Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22502 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)11.08.2004. u 08:12 - pre 239 meseci
Pa to je lepo sto neke domace (da li su domace ?) firme traze ljude koji znaju posao. A gde si ti zavrsila taj MCSA,E.

Ja samo znam iz mog licnog iskustva da pre 5 godina sam znao coveka koji je zavrsio sve te kurseve i kada sam ga pitao nesto oko sambe i tada popularnog nt-a da mi je rekao: "ma bre brate ja sam ovo platio da bi dobio posao".

Mozda se od tada promenilo nesto. A i uzgred da napomenem koja je vaznost tih sertifikata. Ako sam ja recimo direktor neke firmice i treba da zaposlim bande... ovaj kompjuterasa i prijavi mi se jedno 10 ljudi, necu sve da ih zovem i da sa svakim pricam, na osnovu cv-a cu da izaberem troje. Sta mislite na osnovu cega se vrsi izbor :). Uzgred fakultet nije bas uvek dobar izbor, jer po zakonu "mora" da se da odgovarajuca plata za odgovarakjuci stepen i placa socijalno i ... dok za kursiste to ne mora.

Znaci meni kao direktoru je bolje da imam nekog kurstistu, jer ne moram da mu dam vecu platu (ili bar ne moram da placam socijalno za tu vecu platu) nego nekog sa fakultetom.

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)11.08.2004. u 09:00 - pre 239 meseci
Citat:
chupcko:Znaci meni kao direktoru je bolje da imam nekog kurstistu, jer ne moram da mu dam vecu platu (ili bar ne moram da placam socijalno za tu vecu platu) nego nekog sa fakultetom.


Ovo je važilo do skora. Po novom zakonu postoji jedinstvena osnovice za doprinose, bez obzira na stručnu spremu, tako da doprinosi zavise isključivo od visine (prijavljene) plate.

Inače se slažem sa chupckom da se gomila direktorskih kurajbera služila ovom sitnošićardžijskom logikom. :)
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)11.08.2004. u 09:16 - pre 239 meseci
Pa mi dirketori smo takvi, bitniji nam je dobrobit firme nego pojedinaca :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.bg.wifi.vline.verat.net



+39 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)12.08.2004. u 23:45 - pre 239 meseci
Citat:
chupcko: Ja samo znam iz mog licnog iskustva da pre 5 godina sam znao coveka koji je zavrsio sve te kurseve i kada sam ga pitao nesto oko sambe i tada popularnog nt-a da mi je rekao: "ma bre brate ja sam ovo platio da bi dobio posao".
Znaci meni kao direktoru je bolje da imam nekog kurstistu, jer ne moram da mu dam vecu platu (ili bar ne moram da placam socijalno za tu vecu platu) nego nekog sa fakultetom.


Situacija je i sada ista ali je frka da dobijes posao bez iskustva ili bar preporuke bas zbog male vrednosti sertifikata.

A sto se tice odabira kadrova to je krajnje konplikovana prica koju bi naradije prepustio psiholozima i drugim kompetentnim licima.


 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)13.08.2004. u 08:12 - pre 239 meseci
Pa to me je uglavnom zanimalo, to jest da li moze da se dobije taj sertifikat za pare, nisam zainteresovan da ga kupim, nego da znam da li vredi ako neko krene da mi mase njime ili ne.

Cinjenica je da moze da se kpui puno toga, pa cak i akademsko zvanje (kod nas ili bilo gde), sto ne bi moglo da se kupi sertifikat privatne firme koja zivi od prodaje svega i svacega :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.bg.wifi.vline.verat.net



+39 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)14.08.2004. u 14:47 - pre 239 meseci
Kako konacan odgovor na tvoje pitanje MCSE nemozes da kupis ali mozes relativno lako da steknes, pa prema tome ne vredi previse sam po sebi, kad bi testovi bili realniji odnosno trazili demonstraciju stvarnog znanja koje diploma "pokriva" bilo bi bolje. U zadnje vreme mi se cini da su malo poceli da rade na tome.


 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)14.08.2004. u 19:46 - pre 239 meseci
Pa iskreno ne pitam ja zato da kupim taj sertifikat :) nego cisto da li da cenim ljude za koje cujem da ga imaju :).
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)14.08.2004. u 20:13 - pre 239 meseci
Čupko ovaj.. dogovori se je l hoćeš ili nećeš da kupiš MCSE? U ovoj poruci si rekao da hoćeš, prilično nedvosmisleno koliko ja vidim.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)14.08.2004. u 21:19 - pre 239 meseci
Pa da, ali se ljudi menjaju, znate sta je rekao Heraklti, sve tece sve se menja. U medjuvremenu sam shvatio da ne vredi to toliko. A doduse u toj poruci pise: da vidim da li da kupim :).

Razmisljao sam dosta i mislim da me to nece nauciti dovoljno.

A i nervira me ovaj licq :(
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)16.08.2004. u 13:20 - pre 239 meseci
E, ajde da ja malo dodam na ovaj prilicno dug thread.
Odmah da kazem da nemam ni fax ni neki od gore pomenutih certifikata, da ne ispadne da sam pristrasan na bilo koji nacin.
Dakle, moje iskustvo sa jednim vlasnikom certifikata datira od leta 2000. godine. U to vreme, jedan moj prijatelj i ja smo radili za 'strance' u iznajmljenoj garsonjeri na Vozdovcu. Taj prijatelj je inace bio administrator na QNX sistemu u bivsoj firmi gde smo obojica radili; znaci, neko sa prilicno iskustva u administraciji sistema uopste.
U jednom trenutku, bilo je potrebno totalno rekonfigurisati lokalnu mrezu od 4 racun ara na kojima smo radili (3 x NT4.0 + 1 x Win97). Drugar je otvoreno priznao da taj zadatak prevazilazi njegovo znanje i sutradan je doveo prijatelja (sa cert-om), na drugarskoj osnovi da nam to uradi. Elem, covek je radio CETIRI SATA bez prestanka; pri tom, tacno je znao sta radi, i ni jednog trenutka nije 'lutao'. Kad je zavrsio, TO JE BILO TO. Treba li reci da smo obojica bili impresionirani?
Zakljucak: od mene, SVAKO postovanje za te kurseve/certifikate; znanje je znanje, bez obzira na pakovanje.
Pozdrav

Rajko
 
Odgovor na temu

olyo
nis

Član broj: 136629
Poruke: 5
77.46.224.*



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)12.09.2007. u 11:21 - pre 202 meseci
Ma ljudi..koliko od vas koji pisu o tim sartifikatima ima njih stvarno..Prvo se podcenjuju..naravano ako si ucio samo za sartifikat normano je da on nista ne vredi..ali samo po sebe znanje je izuzetn strucno i ja znam ljude koji dobiaju prilicno novca od toga..jedan od njih nema sartifikate ali zna da radi sa mrezama i u smederevu ima platu od 110 000 din u stranoj kompaniji..
Da bi se postigao kvalitetan stepen znanja mislim da treba bar proci i raditi oko 3 godine..Jer to i nije bas tako malo..Jeste kod nas traju kursevi po nekoliko meseci ali to ne znaci nista..
U ostalom ucis zbog znanja da bi ga iskoristio kasnije a da bi naucio treba ti oko 2 godine po meni..sto mislim da je ko neka visa skola..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 22502 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.