Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22418 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.bg.wifi.vline.verat.net



+39 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)07.04.2004. u 21:27 - pre 243 meseci
Ja sam otisao na kurs za MCSE pre dve godine (ne znajuci za dump-ove i malu vrednost samog sertifikata) i naucio mnoge pametne stvari, kad sam polozio 5/7 ispita momci iz skole su me pozvali i pitali jesam li zainteresovan za posao, jos uvek sam na istom...
Znam mnoge ljude koji su se kao i ja zaposlili preko moje skole racunara pretpostavljam da je situacija slicna i sa drugim skolama, plata tih ljudi je oko 500E, ne znam ni jednog admina koji radi ispod 400E.

Takodje znam ljude koji su zavrsili kurs ili nisu ni isli na njega, polozili sve ispite uzeli sertifikat i jos uvek traze posao administratora, rade za 200-400E ko serviseri ili prodavci i sl. ne smatram da im je sertifikat bio nephodan za to, sto ce reci da su bacili pare i na kurs i na ispite...
 
Odgovor na temu

zex2600
Zajecar

Član broj: 25236
Poruke: 1
*.verat.net



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)23.04.2004. u 15:03 - pre 242 meseci
U svakom slucaju smatram da je bespotrebno ici 4 godine na fakultet zbog administracije windows sistema pa je stoga vrlo korisno steci MCSE sertifikat jedino zbog dokaza da bar poznajes problematiku ukoliko on nije dovoljno ubedljiv dokaz da znas i da je resis u konkretnim zadacima. Zakljucak je idite na fakultete i vise skole ali samo ako ne planirate da se posle toga nervirate sa mrezicama od desetak kompova, u tom slucaju zavrsite MCSE.
 
Odgovor na temu

ivana




Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)17.07.2004. u 14:18 - pre 239 meseci
Ja sam upravo zavrsila MCSA 70-270,70-290 2003 server 70-291 i 70-227

imam 8 godina iskustva jos od win 3.11 otisla sam da prijavim svoju MCSA diplomu u gradsku kuci i da je overim i odbili su me , kazu nasa drzava nepriznaje nista sem "drzavnih skola" jako lepo dakle ako odete na kurs za instruktora plesa u nekoj osn.skoli to ce vam se pisati u radnu knjizicu ali zaboga sta je mcsa , gleda me tip ko budalu i jos mi kaze uhh jaka ti diploma , hvali ciga svoga konja , cak nemaju ni sifru kako da zavedu to zvanje na birou nego me vode kao sistem operater ...UZAS ljudi odlepila sam ...i sta sad , da idem napolje , ja sam od onih sto nemaju naseldi faktor TECA ILI TETKA NA VISOKIM POLOZAJIMA . Drug mi je mcsa , mcse , mcse traning kit i ima faks i radi ko predavac u skoli za racunare za 11.000 din ..ETOOO
TO JE TO ...
 
Odgovor na temu

zsteva

Član broj: 503
Poruke: 31
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 26239191


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)17.07.2004. u 14:53 - pre 239 meseci
Citat:
ivana: Ja sam upravo zavrsila MCSA 70-270,70-290 2003 server 70-291 i 70-227

imam 8 godina iskustva jos od win 3.11 otisla sam da prijavim svoju MCSA diplomu u gradsku kuci i da je overim i odbili su me , kazu nasa drzava nepriznaje nista sem "drzavnih skola" jako lepo dakle ako odete na kurs za instruktora plesa u nekoj osn.skoli to ce vam se pisati u radnu knjizicu ali zaboga sta je mcsa , gleda me tip ko budalu i jos mi kaze uhh jaka ti diploma


to je kao da si polagala voznju i dobila adekvatan dokumenat ali samo za jednu marku vozila :))))

 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.vdial.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)17.07.2004. u 16:53 - pre 239 meseci
Citat:
ivana:
Drug mi je mcsa , mcse , mcse traning kit i ima faks i radi ko predavac u skoli za racunare za 11.000 din


Neverovatno. Zašto ne potraži bolje plaćen posao?
 
Odgovor na temu

djk494

Član broj: 494
Poruke: 320
*.bg.wifi.vline.verat.net



+39 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)18.07.2004. u 10:36 - pre 239 meseci
Prica mi je pomalo neverovatna posto covek ima fakultet sa kojim bi mogao da "radi" u nekoj drzavnoj firmici bar za 15000 + osiguranje, ispada da su ga sertifikati unazadili, a pogotovo je neverovatno da je bio sposoban da stekne MCT (Microsoft Certified Trainer) sertifikat a ne uspeva da ga unovci, cak skole koje drze samo kurseve za Microsoft sertifikate nemaju sve predavace sa MCT sertifikatom.
Koliko ja znam u skolama racunara plate se formiraju tako sto 1-2 polaznika kursa formira platu predavacu, tako da mozda taj prijatelj i radi za 11000 ali dva puta nedeljno po dva casa.
Treca opcija je da je kao sto neko rece covek stvarno nesposoban (a uspeo da zavrsi fax, uzme sertifikate...) i ni jedan sertifikat mu tu ne moze pomoci.
 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)18.07.2004. u 10:48 - pre 239 meseci
Nemojte me pogresno shvatiti ali biti sposoban i uspeti steci zvanje (zavrsiti faks, steci certifikate ...) za mene nisu isto.
Nazalost poznajem suvise ljudi sa raznoraznim zvanjima koji ne znaju da se snadju a bili su brilijantni na studijama i u ucenju
Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
194.106.191.*



+3 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)18.07.2004. u 12:39 - pre 239 meseci
Nije red da drljamo bas tog coveka, ali ocigledno je u pitanju krasican "automatizam" po skolama racunara - gde sve sto ti ne plate kompenzuju ti u kotizacijama za ispite i slicno. Tako da se saradnja na kraju zavrsi tako sto "covek skracenica" ode praznih dzepova i odnese sve svoje titule u skracenicama negde gde se ocekuje konkretno programersko ili administratorsko znanje.

A tamo najcesce nema sta da trazi.

B.T.W.
A o kom gradu pricamo?
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)20.07.2004. u 00:58 - pre 239 meseci
bre .. da sklapas racunare .. nema ispod 300e .. a licno ne poznajem ni jednog mcse koji nema bar 500e ... jedan trenutno ima 1000e .. i to ne u BG .. zamislite :))
... mcse znaci taman toliko da te pozovu na intervju .. a cak i da je neko polagao iz dumpova mora da mu je ostalo nesto u glavi jednostavno je nemoguce nauciti napamet :) .. bar ja nisam mogao .. :)))
. licno se ne slazem da mcse sertifikat nije cenjen i dobar .. bas bih voleo nekog ne certifikovanog da vidim kako se snalazi sa 200 klijenata svi na netu ... mail serverom ... iso-om .. a da je naucio napamet ispite ..
.. ne kazem da postoje ljudi koji znaju posao a nemaju nikakav papir .. ali mozete ih nabrojati na prste jedne ruke .. i svi su placeni maksimalno .. sa minimum 10 godina iskustva ..
... price o 11.000 din ... svasta .. ko kaze da serveri moraju da rade 24h dnevno .. malo ih oboris .. da se olade od ove vrucine .. pa se gazda zapita sta je bilo (da vidite onda kako zvoni mobilni) ... a ti slucajno na odmoru .. od 10 dana jel zaboga gazda ne moze da ti da vise posto si neophodan kadar ..
... cak je isti scenario moguc i u "dobrostojecim" drzavnim firmama ... gde je jednostavno nemoguce povecati koeficijent rada ukoliko nemas odgovarajuci strucni stepen (posto se naravno mcse ne priznaje) ... pricam iz iskustva :)


ajde bree!
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)20.07.2004. u 04:16 - pre 239 meseci
Citat:


fangio je napisao:

... cak je isti scenario moguc i u "dobrostojecim" drzavnim firmama
... gde je jednostavno nemoguce povecati koeficijent rada ukoliko
nemas odgovarajuci strucni stepen (posto se naravno mcse ne priznaje)
... pricam iz iskustva :)



Moguce je i u drzavnim firmama raditi cak i bez odgovarajuce skole,
ako posedujes znanje za ono sto im treba, ali u tom slucaju moraju da
smisle neke pravne fore kako da te uopste placaju - a jedan od
najjacih nacina je da radis preko tzv-og ugovora o delu... Meni su na
taj nacin nabiflovali 1.5 puta inzenjersku platu (tj. cak i malo vise
- 1.5 puta vecu paru od najvise inzenjerske plate0, iako sam trenutno
samo na srednjoj skoli. RAZLOG - suvise dobro sam ih izvadio iz g*ana
kad su im kompisi popucali, pa sam tako stvorio jako dobar utisak kod
njih, mada trenutno je (ta drzavna) firma u raspadu te nisam prihvatio
da radim dalje kod njih.....

Naravno, za one koji zele da udju - postoje i drugi nacini... Npr. da
ti neko bude ili veza, ili dobra referenca, a naravno najbolje
reference gradis preko svojih zadovoljnih klijenata cija ce pozitivna
misljenja o tebi uvek biti tu, kada treba da pregovaras sa nekim
direktorom...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)20.07.2004. u 07:51 - pre 239 meseci
A jel moze da se kupi taj MCSE-MCSA ? mislim da li zna neko nekog ili je neko kupio lepo (nevezano da li zna nesto oko kompa, pa danas i mala deca znaju da koriste njindonjs.

Iskreno zanimam se da vidim ako mogu da kupim neki taj sertifikat ?
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.ru
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)20.07.2004. u 18:29 - pre 239 meseci
Citat:
*chupcko*:A jel moze da se kupi taj MCSE-MCSA ? mislim da li zna neko
nekog ili je neko kupio lepo (nevezano da li zna nesto oko kompa,
pa danas i mala deca znaju da koriste njindonjs.

Iskreno zanimam se da vidim ako mogu da kupim neki taj sertifikat ?


mozda da pitas neko malo dete
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)20.07.2004. u 22:52 - pre 239 meseci
:) ... pazi ovo .. zaposlen si kod njih ... pa onda odozgore jos ugovor o delu .. pravno ne izvodljivo :) ...

hahah .. da se kupi mcse .. mcsa ... hahhahaha .. nasmejah se slatko ... o zemljo srbijo .. zemljo ne ogranicenih mogucnosti .. :)
ajde bree!
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)21.07.2004. u 08:15 - pre 239 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: :) mozda da pitas neko malo dete


Pa ja sam to i uradio :). Ali deca nemaju odgovor.

Ajdete molim vas, ako moze da se kupi diploma pravnog fakulteta, odakle vam ideja da ne moze taj neki mcse, mcsa ?

(Tolike si brakove rasturio, ne mozes jednu pisljivu vezu :))) ).

Uostalom, ko kod nas drzi te kurseve i to sertifikuje, pa cu lako ja da pitam koliko kosta :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)21.07.2004. u 08:56 - pre 239 meseci
http://www.fakediplomas.com/
 
Odgovor na temu

fangio

Član broj: 5557
Poruke: 295
*.eltosan.co.yu

Jabber: fangio@elitesecurity.org


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)22.07.2004. u 00:25 - pre 239 meseci
pazi kad malo bolje razmislim ... na svakom polaganju ispita stoji tip ... koji te pazi .. e pa prijavi se neko drugi .. polozi .. problem je sto moras oboicu ... a to malo kostaaaaa ... ups malo VISE kostaaa
ajde bree!
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)22.07.2004. u 09:16 - pre 239 meseci
A taj sto gleda ko polaze, kao da je multio milioner pa nece da popusti malo :).

Samo pitam jel ima nekog vec uigranog mehanizma, znam ljude koji su ranije (pre nekih 5-6) godina lako dobili razne sertifikate.

Uostalom, toliki ljudi kupili jace diplome, a da ne moze tamo neka privatna diploma :), pa ja bi sam prodavao da mogu.
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)22.07.2004. u 11:06 - pre 239 meseci
@chupcko: Da li si ikad polagao neki ispit za neki sertifikat?
Doduse, ne znam kakvi ljudi rade u ispitnim centrima u SiCG, ali ovdje u Austriji nema sanse da ga potplatis. Mozes samo jos dobiti opomenu i zabranu testiranja u njihovom centru, ako pokusas na neki nacin da se izvrdas ili "potkupis" nekog.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

ivana




Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)11.08.2004. u 06:33 - pre 238 meseci
ne znam zasto neko nebi racunao da moze da se zaposli na osnovu MCSE ? jel to tebi nista? Evo ja sam se zaposlila na osnovu MCSA,E i sta je tu cudno i cemu omalovazavanje ?

Ne znam ko moze da zavrsi MCSE bez dobrog predznanja i iskustva? Vidi na razgovoru za posao u Hypo alpe adria banci bila sam ja i jos 4 ljudi sa fax dipl. primili su mene ..toliko kolko ne znaci ...mislis da je jednostavno voditi domain u jednoj banci ?

verovatno bi neko sa "faksom" proso u drzavnoj firmi al sve vise i vise se postavljaju nove vrednosti .

i eto nije mi drzava upisala dipl , i bas me briga , nemoraju je oni priznati , IMA KO HOCE za lepu platicu ...



 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)11.08.2004. u 08:05 - pre 238 meseci
Citat:
ivana

Ne znam ko moze da zavrsi MCSE bez dobrog predznanja i iskustva?



..onaj ko nauci iz dumpova napamet, a znam ljude sa takvim sertifikatima koji racunar nisu upalili....u principu, moje misljenje je da od toga nemas nista vise nego 4 dodatna karaktera u CVu, i u prednosti si u odnosu na one koji nemaju certifikat za ta 4 karaktera (slovne oznake).....svi znaju kako se danas dobijaju ti sertifikati...nekad, do pre 3-4 godine si mogao sa tim sertifikatom dosta da uradis ali danas ne....mnogo vise se dobija slusanjem kursa za odredjeni sertifikat u MS CTEC centrima, koji rade po MS programu, nego sto ti taj sertifikat vredi.....naravno, ako ti je bitno znanje a ne +4 karaktera u CVu....po meni vise vredi MS "certificate of attendence" nego "certificate of excellence" jer onaj koji je 6 meseci slusao kurs, svaki dan po 4h, morao je nesto i da upije, a titulu mozes dobiti tako sto ces za 15 dana nabubati dumpove.

Dule
MCSD, MCDBA (od 2000. god)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: MCSE-MCSA sertifikati i šta posle (odnosno koliko)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 22418 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.