Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22419 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.rcub.bg.ac.yu



+1 Profil

icon MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)02.04.2004. u 14:00 - pre 243 meseci
Zamoljen sam da pitam:

Kolike su plate Vas koji ste MCSE i/ili MCSA kod nas? Naravno da nije mnogo uputno zavirivati ljudima u novčanik ali eto - ko zna nek kaže ako nije problem.

Pitanje postavlja osoba koja je MCSE i pretpostavljam da je interesuje zbog lične orijentacije.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)02.04.2004. u 20:00 - pre 243 meseci
Nisam MCSE ali u Srbiji može da traži od 200-400E sa MCSE. To onako grubo pošto je to traženje dobro plaćene pozicije igra na sreću ovih dana.
 
Odgovor na temu

matija-s
Planetary Assault Systems

Član broj: 11804
Poruke: 610
*.xnet.hr



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)02.04.2004. u 20:16 - pre 243 meseci
200-400 ojros je premala lova za MCSE.Neznam za tam kod vas kolka je prosjechna placha (kolka je??), al tu se moze dobit debelo debelo vise od 4 glave ojra

Matija
Disconnect
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)02.04.2004. u 20:39 - pre 243 meseci
Imati MCSE papir ne znači ništa, sve zavisi koliko znaš i za koga radiš :)
Ali recimo je prosečna plata prosečnog windows admina - lezilebovića oko 20-25.000.
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)02.04.2004. u 23:20 - pre 243 meseci
Hvala na brzim odgovorima!
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 00:15 - pre 243 meseci
U Srbiji je to sve "igra na sreću".
Možeš dobro proći a i ne moraš.
Ali svakako moraš pljunuti ~2000€ za sertifikat.
Ruski rulet!
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.dsl.siol.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 01:34 - pre 243 meseci
kako neko moze da ocekuje da se zaposli samo na osnovu msce dokumenta?
"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

bakalov
Aleksandar Bakalov
Zrenjanin

Član broj: 18385
Poruke: 16
212.200.124.*

ICQ: 38101472


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 02:35 - pre 243 meseci
MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Mislim da je potpuno pogrešno postavljeno pitanje,
ne šta posle, nego šta pre toga, tj. moraš razmisliti da li ti zaista treba (glupo je sam plaćati te sertifikate i posle cekati na posao -- dok ne isteknu ... normalnija varijanta je da te neka firma zaposli zbog znanja koje poseduješ, a ako im kasnije treba MCSE, platiće ga sami, naravno pod klauzulom da moraš raditi kod njih ~3 godine, provereno, naravno dok ne istekne sertifikat :))

Dakle zaključak je da ako unapred ne znaš šta posle - odnosno koliko,
-- bilo kakav odgovor će ti teško biti praktično koristan.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 02:49 - pre 243 meseci
U inostranstvu je potpuno normalno da stručnjak koji poseduje MCSE-MCSA sertifikat može bez problema da zatraži posao u Microsoftu (što je i logično i potpuno razumljivo za M$).
Kod nas to nije slučaj.
Ovde i da imaš konobarski kurs nisi siguran da li ćeš naći negde posao.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.89.eunet.yu



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 12:23 - pre 243 meseci
E svašta ću da čujem .. Odakle ti to da MS zapošljave ljude koji imaju sertifikate?
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 12:28 - pre 243 meseci
Citat:
Mislim da je potpuno pogrešno postavljeno pitanje,
ne šta posle, nego šta pre toga, tj. moraš razmisliti da li ti zaista treba (glupo je sam plaćati te sertifikate i posle cekati na posao -- dok ne isteknu ... normalnija varijanta je da te neka firma zaposli zbog znanja koje poseduješ, a ako im kasnije treba MCSE, platiće ga sami, naravno pod klauzulom da moraš raditi kod njih ~3 godine, provereno, naravno dok ne istekne sertifikat :))

Dakle zaključak je da ako unapred ne znaš šta posle - odnosno koliko,
-- bilo kakav odgovor će ti teško biti praktično koristan.


Ne radi se o tome da ja krenem sa tim. Reč je o osobi koja je nedavno postala MCSE, pa (kako mi se čini) ne može da nađe odgovarajući posao. Verovatno se raspituje da bi se videlo šta da očekuje, odnosno kolikoj plati da se nada, ili bolje rečeno koliku platu da traži.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 14:18 - pre 243 meseci
Citat:
Mihailo:
E svašta ću da čujem .. Odakle ti to da MS zapošljave ljude koji imaju sertifikate?


Ne samo koji imaju sertifikate, nego prvenstveno koje znaju da rade, a sasvim je logično da će sertifikat biti dodatni plus za dobijanje posla.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 15:23 - pre 243 meseci
MCSE neko da ti uzima u obzir za zapošljavanje u Microsoftu??

Je l pričamo o prodavnicama Microsoft softvera ili o MSu u Redmondu?
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 17:36 - pre 243 meseci
Pa i Zarko zaposljava polaznike svojih kurseva kao predavace u NL Pro Group. Znaci, provereno dobra strategija. :)
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 19:15 - pre 243 meseci
Cao :)
Evo sto mi je svojevremeno na CodeGuru forumima odgovorio tip iz Australije (glede MS Solution Developer sertifikata):
Citat:
Our company's janitor took that test a few months ago and aced it. He said that the trick was to pay them enough money until they think your a good software developer.
He's not getting a new job in the company of course, we are all wise to those tricks... We know that the MCSD doesn't really mean much in the real world.

Prvo sam pomislio da me zajebava ali, poslije dodatnog raspitivanja, kopanja & ceprkanja, zakljucio sam da tip "pravo zbori"...

MS sertifikati su, izgleda, tretirani kao one Vise / Visoke racunarske skole kojih ima mnooogo po SCG...
Na kraju, ako nekom zamases MCxx diplomom ispred nosa, rizikujes da nema pojma sto je to ili da te proglasi za foliranta...
=> da sa MCxx sertifikatom imas iste sanse kao i bez njega. :(
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 20:07 - pre 243 meseci
Samo imajte u vidu da je MCSD mnogo elitniji i ređi sertifikat od MCSE/MCSA.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 21:36 - pre 243 meseci
Citat:
tizza:
Cao :)
MS sertifikati su, izgleda, tretirani kao one Vise / Visoke racunarske skole kojih ima mnooogo po SCG...


Alo covek pazi sta pricas ! :D

ps Inace Visu/Visoku ETS sam upisao zato sto je mnogo ljudi koje ja znam, a zavrsilu su je, otislo u inostranstvo. I naravno zavisi kako su se snasli aki kupiti stan u Sidneju i sl ... nije bas mala stvar. VETS ti nekako da mnogo mnogo vise prakticnog znanja nego recimo ETF. [i mnogo manje matemitike :D, hfala bogu]
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)03.04.2004. u 23:11 - pre 243 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Samo imajte u vidu da je MCSD mnogo elitniji i ređi sertifikat od MCSE/MCSA.


Ređi jeste, i ništa drugo. Nema tu mnogo mudrosti - ili si naštrebao dampove napamet, pa položio, ili nešto znaš pa si položio. Imaš dampova na netu, što će reći da svako sa 1g mozga može da dobije i MCSA/E/D/DB .. papir kad hoće. Znam ljude koji su polagali CPP za MCSD, a opet posle toga nastavili da čukaju VB, što će reći da su izuzetno napredovali.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)04.04.2004. u 00:01 - pre 243 meseci
vec se o tome govorilo, a u principu se slazem da je bilo koji ms sertifikat do zla boga kompromitovan medju iole ozbiljnijom IT populacijom. ranije sam jos i nalazio sam na ponude ozbiljnih kuca koje ga spominju u listi preferiranih stavki u CV-ju, medjutim u zadnje vreme skoro uopste ne...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)05.04.2004. u 07:15 - pre 243 meseci
Citat:
Free_Sex:
Citat:
tizza:
Cao :)
MS sertifikati su, izgleda, tretirani kao one Vise / Visoke racunarske skole kojih ima mnooogo po SCG...


Alo covek pazi sta pricas ! :D

hehehehe :)
Mozda sam malo "prepunjen predrasudama" zbog visoke rac. skole na ETF-u PG (opet ne pazim sto pricam :). Ljudi imaju istu diplomu kao neko ko je diplomirao na (klasicnom) ETF PG, s tom razlikom sto je ovaj na klasicnom ETF-u morao da se ubija sa, recimo, telekomunikacijama, elektromagnetikom, elektricnim masinama... dok su na VRS imali word, excel i corel kao posebne ispite :( no. to je vec druga prica...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22419 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.