Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

20-inčni "laptop"

[es] :: Laptopovi :: 20-inčni "laptop"

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon 20-inčni "laptop"23.12.2007. u 00:13 - pre 198 meseci
Danas sam u Comtrade shopu vidio 20inčni "laptop" i ostao totalno zabezeknut. Čak nisam ni obratio pažnju ni na model, procesor, proizvodjača. Jedino sem veličine što sam zapamtio je da je težak 7.7 kg.

Nego, primjetio sam da su na ovom forumu 17ice poprilično popularne (mnogo više od 12ica, 13ica), a ni to mi nije jasno. Shvatam ja savršeno da i ti veliki laptopovi imaju svoju primjenu, ali ljudi koje znam da su kupili veliki laptop su ga kupili sa namjerom da ga i koriste kao laptop, ali kad splasne uvodno uzbudjenje, koriste ga isključivo kao desktop (a platili su ga mnogo više).

Meni je mali laptop (u mom slučaju 13.3 inča) + eksterni monitor (20 inča) kod kuće mnogo bolje rješenje.

Šta vi mislite?
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: 20-inčni "laptop"23.12.2007. u 09:03 - pre 198 meseci
Usprkos uvriježenom mišljenju, veliki broj kupaca kupi laptop, stavi ga na jedno mjesto i pomjera ga samo kad ispod njega treba obrisati prašinu. U tome nema ništa loše, neki kupci naprosto žele neke prednosti koje (i 20'') laptop ima (lakše prenošenje iz prostorije u prostoriju, estetika, branding, softverska podrška...), a treba uzeti u obzir i efekte marketinga.
Da, 20'' laptopi i uopšte oni čija dijagonala prelazi 17'', teško nalaze put do kupaca, iz razloga što mnogi jednostavno ekran od 20''-24'', lako kupe posebno. Što se tiče laptopa od 13'' (uglavnom poslovna kategorija), kvalitetan jako često košta više nego solidno opremljen kućni model sa 17''.
I konačno, ne znam kako je kod vas, ali ovdje se za novce koje se daju za solidnu kućnu 17''-ku + produženje garancije od 3 godine ne može kupiti značajnije opremljeniji desktop računar (opet sa 3 godine garancije). O masi generičkih firmi koje sklapaju desktope i pri tome daju garanciju od godinu dana neću puno pričati. Takvi računari jako često traju upravo toliko kolika im je garancija (HINT: Napajanje od 10€!). Sad, druga je priča o teškoćama pri ostvarivanju garancije...

EDIT: Greška u kucanju.

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 23.12.2007. u 14:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: 20-inčni "laptop"

[ Pregleda: 2423 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.