Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439098 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
87.116.165.*



+1344 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 18:54 - pre 41 meseci
Što se tiče BTCa sada je lako biti pametan i rugati se onima koji su ušli na ovom porastu, ali to je na berzi veoma često.

Naprosto nekima je fokus na nečemu, a nekima na nečemu drugom. Ja BTC nisam previše pratio fundamentalno jer je to neopipljivo i meni strano (mnogi govore da njegovi fundamenti uopšte ne postoje!) i zato mi se desilo da toliko skoči pre nego što sam ušao.

Nije to ni prvi ni poslednji put da sam zakasnio, prosto nemoguće je da jedan čovek bira i fudamentalno prati više stotina različitih stvari kao što ja radim i normalno je da mu se nešto, čak mnogo šta, izmigolji.

Zato ako ulaziš u sve se ulazi polako i postepeno, ako si promašio da ne izgubiš puno.

Ali najgluplje i najsmešnije je da oni koji imaju BTC sada nešto luduju od sreće i prave se pametni, jer količine kapitala koje su uložene u BTC su smešno male.

Evo jednog milionskog (između 5 i 7 miliona $!) portfolija čoveka iz Hong Konga koji je ove godine U PLUSU PREKO 300% NA CEO SVOJ PORTFOLIO, a pri tome uopšte nema BTC niti ga on interesuje!

To je pravi čovek (inače bivši portfolio menadžer nekoliko hedž fondova) i takve likove cenim, a klinci koji su za svojih 50 ili 100€ kupili BTC i sada se naslađuju njegovim porastom, realno nisu vredni pomena.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 19:49 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Naprosto nekima je fokus na nečemu, a nekima na nečemu drugom. Ja BTC nisam previše pratio fundamentalno jer je to neopipljivo i meni strano (mnogi govore da njegovi fundamenti uopšte ne postoje!) i zato mi se desilo da toliko skoči pre nego što sam ušao.


Koji vic, Bitcoin fundamenti ne postoje. Takvu budalaštinu skoro nisam čuo. Bitcoin fundamenti su BUKVALNO najbolji. Bolji čak i od zlata kada sabereš sve pluseve i minuse.

Citat:

Ali najgluplje i najsmešnije je da oni koji imaju BTC sada nešto luduju od sreće i prave se pametni, jer količine kapitala koje su uložene u BTC su smešno male.


Bitcoin u sledećem piku ima šansu da ima vrednost koja će možda čak nadmašiti i market cap zlata, a to je oko 8 triliona dolara... Jeste, smešno su male cifre koje tu cirkulišu.

Citat:

Evo jednog milionskog (između 5 i 7 miliona $!) portfolija čoveka iz Hong Konga koji je ove godine U PLUSU PREKO 300% NA CEO SVOJ PORTFOLIO, a pri tome uopšte nema BTC niti ga on interesuje!


300% je ništa u kripto svetu, 3000%, to je već nešto....
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 20:14 - pre 41 meseci
https://medium.com/in-bitcoin-...le-warren-buffett-82eeebe3e48f
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:12 - pre 41 meseci
I opet smo se vratili na marketing pristup prodavaca kirbija i jehovinih svedoka
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
87.116.181.*



+1344 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:16 - pre 41 meseci
Kasnije ću napisati nešto detaljnije, za sada imam direktno pitanje za Hlada i Rusa, koje sam i ranije postavio ali nisu odgovorili:

Zamislite da imate 10 miliona dolara. Da li bi u ovom trenutku smeli SVE da uložite u BTC??

Samo kratak odgovor DA ili NE, a ja vam iz glave mogu reći stotine i hiljade instrumenata sa kojima je to lako moguće, recimo SPY koji sam gore pomenuo je jedan i najprostiji od njih.

Prema tome, pošto NIKO pa ni vi niti bilo ko drugi ne sme u BTC da uloži veću sumu, on ostaje po strani kao špekulativni instrument i ne zauzima veću pažnju ozbiljnih investitora.

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:16 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Što se tiče BTCa sada je lako biti pametan i rugati se onima koji su ušli na ovom porastu, ali to je na berzi veoma često.


Ko se kome ruga? Ja sam samo rekao da ti o tome ne znas nista tako da ne bi trebalo da dajes bilo kakve kvalifikacije o tome.

Dakle, ti si pratio BTC od pocetka ali do sada o njemu ne znas nista. Tako da ako mene pitas - nisi ga pratio. To sto si kliknuo na neko dugme "add" i gledao cenu na listi ne znaci da si ga pratio.

Iskren da budem ja verujem da cu da budem mnogo bolji trgovac ako na svojoj listi imam dva ili tri finansijska instrumenta i o njima znam sve do najsitnijeg detalja nego ako na list imam trocifren broj instrumenata i o svakom znam manje od 1%. Moguce da gresim.

Citat:
Nije to ni prvi ni poslednji put da sam zakasnio, prosto nemoguće je da jedan čovek bira i fudamentalno prati više stotina različitih stvari kao što ja radim i normalno je da mu se nešto, čak mnogo šta, izmigolji.


A sto se ti toliko nalazis prozvan? Niko ti ne govori ni da si zakasnio ni da nisi. Ja sam samo rekao da od kako se BTC pojavio ne postoji isplativiji finansijski instrument. Ti kazes da ima boljih a ja kad pitam koji onda ne umes da mi kazes vec mi dajes nekakve izgovore da "u nekom momentu ovo ono". O kakvom momentu ti covece pricas? Ja pricam o periodu od 10 godina a ti pominjes "momente".

Citat:
Evo jednog milionskog (između 5 i 7 miliona $!) portfolija čoveka iz Hong Konga koji je ove godine U PLUSU PREKO 300% NA CEO SVOJ PORTFOLIO, a pri tome uopšte nema BTC niti ga on interesuje!


Pa na berzi je 300% mnogo. Za BTC je to kikiriki. A velicinu tog portfolia ne bih da komentarisem jer ce to izazvati zestoku reakciju pojedinih mapetovaca ovde :)
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:21 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:3. U ovom trenutku na mojim watch listama nijedan instrument nije imao bolje performanse od BTC na nivou od 10 godina, ali me to ne uzbuđuje uopšte: prosto sada su se na tom intervalu složile kockice za BTC i on je isplivao.


Dakle, da ponovimo. O kom ti to "trenutku" pricas? Ja pricam o periodu od 10 godina. Za mene to nije "trenutak".

Evo ti uzmi godisnji open/close:


Kao sto vidis BTC je od kako je izmisljen samo dve godine zavrsio sa minusom koji je toliko beznacajan u odnosu na plus koji je napravio u prethodnoj godini. Gde na berzi imas instrument sa ovakvim performansama u "momentu" od 12 godina?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:33 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Zamislite da imate 10 miliona dolara. Da li bi u ovom trenutku smeli SVE da uložite u BTC??


Zasto da zamisljam?

Citat:
Prema tome, pošto NIKO pa ni vi niti bilo ko drugi ne sme u BTC da uloži veću sumu


Prema tome? Prema cemu?

Moj portfolio izgleda ovako:

90% - BTC
10% - ETH

Sve ostalo me ne zanima.

Citat:
on ostaje po strani kao špekulativni instrument i ne zauzima veću pažnju ozbiljnih investitora.


Cenis da ovi iz Guggenheima koji hoce da 10% svojih para (cirka 550 miliona dolara) uloze u BTC nemaju pojma sta rade?

Grayscale ima trenutno oko pola miliona BTC. To je po trenutnoj ceni skoro 10 miljardi dolara. Ni oni nisu ozbiljni?
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:35 - pre 41 meseci
A tek ovo..... https://dailyhodl.com/2020/12/...folio-to-bitcoin-and-ethereum/
Ma budalaštine, spekulativni instrument.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:35 - pre 41 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
90% - BTC
10% - ETH


Flipuj ti to druže. :)

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 21:53 - pre 41 meseci
Citat:
pyc: Flipuj ti to druže. :)


Mnogo razmisljam i vec dugo o tome. Problem je sledeci.

- Sa BTC-om znam sta ce da se desi (odnosno imam dobru prognozu). Sa BTC-om nema nikakvih epohalnih izmena. Takav je kakav je i fura i prilicno stabilno ce da prefura 100K sledece godine.
- Sa ETH blage veze nemam sta moze da se desi. Svaki cas se nesto menja, implementira novo (danas krenuo 2.0 chain), i nikakav hardcoded timeline nema vec se sve stalno odlaze od danas do sutra, od sutra do prekosutra... uglavnom, za ETH verujem da ce da natera bar 3K sledece godine sto uopste nije lose uzimajuci u obzir trenutnu cenu. Ali me brine sto predstavu nemam do koliko moze da nagura preko toga. Mozda 5K. Mozda 50K. Predstavu nemam :(
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 22:07 - pre 41 meseci
Citat:
pyc:
Citat:
Doktor Hlad:
90% - BTC
10% - ETH


Flipuj ti to druže. :)


Jos jedna stvar zasto me ETH brine. Ja verujem da cenu odredjuje odnos ponude i potraznje (stock/flow itd). Sa BTC-om je to jasno i nedvosmisleno. Halving svakih 210K blokova i to je to. Sa ETH se to nikad ne zna. Trenutno postoji jedan pull request na GitHub-u da se sa 2,5 smanji nagrada po bloku na 0,5. Niko ne zna da li ce to proci ili nece i da li ce ostati na 0,5 ili ce na kraju biti veci ili manji broj. Iz mog ugla gledanja to je jedna ogromna neizvesnost vezano za buducu cenu i ogroman rizik.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
87.116.181.*



+1344 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 22:12 - pre 41 meseci
Citat:
Doktor Hlad:Vec nekoliko puta si ovde rekao "ja mogu da ti pokazem ovo" ili "ja mogu da ti pokazem ono" a kada ti kazem "ok, ajde pokazi" onda nista... mislim da je red da potkrepis svoje tvrdnje nekim konkretnim brojevima.
Sad tek ovo vidim...

BTC je kap u moru na berzi, realno zanemarljiv detalj koji je bljesnuo poslednjih dana (slažem se ne prvi put), jedva vredan pomena po veličini. Samo na NASDAQ berzi imaš 6600 akcija a da ne pričam o drugim berzama, a plus ETFova i ETNova ima još i više nego akcija.

Na prošloj strani sam okačio portfolio čoveka koji je za manje od godinu dana uvišestručio ceo svoj milionski portfolio, a to je jedino vredno i najteže na berzi. Pri tome, on uopšte nema BTC a zna njemu više nego mi svi ovde, ali ne planira da ga kupuje jer mu je nivo rizika neprihvatljiv i kraj priče.

I nije to prvi put da okačim nečiji portfolio, kačio sam i ranije na drugim temama o berzi, lako se može naći.

To su ilustracije kako izgleda uspeh na berzi, a u svemu tome BTC jedva da je vredan pomena niti je iko pomoću BTC napravo neke veće pare.
Citat:
300% je ništa u kripto svetu, 3000%, to je već nešto....

Ostvariti 300% za realni milionski portfolio za koji znamo da je godišnji cilj 8-10% je ogromno umeće, a u špekulativnom svetu o kome vi pričate granice i dobitaka i gubitaka ne postoje.

Citat:
Cenis da ovi iz Guggenheima koji hoce da 10% svojih para (cirka 550 miliona dolara) uloze u BTC nemaju pojma sta rade?

Naravno da ne, ali čitaj dobro šta si napisao: oni TEK RAZMIŠLJAJU da jedan, relativno mali procenat svojih para ulože u BTC, i ovaj sumanut rast ovih dana BTC duguje upravo toj izjavi, a pad za vikend je došao nakon jednog običnog twita.

Ozbiljni investitori se samo nasmeju i odmahnu rukom kada im se i pomene nešto na čije kretanje cene toliko utiču tako male i beznačajne netržište stvari.

Jer, ako skrenete u špekulativni domen i već maštate o tome, imate bezbroj instrumenata koji su daleko volatilniji i pružaju mogućnost veće zarade od BTC, ali niko ozbiljan o njima i ne priča.

Evo vam samo jedna oko puuuno akcija koje su samo ove godine imale ogromne promene i na kojima bi špekulanti rekli da su "zaradili". Lično, ne verujem u 99,99% tih priča.



To je KODK koji je ZA DVA DANA PORASTAO PREKO 1000% (sa 2 na preko 25 dolara) i naravno brzo pao. Eto raja za vas špekulante.

Citat:
Bitcoin fundamenti su BUKVALNO najbolji. Bolji čak i od zlata kada sabereš sve pluseve i minuse.

Odakle ti ovo? :) Sve što sam čuo o BTC fundamentima je da uopšte ne postoje.

Živ nisam da ovo objasniš, ako uspeš obećavam da ću odmah najmanje da udvostručim svoju BTC poziciju, a možda i više.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 22:54 - pre 41 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Mnogo razmisljam i vec dugo o tome. Problem je sledeci.

- Sa BTC-om znam sta ce da se desi (odnosno imam dobru prognozu). Sa BTC-om nema nikakvih epohalnih izmena. Takav je kakav je i fura i prilicno stabilno ce da prefura 100K sledece godine.
- Sa ETH blage veze nemam sta moze da se desi. Svaki cas se nesto menja, implementira novo (danas krenuo 2.0 chain), i nikakav hardcoded timeline nema vec se sve stalno odlaze od danas do sutra, od sutra do prekosutra... uglavnom, za ETH verujem da ce da natera bar 3K sledece godine sto uopste nije lose uzimajuci u obzir trenutnu cenu. Ali me brine sto predstavu nemam do koliko moze da nagura preko toga. Mozda 5K. Mozda 50K. Predstavu nemam :(


https://invictuscapital.com, ozbiljni igrači, dinamički portfolii u obliku Ethereum tokena. To će definitivno imati najveći prinos, uzmeš top 20 i to je to.

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 22:58 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: BTC je kap u moru na berzi


Za par nedelja ce BTC imati kapitalizaciju od oko pola biliona dolara. U tom momentu ces moci na prste jedne ruke da nabrojis firme na berzi koje imaju vecu kapitalizaciju. Zaista "kap u moru" :)

Citat:
realno zanemarljiv detalj koji je bljesnuo poslednjih dana


Bljesnuo je kod onih koji o celoj prici ne znaju nista nego gledaju sve sa laicke strane. Sa te strane postoji samo jedna cifra a to je poslednji ATH od 20K decembra 2017. I svaka cifra koja je manja od te cifre znaci da je BTC propao, umro, nema od toga nista i ostale budalastine.

Ove godine u martu je cena bila oko 4K. Mesec dana nakon toga je bila 8K. Znaci, 100% dobitak za onog ko je usao kad je trebalo. Mi koji ne znamo nista smo tada napravili long a ovi sto sve znaju su se smejali. Tada to mainstrem mediji nisu pokupili i niko to nije ni primetio. Zasto? Pa zato sto su obe cifre (4K i 8K) manje od 20K. Psihologija.

Dva meseca kasnije cena je nagurala 12K. Opet niko nista. Zasto? Zato sto je ta cifra manja od 20K. Psihologija.

Prosle godine je u dva meseca cena nagurala sa 3200 na 13800. Sta se desilo? Niko nista. Zasto? Pa zato sto su obe cifre manje od 20K. Psihologija.

E sad, kad se cifra priblizila 20K... sad su mainstream mediji to pokupili i sad se svi ponasaju kao da se sada desava nesto neocekivano i obavezno se razlozi nalaze u nekakvim bombasticnim vestima i tvitovima kao nekih zvanicnika. Eto, ti si ziv primer toga sto objasnjavam. Ubedjen si da su nekakvi novinski clanci i tvitovi doveli do rasta i pada.

Sa druge strane, mi koji ne znamo nista smo jos pre vise od godinu dana znali da ce u ovom periodu biti novi ATH odnosno 20K. Mogu da ti dovedem nekoliko svedoka kojima sam pre tacno 18 meseci rekao da ce cena u novembru ili decembru ove godine napraviti ATH i sledece godine (2021) tamo negde oko oktobra napraviti novi vrh koji nece biti manji od 100K. I posle toga vracanje na sredinu. Taj proces vracanja cete vi svi da zovete "propast", "pukao balon", "propala stvar, nema od toga nista". I to sto sam ti sada rekao ce da se desi nevezano za bilo kakve tvitove i najave bilo koga. BTC cenu odredjuje ponuda i potraznja. Nista drugo. Inflacija je vrlo dobro i precizno definisana tako da svake cetiri godine ponuda se prepolovljava (minus fee-jevi) i to izaziva rast cene. Prosto da prostije ne moze.

Citat:
Ostvariti 300% za realni milionski portfolio za koji znamo da je godišnji cilj 8-10% je ogromno umeće, a u špekulativnom svetu o kome vi pričate granice i dobitaka i gubitaka ne postoje.


Ne razumem kakve veze ima koliko je on ulozio? I da je kilo pirinca ulozio opet bi ostvario 300%. Najvaznije pitanje je koliko on ima para na drugoj strani. Ali to nema nikakve veze. Poenta je da treba dobro poznavati ono u sta se ulaze i onda nema problema. Stvarno ne vidim sta je tu toliko spektakularno.

 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 23:13 - pre 41 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
To je KODK koji je ZA DVA DANA PORASTAO PREKO 1000% (sa 2 na preko 25 dolara) i naravno brzo pao. Eto raja za vas špekulante.


Neka hvala, lepše nam je da trgujemo sa raznim Ethereum tokenima, na decentralizovanim berzama, bez bilo kakvih KYCova, AMLova i ostalih srednjevekovnih gluposti. Ovo što se sada vrti na Ethereum smart kontraktima je naučna fantastika za bilo koju drugu berzu.

Citat:
Nebojsa Milanovic:
Odakle ti ovo? :) Sve što sam čuo o BTC fundamentima je da uopšte ne postoje.
Živ nisam da ovo objasniš, ako uspeš obećavam da ću odmah najmanje da udvostručim svoju BTC poziciju, a možda i više.


Najjači fundament Bitcoina je scarcity izveden na tehnički rigidan način uz pomoć kriptografije asimetričnih ključeva, gde samo propast Interneta može da zaustavi isti. Mnogi kažu virtuelni novac, a tu zapravo ništa nije virtuelno: Bitcoin je mnogo više pravi novac od fiat valuta, jer ga krasi upravo taj najbitniji fundament koji sam spomenuo. Nema tu menjanja politike emisije, zakucano tehnički i kraj. Dalje, dobra fundamentalna osobina je i što nema middle man-a, komunikacija je peer 2 peer. Nemoguće je falsifikovanje.... sve u svemu, toliko puno ima dobih tekstova okolo na ovu temu koji upravo pričaju o tome kako kriptovalute imaju najjače fundamente. Ako mene pitaš, kako sada stvari stoje, Monero je jedini pravi novac koji postoji. Isti par koraka dalje od Bitcoina.... Pročitaj malo o tome.

 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 23:20 - pre 41 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Sa druge strane, mi koji ne znamo nista smo jos pre vise od godinu dana znali da ce u ovom periodu biti novi ATH odnosno 20K. Mogu da ti dovedem nekoliko svedoka kojima sam pre tacno 18 meseci rekao da ce cena u novembru ili decembru ove godine napraviti ATH i sledece godine (2021) tamo negde oko oktobra napraviti novi vrh koji nece biti manji od 100K. I posle toga vracanje na sredinu. Taj proces vracanja cete vi svi da zovete "propast", "pukao balon", "propala stvar, nema od toga nista". I to sto sam ti sada rekao ce da se desi nevezano za bilo kakve tvitove i najave bilo koga. BTC cenu odredjuje ponuda i potraznja. Nista drugo. Inflacija je vrlo dobro i precizno definisana tako da svake cetiri godine ponuda se prepolovljava (minus fee-jevi) i to izaziva rast cene. Prosto da prostije ne moze.


Ciklus i brzina rasta ovako disruptivnih tehnologija je u principu dobro poznata unapred... https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/ stavite range na "All" i Y osu na "log", i pratite trend.

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 23:25 - pre 41 meseci
Citat:
pyc:Ovo što se sada vrti na Ethereum smart kontraktima je naučna fantastika za bilo koju drugu berzu.


Ali bukvalno.

Citat:
Najjači fundament Bitcoina je scarcity izveden na tehnički rigidan način uz pomoć kriptografije asimetričnih ključeva, gde samo propast Interneta može da zaustavi isti. Mnogi kažu virtuelni novac, a tu zapravo ništa nije virtuelno: Bitcoin je mnogo više pravi novac od fiat valuta, jer ga krasi upravo taj najbitniji fundament koji sam spomenuo. Nema tu menjanja politike emisije, zakucano tehnički i kraj. Dalje, dobra fundamentalna osobina je i što nema middle man-a, komunikacija je peer 2 peer. Nemoguće je falsifikovanje.... sve u svemu, toliko puno ima dobih tekstova okolo na ovu temu koji upravo pričaju o tome kako kriptovalute imaju najjače fundamente. Ako mene pitaš, kako sada stvari stoje, Monero je jedini pravi novac koji postoji. Isti par koraka dalje od Bitcoina.... Pročitaj malo o tome.


@Nebojsa, guglaj "stock/flow".
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 23:27 - pre 41 meseci
Citat:
pyc:
Citat:
Doktor Hlad:
Sa druge strane, mi koji ne znamo nista smo jos pre vise od godinu dana znali da ce u ovom periodu biti novi ATH odnosno 20K. Mogu da ti dovedem nekoliko svedoka kojima sam pre tacno 18 meseci rekao da ce cena u novembru ili decembru ove godine napraviti ATH i sledece godine (2021) tamo negde oko oktobra napraviti novi vrh koji nece biti manji od 100K. I posle toga vracanje na sredinu. Taj proces vracanja cete vi svi da zovete "propast", "pukao balon", "propala stvar, nema od toga nista". I to sto sam ti sada rekao ce da se desi nevezano za bilo kakve tvitove i najave bilo koga. BTC cenu odredjuje ponuda i potraznja. Nista drugo. Inflacija je vrlo dobro i precizno definisana tako da svake cetiri godine ponuda se prepolovljava (minus fee-jevi) i to izaziva rast cene. Prosto da prostije ne moze.


Ciklus i brzina rasta ovako disruptivnih tehnologija je u principu dobro poznata unapred... https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/ stavite range na "All" i Y osu na "log", i pratite trend.


https://digitalik.net <- Y je vec podesen na log

https://digitalik.net/btc/long_term_power_law <- ovde je log/log

https://digitalik.net/btc/reward_era_compare <- moj omiljeni :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8358
87.116.181.*



+1344 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija01.12.2020. u 23:45 - pre 41 meseci
Citat:
pyc: Ciklus i brzina rasta ovako disruptivnih tehnologija je u principu dobro poznata unapred... https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/ stavite range na "All" i Y osu na "log", i pratite trend.

Auhhh :), tehničku analizu i tako prostu ekstrapolaciju trenda ne cenim čak ni za realne akcije za koje se to donekle i može primeniti, a kamoli za ovako unikatan instrument za koji ne možeš reći maltene šta će sutra biti...

Citat:
Neka hvala, lepše nam je da trgujemo sa raznim Ethereum tokenima, na decentralizovanim berzama, bez bilo kakvih KYCova, AMLova i ostalih srednjevekovnih gluposti.

Ovde ništa ne razumem ali mi smeta reč "trgujemo". Ja ne planiram da trgujem ničim, pa ni BTC-om. Možda sam pogrešio što sam uopšte ulazio u priču?

Citat:
pyc: Najjači fundament Bitcoina je scarcity izveden na tehnički rigidan način uz pomoć kriptografije asimetričnih ključeva, gde samo propast Interneta može da zaustavi isti. Mnogi kažu virtuelni novac, a tu zapravo ništa nije virtuelno: Bitcoin je mnogo više pravi novac od fiat valuta, jer ga krasi upravo taj najbitniji fundament koji sam spomenuo. Nema tu menjanja politike emisije, zakucano tehnički i kraj. Dalje, dobra fundamentalna osobina je i što nema middle man-a, komunikacija je peer 2 peer. Nemoguće je falsifikovanje.... sve u svemu, toliko puno ima dobih tekstova okolo na ovu temu koji upravo pričaju o tome kako kriptovalute imaju najjače fundamente. Ako mene pitaš, kako sada stvari stoje, Monero je jedini pravi novac koji postoji. Isti par koraka dalje od Bitcoina.... Pročitaj malo o tome.

Ovo si lepo napisao i jasno je, ali postoji mogućnost da u nekom trenutku tržište počne jednostavno da ga ignoriše, da neko izmisli još savršeniji novac, itd.

Ima puno pitanja i nedoumica u vezi BTC koje vi verovatno znate i bolje od mene, pa bi bilo lepo da i njih napišete.


@Hlad

Puno pominješ reč "psihologija", složio bih se da je ranije to moglo biti mehanizam ali sada ne. Sada su se po meni pojavili i neki drugi momenti, zato verujem da je ovaj rast malo drugačije prirode, moguće da grešim.

Citat:
Najvaznije pitanje je koliko on ima para na drugoj strani.
Nema ništa više. Uložio je sve što ima i još se zadužio oko 25-30% na margini. To mi je lično rekao, a u tome i jeste poenta i to je ono što je najteže.

A to je smeo da uradi jer radi sa veoma sigurnim i pouzdanim (čitaj sporim) instrumentima, a i pored svega toga za manje od godinu dana dobar je preko 300%. To je vrhunsko umeće složićeš se, mada i on sam kaže da sledeće godine naravno nema šanse da to ponovi, što je sasvim jasno.

Citat:
Ali to nema nikakve veze.
Ima ogromne veze, jer taj lik je mogao npr. 1000 dolara da uloži u BTC i sada da maše procentom zarade.

Ali to ga nije zanimalo nego je uložio ceo svoj ogromni kapital, plus još nekoliko pozajmljenih miliona u nešto drugo (ima preko 20 pozicija naravno), i uspeo. To je vrhunski rezultat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 439098 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.