Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)

[es] :: Laptopovi :: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)

[ Pregleda: 5022 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)28.04.2015. u 20:19 - pre 108 meseci
Elem, kupila sam laptop, povezala ga na punjač da napunim bateriju i čujem kako onaj četvrtasti deo punjača :-D pišti, tiho ali iritantno.

Stoji na stočiću i kad ga okrenem da ima manju dodirnu površinu onda se manje čuje ali se opet čuje. Ja dugo nisam imala laptop ali ne sećam se nešto da je prethodni adapter pištao, doduše možda je u sobi bilo glasnije. Pretpostavljam da nešto svakako mora da se čuje.

I kad već pitam, da li je normalno da utikač varniči kad uključujem punjač?
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)28.04.2015. u 20:30 - pre 108 meseci
Ne bi bilo lose da napises tacan model laptopa i punjaca.
Ne bi trebao da pisti ako je punjac predvidjen za taj laptop, tj da ima dovoljno A ( ampera ).

Sto se varnicenja tice, normalno je da `pukne` prilikom kopcanja na mrezu 220V, jer ti punjaci imaju poveci mrezni kondenzator...Mislim da je to najizrazenije kod Dell-ovih adaptera. Pukne ko petarda kad se ubode u mrezu :D To je normalna pojava i ne treba da te zabrinjjava.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)28.04.2015. u 20:36 - pre 108 meseci
Toshiba Satellite L50-b-nešto i punjač koji je došao sa njim. Evo sad je napunio bateriju i ućutao se.
 
Odgovor na temu

zexxxx91

Član broj: 309917
Poruke: 236
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)28.04.2015. u 20:48 - pre 108 meseci
Imao sam neki punjac koji je imao slican problem, ako se dobro secam mislim da je zujao.

Dao sam jednom drugari i drugar mi je rekao da je odneo punjac kod nekog elektronicara, da je zamenjena neka komponenta unutra i da je problem prestao. Neznam sta je menjano, nisam ulazio u detalje ali verujem da je tako nesto i kod tebe problem.


Vec kad smo kod adaptera, ja imam jedan adapter koji je normalno radio pre neki dan, laptop normalno ugasen i sutradan laptop nisam uspeo da upalim sa tim punjacem.
Jel moguce da adapter tek tako crkne?
/
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)28.04.2015. u 20:57 - pre 108 meseci
Videću kako će biti sutra. Slabo se čuje ali soba je tiha a ja sam na pola metra od punjača. Sve je potpuno novo, bukvalno doneto danas iz prodavnice ali se ipak nadam da sam samo osetljiva na visoke frekvencije.
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)29.04.2015. u 00:11 - pre 108 meseci
Mali update, nema to veze sa punjačem. Punjač za laptop je ponovo priključen i ne pišti ali zato zuji punjač za telefon uključen u sasvim drugu utičnicu. Zvuk podseća na gomilu zrikavaca. To je izgleda nešto do utičnica.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)29.04.2015. u 08:29 - pre 108 meseci
Citat:
gilopile:
Sto se varnicenja tice, normalno je da `pukne` prilikom kopcanja na mrezu 220V, jer ti punjaci imaju poveci mrezni kondenzator...Mislim da je to najizrazenije kod Dell-ovih adaptera. Pukne ko petarda kad se ubode u mrezu :D To je normalna pojava i ne treba da te zabrinjjava.

Ovo je i mene zanimalo, ali nikako da postavim pitanje.
Hvala, gile!
 
Odgovor na temu

boba511

Član broj: 328360
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)05.05.2015. u 13:36 - pre 108 meseci
To sto pisti punjac, to je znak da nece dugo. Elem, konkretan kvar je los elektrolit na mrezi, koji ima ulogu da pegla napon, ili jedan od manjih elektrolita za filtriranje. Mora se punjac otvoriti i najbolje bi bilo zameniti sve elektrolite, nih ima od 3-6 u punjacu, zavisi od modela. Ako se i dalje cuje pistanje, treba zameniti i tranzistor. Nista skupo, samo malo pipavo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Adapter za laptop "pišti" (laptop ugašen)

[ Pregleda: 5022 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.