Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440790 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
cable-188-2-60-13.dynamic.sbb.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:45 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
brux002:
Ceo kod bitcoin aplikacije je open source i nalazi se na githabu: https://github.com/bitcoin/bitcoin . Ako postoji vlasnik sistema to bi se moralo videti u tom kodu.

A zasto mislis da bi se moralo videti, ja sam prilicno siguarn da se ne moze videti. Objasnio sam gore Bradzorfu kako da napravi svoj Bradzorfkoin, koristeci open source bitkoina, otvori hiljadu akaunta i nikada nigde nece biti vidljivo da su svi njegovi. Logicno je da je kreator ako je zeleo da stvori iluziju decentralizovanosti napravio 1.000 akaunta a ne jedan. Da li ti mozes ponuditi ikakav dokaz da jedna osoba nije vlasnik 50% bitkoina? Ne mozes, mozete samo da nagadjate i ti i on a da niko ne moze sa sigurnoscu da kaze ko je u pravu.


Cak i da je to istina, to opet ne moze da ubije kripto. Kad se ovo sazna (a saznace se kad tad) idemo na cold fork, i mreza ce preziveti. Ili ako BTC bas pukne, neka druga valuta ce da preuzme stafetu. I tako dok ne ubodemo pravu stvar - eventualno cemo imati pravu decentralizovanost (samo mozda ne za nasih zivota)...
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 14:48 - pre 75 meseci
Citat:
Koliko ja laički vidim vrednost zlatu pada a vrednost bitkoinu raste, mislim da u trgovanju treba se voditi tim skorasnjim pravilom. A posto od bitkoina najvise koristi imaju ameri, onda mora se verovati i da porastom dolara prema zlatu, raste i bitkoin.


Pogledaj ti to malo bolje, ili objasni kako to mislis. Ono sto mi svi drugi mozemo da vidimo ove godine je sve upravo suprotno - zlato raste, dolar pada, bitkoin pada.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 15:04 - pre 75 meseci
Citat:
brux002:
Ili ako BTC bas pukne, neka druga valuta ce da preuzme stafetu....

Ne znam da li si ti ili neko drugi konstatovao u nekoj od prethodnih poruka - lose kriptovalute nanose stetu drugima, a ja cu da dodam da vazi i obrnuto, dobre im daju vetar u ledja. Cak je ta pojava prisutna do te mere da grafikoni TOP10 kriptovaluta izgledaju gotovo identicno - ako bitkoin pada, sve padaju, ako bitkoin raste, sve rastu. Iz toga je prilicno jasno - ako bitkoin pukne, sve poznatije decentralizovane kriptovalute ce da puknu!

To cak moze navesti na razmisljanje blisko teoriji zavere - da li su kripto valute smislile banke i establishment da bi namagarcile svoje protivnike i odvratile ih od svakog pokusaja iznalazenja alternativa u buducnosti? Ako se bitkoin pokaze kao prevara i opasna igra koja je kriptovernicima (inace dobrim ljudima) ispraznila dzepove i napunila iste bankarima, moglo bi doci do totalnog pada entuzijazma i nevoljnosti da se u buducnosti uzme ucesca u bilo kakvoj novoj inicijativi koja lici na bitkoin.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.179.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 15:10 - pre 75 meseci
@brux002

A da ta decentralizovanost mozda nije mana, a ne prednost, jer se potrebna procesorska moc za verifikaciju transakcija jos i povecava, iako je i u startu bila manje sposobna i efikasna od centralizovane, kakvu koriste banke, Visa i MasterCard, samo vi to ne zelite da prihvatite?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 15:32 - pre 75 meseci
Decentralizovanost po pravilu znaci i rudarenje, a rudarenej znaci ono sto sam ja gore opisao da najjacim muzjacima u krdu pripada sve i onome ko sebe prepoznaje kao takvog decentralizovanost je svakako dobra, a onom ko nije deo te ekipe je naravno losa.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 15:52 - pre 75 meseci
Janjiću

Mnogo se trudiš, ali ti ne ide. Ništa smisleno ne mogu da uočim u tvojim postovima, niti da nešto iz njih naučim, što možda već nisam znao. Vrtiš neku priču kao pokvarena ploča, a kada ti ponestane argumenata ubacuješ u priču gremline i kornjače sa galapagosa. Kakvo te čovečanstvo spopalo, kakvi fejsbuci, trice i kučine? Ko je ovde govorio o tome? Da, u nekim stvarima se možda čak i slažemo, bar načelno, ali to je neka petnaesta tema. Šta ti uopšte znači ovo precizno? Nije ti ovo precizna mehanika ili obrada metala rezanjem. Precizno, za slučaj da nisi primetio, pitao sam jasno i glasno: ako je bitkoin novac, ko ga izdaje i šta je njegova podloga? Dokle više da se ponavljam?

Dalje. Meni ne pada na pamet da filozofiram u onom pežorativnom smislu kako ti to opisuješ, niti sam to radio. Funkcija, svrha, smisao novca je da glasi na donosioca i garantuje onom ko ga ima da ga može zameniti za dobra i usluge, ni manje ni više. Garanciju daje onaj ko štampa, tj. izdaje novac, a od kvaliteta garancije i pouzdanosti izdavača(tj. centralne banke) zavisi i cena novca. Da, opet se načelno slažem, pitanje je kuda vodi ovaj liberalizam i transhumanizam, pa i to pitanje gomilanja bogatstva, ali to nema veze sa ovom temom. Ko ti garantuje da ti ne bi bio isti takav kao pomenuti multimilioneri? Čovek je kvarljiva roba, čudna živuljka koja često nije svesna svojih poriva, motiva i modusa delovanja. Evo, meni su puna usta socijalne pravde i jednakosti, levičar sam po ubeđenju, a opet, ko zna da li bih se držao baš tih načela kada bi mi bila pružena prilika da odlučujem o nekim stvarima. Ono gde mašiš, subjektivna percepcija, subjektivno shvatanje i odnos prema novcu su nebitni u ovoj priči. Mogu imati milione i biti škrtica kakvog svet nije video, kao što mogu spavati na klupi u parku i biti darežljiv i milosrdan. Bentli ili klupa u parku time neće dobiti niti izgubiti ništa od svoje vrednosti. Da li će im zbog toga cena oscilirati ili ne, potpuno je nebitno. Kapiraš?

Opet čovečanstvo! Čovečanstvo su zadužili Aristotel, Mocart, Tesla i mnogi drugi, a ovi automehaničari po garažama su najobičnije veverice, skupljači para. Ilon Mask ili Gomnoberg vlasnik gomnobuka su samo igrači cije i korisni idioti. Budale koje im se dive ne zaslužuju komentar. Zadovoljan?

Da li su kriptovalute donele nešto korisno? Sumnjam, ali čak i da jesu, to ne znači da su to na bilo koji način dobre ideje. Kao da kažeš da je korisno to što je na određenoj deonici puta poginulo mnogo ljudi, jer smo tako naučili kako ubuduće možemo napraviti bolje puteve. Uopšte, mLogo mi ide na nerve ta tvoja korisnost, koju malo malo ubaciš u post. Kada bi smo se bavili samo onim što je korisno, ovaj svet bi bio još ružnije mesto za život.

Da. Šta je glasanje?

Citat:
Branimir Maksimovic
Pazi mogu ja da kazem, evo imam 1 cokoladu prodajem je za 1000$. Tako isto i za koin. Sve dok god nema nekog ko ce da da tolko para nema nikakvu vrednost. Znaci da bi cudo zazivelo, mora poceti od necega sto ce biti prihvatljivo, i sto ce moci da funkcionise...


Ne, ni približno nije isto. Prvo moraš da naučiš razliku između cene i vrednosti. Drugo, čokolada ima upotrebnu vrednost, možeš da je držiš na polici kao ukras, možeš njom da gađaš nekog na kog se naljutiš, možeš da je koristiš kao podmetač, a možeš i da je pojedeš i baciš omot. Ako ne baciš omot, možeš da ga ispresavijaš i podmetneš pod nogar od stola da se ne ljulja. Obično je koristimo za jelo, u tome se sastoji njena upotrebna vrednost. Cena je nešto sasvim petnaesto. Ako odjednom nastane velika kriza u zemlji, ljudi će prestati da kupuju čokoladu, prosto bitnije im je da imaju leba. Cena tada može padati neograničeno, ali to nema veze sa njenom upotrebnom vrednošću. S druge strane, novac sam po sebi nema vrednost, ali kao što rekoh glasi na donosioca, tj. onaj koji ga izdaje garantuje da ga možeš razmeniti za dobro ili uslugu koji imaju vrednost. Opet je cena nebitna, ona varira na tržištu zbog milion okolnosti. Ko je pohranio u podrum hiljadu čokolada i garantuje da će za svaki osvojeni bitkoin korisnik dobiti jednu čokoladu? Niko. Kažu decentralizacija je prednost. Izvinite, u čemu se ogleda ta decentralizacija? Mogu ja da izdam papir, potpišem potpisom koji je nemoguće krivotvoriti da svakom ko mi donese taj papir dam kilo mandarina, a Pera uradi isto to samo sa kivijem. Odštampamo obojica po milion komada i onda ramenjujemo papiriće, čovek bi reko bizmismeni, ali ako su nam magacini prazni, to se zove zahebancija. Ako veštom manipulacijom ubedimo ostale da u magacinima zaista imamo mandarine i kivi, vrlo je moguće da će se naći par budala koje će da ulože u naš biznis. Na populaciji od sedam milijardi ljudi, koliko god budala bilo malo, uz nešto strpljenja uspećemo da ih ošišamo. Mali je problem što je ovde priča u startu šuplja. Crva nije ni bilo.

Neka je bitkoin niz nula i jedinica ili prosto konačni alfanumerički niz. Onoga trenutka, kada se u svetu među ljudima pojavi bar jedan ljubitelj tih alfanumeričkih nizova koji voli da ih gleda, čita, da im se divi ili da ih čuva na svom hard disku, a nije u stanju da ih sam napravi/kreira, bitkoin neće biti novac, nego malo više od toga. Biće stvar ili pojava koja ima svoju vrednost, jer očigledno postoji onaj koji to voli, vidi u tome nešto smisleno i lepo ili mu je prosto iz nekog razloga neophodno. Do tada, bitkoin nije ni novac, još manje stvar koja ima vrednost.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
178.250.138.210



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 15:59 - pre 75 meseci
Bradzor: "Ne, ni približno nije isto. "

Hvala na pojasnjenju ;)
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 16:28 - pre 75 meseci
Citat:
brux002:
Citat:
zzzz ...Vlasniku sistema...


A odakle tebi dokazi da tvrdis da je sistem centralizovan i da ima vlasnika? ..


Ne polemišem,ne skupljam dokaze,iznosim svoja razmišljanja,ne tražim da se i ti ili neko drugi slože sa mnom.

Ali ako možeš pomoći,pogledaj gore u zaglavlju i vidjećeš nekoliko reklama.Pitaj Gojka Vujovića ko je uplatio njegovom gazdi onu za televizore i lako ćeš doznati.Pitaj i za ovu:(prevod sa Go.transl.)"Investirajte u Bitcoin na svjetskoj vodećoj društvenoj mreži trgovanja
Pridružite se milijunima koji su već otkrili pametnije strategije za ulaganje u Bitcoin.Učite od iskusnih trgovaca eToro ili automatski kopirajte njihove pozicije."


Ja pretpostavljam da ugovor sa gazdom ES ima neku klauzulu o tajnosti.Ili bar neće se daleko tim putem stići.
U onom javno izloženom kodu siguran sam nema instrukcija za reklamiranje.Možda neko od programera koji održavaju sistem samoinijactivno pokreće takve stvari?Ali tada je on barem suvlasnik i mora sa ostalima centralizovano uskladiti aktivnosti.
Decentralizovani su računi za priliv dolara kojim narod otkupljuje BTC.Moje mišljenje je da ih ima ogroman broj razbacan po svijetu.Nema ni toga u izloženim kodovima siguran sam.

(Ako ti neko besplatno daje vakcinu,ne naplaćuje ni sa zdravstvenog osiguranja,budi siguran da si ti besplatni opitni kunić.)


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Braxi

Član broj: 333132
Poruke: 335



+384 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 18:23 - pre 75 meseci
Brazdorfe kako te lebati ne mrzi da toliko pises ? LOL

ja cak to ne mogu ni da proicitam, krenem, ali se smorim. Fala bogu pa za razliku od Losonca nekad udaris i novi red.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 19:08 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
Ako sam dobro razuemo, bitkoin ima kapacitet da izvrsi 7 transakcija u sekundi, sto je dovoljno za jedan provincijski gradic, ali je smesno na nivou planete. Zbog toga je on osudjen na propast. Ili na ogromnu reformu koja ce omoguciti barem milion transakcija u sekundi. Meni nije bas jasno zasto je to neko tako smislio, tj. jasno mi je da taj koji je smislio nikad nije imao plan da bitkoin postane ozbiljna valuta. Ja mislim da vece sanse imamo da docekamo kripto-dinar nego bitkoin u Maksiju naprimer.


Za broj transakcija u sekundi ne treba ogromna reforma.Već postoje takve rutine koje rade pouzdano.
Nekoliko događanja iz prošlosti me navodi na pomisao o mogućem planu da BTC i postane značajna svjetska valuta.
Već je viđeno da je privatna Centralna banka SAD (FED grupa) kreator dolara, plasira primarne emisije kao kredite itd.
Takođe je Dolar već bio zvanični novac u velikom broju "suverenih" država.To se može sve obnoviti pomoću BTC valute.
Pokriće za ovaj ubačeni bezvrijedni novac bi nastao eliminacijom dotadašnje domaće posrnule valute.Kao što je uveden euro,zamjenio DM,itd i preuzeo njihova pokrića.

"Kripto-dinar" upravo tako!Ime nije važno već način transakcija i kontrole centralne banke..Naročito njihove primarne emisije.Naprimjer u BiH je važeća valuta konvertabilna marka KM.Prati kurs eura,a kontrola obima primarne emisije i plasmana tog novca ne stanuje ovdje.

Glavni otpor ovom scenariju za sada su Kina,Rusija,moguće Indija,ali i oko pola saveznih država SAD!
Daleko sam ja od tih informacija pa da mogu nešto sa sigurnošću tvrditi.Dakle bliže sam scenariju 1) da će sve otići k vragu u velikom prasku balona.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 21:09 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
Citat:
Koliko ja laički vidim vrednost zlatu pada a vrednost bitkoinu raste, mislim da u trgovanju treba se voditi tim skorasnjim pravilom. A posto od bitkoina najvise koristi imaju ameri, onda mora se verovati i da porastom dolara prema zlatu, raste i bitkoin.


Pogledaj ti to malo bolje, ili objasni kako to mislis. Ono sto mi svi drugi mozemo da vidimo ove godine je sve upravo suprotno - zlato raste, dolar pada, bitkoin pada.



Pogledaj ti malo bolje. Kako god gledas, btc vredi vise danas nego ikad pre izuzev zadnjih dva meseca. Kako god gledas trend liniju i promenu cene na nivou od 3 meseca, 6 meseci, godinu, dve, pet... trend je konstantan rast. Oscilacije postoje ali to je sve propratno i ne utice na trend.

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#charts


U prilog tome evo jedan chart iz 2013:



Vrlo slicno kao i sad:



A kad odzumiras na visegodisnji chart vidis da te dramaticne promene od 20-30 ili 60% gore dole, u stvari se ni ne vide i da je opsti trend rastuci, to je cinjenica, svidelo se to nekom ili ne:

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 21:20 - pre 75 meseci
Citat:
Pokriće za ovaj ubačeni bezvrijedni novac bi nastao eliminacijom dotadašnje domaće posrnule valute.Kao što je uveden euro,zamjenio DM,itd i preuzeo njihova pokrića.

Da, ali postoji ogroman sef u koju je nemacka centralna banka deponovala sve svoje dm i dobila isto toliko evra. Sutra ako nemacka pozeli da izadje iz zone evra, samo treba da vrati sve evre koje je uzela i momentalno ce dobiti sve DM koje je za njih dala. Isto tako svaka drzava koja je preuzela evro. Niko nije mogao postati vlasnik jedne evro novcanice, a da prethodno nije deponovao protivvrednost iste u sef. Bitkoin je to propustio, vec je omogucio da budes vlasnik istog bez da si ista deponovao. Zbog toga je apsolutno nemoguce da ijedna od danasnjih kriptovaluta bude prihvacena kao zvanicno sredstvo placanja od strane bilo koje drzave ili centralne banke - onog trenutka kad stvoris kriptovalutu a nista nisi deponovao, unistio si svaku sansu za njenu buducnost u bilo kojoj drzavnoj instituciji. Sa druge strane, ja sam optimista po pitanju centralizovanih valuta - evropska centralna banka bi bez problema mogla da stvori odredjeni broj kripto evra tako sto papirne novcanice u toj vrednosti skloni u sef. Rusi su pominjali kripto-rublju, ne znam dokle se stiglo sa tom idejom.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VirtualPoP
VirtualPoP

Član broj: 87655
Poruke: 123
*.adsl.eunet.rs.



+24 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 21:23 - pre 75 meseci
Hehe, gledam opet ovaj chart gore od 2013 do sad, vidite onu dzombu u januaru 2014? To je onaj "dzinovski" / "run to hills" / "spasavaj zene i decu prvo" pad sa 1200 na 600 usd, koji tako strasno izgleda na grafiku br.1 iz istog posta :D
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 21:25 - pre 75 meseci
@VirtualPoP
Ok, ja nekako razmisljam da se na berzi gleda najvise poslednji mesec, a sve prethodno je nebitno, to je deo istorije. Ali, mozda ja nisam u pravu, mozda ti na osnovu cene dolara/zlata/bitkoina od pre 5 godina i danasnje mozes izracunati cenu za 5 godina. Zivi bili pa videli. Cenu zlata i dolara mozemo naci od pre 10 godina, pa koristeci polugu od pre 5 godina izracunati projektovanu danasnju vrednost pa videti da li to tako moze... ne znam, previse se toga promeni u politici i ekonomiji i za godinu, a kamo li za 5 godina!
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 21:58 - pre 75 meseci
Evo, da probam da se igram - zlato je januara 2008. kostalo oko 900$, a januara 2013 oko 1700$ odakle sledi da ce januara 2018 biti oko 3200$. Medjutim, sipak, zlato je januara 2018. oko 1300$. Gledajuci grafikon za poslednjih 10 godina, zlato je prvo imalo 4 godine rasta, potom godinu oscilacija oko neke stabilnosti, potom godinu pada i potom 4 godine prilicne stabilnosti. Nigde veze u tim visegodisnjim trendovima. Sa druge strane, ja sam zapazio naprimer da se bitkoin obicno ponasa drugacije vikendom nego radnim danima i razlicito pre i posle 17h radnim danom, znaci, neke pretpostavke mozes da donosis jedino na dnevnom i nedeljnom nivou, eventualno do mesec dana, sve na duze staze je totalno bezvredno, mi nikako ne mozemo znati da li ce bitkoin za godinu dana biti skuplji ili jeftiniji od 10.000$, mozemo samo da nagadjamo i ja nagadjam da ce biti dosta jeftiniji.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija04.02.2018. u 23:08 - pre 75 meseci
Citat:
pctel:
... Da, ali postoji ogroman sef u koju je nemacka centralna banka deponovala sve svoje dm ...


Drugim recima deponovali su gomilu papira.

Ako nemacka napusti eu sa losom ekonomijom i u losem stanju,
mislis li da ce se otimati za tu DM ?

Sto se zlata tice, to ce biti zanimljivo dok ne krene asteroid mining npr ili ne znam neki deep core mining ili slican SF
... pa bude zlata ko pleve.

Citat:
zzzz:
...
Ja pretpostavljam da ugovor sa gazdom ES ima neku klauzulu o tajnosti.Ili bar neće se daleko tim putem stići.
U onom javno izloženom kodu siguran sam nema instrukcija za reklamiranje.Možda neko od programera koji održavaju sistem samoinijactivno pokreće takve stvari?Ali tada je on barem suvlasnik i mora sa ostalima centralizovano uskladiti aktivnosti.
Decentralizovani su računi za priliv dolara kojim narod otkupljuje BTC.Moje mišljenje je da ih ima ogroman broj razbacan po svijetu.Nema ni toga u izloženim kodovima siguran sam.
...
(Ako ti neko besplatno daje vakcinu,ne naplaćuje ni sa zdravstvenog osiguranja,budi siguran da si ti besplatni opitni kunić.)



Tu ima jedan mali problem BTC, LTC, Electroneum itd... je moguce kupiti od fizickih lica tj. rudara, gotovinom.

Bez pristupa ikakvim sajtovima i bez kreditne/debitne kartice.

To si zaboravio.

Tako da ti super-tajni racuni ne igraju neku ulogu.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.02.2018. u 00:00 - pre 75 meseci
Citat:
Braxi:
Brazdorfe kako te lebati ne mrzi da toliko pises ? LOL

ja cak to ne mogu ni da proicitam, krenem, ali se smorim. Fala bogu pa za razliku od Losonca nekad udaris i novi red.

Vala bas, al' meni lakse procitati Losoncev post bez novih redova njego njegov sa njima...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.02.2018. u 00:08 - pre 75 meseci
Citat:
Drugim recima deponovali su gomilu papira.

Ako nemacka napusti eu sa losom ekonomijom i u losem stanju,
mislis li da ce se otimati za tu DM ?

Sad je to pitanje tipa sta ce biti ako babi izrastu tockovi na nogama... nemacka ekonomija i lose stanje tesko mogu u istu recenicu, ali dobro, mislim da mogu da odgovorim na tvoje hipoteticko pitanje - uopste nije bitno da li bi se otimala ili ne bi, njena bi obaveza bila da danom izlaska iz evrozone vrati sve evre i preuzme svoje DM. A pretpostavljam da si mislio da bi hipoteticki mogla za te DM da kupi bitkoine jer drzava ne moze da proglasi za svoju nacionalnu valutu onu koju ne poseduje, jer vec za koji dan milioni nemackih penzionera bi morali da prime penziju u bitkoinima - odakle? Ja nekako imam utisak da ti ne znas bas najjasnije sta hoces da kazes i kako bi to izgledalo...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

nemamstan

Član broj: 335040
Poruke: 246



+134 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.02.2018. u 00:34 - pre 75 meseci
Sad mi nije jasno.
Citat:
pctel

Sutra ako nemacka pozeli da izadje iz zone evra, samo treba da vrati sve evre koje je uzela i momentalno ce dobiti sve DM koje je za njih dala.

Kakve evre da Nemačka vrati i kome?
Nemačka je 2001/2002 svima koji su imali DEM dala evre za te DEM.
I šta sada da vrati? Evre nema (jer ih je dala) može vratiti samo DEM i uzeti evre nazad!

Opet, sve evre koje je stvorila nemaćka ekonomija od 2000-e do danas ostaju u nemačkoj. To je njihovo.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.02.2018. u 08:45 - pre 75 meseci
Citat:
VirtualPoP:
Hehe, gledam opet ovaj chart gore od 2013 do sad, vidite onu dzombu u januaru 2014? To je onaj "dzinovski" / "run to hills" / "spasavaj zene i decu prvo" pad sa 1200 na 600 usd, koji tako strasno izgleda na grafiku br.1 iz istog posta :D

Da, vidim. Bitkoinu je tada trebalo 3 godine i par meseci da se oporavi! Medjutim, to opet nista ne znaci - mozda se ovog puta oporavi brze, mozda sporije, a mozda se uopste ne oporavi.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440790 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.