Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439497 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 00:53 - pre 41 meseci
Krilaticu sam od Tom Dante-a prvo cuo, nemam pojma odakle je originalno, iskreno.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 01:00 - pre 41 meseci
Takođe, malo mi je čudno kada stalno spominješ brokere ljude...
Ti si bukvalno preko nekih likova lično istraživao kako se trejduje i koliko naplaćuju...ludilo

Pa ima online sajtova, gde možeš da otvoriš nalog, odradiš KYC i ne moraš ništa preko posrednika... Ti sajtovi ti budu brokeri, nešto sitno ti uzmu, ako si u poziciji.
Ja trgujem na bitmex-u, bybit-u, forex.com i fxchoice.

Nikakve lične posrednike nemam, ne trebaju ti.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.176.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 01:04 - pre 41 meseci
Onda je to još gore nego što sam mislio, likovi od kojih sam ja to čuo (mislio sam da su oni to lansirali) su znači to iskopirali, da ne idem u detalje...

Nisam ništa ovde istraživao, nego sam (na žalost) više od decenije bio na Belexu..

Tu sam video, čuo i zapamtio neverovatno mnogo sveg mogućeg krša i užasa.....kao ružan san mi je ostao...i popamtio mnoge ljude naravno, koje sada mogu da cimnem za šta god...
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 01:20 - pre 41 meseci
Auuhh, Belex je najgori. :D
I bolje što si otišao.

Naša berza i sve oko toga su žešće prevare i šeme kako uzeti pare naivnima.
Ako iko hoće na berzu, 99% preskočiti lokalne ljude.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 07:47 - pre 41 meseci
Uglavnom, poenta priče je da nije lepo generalizovati i olako bacati uvrede.
Trejding je jedan veoma širok i težak ekosistem, i nije za svakoga.

Što se tiče npr. tvoje kupovine bitcoina Nebojša, ostali momci ovde su samo hteli da ti ukažu da ako si kupio bitcoin, sa namerom da ga prodaš za mesec, dva, šest - ti onda takođe možeš da se smatraš nekom vrstom trejdera, samo sa dužim intervalom vremena (longer timeframe).
Kao što neki trguju na 1-satnom chartu, tako ti trguješ na 3-mesečnom npr. Ili 1-godišnjem.

A što se tiče samih karakteristika bitcoina, lično mislim da je to najbolja vrsta novca, i da isto nije za svakoga.
Ako neko želi razloge zašto to mislim, mogu ih napisati, mada su ostali članovi sve lepo rekli.

[Ovu poruku je menjao djexns dana 05.12.2020. u 08:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 09:05 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
krene da priča kako je "mnooogo uspešan trejder"

Pusti sad kafanu, nije to tema. Odgovori mi konkretno na sledece pitanje:
Prica se da na ovoj planeti postoje ljudi koji se bave day tradingom kao zanimanjem i da dnevno budu u plusu 50-100 dolara/evra (znaci nekih dana su u minusu, ali takav prosek uhvate), da oni i njihove porodice zive od toga i tako vec godinama. Postoje li takvi na ovoj planeti, ili ne postoje? Ako ti kazes da ne postoje, verovacu ti na rec i necemo dalje o tome. Rekao si da negde pise da 74/80/90% ljudi izgubi svoj novac. Znaci,postoji najmanje 1% ljudi koji odstupaju od tog pravila?


Citat:
@pctel

Izgubio si svaki kredibilitet u ovoj diskusiji već nakon ove rečenice

Citat:
pctel:
Nas koji promovisemo kripto ima toliko zato sto iskreno verujemo da cemo vremenom da mu podignemo cenu, jer smo tako u mogucnosti.

Moj kredibilitet nije tema, ako treba mogu da budem i jajara, ali ako napadas moju izjavu bilo bi lepo da objasnis makar jednim argumentom. Ako nema ociglednih, a nema.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 09:20 - pre 41 meseci
Citat:
Al Imam:
1. Meni je potpuno nerazumljivo da neko
ko je kripto objašnjavo teorijom veće budale

sada razmišlja suprotno statistikma na koje se pozivao

Pazi, ne samo da jedno drugo ne iskljucuje, nego jedno drugo i podrazumeva.
Problem sa shemom vece budale nastupa ako i samo ako vecih budala u jednom trenutku ponestane. U suprotnom sve funkcionise kao svajcarski sat. Nadam se da ti je sad sve jasno?





Citat:
2. Takodje mi je nejasno
zašto opada Bitcoin Hashrate
u situaciji kad je rudarenje isplativo?
Sa više od 160 Ehash/s Hashrate povremeno pada ispod 120 Ehash/s.
Sada kad je rudarenje isplativo rudari isključuju mašine???
A rudarili su dok su išli u gubitak!!!
Zar ne bi bilo logično da sada rudare maksimalno i nadoknade gubitke?

Jos uvek nisam do detalja proucio problematiku rudarenja, a kada/ako moje znanje naraste iznad proseka ucesnika teme, obraticu se sa konkretnim objasnjenjem


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 12:55 - pre 41 meseci
OK, ti smatraš da ima veća budala koja će otkupiti tvoj BTC.

Zanemarimo da se BTC razmenjuje za drugi kripto
i pretpostavimo da je sav obrt dolar/BTC.

U tom smislu "grafikoni" izgleda da rade u tvoju korist.
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
Danas je za BTC 24 Hour Volume $33,579,192,509 USD
što je za 20 milijardi dolara veći "24 Hour Volume"
nego 17. decembar 2017. kada je iznosio 24h Vol: $13,661,531,136 USD

Znači sada se ulaže više novca u BTC nego pre 3 godine.
Što je dobro, što više novca to više obećava.

Ali, čekaj, ove godine, 14. maja 2020. 24h Vol: $55,933,757,843 USD

U stvari je BTC 24h Vol opao za više od 20 milijardi dolara.

Kojem grafikonu sad da verujem?
Onom koji kaže da će rasti ili onom koji kaže da će padati?

Ovaj, ups, gledam isti grafikon!



 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 13:09 - pre 41 meseci
Volume trgovanja Bitcoinom je vrlo klizav teren: mnoge menjacnice iz marketinških razloga prijavljuju da je veći nego što jeste.... A gde je tu i faktor OTC trgovanja......
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 14:12 - pre 41 meseci
Citat:
Al Imam:
OK, ti smatraš da ima veća budala koja će otkupiti tvoj BTC.


Tacnije, ja smatram da je izvor vecih budala nepresusan. Stanovnistvo planete se povecava, samim tim povecava se i kolicina vecih budala, a ni trenutne zalihe budala nisu ni blizu potrosenih. Cak i da ce vecih budala nestati jednog dana, pa sta - i nafte ce nestati jednog dana, pa ljudi investiraju u naftnu industriju.

Na sve to, ja i ostali istomisljenici verujemo da ce moj bitkoin vredeti milion/10 miliona/100 miliona pre kraja mog zivota (grafikon to pokazuje), pa samim tim nema potrebe da trazim vecu budalu u skorije vreme. A ako neko ipak bude trazio, mogu ja da se javim da dokupim jos, razumes? Tako stvaram atmosferu u kojoj se vece budale nerviraju sto ne mogu da dodju do svog komada btc i spremni su da plate sve vise i vise... I sve ide po planu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.165.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija05.12.2020. u 15:29 - pre 41 meseci
Kada sam pomenuo dnevne trejdere, mislio sam na onu najveću, dakle ogromnu većinu onih u Srbiji koji su na berzi u terminima od po bukvalno jedan radni dan ili slično, najčešće uz svog "mentora" koji im savetuje šta da kupe i ostalo. Otvore poziciju na otvaranju, isplaćaju provizije i mole se da im to što su kupili raste.

Dakle moja priča se odnosila one koji se time "bave" i savet da to ne rade a njih je veoma velik broj, a ako samo nekog budem odvratio od toga to što sam rekao ima smisla.

djexns (jesi li ti iz Novog Sada?), uopšte ne spada u tu grupu i ne treba da se oseća prozvanim ni na koji način.

Citat:
djexns: Što se tiče npr. tvoje kupovine bitcoina Nebojša, ostali momci ovde su samo hteli da ti ukažu da ako si kupio bitcoin, sa namerom da ga prodaš za mesec, dva, šest - ti onda takođe možeš da se smatraš nekom vrstom trejdera, samo sa dužim intervalom vremena (longer timeframe).
Kao što neki trguju na 1-satnom chartu, tako ti trguješ na 3-mesečnom npr. Ili 1-godišnjem.
Ne trgujem i ne smatram sebe trgovcem.

Bavim se prvenstveno fundamentalnom analizom, kupim ono što smatram da zadovoljava uslove koje tražim a da mu cena u tom trenutku nije preterana (a to je najteže naći!), a prodaju izbegavam. Nikada nisam nešto prodao "jer mi je dostiglo target cenu" ili iz sličnih razloga, a prodajem iz dva razloga:

1. Kada se promeni investiciona teza

2. Kada nemam para a nešto novo, što u tom trenutku nemam, mi se učini vrednim kupovine

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.165.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija06.12.2020. u 17:39 - pre 41 meseci
@djexns

Pročitao sam pažljivo tvoj post i deluje da si potpuno suprotan učesnik na marketu od npr. mene. Ja stop lossove ne koristim uopšte, stavio sam ih nekoliko puta i imam loša iskustva sa tim (tačnije, iz moje prakse bili bi mi korisni do sada samo jednom i to na samo nekoliko pozicija)

Iz onoga što si napisao deluje da si ekstremno oprezan što i jeste i nije dobro, ali je svakako stresogeno.

Pojasni malo ove stvari:
Citat:

Nikad ne reskiram više od 1% accounta na stop lossu.
Nikad ne koristim više od 3x leverage.

3x leveridž je malo za špekulacije, zapravo najmanje što sam čuo da špekulanti uzimaju. Obično uzimaju i više od 10x, ali zavisi od robe sa kojom rade. Ja uzimam oko 2x i to je ubedljivo najviše od svih koje poznajem, oni ili ne uzimaju ništa ili do 20 a max 50%.

I ovo je važno:
Citat:
Nikad ne ostajem u poziciji dok spavam.
Zašto? Već samo tu se vidi ogroman oprez i zapravo strah, sigurno si hiljadu puta pogrešio što si izašao ranije.

Citat:
Što se tiče tvog drugara, znači trguje sa tuđim novcem?
Mislim super, drago mi je da mu dobro ide, i da se snašao u životu.
Poštujem što može da zaradi na marketu, takvi su retki.
Deluje mi da posprdno govoriš o tome, ako je tako u velikoj meri se slažem. Iako smo dobri x puta sam mu rekao "lako je tuđim k...gloginje mlatiti"...zanimljivo da on, uprkos tome što je više od 20 godina 24/7 na marketu nema nijednu svoju otvorenu poziciju, živi samo od plate.

Neko će reći "blago njemu, dobija platu i ne stresira se uopšte", a ja bih dodao da je to dokaz da najpre on ne veruje svojim analizama koje prodaje, što je i razumljivo jer su većinom tehničke i ne vrednuju fundamente na potreban način.

Citat:
Ti si investitor.
Iz tvog ugla gledanja, trejdovanje je kocka.
Apsolutno se slažem da možeš da kupiš i da držiš sa nadom da će cena rasti i da ćeš za par godina prodati i zaraditi.
Nada je gotovo zanemarljiv drajver u tome šta radim, od nade se niko 'leba nije najeo. Moja vodilja su izuzetno ozbiljne fundamentalne analize različnih vrsta koje pravim i razmenjujem sa prijateljima/kolegama.

Ranije sam neke i kupovao ali imam jako loša iskustva sa tim. Daleko je kvalitetnije/bolje/pouzdanije da radiš sam i sa svojim istomišljenicima. Sve radimo pojedinačno za svaki instrument po kriterijumima koje sami odredimo.

Zato je sve to neuporedivo teže i veći posao od toga kako se ponašaju špekulanti i trgovci jednim instrumentom kojima je chart glavno polje rada. Radimo naravno i tehničku analizu ali ona je po obimu, vrednosti i značaju neuporedivo ispod fundamentalne analize.

Citat:
Ali se uopšte ne slažem da je trejdovanje kocka, pod uslovom da znaš šta radiš.
Radio sam teško da bih postao profitabilan, potrošio godine i hiljade eura da bih naučio kako da zaradim pare na marketu.
Rekoh, ne poznajem nikog ko je dnevni trejder a da je uspešan. Ako si ti taj zgodno je da se uporediš sa long-term igračima. Opkladio bih se da su oni bolji, ali long-term posao je svakako neuporedivo teži i neizvesniji.

Citat:
99 od 100 ljudi koji ovo pokušaju da urade, će odustati, i izgubiti sve pare.
Takođe ne savetujem da se ulazi u trejdovanje uopšte, jer je ovo jedan od najtežih i najstresnijih poslova na svetu, a tu skoro sigurno gubiš ako imaš veliki ego.
Sa ovim se slažem u potpunosti.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija06.12.2020. u 19:09 - pre 41 meseci
Šta je Milanoviću uznemirio si se? Šetaš nervozno po sobi?
Pokušavaš da temu ustalasaš i usmeriš tako da malo zaradiš na BTC?
Teško mrtvaca podići, niko da odgovori, pravi savet, toplu ruku podrške - ništa.


BTC danas 24 Hour Volume samo $23,568,239,027 USD
što je za 10 milijardi dolara manje nego pre 2 dana.
A kripto preprodavcima treba veći priliv dolara, u desetinama milijardi dolara veći.
To što piše na tarabi 23 milijarde, da li su to stvarno dolari
ili razmena Monero/BTC?
Ili možda Vitalik manipuliše sa ETH prebijajući račune sa Nakamotom?

Uh, toliko pitanja a nigde pravih odgovora.

Pazi tu je Milanović, pctel, Doktor Hlad, djexns
svi pokušavaju da prodaju
ali ni jedan kupac.

Alooooo, ima li neko da kupi?
Hm, niko se ne javlja.

Ništa zato, idemo po dijagrame:
Evo https://coinmarketcap.com/api/ nudi apije.
Teze fantazija:
Citat:
The world's cryptocurrency data authority has a professional API made for you.

"world's authority" - svetski autoritet, hmmmm!
To kao kad preprodavci mašina za rudarenje kažu "profi uslovi".

A pazi tek ovo:
Citat:
Backtest your strategies

To "back" kad kupiš kripto pa ga podbočiš tako što kupiš još kripta.

Aha, evo
Citat:
Chart the right data

E, čekaj, ovo sam tražio:
Citat:
Beat the competition
Run experiments

To! "beat" - ima da ih bijem!

Hm, koliko košta taj API?
Šta zar se i to plaća?

Za kraj posta - hepiend klauza:
ubedjen sam da će BTC sutra skočiti, bez preterivanja volume bar 30 milijardi.
Zato glavu gore u nove pobede.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.165.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija06.12.2020. u 19:32 - pre 41 meseci
Citat:
Al Imam: Šta je Milanoviću uznemirio si se? Šetaš nervozno po sobi?
Pokušavaš da temu ustalasaš i usmeriš tako da malo zaradiš na BTC?



Trolovi - stop!
Citat:
Al Imam: BTC danas 24 Hour Volume samo $23,568,239,027 USD
što je za 10 milijardi dolara manje nego pre 2 dana.
To je zato što je berze ne rade vikendom pa mnogi institucionalni investitori, zatim oni kao ja a i puno veći od mene, nisu prisutni.

Vikendom se promet BTC-a odvija samo vanberzanski a to je značajno manje nego kada su svi u igri, zato je promet toliki.

Citat:
Pazi tu je Milanović, pctel, Doktor Hlad, djexns
svi pokušavaju da prodaju
ali ni jedan kupac.

Alooooo, ima li neko da kupi?
Hm, niko se ne javlja.
Ne znam za njih, ja ne prodajem.

BTC je apsolutno prvi špekulantski instrument koji sam ikada kupio, a kupio sam ga u trenutku kada mi se činilo da dobija jednu dimenziju koju do tada nije imao, ili je ja nisam video.

Ako se situacija sa njim posle nekog prilično dugog vremena ne bude razvijala kako sam mislio izaći ću, neće biti ni prvi ni poslednji put. BTC čini svakako mali deo mog portfolija, pa ako ga u međuvremenu i zabrane neću puno izgubiti.


 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 00:48 - pre 41 meseci
Evo samo što je stigla ponoć
BTC cena je porasla i volume je takodje počeo da raste za nekih 5-6% na sat.
Dakle samo se čekalo da neko prihvati veću cenu.
Pretpostavljam da je na nekoj daleko-istočnoj berzi
$25,106,360,347 USD

Kako pričaju na kripto forumu raste do srede-četvrtka.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.165.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 00:58 - pre 41 meseci
Naravno, šta sam ti rekao..

Nelikvidnost i falš cena vikendom je jedan od razloga što sam odustao od otvaranja posebnog računa za BTC i mlaćenja sa adresama i kriptovanjem...

Kada BTC kupiš na berzi nemaš mogućnost trgovanja vikendom, ali sve drugo je neuporedivo komfornije.. A vikendom je ionako falš market jer nema velikih igrača, zato što su svi oni na berzi koja vikendom ne radi.

Koji je taj forum koji su spomenuo?

Pogledao sam inače nekoliko sajtova i vesti o BTC, pa to je totalni smor... svi od svih prepisuju i pumpaju....Bukvalno za par dana se o BTC može naučiti sve, jer nema fundamenata pa i nema šta da se uči..

Ili veruješ u to ili ne veruješ i kraj priče.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 07:09 - pre 41 meseci
Ispravite me ako gresim - veliki igraci na berzi ne uticu na cenu bitkoina. Ili berza-izdavalac bitkoinskih papira od vrednosti mora da se osigura, pa kad igraci kupe te pspire ona pokrije deo rizika nabavkom pravih bitkoina, a kada igraci vrate izdavaocu, izdavalac prodaje nepotrebne btc?

[Ovu poruku je menjao pctel dana 07.12.2020. u 11:12 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 07:26 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Nelikvidnost i falš cena vikendom je jedan od razloga što sam odustao od otvaranja posebnog računa za BTC i mlaćenja sa adresama i kriptovanjem...
Bukvalno za par dana se o BTC može naučiti sve, jer nema fundamenata pa i nema šta da se uči..


Mogao bi da naučiš onda i to malo "kriptovanja", kad već fundamenata nema. Niti je baratanje Bitcoinom komplikovano, kao što rekoh to će se uskoro smatrati osnovnom pismenošću, niti isti nema fundamente.

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 10:16 - pre 41 meseci
Za pocetak - posedovanje racunara koji nikad nije video internet se nikada nije smatralo osnovnom pismenoscu, niti je u najavi takav trend u buducnosti.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8368
87.116.182.*



+1347 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija07.12.2020. u 11:36 - pre 41 meseci
Citat:
plague:BTC nema nikakv long term prospekt. Tj buduca cena mu uopste ne zavisi ni od cega vezanog za sam BTC nego za to kako se ljudi osecaju u vezi BTC.

Ako vec mislis da BTC nema neku realnu vrednost za razliku od normalnih firmi, sta onda ti tu igras longterm? Kako ce taj BTC dobiti longerm vrednost?
Ovo su logična pitanja/konstatacije i već rekoh da tu treba da bude fokus naših priča oko BTC, dakle da analiziramo koji su to činioci koji dižu interesovanje investitora za BTC.

I ja sam pomenuo da BTC nema nikakv long term prospekt, tačnije da nema nikakve fundamente, ali su odmah skočili ovi promoteri BTC-a sa rečima da on ima "najjače fundamente" (?!), što je naravno nonsens.

Činjenica jeste da BTC nema klasične fundamente, ali definitivno ima neke svoje pozitivne osobine od kojih su neke navedene ovde u temi. I njih, a i druge ako postoje, treba analizirati i pokušati predvideti kako će sve to uticati na vrednost BTCa u budućnosti.

Citat:
Dakle, ako BTC nema nikakav realni ekonomski indicator na koji mozes da se oslanjas, zasto su ljudi koji rade day tradining jajare, a ti koji drzis duze nisi?
Zato što za veliku većinu tih day tradera, a naročito onih u Srbiji mislim da su jajare, tj. plašljivci čiji stoplossovi i panične reakcije ubijaju berze.

Možeš naći vrlo ozbiljne analize i poređenje sa Buffetovim vremenom (ali i kasnije) kada nije bilo stoplossova, algoritamskog i uopšte kompjuterskog trgovanja koliko su berze bile mirnije, koliko manje paničnih reakcija je bilo, kao i koliko se zbog toga manje para na berzi gubilo.

A većina tih današnjih gubitaka, kao i ogromna volatilnost koja dovodi do njih, je posledica upravo algoritamskog trgovanja i raznih stoplossova postavljanih od strane tih plašljivaca koji ubijaju sve pa i najdzravije instrumente na berzi.

Zato ne volim te paničare i ne voli ih niko ozbiljan jer svojih neznanjem i strahovima degenerišu sve na berzi i dovode do velikih gubitaka najpre svojih, a onda i tuđih.
Citat:
Meni je jedina razlika sto su ljudi koji duze drzi pohlebniji i misle da ce da ubodu 10000x return kada dodje vreme.
Površno gledaš, nisam pohlepan niti imam bilo kakvu target cenu za bilo koju svoju poziciju, pa ni za BTC. Takvi su i svi ljudi širom sveta sa kojima sam u kontaktu.

Svi se bavimo praktično isključivo fundamentalnom analizom i dugoročnim investiranjem, ne stavljamo stoplosove, trpimo (nekada i velike) gubitke ako/kada do njih dođe. A do tih gubitaka većinom dovode baš day traderi i svi slični neikusni kada paničano zatvaraju svoje pozicije i urnišu cene svega na berzi.

Ima jedno pravilo koje kaže: Ako nisi spreman da svojim očima gledaš kako ti se topi 30%, a još bolje 50% onoga što si uložio na berzu - nemoj tu ni da ulaziš.

Slažem se sa tim u potpunosti. Kada bi na berzi učestvovali samo long term igrači i uopšte svi oni koji su poštujući svoje analize/ubeđenja/ spremni da trpe značajne gubitke A BEZ paničnog prodavanja/zatvaranja pozicija - berza bi bila mnogo mirnije mesto na kojima bi prvenstveno ti plašljivci, a onda i svi drugi - mogli i više a i lakše da zarade.

Na žalost, stvar ne ide u tom smeru, kompjutersko trgovanje je sve izraženije (tj. danas totalno dominantno), stoplossovi se okidaju non-stop i dovode do velikih degeneracija nivoa cena svih instrumenata, dnevni gubici na berzama su veći nego ikada, itd.

Zato bih onome ko planira da uđe na berzu, umesto svih "kurseva" i raznoraznih "obuka" koje nude brokeri i slični, predložio jednu dobru psihoterapiju i obuku kako najpre da izdrži panične reakcije i svoje i tuđe, ogromnu volatilnost, neshvatljive padove cena onoga šta nikako ne bi trebalo da pada, i slično.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439497 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.