Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mikrotik SXT bridge mi pokida živce

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce

[ Pregleda: 1712 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikrotiknoob

Član broj: 332574
Poruke: 3
178.219.10.*



Profil

icon Mikrotik SXT bridge mi pokida živce22.02.2016. u 20:50 - pre 99 meseci
Pozdrav svima,

Evo posle višemesečne patnje, reših da pokušam ovde. Moj prijatelj radi kao WISP, imao sam link 25/25 mbps, a onda su počeli problemi. Moja mreža je bila sledeća:

ISP nanostation >>> Moj Powerbeam m5 >>>> Mikrotik SXT01 bridge >>>> Mikrotik SXT02 CPE bridge mode >>>MikrotikHome, sve je radilo bez problema, a onda su oni radili nešto na linku i sve je krenulo naopako, nisam mogao da provučem više od 2mbps download i 4 mbps upload. Pokušao sam sa svime, ali uzalud.

Pre nekoliko dana mi je prijatelj javio da je na tom njegovom Nanostationu pukao port i da zato uredjaj zablentavi. Poseban uredjaj za mene će rešiti problem. Kupim airgrid m5 23 dBi i montiramo ga danas kod njega na stub. Tako da ja sada bukvalno imam link izmedju Powebeam-a m5 i airgrida o d23dBi, sa kvalitetom od 100%, ukljucenim airmax-om na daljini od svega 600m i manje možda.

Sada moj link izgleda ovako:

AirGrid (lokacija 1) >>> Powerbeam m5 (lokacija 2) >>> Mikrotik SXT (lokacija 2) >>> Mikrotik SXT (lokacija 3) >>> MikrotikHome (Lokacija 3)

Kada testiram internet link izmedju lokacije 1 i lokacije 2, tj. kada sam direktno utp kablom nakačen na Powerbeam m5, imam brzinu 12/12 mbps, jer me je na toliko ograničio, dakle full. Kad ubodem taj isti Powerbeam u switch koji ga spaja sa prvim SXT-om, i kada povučem protok sa drugog SXT-a, dobijam protok 5mbps download i 7 mbps upload.

Svako moguće podešavanje sam probao, menjao frekvencije, menjao protokole i ništa. Svi mikrotikovi su u transparentnom bridge modu, a pingovi su 1ms.

Ljudi, šta da radim više??? Da li neko ima rešenje? Ako ima voljnog da pomogne, bio bih zahvalan, i pružiću mu sve informacije koje su potrebne.
Upload mi je bitan zbog posla, jer od toga živim.
 
Odgovor na temu

alekksandar
Aleksandar Stojanovic
sys admin, Dream AG
Aleksinac

Član broj: 305757
Poruke: 196
37.220.74.*

Sajt: www.dream-bay.com


+18 Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce23.02.2016. u 06:04 - pre 99 meseci
A da probas da zamenis taj Switch izmedju power Beam i mikrotika? Mozda je slogirao port na switchu?
Ponavljanje je majka ucenja
 
Odgovor na temu

mikrotiknoob

Član broj: 332574
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce23.02.2016. u 13:59 - pre 99 meseci
Razmisljao sam i o tome, ali vidi ovako, kabal preko koga sam testirao link izmedju dva UBNT uredjaja je isto na tom switchu. Izmedju UBNT i prvog SXT na lokaciji 2 stoji taj mali TPlink switch, i u njemu su oba uredjaja i taj kabal preko koga sam ga testirao. Najmanji problem mi je zameniti switch.

Čak sam razmišljao i da nije do kabla. Signali su mi -41 / -41, neki mi govore da trebam da smanjim snagu SXT-ova jer kao ne valja kad je tako dobar signal, a na tom istom signalu sve radilo kao podmazano. Rekao sam sebi, ako mi ovde neko ne pomogne, lepo ću da ih skinem, pa skupim pare za još dva UBNT uredjaja pa kud puklo da puklo.
 
Odgovor na temu

alekksandar
Aleksandar Stojanovic
sys admin, Dream AG
Aleksinac

Član broj: 305757
Poruke: 196
37.220.74.*

Sajt: www.dream-bay.com


+18 Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce23.02.2016. u 14:17 - pre 99 meseci
Probaj prvo da zamenis switch od 900 dinara. nema to veze sa ubnt i Mikrotikom
Ponavljanje je majka ucenja
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce23.02.2016. u 14:27 - pre 99 meseci
Nije ti to prejak signal, sve zavisi koliki je prag suma tu.

Ja mislim da je tu problem u switch-u. Iskreno ne znam ni zasto ti treba switch? Jel imas ti potrebu da imas internet na lokaciji2?

Probaj uraditi bandwidth test izmedju SXT-ova.

Podesi ih na sledeci nacin. Stavi sirinu kanala na 20mhz, ukljuci NV2, podigni ROS na oba uredjaja na najnoviji, sto se samog setovanja oko NV2 tice, na AP strani podesi tako da je TDMA period size 1ms, a cell radius 10. Sto se frekvencije tice tu biraj najcistiji kanal, na toj razdaljini ima sve da ti radi za to sto ti treba.

Ako hoces nizi ping, onda umesto NV2 pali nstreme, framer policy na best fit/exact size, testiraj sta ti je stabilnije, i frame size na 4000.



 
Odgovor na temu

mikrotiknoob

Član broj: 332574
Poruke: 3
178.219.10.*



Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce23.02.2016. u 15:44 - pre 99 meseci
Pa da, to je tačka izmedju njegovog AP-a i moje kuce, jer drugačije ne vidim antene, pa tim ljudima za mesto na tornju dajem protok dole, ali kad merim, pozovem ih i isključim kako bih testirao. Probavao sam da snizim snagu SXT-a, stavljao sam na all rates fixed, i isto je, bila izlazna snaga na maximumu ili na 5dbi, jer je vazdušna razdaljina oko 300 metara možda i manje. Daj Bože da je do switcha. Ali na tom switchu je radilo ranije.

Bandwith test pokazuje 220/115 Mbps
 
Odgovor na temu

bmarkovic06

Član broj: 301412
Poruke: 716



+66 Profil

icon Re: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce28.02.2016. u 10:56 - pre 98 meseci
Menjaj switch...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Mikrotik SXT bridge mi pokida živce

[ Pregleda: 1712 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.