 107 20 dec 04 50 40
--------------------------------------------------------
Breskve: 206 1140

Ako od ovoga reporta odbacis linije sa detaljima, ostace ti linije sa subtotalima, to jest ono sto si trazio na pocetku.
To se postize lako - za sekciju Detail na reportu, postavis da je Visible=No i detalji ce da nestanu, ostace samo subtotali. Prednost je sto nema potrebe za promenom SQL izkaza za tvoj kveri. Stavise, nema ni WHERE u kveriju, nema ni GROUP BY, nema nista. Najobicniji

SELECT Artikal , Racun_BR, Datum_Racune , Komada, Novca
FROM TvojaTabela

GRupisanje i sortiranje obavlja report. Sumiranje se obavlja na reportu takodje. Imas i detalj i subtotal. U tom slucaju DoCmd.OpenReport moze da koristi WHERE condition. Cak i ako ne zelis da prikazes na primer Datum ili BrRacuna, mozes ta polja da na reportu napravis Visible=FALSE. WhereCondition od oCmd ce da radi bez problema.

Kako prikazati nekada samo subtotale a nekada sve zajedno? Mozes da ima dva reporta, koji se razlikuju samo u tome sto jedn od njih ima Detai section Visible=FALSE. Ovo moze da prodje ali nije dobro, imas dva reporta da odrzavas. Bolje je mozda da imas jedan report, pa ga otvaras sa ili bez detalja, po zelji. Mozes da sa forme posaljes neki parametar pa na OnOpen za report ili OnFormat (ne znam, probaj) da sakrijes Detail section. cini mi se da u access 2002 i report ima OpenArgs parameter, pa prouci help i vidi mozda nesto moze da se uradi.

:-)

 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!04.11.2004. u 16:07 - pre 236 meseci

Imam ovakav problem:
Radim program za ulaz –izlaz robe s skladista.
Imam formu u kojoj unosim podatke po racunima (primkama),gdje sve unosim u bazu ulaznih racuna-tablice su pod 1.,također na isti princip unosim podatke za izlazne racune(po uzdatnicama),funkcionira super.Elementi su povezani sifrarnikom za artikle.Nadam se da je ovo otprilike jasno .Nisam naveo sva polja koje koristim radi lakseg prezentiranja problema.

Ali to izgleda otprilike ovako:

1.Tablice ulaza: "ulazniRacuni" [ulazniRacuni].[Datum_racuna] i " Elementi" s poljima Sifra_artikla i Kolicina.
Veza 1:mnogo , PK je ID

Tablice ulaza:" tblizlaznielementi" polje Datum_izlaza i " tblizlaznielementi" s poljima IZ_Sartikla i IZ_Kolicina.
Veza 1:mnogo ;

Gdje su IZ_Sartikla i Sifra_artikla polja u koje unosim sifru artikla iz sifrarnika.Znaci polja koja su sifrirana iz istog sifrarnika.
Jer za svaki artikl imam ulaz i izlaz s skladista.

MORAM DOBITI OVAKAV REPORT(IZVJESTAJ):

Sifra Artiklal UL_TOTAL IZ_TOTAL
1 Cipele 100 20
2 tenisice 200 10
3. papuče 50 20
4…….………….

Artikl se vuče s dlookup("artikal","sifrarnik_artikla",rb=reports!…..)

U modulu definiram :
Public SQL_Report As String
Za report odredim:
Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
Me.RecordSource = SQL_Report
End Sub
A u formi imam kod u kojem izvrsavam upit:
txtdatum_Od i txtdatum_DO su unbound polja u formi koja mi sluze za unos datumskih kriterija.

Ovo je sql s kojim dobivam rezultat za izlazne racune(izlaz):

SQL_Report= " SELECT [tblizlaznielementi].[IZ_SArtikla], SUM([tblizlaznielementi].[IZ_Kolicina]) AS IZ_TOTAL "
SQL_Report=SQL_Report & " FROM tblizlazniracuni INNER JOIN tblizlaznielementi ON [tblizlazniracuni].[ID]=[tblizlaznielementi].[ID] "
SQL_Report=SQL_Report & " WHERE [tblizlazniracuni].[Datum_izlaza] BETWEEN " & DateToStr(Me!txtdatum_OD) & " AND " & DateToStr(Me!txtdatum_DO) SQL_Report=SQL_Report & " GROUP BY [tblizlaznielementi].[IZ_SArtikla] "
SQL_Report=SQL_Report & " ORDER BY [tblizlaznielementi].[IZ_SArtikla];"

Rezultat:

Sifra Artiklal IZ_TOTAL
1 Cipele 20
2 tenisice 10
3. papuče 20
4…….………….


Ovo je query s kojim dobivam rezultate ua ulazne racune(ulaz).

SQL_Report =" SELECT [Elementi].[Sifra_artikla], sum([Elementi].[Kolicina]) AS UL_TOTAL"
SQL_Report =V & " FROM ulazniRacuni INNER JOIN Elementi ON [ulazniRacuni].[ID]=[Elementi].[ID]"
SQL_Report = SQL_Report & " WHERE [ulazniRacuni].[Datum_racuna] BETWEEN " & DateToStr(Me!txtdatum_OD) & " AND " & DateToStr(Me!txtdatum_DO) "
SQL_Report = SQL_Report & " GROUP BY [Sifra_artikla] "
SQL_Report = SQL_Report & " ORDER BY [Sifra_artikla];"

Rezultat:

Sifra Artiklal UL_TOTAL
1 Cipele 100
2 tenisice 200
3. papuče 50
4…….………….
Kako napravit sql izraz iz ova dva da bi dobio kompletni izvještaj(ulaz i izlaz po artiklu).
Znači ove dvije tablice moraju biti povezane preko sifre artikla.


romano
 
Odgovor na temu

rribaric
romano ribarić
rijeka

Član broj: 31410
Poruke: 165
*.net.htnet.hr.



Profil

icon Re: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!04.11.2004. u 16:14 - pre 236 meseci
Molim pomoc
romano
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Kako napravit report kad u sql izkazu sumiramo neko polje I odredimo mu novo ime!

[ Pregleda: 3511 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.