Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 346123 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 08:26 - pre 69 meseci
Citat:
jer je po mom mišljenju teško naći browser koji je veće đubre od Chrome-a, ali ljudi su izgleda navikli da ne traže bolja rešenja

Zameni Chrome sa Windows i eto ti odgovora zasto je Linux na 2%.
 
Odgovor na temu

gost12
Developer

Član broj: 333123
Poruke: 37
212.92.194.*



+30 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 10:02 - pre 69 meseci
Nevjerojatno je koliko je teško linux fanovima prihvatiti da ima ljudi kojima linux ne valja i da ti ljudi nisu budale već često i izrazito stručni ljudi.
Liči na rasizam u vezi OS-eva. Mrziti sve koji su drugačiji i misliti da su glupi. Jedino takvo razmišljanje je jako ograničeno, ništa drugo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 10:04 - pre 69 meseci
Zameni Linux sa Windows i dobices isto...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 10:06 - pre 69 meseci
Da li je Chrome đubre ili ne, ne znam, ali ja ga koristim na svim uređajima. Na poslu Windows, kući Linux, na telefonu i tabletu Android. Meni odgovara to što mogu da se ulogujem sa svojim Google nalogom i da imam istoriju pretrage, favorite, ekstenzije, passworde... snihronizovano po svim uređajima. Ne želim da mi koršićenje na jednom uređaju bude drugačije nego na drugom. Koristim Google servise poprilično i dogovara mi to što znaju da sam sve to ja, bez obzira koji uređaj koristim. Dovoljno je da se ulogujem.
Manite me priče oko velikog brata i sličnih gluposti. Ja sam prosečan korisnik i ne mogu puno ovajditi od informacija o meni.
Linux koristim gde god je to moguće i veoma sam zadovoljan iskustvom. Koristim KDE Neon i mogu reći da je sve bolji i bolji. Ne sećam se kada sam imao bilo kakav problem a KDE je veoma brz i lep.
To što je Linux desktop na 2% ne znači puno. Polako sve prelazi na Web tehnologiju i sve manje me dotiče koji OS imam. Windows je jak u poslovnom okruženju i ne vidim da bi bilo šta tu moglo da se promeni u skorijoj budućnosti. A kući je poslednje što želim da radim u Excelu tako da me baš briga za OS. Igrice više ne igram. Za sve što meni treba Linux je dovoljno dobar, lep, brz, jeftin...
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 10:17 - pre 69 meseci
Heh, ja imam 59 igara u Steam library, a nemam Windows ;)
 
Odgovor na temu

Mord
Home
Home
Serbija

Član broj: 320859
Poruke: 123
78.109.106.*

Sajt: teurgiamistica.blogspot.c..


+12 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 11:52 - pre 69 meseci
Dirljivo ma ganutljivo treba ti više od dva para očiju za plakanje. Ja sam probao mnoge Browsere i Hydra browser ako si uopšte čuo za njega danas out of date ali za sve njih je Chrom majka. Ono što je najvažnije bar meni jeste da je nenametljiv i da sve pamti a možeš ga učiniti i da zaboravi u suprotnom bi koristio Tor i trpeo iljade pop upova koji mi non stop skaču od internetskog đubreta koje ljudi stavljaju na svoje sajtove... Mada ako smo kod trasha ja mislim o Linux to isto ko i ti o Hromu. Nije problem Linux već su problem aplikacije koje su pisane za njega pa zavisiš stalno od onoga ko je distributirao određeni distro ili neko ko je pisao aplikaciju za taj distro jer ono što je pisano za opensuse neće na ubuntu.... Windows nema takvih ograničenja i možeš da skineš sa bilo kog "sajta" program koji hoćeš a i zadnji put kada sam probao VLC Player bolje je radio na Windowsu nego na Linuxu. Ako tebi treba fakultet da bi instalirao medija kodeke preko komandne linije a on ti stalno izbacuje da ne prepoznaje komandu koju ti prepisuješ sa nekog sajta onda imate i sreće što je na 2% a lako mu se može desiti da padne i na manje. Mene ne interesuje korišćenje takvog OS-a. Sreća naša u Insajder program..........u suprotnom od ovoga ne bi bilo ništa


 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 12:09 - pre 69 meseci
Mordor:"Windows nema takvih ograničenja"

Dobro me nasmeja :P
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 12:53 - pre 69 meseci
Citat:
Mord:Mada ako smo kod trasha ja mislim o Linux to isto ko i ti o Hromu. Nije problem Linux već su problem aplikacije koje su pisane za njega pa zavisiš stalno od onoga ko je distributirao određeni distro ili neko ko je pisao aplikaciju za taj distro jer ono što je pisano za opensuse neće na ubuntu....
Koga ne mrzi da kucka i kompajlira, može da instalira valjda svaki program. Razlika je u tome što linux koristi svoje baze programa i većina nema potrebe da skida sa nekog sajta. Ne mora ni da se kuca, u paket menadžeru izabereš program, klikneš na install i malo sačekaš, sve je brzo gotovo.
Ne pamtim kada sam bilo gde instalirao kodeke, prepuštam samom programu da to ima a ne da ja razmišljam.
Citat:
Mord:Windows nema takvih ograničenja i možeš da skineš sa bilo kog "sajta" program koji hoćeš
Tu i leži najveći problem, skine se svašta i brzo dođe vreme kada mora reinstalacija zbog svakakvog đubreta.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 14:03 - pre 69 meseci
Neka proba Fallout 3 da potera na 10ki ;)
 
Odgovor na temu

revlo

Član broj: 338032
Poruke: 178
77.243.27.*



+44 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 14:53 - pre 69 meseci
Kakve sise, kakva mačkica, dobar ovaj server...
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 15:26 - pre 69 meseci
Ni jedno ni drugo ne stoji kada je u pitanju aplikativni softver. Većina linux distribucija dolazi sa paket menadžerima odakle prosečan korisnik može naći sve što mu treba. Takođe, većina novih programa se pakuje u jedan od univerzalnih formata koji (skoro) sve distribucije podržavaju (appimage ili flatpak)

S druge strane, šta se i odakle na prozorima može instalirati zavisi od podešavanja i verzije OS-a. Npr. Windows S dozvoljava samo programe iz Store-a.

@component
Sve to mogu i Opera, Firefox, Yandex, Brave... Takođe, ko ima manje zahteva po pitnaju podržanih platformi, odlične alterantive su Vivaldi, Maxthon, pa i Edge ima neke korisne opcije koje Chrome nema, mada mu neke i fale. Kad god sam uzeo da uporedim opcije različitih browsera, tražeći ono što mi najviše odgovara, Chrome je uvek bio na dnu. Jednostavno, ne nudi baš ništa više od npr. Vivaldi-a ili FF-a, a o Operi da i ne govorimo. A ima gomilu nedostataka. Da ne idem dalje u offtopic, ko koristi Chrome, neka isproba sve kul opcije koje imaju Opera, Vivaldi, FF, a koje olakšavaju život na vebu :D Meni ni iz džepa ni u džep, ali mi žao kad vidim kako se ljudi muče ;)

S druge strane, analogija sa OS-om ne stoji, jer prosečnom koriniku, Linux zaista ne nudi ništa više u odnosu na Windows. Ne kažem da on ne bi mogao da koristi PC za sve što radi na prozorima, ali jednostavno nema razloga da menja svoju naviku jer nema nikakvu korist od toga. Neće mu biti lakše, neće brže odraditi to što radi i uštedeti vreme, neće zaraditi novac... Asus sa EndlessOS-om pokušava da to malo promeni. Iako je ovaj OS po mogućnostima daleko iza drugih distribucija, kao i Windowsa, napravljen je tako da korisnik ima ispred sve što mu treba odmah i uvek. Posebno što je već navikao na takvo (tj. slično) okruženje
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 15:29 - pre 69 meseci
Svemirsko Pivo"Asus sa EndlessOS-om pokušava da to malo promeni."

Samo ako to guraju instalirano na laptop koji prodaju ;p
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
185.156.174.*



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%21.08.2018. u 15:54 - pre 69 meseci
Pa guraju. Vest je na prethodnoj strani
 
Odgovor na temu

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
79.101.13.25

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 10:48 - pre 69 meseci
Citat:
Space Beer:
Linux zaista ne nudi ništa više u odnosu na Windows.


Ne bih se slozio sa ovom izjavom. Iz mog iskustva Linux nudi:

- vecu stabilnost
- brze performanse na slabijim racunarima
- otklanjanje brige o virusima
- otklanjanje brige o instalaciji vecine malware-a (svi programi se instaliraju iz store-a)
- otklanjanje brige zbog koriscenja nelegalnog OS-a


Violence is the last refuge of the incompetent.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 12:25 - pre 69 meseci
Nudi nerestartovanje usred rada. Čuo sam da ona podešavanja da se ne restartuje automatski baš i ne rade. Možemo to zvati i većom upravljivošću.

Takođe, nudi nešpijuniranje korisnika.

O, da, nudi i sorseve i slobodu onima koji znaju šta će s tim.

Nudi veći stepen lokalizacije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 12:33 - pre 69 meseci
Nudi nerestartovanje usred rada. Čuo sam da ona podešavanja da se ne restartuje automatski baš i ne rade. Možemo to zvati i većom upravljivošću.

Takođe, nudi nešpijuniranje korisnika.

O, da, nudi i sorseve i slobodu onima koji znaju šta će s tim.

Nudi veći stepen lokalizacije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 13:14 - pre 69 meseci
Ono sto je jos jedna bitna stavka je mogucnost promene UI-ja. Recimo, meni kad dosadi jedan UI izaberem drugi. A tu su i oni za ljude koji vole tiling windows manager-e i slicno.
 
Odgovor na temu

gost12
Developer

Član broj: 333123
Poruke: 37
212.92.194.*



+30 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 14:24 - pre 69 meseci
Kad ovo čitam steknem dojam da je windows na 2%, a ne linux :D ima tu ljudi koji su koristili i windowse i linuxe, aj da govorite da je stabilan, bolje performanse na slabijim računalima, aj čak i ovo oko virusa mogu progutati, makar da ima više od 2% bilo bi i za njega virusa koliko hoćeš. Ali kad netko kaže da je UI prednost na linuxu, to je već strašna komedija :D :D :D Pa više pola programa uopće ne radi. Na dobrom dijelu distribucija nećeš wifi naštimati bez konzole, o nekoj vpn konekciji da ne pričam. Printeri su isto posebna priča, a upogoniti tri ekrana je isto muka sama po sebi, o programima u repozitorijima koji se ni pokrenuti ne daju da ne pričam (npr PAC na opensuse ili fedori). UI na linuxima je rasulo totalno, bez obzira što koristili i miljama daleko od windowsa XP, a ne nekih modernijih verzija... OK ima ponekad nekih fensi featura, ali je sve izrazito kaotično, ne konzistentno i poprilično bugovito.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 17:05 - pre 69 meseci
Ne znam, sa vpn-om nisam imao problema, sa wifi-jem nikad, pa cak i onaj usb dongle radi bez problema a i i usb prikljucak na mobilni ruter. Svi programi rade sa time da poneki apdejt zezne stvar na kratko, ali to se vrlo broz popravi, u roku od nedelju dana, a ako ne, vrati se prethodna
verzija kao recimo sad hplip-plugin. I da, ja sam na Manjaru koji je nestabilna distibucija. Instalirao sam ga do sad na dva desktopa i 3 laptopa i nijedan problem.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%22.08.2018. u 17:46 - pre 69 meseci
Citat:
gost12: Pa više pola programa uopće ne radi.

Meni na LinuxMint Cinnamon-u rade doslovno svi. Koji ne radi?
Citat:
gost12: Na dobrom dijelu distribucija nećeš wifi naštimati bez konzole

Na kojim to distribucijama treba da se štima wi-fi? Imao sam neki ASUS-ov laptop, pri čemu ASUS-ov drajver nije radio, pa kad je to isključeno, radio je normalno. Dosad sam kupio 6 laptopova. Na preostalima je radio out of the box.
Citat:
gost12: o nekoj vpn konekciji da ne pričam.

Koristio sam je bez problema.
Citat:
gost12: Printeri su isto posebna priča

Koja priča? Štampam normalno. Onomad je na poslu sistem admin poslao uputstva za povezivanje na mrežne štampače za Windows, a ja napisao uputstva za Ubuntu. Sve ide kroz Printers dijalog. Od parametara sam morao da znam IP adresu (sa uputstva za Windows), i ime proizvođača štampača i model (što piše na štampaču).
Citat:
gost12: a upogoniti tri ekrana je isto muka sama po sebi

Moj šef radi sa tri ekrana i Ubuntu-om. Ne znam da je imao neki problem.
Citat:
gost12: o programima u repozitorijima koji se ni pokrenuti ne daju da ne pričam (npr PAC na opensuse ili fedori).

Kakve veze ima PAC sa repoima za openSUSE i fedoru? Ja na LinuxMint Cinnamon-u nisam našao neke koji ne rade.
Citat:
gost12: UI na linuxima je rasulo totalno, bez obzira što koristili i miljama daleko od windowsa XP, a ne nekih modernijih verzija... OK ima ponekad nekih fensi featura, ali je sve izrazito kaotično, ne konzistentno i poprilično bugovito.

?

Iz kog si ti filma?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 346123 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.